Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

ivus32
11. máj 2011

@heluska31 ahoj,a ten dobrovolny vstup do bazenu si musis priplatit? Vyuzivala si fitko,ak ano kde si mala dieta?vylety neboli drahe?pytam sa,lebo vobec neviem kolko penazi si mam zobrat☹(

heluska31
11. máj 2011

Ahoj. Nie, dobrovoľný vstup znamená, že tam môžeš alebo nemusíš ísť, nepripláca sa. Vo fitku som nebola, nemala som šancu tam ísť nakoľko som tam bola s dvomi deťmi ( mladší má len 1,5 roka) Bola som tam len pol pobytu a potom ma vystriedal manžel, takže aj tie výlety si starší syn užil až potom s ním. Za ten autobus sa neplatilo, platilo sa len za vstup napr. do jaskyne alebo keď išli do Tatier na lanovku a tak.

zuzadlo
13. máj 2011

Ahojte,neviem ci som nasla tu vhodnu temu aku potrebujem na odpoved,ak mozte ,poprosim o nejake informacie a vopred dakujem.Mam dve deti vo veku 7 a 9 rokov,obaja maju oslabenu imunitu a problemy s dychacimi cestami,imunolog nam odporucil kupelnu liecbu,vravel ze by bol pre nich vhodny smokovec,alebo lucivna,ked som volala do zdrav.poistovne tak mi bolo povedane, ze to urci priamo poistovna kam ich zaradi a ci to bude brane ako kupelna liecba,alebo ako liecenie-co sa berie ako hospitalizacia.Pytala som sa aj to ,ci by som mohla ist ako doprovod, pretoze by som nerada pustila deti na tusim 3 tyzdne niekam prec a povedali mi ze mozem ist doprovod len do 6rokov.Chcem sa preto spytat ci nemate nejake info alebo skusenost,ci by sa nedalo ist tam s nimi ,je jasne, ze by som si to urcite musela platit cele.A ak aj ano,ci je moznost sa po nejakej dobe vystriedat s manzelom.Totizto deti su na nas dost viazane a imunolog to tam aj napisal,ale vravel, ze nevie,ci to nejako zavazi.Este raz velmi pekne dakujem za odpoved

motuzik
15. máj 2011

@zuzadlo
Nám už pri zanesení do poisťovne na tú žiadosť pani napísala, že LUČIVNÁ, keďže my sme chceli len tam. Ako doprovod samozrejme môžeš ako samoplatca, je to o niečo drahšie. Keď Vám prídu papiere z poisťovne o schválení, tak potom zavoláš do kúpeľov a IM oznámiš, že chceš ísť ako doprovod samoplatca. Taktiež si vtedy zvolíš aký typ ubytovania si si vybrala. Najlepšie je už mať vtedy vybraté. To nájdeš na ich stránke www.tkl.sk aj s cenníkom. Môžte sa s manželom samozrejme striedať, prípadne aj babkou, tetou,...

zuzadlo
15. máj 2011

@motuzik dakujem za odpoved,ja som to poslala postou,tak uvidim ,co pride-do 30 dni by som mala mat odpoved

smarti
15. máj 2011

@zuzadlo Nám na papier Lúčivná napísala naša dr. V poisťovni nás chcela prehovoriť, že prečo Lúčivná, že či nechceme radšej Štós alebo Bard. kúpele. Išli sme naspäť za našou dr., tá sa zhrozila, že Bard. kúpele sú na tráviace ťažkosti, že o čo tej v poisťovni ide, nech trváme na tom, že Lúčivná. Keď som potom googlila po diskusiách, tak každý jednoznačne odporúča Lúčivnú, Štós je katastrofa, nezrekonštruované, špina, plesne.... (možno sa to v priebehu roka zmenilo). Tak sme boli v Lúčivnej, jednoznačne odporúčam. Neviem o čo tej pani v poisťovni šlo.

zuzadlo
15. máj 2011

@smarti ja som z tohto naozaj uplne blba,je to po prvy krat,ani sam dr nam nenapisal, len vravel, ze pre nasich by bol vhodny smokovec,alebo lucivna,po papiere som bola v piatok a hjned som to aj odoslala postou,nemam cas ist osobne, lebo mam zase syna choreho 😒 a v poistovni na telefone su taki tupci, ze nevedia nic povedat 😠 ,preto velmi pekne dakujem za kazdu radu a za kazde info

smarti
15. máj 2011

@zuzadlo V pohode, nám naša dr. aj imunologička vraveli, že Smokovec je na diagnostiku dobrý a Lúčivná na celkovú liečbu.

