Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

psyxooo
20. máj 2016

@amea76 Ja som bola presne ako ty, s 2 detmi a ziadala som 3 postelovu s obyvackou, dali mi ju zakazdym bez problemov. A s tym jedlom je to tak, ako pises, ak nechces procedury pre malu, tak platis len 6,50 za stravu, ale podla toho co je na ich stranke som pochopila ze to je len 3x denne jedlo, ja som chcela mat 6x denne, aby sa mi nehadali, ze jeden dostal jogurt a puding a rohlik atd a druhy nedostal. Ak nechces jedlo pre malu, nemusis, cize za nu vobec nemusis platit. A nemusis ani pre seba jedlo. Mozes si tam varit alebo ak mas extra nejedaka tak po nom dojedat a pripadne si nieco obcas dokupit.

leginca
20. máj 2016

@isis - treba si volať do prijímacej kancelárie, ja som tam za dva týždne dnes volala štvrtý krát, kým mi vedeli povedať presný termín

milka2008
20. máj 2016

@oksu aha, my budeme mať 3-ku... ale to som už asi písala, ach zabúdam a ďakujem za foto, ak sa podarí..

milka2008
20. máj 2016

@leginca ahoj a ak sa môžem opýtať - tá prísteľka j osike je ako čo? nejaká "mobilná" posteľ, alebo iba nejaké lehátko?

monline
20. máj 2016

@milka2008 v limbe je prístelka- rám postele vysoký pár cm, s roštom- je to pevné a na tom madrac a keďže je tu tak malá izba, tak sa uskladnuje pod posteľou a vytiahne sa iba na noc, inak neotvoríš dvere

miah
21. máj 2016

@leginca uz ti povedali presny termin na jul? 🙂

leginca
21. máj 2016

@milka2008 - presne tak ako písala monline - je to posteľ s matracom, ktorá sa vsúva pod posteľ

@miah - áno už mi potvrdili termín s nástupom 28.6. - 19.7.2016

janet24
22. máj 2016

@leginca a kde si si dala byvanie

oksu
22. máj 2016

@amea76 my sme boli v osike na prizemi, izba c1, su tam na prizemi 3. V izbe boli 4pistele a gauc, dali nam aj postielku. Chceli sme len 3postele - to sme ziadali. Kocik som mala v obuvarke. Za malu som nic neplatila, za seba ako schvaleny doprovod 3€/den ubytko, stravu som mala celodennu. S nami bol aj muz, on platil 8€/den ubytko, a mal len obedy, sem tam vecere, nebolo nam treba tolko. V osike na 3poschodi je kuchynka, robili sme palacinkivu party, no nic viac sme nevarili, vela sme boli vonku. Sem tam sme zabehli do lidla

leginca
22. máj 2016

@janet24 - v Osike, bola som ta minulý rok a bola som maximálne spokojná.

dida0702
24. máj 2016

maminky, prosím o radu a pomoc skúsenejšie :D
máme schválené kúpele. mám dve detičky. chcela som topoľ s kuchyňou, ale ten je dokonca roka predbežne plný. :( viete mi poradiť, kde sa ubytovať, tak aby tam boli dve izby (resp. izba a obývka), určite trojposteľové a aby tam mohol vždy niekto so mnou bývať. :D som nenáročná, že? :D hľadám rozumný kompromis medzi cenou a kvalitou.

dida0702
24. máj 2016

zabudla som to najdôležitejšie - ĎAKUJEM

mskorica
24. máj 2016

@monline ahoj caka ma podobna situacia bez auta a tiez by som malu chcela zobrat aj niekam na vylet, len ako pozeram je to tam bez auta trochu narocne pre 5 r dieta. Nevies prosim ako daleko je najblizia zastavka bus, vlak? dik

monline
24. máj 2016

@mskorica neboj sa toho. Zastávka na vlak je asi 15min pešo. My sme vlakom šli do Štrby, odtiaľ zubačkou na Štrbské Pleso a rovnako naspäť- táto trasa vlakmi je dobrá cez týždeň, cez víkend je menej spojov. Sú tu relatívne lacné taxíky, viaceré využívajú dopravu taxíkmi. My sme šli vlakom do Svitu na nákup do Lidla (1 zastávka, vlak stál cca 50 centov) a taxíkom späť- ten stál 3,50. Ževraj taxíkom do Popradu je to 6,50, do Starého Smokovca 11 eur. Autobus stojí v Lučivnej, je to cesta o asi 20min dlhšia ako na vlak, ešte sme tak nešli. Zajtra mi príde dcéra za nami na návštevu, bude tu do nedele a máme naplánované výlety, chcem s deťmi ísť do Tricklandie v Starom Smokovci a tam pôjdeme taxíkom. Na Štrbké chcem ísť v sobotu, lebo len cez víkend premáva lanovka na Solisko. A veľmi by som cchela ísť aj do Tatranskej Lomnice, hore lanovkou na Skalnaté Pleso, aj na Lomničák, to podľa toho, koľko stojí taxík, lebo doprava je náročnejšia. Kúpele organizujú výlety, dnes sme boli vo Važeckej jaskyni, vo štvrtok by sme chceli do ZOO v Spišskej Novej Vsi (ich busom). Sme tu do 2.6.

mskorica
24. máj 2016

@monline Oki tak fajn, trochu som sa toho obavala, ja som taka vyletova , len teda nechcem malu vsade vlacit ak by mala ist pol hodky pesi vedla cesty. Daj potom vediet ci sa to oplatilo. Hej viem ze su aj organizovane zajazdy, to budem hadam tiez vyuzivat. mam nastup 8.6, takze sa budeme minat.

