Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

jankapo
17. mar 2012

ahojte maminy, nechysta sa niekto v maji? my mame nastup 30.4. 🙂

sisiska
20. mar 2012

mamicky, a s akymi problemami vas poslali vasi lekari do kupelov? viem, ze s dychacimi, ale zaujimalo by ma ako konkretne sa prejavuju u vasich drobcov a od kolko rokov tam mozu deticky nastupit.....?

kucejka
20. mar 2012

Ahojte, nastupuje niekto 26.3.? A zienky, ktore ste tam a byvate v Limbe, ako sa to tam zvlada, kde su vsetky rehabilitacne a dychacie cvicenia? A ake je tam pocasie, je este sneh? Dakujem.

kucejka
20. mar 2012

@sisiska Ahoj, my sme nastupil v 2 a pol roka do skoly a s tym zacali nase problemy. Vkuse bol chory a soplavy, tak sme zacali chodit k alergologicke-imunologicke. Nezistili nam nejaku vaznu alergiu,ale oslabenu imunitu .Nasa lekarka nam doporucila na preliecenie kupele a ked sme tam boli prvy krat, to mal 4 tak uz nastalo zlepsenie. Vydrzal byt aj 2 mesiace zdravy co je uplny rekord. Teraz ideme 3 krat, len do Limby a neviem si to celkom predstavit ako to tam teraz funguje. Vzdy sme boli v Smreku a tam to bolo OK. Bolo iba 10 izieb na poschodi a v Limbe je vraj 15 na jednom poschodi, co je uz asi dost.

kurci
21. mar 2012

no izieb je tam dosť........ Je tam okolo 10 záchodov a 4 dámske a 4 pánske sprchy. Ale je to v pohode, dá sa to zvládnuť. Ja som sa vrátila v nedeľu a bolo super. Určite je tam trošku chladnejšie, ale už asi sniežik nebude. Ale sú tam preliezky, bicykle a prechádzky a večer herńa, kde sa deti dorazia. Určite sa teš bude tam Vám dobre a pekný pobyt

jankapo
8. apr 2012

@sisinka opakovane zapaly dych. ciest (u nas sa konalo 8 ATB rocne...stale na zaklade lab.vysledkov, CRP vysoke(80-100), sediment.vysoka), sme sledovani na alergologii, lebo mame prejavy sennej nadchy, sezonna alergia (kychanie, vytok z nosa, opuchnute, svrbiace ocka), oslabena imunita, kura isoprinosinom- total bez reakcie...alergologicka vypisala poukaz (pediatricka mi vnukla myslienku, ja som si pozistovala veci a poprosila ju o to, ziadala som priamo lucivnu) , bol nam schvaleny za 2 tyzdne myslim...cize sa tesim a verim ze to pomoze....teraz je ale "novinka" poistovna preplati liecenie az dietatu od 3 rokov.... 😒 , cize mensie deticky musia vydrzat....ale treba dost skor zavolat a rezervovat si ubytko...my ideme do Jedle, tak uvidim jak bude....ja nie som narocna na ubytko, nech nam vyjde pocasie....idem s oboma deckami, tak dufam ze je to tam zvladnutelne, co citam, tak nebudem jedina, co to tam s 2ks prezila 😅

brinzulka
12. apr 2012

@jankapo ahoj, aj ja som bola s dvoma detmi sama...bolo nam fain, kym som neochorela ja :D
tak ma menil dedo, manzel deda a jedno dieta sme si zobrali domov a uz mali s "jednym dietatom" dovolenku.
u nas je to tak, ze starsi bol na odporucanie, a maly este nema 3roky...tak sa "zviezol" ...avsak do bazena maly este nie 3rocny ist druhy krat nechcel- tak mila zlatunka sestricka mu napustila bazenik vedla velkeho bazena s teplou vodou...v saune tiez strajkoval...prvych 10minut rozpravka zaberala...potom uz nechcel ist... cvicenie- maly im to tam "kazil"... inhalacie- tiez zabavat ho, aby ostal s nami....Cize po nasej skusenosti malinke deti ani nejak nechcu spolupracovat.

Cely personal v Lucivnej- boli max.zlatunki, prijemni... obaja pracujeme s manzelom v zdravotnictve...ale toto sa tak casto nevidi 🙂
ked sme mali zdrav.problem, ochotne nam napr.vymenili bazen za saunu-ak to zdrav.stav dovolil...
strava bola dostatocna, deti velakrat nezjedli...
Skoda toho, ze sme sa nemohli nejak menit so starymi rodicmi- bolo by to uno nuno...ze ak jeden ochorie, zastupi ho druhy...pripadne ak male dieta spi...alebo ochorie..tak na druhe je dozor.

zelam Vam, aby Vam bolo dobre a este lepsie-nech ste cely cas ok...