zuzadlo
15. máj 2011

@smarti vdaka

kurci
25. máj 2011

@heluska31 ahojky, ja by som sa chcela opytat, ako to teraz vyzera s tou rekonstrukciou v Smreku. My tam mame ist 29. 6, tak chcem vediet co ma tam caka.
a este nejake rady, co si zobrat a co nie,
dakujem

ivus32
30. máj 2011

Ahojte dievcata,dnes nam prisla predvolanka do kupelov,aj zoznam co si zobrat so sebou: 3 botasky,2 papuce,kupacia ciapka☹ chcem sa spytat,ci je to naozaj nutne?

leka323
30. máj 2011

@ivus32 ahoj, nám povedali, že zoznam je len orientačný... ja som mala župany, kúpaciu čiapku - a to nám netrebalo... čiapku sme nemali na hlave ani raz, tak neviem.... Papuče sme mali po jednom páre... 🙂 🙂 🙂

ivus32
30. máj 2011

@leka323 dakujem za radu,bolo nieco co si si nezobrala,a nabuduce by si si to zobrala🙂

leka323
31. máj 2011

@ivus32 gumáky deťom, a mala som pribalenú termosku na čaj, kľudne v jedálni si tam doleješ čaj a máš na celý deň alebo na výlet...ešte najakú tú nádobu na vylúhovanie čaju, my sme takí čajoví... a nejaké tie vešiaky do skrine (ono vešiaky tam sú, len my sme mali asi iba tri...) to ma zatiaľ napadlo.... 😉 župany nám netrebalo, lebo hneď keď ideš do šatne ti dajú veľké osušky a to nám stačilo, zbytočne som mala o tašku viac...

kurci
15. jún 2011

Pekný dník, už sa nám to blíži. Máme nástup koncom júna. Mamičky chcem sa opýtať, čo si mám určite zobrať z domu a čo môžem kľudne nechať doma. Čítam ten zoznam, že 3 papuče , 3 teplákové súpravy....
a chcem sa opýtať, ako je to s praním, toaletným papierom a tak. Lebo sa tam neviem nejak dovolať. Prosím poradťe, čo a ako. ďakujem

motuzik
15. jún 2011

Kurci papuče isto troje, jedny Tebe a jedny dcérke a jedny synovi. Toaletný papier si nemusíš brať, práčky sú na každom oddelení, v smreku sú 2 (tuším na 1. a na 4.poschodí), len prací prášok + aviváž ak používaš. si zober. Teplákové súpravy to už zváž podľa toho ako poznáš svoje deti, ako stihnú ufúľať. Ale nemusia to byť súpravy, stačia tepláky a nejaké mikiny. Neviem čo by Ťa ešte zaujímalo.

ivus32
16. jún 2011

@motuzik ahoj,ja idem tiez z Kurci,takze ked zoberiem malej sandalky,botasky,tenisky do telocvicne a papucky,tak jej to bude stacit:-/ mala si aj kupaciu ciapku? Brala si detom aj nejake hracky alebo knizky? Ked ti deti vecer zaspali,co si robila? Su to mozno blbe otazky,ale byvame odtial 300km a nikto za nami nepride☹

motuzik
16. jún 2011

@ivus32
Ivus po večeroch som čítala knižky a občas kukla telku, keď už naši spali. Na kažej izbe je TV. Ale baby sa aj schádzali na spoločenských miestnostiach a hrali karty. V smreku je na každom poschodí spoločenská a v jedli je tiež. V ostatných neviem. Určite by som ešte gumáky zobrala, pršiplášť. Ja som pre dcéru mala kúpaciu čiapku, lebo má dlhé vlasy a tie potom sušiť bol problém, dlho to trvalo kým som osušila jej a aj sebe. Syna sme radšej vystrihali na krátko. Mne manžel potom priniesol aj môj domáci výkonný fén. Sú tam 3 sušiče na stene a + dávajú ešte fény do zástrčky, no kým sme sa dostali na radu a vyfúkali do sucha tak to fakt trvalo. No my sme boli v novembri a tak sme nemohli vyjsť s mokrou von. Brala som deťom aj zopár ich obľúbených hračiek, nejaké knižky a veľa na kreslenie. Bicykle pre deti a aj dospelých požičiavajú, no ak používate isto by som brala kolobežku, prípadne korčule. Ale to záleží aj na type dieťaťa. Je to kde využiť. Ak vás niečo napadne tak sa ešte opýtajte.