monline
24. máj 2016

@mskorica cesta na vlak je mimo hlavnej cesty, je to naozaj kúsok.

slavka1307
26. máj 2016

Milé maminky. Prišlo mi schválenie kúpeľov Lučivná pre moje deti. Veľmi som chcela ísť s nimi cez prázdniny, aby nevymeškali zo školy. Volala som do Lučivnej včera a povedali mi, že nemajú už voľné.
Napíšete mi, veľmi vás prosím, aký dom je najlepší pre mňa a 2 deti (7 a 5 rokov) a keby za nami prišla aj mama na nejaký deň - dva.
Ďalej by som sa chcela opýtať, keď mám v návrhu na kúpeľnú liečbu pre mladšiu zaškrtnuté aj sprievodca pre pobyt, ale v tom liste čo písali z poisťovne nie je napísané o sprievode nič, to znamená, že to mám alebo nemám schválené ?
Ďalej vás prosím o radu - keď mám napísané v tom liste z poisťovne, že "budete PLK uhrádzať úhradu za služby súvisiace s poskytovaním kúpeľnej starostlivosti". Koľko teda budem platiť ? Máme všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Ďakujem Vám za pomoc !!!

slavka1307
26. máj 2016

@tehula A na kedy ste mali schválené ? Už ste to zrušili ? A koľko detičiek ? Ďakujem. Lebo mne povedali, že už majú voľné až od septembra ☹

tehula
26. máj 2016

@slavka1307 mne ani nedali termin konkretny. Mala som to schvalene na starsie dieta s tym, ze mi poslali papier v marci ci aprili, ze o tyzden nastup a doniest kopec potvrdeni zo skoly, to som odmietla, lebo decka chore boli a skolu nevybavim takto na pockanie. Tak mi volali ohladne terminu, ze teda pani NIEKEDY na jesen. Ani mesiac mi nedefinovali
Kedze sa ale koncom leta budeme presuvat do Svajciarska, tak to samozrejme nevyuzijem a idem ponahlasovat to v liecebni aj na poistovni.

slavka1307
26. máj 2016

@tehula Ok. Ďakujem.

slavka1307
26. máj 2016

@psyxooo Dobrý deň. Prosím Vás a môžete mi povedať, koľko Vás to stálo, keď ste bola s 2 deťmi ? Lebo ja som to počítala a vychádza to skoro 800 eur (2 deti schválené poisťovňou na 21 dní spolu 200 eur a ja za seba ten poplatok plus strava plus ubytovanie ani najlacnejšie ani najdrahšie). To je strašná suma. Ďakujem za odpoveď.

janet24
26. máj 2016

@slavka1307 ja som kvoli tomu bola v limbe.tiez je to pre mna vysoka suma

monline
26. máj 2016

@slavka1307 na 1 dieťa platíš cca 50 eur kúpeľné poplatky. Plus na seba 100 eur, ak ťa neschvália ako sprievodcu. To máš 200 eur. Ak si budeš platiť stravu pre seba, tak 8,50 krát počet dní. Pri dvoch deťoch ak nepojedia moc, tak strava pre teba je asi aj zbytočná. Ďalej platíš ubytko. Ak ti nevadí, že wecko je na chodbe, tak môžeš mať izbu bez doplatku a tie sumy, čo som písala, sú konečné. Ak chceš aspoň wecko a umývadlo, to je v limbe na 3. poschodí, tak platíš 3 eurá na noc, čiže cca 63 eur. Ak chceš vyšší štandard, tak platíš 7, 10, 12 či viac eur na noc, krát počet nocí. Snáď som na nič nezabudla.

oksu
26. máj 2016

@janet24 osika stoji rovnako a mne viac vujovovala ako limba, menej ludi, vacsie izby...

slavka1307
27. máj 2016

@monline Na jedno dieťa sú poplatky 14,49 eur a 34,86 eur a plus tých 49,35 eur čo je spolu 98,70 eur.
A na mňa nie 100 ale 10,50 eur poplatky, 178,50 eur strava a plus ubytovanie je minimálne 5 eur na noc za Limbu a 8 - 14 eur na noc za Osiku. Ja som z toho na prášky. Bojovala som za to, aby sme to vybavili a vraj okolo 400 eur ma to celé vyjde. Ale toto ma zabilo. A to nepočítam cestovné a oblečenie a neviem čo ešte k tomu. Aj mama rozmýšľala, že by nás prišla pozrieť a to vraj 11 eur na noc. Ako ste to zvládli ? Či si mám vziať pôžičku ?
@janet24
@oksu

stankapk
27. máj 2016

@slavka1307 my sme boli s 2 detmi v Smreku, co je 10 EUR/noc, ja som bola schvaleny sprievodca k 6-rocnej. na cely pobyt som mala stravu. Cele to vyslo do 500 EUR.

slavka1307
27. máj 2016

@stankapk Ďakujem za správu. Mňa neschválili. Mali ste nejaké potvrdenie od psychológa pre dieťa, keď Vám schválili sprievod ? Ďakujem.

stankapk
27. máj 2016

@slavka1307 Nemali. Ale my mame poistovnu Doveru, ta vraj schvaluje sprievod aj na vacsie deti. Tiez som bola prekvapena 🙂

psyxooo
27. máj 2016

@slavka1307 mala som Smrek s obyvackou, schvalene 1 dieta, druhe som platila, sebe som jedlo neplatila, dokopy ma to vyslo cca 560eur

saranata
27. máj 2016

@stankapk my sme boli teraz april/maj v Smreku- izba + obyvacka , dve deti schvalene a ja ako schvaleny doprovod, plus moja strava a platila som cca 496eur , tak nejak plus minus nejake drobne, proste cele dokopy do 500eur