mima595
12. apr 2012

@brinzulka - a ja som bola sama s 2 asi tyzden, potom MM priviezol aj dcerku, ktora nemala schvalene kupele, ale v pohode bola s nami aj sa zucastnovala vsetkych procedur v pohode......inak suhlas s tym, že už na 2 rozdielne velke deti je dobre byt dvaja...lebo ak maly spal, starsi museli byt v izbe /potom sice boli na ihrisku, co sme mali pri Topoli, ale to bolo kazdych 5 minut krik na okno /

ked bol pri nas MM, alebo dedko, tak aj pocas mladsieho spanku boli vonku....

inak, co sa procedur tykalo, tak nas vtedy 2-rocny bol super...okrem telesnej...toto nie..tam si robil svoje...ale inhalacie, a bazen v pohode...a potom este bol problem udrzat ho po saune v odpocivarni, ale ta mila sestricka pri nom trosku posedela...takže dalo sa....
ale potom napr. najmladsi dostal teploty asi 2 dnove, a kebyže nemam rodicov, tak sa ani nepohneme s detmi nikde..to nebola ziadna vyhra...ale inak dojem vysoko pozitovny a super, takže na zle sa zabudlo.....

jakubfilip
14. apr 2012

@jankapo Ahoj ako dlho si cakala na schvalenie z poistovne? 😵

jakubfilip
14. apr 2012

@jankapo a kde budes ubytovana?

jankapo
15. apr 2012

@jakubfilip cakali sme presne 2 tyzdne 😉 ubytovani budeme v Jedli, tam su spolocne sprchy, ale aspon wecko a umyvadielko na izbe...
u nas maju chalani rovnaky rezim, obaja este po obede pospia...cize toho sa ja nebojim. u nas s nami nemoze ist nikto, babky, dedko pracujuci, mm pride na vikend aspon, nech kus vypnem... 😅 jasne, ze kebyze vyskoci choroba u mna, alebo u chlapcov, tak krizovy plan, niekto z rodiny uz vezme dovolenku a dojde, z KE je to za 1,5hodky, tak to sa da zvladnut... 😕 o 2 tyzdne ideme, uz mam baliacu horucku 😝 😅 😀
Matusko je taky vselijaky 🙄 , sople ma, pokasliava, 2,5 mesiaca vydrzal bez ATB, tak dufam ze sa to nepokasle 🤐

jakubfilip
15. apr 2012

Ahoj a este sa ta chcem poytat ,ako dlho si vybavovala ubytko na Jedli ci bude v Maji volne ,alebo plnka.Ja mam tiez podobne starych chlapcov,ale nebuden ich tam mat spolu cely pobyt to by som sa zblaznila,nakolko ked su spolu tak su zivy,no uvidime.My tiez dos casto berieme ATB ☹ a to sme mali odklad v skolke, na tri mesiace a ked sme nastupili v aprili, tak to sa nestihol ani ohriat a uz sme zas na ATB 😢 bol tam len 4-dni hroza.Mimochodom aj ja som z KE 😵 😵 😵

jankapo
15. apr 2012

@jakubfilip ja som tam ohladne ubytka volala koncom januara, ked padlo moje rozhodnutie, ze ideme niekam, robila som si prehlad, rozhodla sa pre lucivnu, volala tam, ci je maju nieco este volne a oni ze na maj uz iba Jedlu 😝 tak som ju prosila nech nam to predbezne rezervuje, ze podavame ziadost a ako budeme mat rozhodnutie, tak im volam, a potvrdim...nakoniec ale maly ochorel, bral atb,potom pauza, aby sme mohli spravit odbery pre poistovnu, potom kym mudr. vypisala ziadost, cas letel, podali sme to az posledny februar....ale o 2 tyzdne bolo schvalene, tak som len potvrdila tu rezervaciu v Lucivnej....tazko povedat asi ako s ubytkom, ak tam zavolas, oni ti povedia, stale mi tam dvihli telefon, super mila komunikacia...
aj ja sa tam asi zblaznim 😝 ale nemam ine vychodisko...len nech su zdravi a neprsi, oni ked sa vonku vybehaju, tak nam bude ok...predpokladam, ze sa tam aj s inymi mamkami zoznamim a nejak nam prejde cas...spavat budem asi chodit s nimi, vystavena 😀 😝

jakubfilip
15. apr 2012

@jankapo Aha takze takto ,tak ja tam asi zajtra zavolam a informujem sa. A aku mas izbu dvojku? budes si pytat aj postielku? Aj moji su taky ,ze ked sa vysalia tak potom spia ,ale starsi je cista pohroma coho sa dotkne to hory. 😝 ja maleho potom supnem ku babke aby som sa mohla venovat len jednemu. 🙂

mima595
15. apr 2012

@jankapo - neboj, cas tam zbehne....a že budes naobed s nimi spat, to je nabeton..ja ked som uspavala mladsieho, stale som zaspala 😉 😉