ivus32
16. jún 2011

@motuzik kam sa chodilo na vylety a ako casto? Na procedury a telocvik chodili deti same bez rodicov? Citala som,ze je tam fitko,to sa platilo? Dakujem za odpovede😉

kurci
16. jún 2011

@motuzik ahojky ja sa chcem opýtať, či je v každej izbe chladnička a či je tam aj príbor a nejaké poháre, či nie? a naša Tami má 3 roky majú tam aj také malé bycikle?
a počula som že prerábajú Smrek, čo tam robia?

motuzik
17. jún 2011

Ivus32 na procedúry chodíš s deťmi, aj do bazéna a sauny. Výlety sú do okolia Štrbské pleso, Popradu, Spišský hrad, jaskyňa. Za výlet neplatíš, len si potom sama kupuješ vstupenky.
Fitko je zadarmo, len malé deti by tam nemali chodiť kôli možnosti úrazu. Tak ak Ti nejaká maminka postráži, alebo v čase spánku svojho dieťaťa môžeš ísť cvičiť.
Kurci na každej izbe je taá malá chladnička, rúchlovarná konvica a obyčajné poháre (len kávu by som do nich asi nezalievala).Potom je kuchynka, kde je príbor, taniere, šálky,... Ja som si brala moju veľkú šálku na kávu aj s lyžičkou z domu. Majú aj malé bicykle a aj dospelé s cyklosedačkou. Čo prerábajú v Smreku neviem. My keď sme boli v novembri ešte neprerábali.

ivus32
17. jún 2011

@motuzik ahoj,to som zase ja😉 nevies,ci sa chodi aj do Popradu do aquacity(aquaparku)? Ako si to riesila s peniazmi na minanie,mala si pri sebe,alebo vyberala?

motuzik
18. jún 2011

ivus do Popradu sa chodí do Maxu. Ale ak povie viac mamičiak sestričkám, že chcú ísť do aquaparku, tak oni môžu urobiť výlet určite aj tam.
Ja som nejaké peniažky mala sebou a manžel chodil každý víkend a robili sme si výlety. Tak potom sme raz vybrali v Poprade.

ivus32
21. jún 2011

@motuzik ahoj,prosim ta potvrdenie od lekara staci iba u dcerky,alebo aj ja ho musim mat?

kurci
23. jún 2011

@ivus32 ahojky, len pre deti treba to potvrdenie.. Už si sa začala baliť. Ja už mám doma pripravené kufre a už len začať baliť. Malej berieš aj nejaké hračky. Naši mrnčia, že oni chcú lego, tak ho asi im zoberiem, ak náhodou, že bude zlé počasie a nebudú sa chcieť hrať s inými deťmi. Matúš je dosť samotár, tak som zvedavá ako to dopadne
a čo si ešte berieš, čo tam nieje písané
ja beriem, gumáky, ale neviem, či mám brať aj nejakú prechodnú bundu, alebo stačí hrubšia mikina čo balíš ty?

ivus32
23. jún 2011

@kurci este nebalim,nechavam to na vykend🙂 este len dnes som bola pre potvrdenie.Malej beriem knizky,lebo pred spanim citame,vela na kreslenie a pisanie,mozno pexeso,cdcka s rozpravkami,ale nic vacsie,kto by to vlacil☹ gumaky nemam,beriem sustiakovu supravu,termosku,fen,pohar na kavu,ine ma teraz nenapada. Radsej im nejaku tensiu bundu zober.

ivus32
24. jún 2011

@motuzik ahoj,prosim ta knihy si mala svoje,alebo tam nejake maju?

kurci
24. jún 2011

ivus motuzik je na dovolenke.
Knihy beriem aj ja, tak ich bude hádam dosť. Berieš aj nejaké teplé bundy, či len nejaké svetre. Vôbec neviem aké je tam počasie. däfam, že sa trafím

ivus32
24. jún 2011

@kurci beriem sustiakove supravy aj svetre. Dufam,ze tam nebude velmi zima☹ aj ked tam hore napadol ten sneh🙂 zajtra idem balit,bojim sa ze sa do dvoch kufrov a jednej cestovky ani nezbalim☹ kolko knih beries? Ja mam dve od Sandry Brownovej,neviem ci mas rada,take romanticke,su ako od Steelovej.

kurci
26. jún 2011

oki, budeme čítať. Ja som akurát prišla z práce, tak idem si popripravovať, čo mi treba. Mám aj ja nejaké knihy a pre Matúša beriem asi 2, aby troška čítal, aby nezabudol. Maj sa zatial a hod mi do IP telefonne číslo ja ti posielam tiež.