neboj, nebudes lutovat..my este stale nemame schvalenie zo VsZP ☹

jankapo
15. apr 2012

@mima595 a kedy ste dali ziadost? strasne drzim palce! vy by ste kedy chceli ist? zas pojdes so vsetkymi? ci len s dvojcatami?
@jakubfilip nukali mi postielku, ja som ich prosila o postel, lebo mne obe decka uz spia na velkych posteliach,tak by ta izba mala byt 3lozkova....tak uvidime, ja fakt dufam, ze sa do tej izby budeme chodit len vyspat 😅

mima595
15. apr 2012

@jankapo - so vsetkymi....ja Vladka aj tak nemam kde nechat, a chcem, aby tam isiel aj on....kupele mu vlani velmi pomohli

jakubfilip
15. apr 2012

Tak potom sa ozvem ako som dopadla,a ci pojdem v Maji zarial 😅 😵 🙂

mima595
15. apr 2012

@jakubfilip - jedla je už komplet plna..myslim, že este maju volnu Limbu..oni opravuju smrek, takže je velky problem s ubytkom

danielka_ma
16. apr 2012

Ahojte
Ide nejaká maminka s dievcatkami do kúpeľov v máji?
my ideme od deviate mája a ubytovane sme v javori, ideme prvý krát, mladšia bude mat v máji tri roky, no ju mi estte poisťovňa neschvalila, ide ako doprovod, dúfam že nebude problém a preliecim popri staršej aj ju....
Som zvedava ako bude, čítala som len samé chvaly tak uvidíme ......

zuzhufka
16. apr 2012

Ahojte,už je vraj celá Lučibvná obsadená až do novembra.ja mám na obidve deti kúpeľný poukaz,tak som sa tešila,že pôjdeme už v máji a pomôže nám to,všetci traja-ja a deti sme silní astmatici a neustále respiračné infekty,teploty a hrozný kašel..Vraj sprístupnia na leto SMrek pre veľký záujem,neboli ste tam niekto?najkrajší je ten Topoľ,len je to všetko obsadené..škoda..Ja som do Lučivnej chodila často ako malá,ale to bolo úplne iné,ako väzenie!!!Teraz to vyzerá nádherne....Ak je tu niekto,kto tam ide v júli,ozvite sa..pekný deň.

zuzhufka
16. apr 2012

@danielka_ma Neviete mi povedať,ako je to s dieťatkom,ktoré ešte nemá 3 roky,hoci ho doktorka posiela na liečenie a vystavila mu liečebný poukaz,starší má 6r..Budem na malú doplácať,alebo len nebude mať procedúry?Alebo jej budem platiť len tie?Tak sme sa tešili,že nám to pomôže,prvé sklamnie,že sú obsadení a teraz s tou maličkou,že poisťovňa neuhrádza liečenie dieťaťu do 3 rokov..Vie mi niekto poradiť?Ďakujem

mima595
16. apr 2012

@zuzhufka - Smrek prerabaju..tak tam este asi nikto nebol "po novom"

zuzhufka
16. apr 2012

A neviete ako je to s dieťatkom do 3 rokov,keď ho odporučila doktorka a má Návrh na kúpeľnú liečbu?Ako na ňu platím?Ďakujem

mima595
16. apr 2012

@zuzhufka - navrh nic neplati, musis mat schvalenu liecbu..ale možes ju mat so sebou bez naroku na lozko a stravu..t.j nerobia s tym vobec ziaden problem..chodi s vami na procedury, len jej bud mozes alebo nemusis objednat stravu....sa plati nieco nad 4E na den...sa rozhodni, aky je jedak..ale ta starsia bude mat ku kazdemu jedlo este nieco..napr. ovocie, keks, buchtu, jogurt..proste kopec este popritom...uvidis, sa zariadis podla toho, aka je jedacka..na ranajky si možes brat aj salaty, aj gulicky s mliekom..../to je na takom stole, mimo klasickych ranajok/

zuzhufka
16. apr 2012

ďakujem pekne,malá papá strašne málo,takže s tým problém nebude..veď uvidíme.pekný večer.

tessa
17. apr 2012

Smrek je už prerobený...ale pokiaľ viem, tak neplánovali zatiaľ ho "dať do prevádzky"...urobili krásne apartmány..a nič z toho.. Možno sa umúdria 😉

mima595
17. apr 2012

@tessa - už sa umudrili 🙂 kuk stranku

mne este pred 2 tyzdnami povedali, že Smrek nebude funkcny, ale dnes som volala, na zaklade stranky, tak maju volno...aj cez leto

mima595
17. apr 2012

@tessa - a ty si tam bola teraz pozriet?? videla si ho prerobeny??

tessa
17. apr 2012

@mima595 no bola som len z chodby kuk, keď to prerábali..ale pri odchode to boli baby pozrieť, lebo o to mali záujem si to zajednať, tak im to poukazovali a vraj sa to nedá porovnať s Topoľom alebo Javorom, že je to ešte krajšie..a cena mala byť trošku viac ako v Topoli... no neviem..
Ja som mala info z konca febr.2012 keď sme tam boli..