Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

kurci
17. máj 2012

ubytko ťa tam vyjde okolo 10 eur. tak porozmýšlaj............

adulina
17. máj 2012

@kurci 10,- v tych kupeloch? lebo podla ich stranky to vychadza viac

mima595
17. máj 2012

@adulina - nie, kurci myslela na private....
no ja neviem, možno by som radsej skusila nieco ine, co tam budete robit 3 tyzdne?? v kupeloch je kopec ihrisk, mas o stravu postarane, preto si možes dovolit byt cele dni vonku..ale na private?? 😕 🤐

kurci
18. máj 2012

@adulina ja si tiež myslím, že kúpele sú dobré riešenie, aj keď ťa to vyjde okolo 400 eur, ale máš tam stravu, saunu, bazén a oddýchneš si.

jankapo
18. máj 2012

ahojte
@adulina ak si podas ziadost a dojdes na liecenie, tak urcite neolutujes...objednat si ubytko na private v dedine a byt len akoze tuto, no nevieeeem....Lucivna je klasicka dedina, kde nie je co robit...do tatier je to autom 20minut, ono sa to nezda, ale celkom daleko...teraz tu prehlasuju ze do novembra vsetko plne...ty chces ist kvoli syncekovi? ci aj s malou? aj planujes ist sama s oboma deckami, tak ti radim buduci rok jar...vybav si poukaz teraz a rezervuj si nieco od aprila...malinka ti bude starsia a bude ti lepsie spolupracovat na procedurach...ak pojde niekto s tebou a budete sa pri deckach striedat, tak ti to moze byt v podstate jedno...
ja som tu teraz aktualne s 2 deckami sama...uz sa nam to pomaly konci (do pondelka) a fuuuh... 😝 mam dost...je tu krasne,uzasny vzduch, sluzby skvele, co sa penazi tyka, nelutujem ani cent, ale uz by som na plne 3 tyzdne sama s 2 nesamostatnymi drobcami nesla 🤐 maminy so starsimi detmi si mozno aj oddychnu, ale ja uz sa neviem dockat jak budem chvilku bez deti...aspon chvilku samaaaa 😅 idealne by bolo po 10 dnoch moct ist na par dni (2-3) domov a vratit sa sem...ale nic nie je idealne, zvladnut sa to da, ale tento posledny tyzden som uz podrazdena, unavena, a kazi mi to celkovy dojem 😅 ale predpokladam, ze dojdem domov, kus oddychnem a budem len to dobre pamatat 😉

mima595
18. máj 2012

@jankapo - budes... a hlavne deti..tie sa budu už o tyzden pytat, kedy pojdete zase....
.3 tyzdne na deti sama je dost a ja tak asi budem s 3 v septembri, tak neviem, neviem, ci o zvladnem...najviac sa bojim, ked ochoreju a bazena..to sprchovanie a obliekanie a fukanie vlasov po nom...inak sa vsetko da zvladnut..
ale to je moja nocna mora...

jankapo
18. máj 2012

@mima595 moja, super- vies o com pisem 😔 ty sa neboj, predpokladam, ze tvoje dvojky su uz samostatnejsie, a rozumnejsie...moje sa siiice starsie samo oblecie, ale trva to vecnost, to som si nemohla dovolit, tak vsetko ja, radsej ryyychlo, v bazene som to robila tak, ze maly osprchovany, utrety v zupanceku a osuske cucal (alebo som 200x upozornila, nech cuci), kym friskom starsieho obriadit, obleceneho som ho supla von, nech pekne sedi na lavicke a caka, sestricka mi na neho dozrela, pomohla aspon obut, a ukecala dako, ja ryyychlo mladsieho obriadit a sup vonku, a seba ani neviem jak, potom pri dverach vlasky osusit a hajde von...proste rychlovka vsetko... 😅 😅 😅 az mi je smiesne jak o tom pisem, ale adrenalin riaden...
unavena som, prve dni som aj zdriemla s nimi cez obed, ale potom som vecer nevedela ani oneho zaspat.. 😔 tak som sa na to vykaslala ale nejak mi to nepomohlo 😀 vecer som uz taka unavena ze tiez neviem zaspat 😀 no vies co, 2 strany by som vedela zapisat 😉 mimka, mne by uplne stacilo, kebyze vecer ich zatvorim v izbe a ja zrelaxujem, daco precitam, pozriet telku a som akoze sama, ale my sme v Jedli, v jednej izbe vsetci, rano, vecer vkuse....toto ma ubija uz celkom...ze som skor psychicky unavena akosi...ci uz ani neviem co mi je 😅 ale mam dost

mima595
18. máj 2012

@jankapo - chapem..uplne ta chapem..dvojky su už vacsie, oni su v pohode, ale tiež musim upozornovat..ja pre ten klud a pre to, že dvojky už ked spia naobed, tak vecer nedajbože ich uspat, som chcela 2 izby...minuly rok sme boli v topoli..super, krasne velky apartman, ihrisko pod oknom..ale už bolo chladno
teraz som mala rezerve Topol, ale vymenila som za Smrek, mame nastup 7.9. prave kvoli pocasiu..neviem, ako to budem riesit cez obed, lebo maly spi a dvojky budu chciet byt von..no dufam, že sa najde nejaka mamicka, co na nich dohliadne, ked budu na ihrisku

a preto som ja rada za 2 izby..aj ked 3 boli lepsie...
mne na bazene vadili tie mamy s jednym dietatom, co si tam rozlozili celu kozmetiku a ja som tam pobehovala medzi 3 detmi, ...proste rychlo, rychlo, hlavne Baske kym sa vysusili vlasy, tak katasttrofa

jankapo
18. máj 2012

@mima595 uz sme hore, tak ficime von 😉 papaaa, este sa ukazem 😉

adulina
18. máj 2012

Ďakujem kocky za odpovede, určite som chcela ísť na jar a bohužiaľ s oboma, alergo ani neprotestovala, automaticky povedala, že určite sú schválení. Lenže som chcela aj teraz na jeseň niečo poriesit kedže je syn stále chorý, teraz moze do škôlky len na 4 hodiny. A kedže sme az z Ba, tak tam budem sama, pretože mame píska a nemáme ho kde nechať.
Ktoré úbytok by ste odporučili ked tam budem sama s dvoma deťmi. Normálne som nazhavena ked tak o tom tu rozpravate, ale dohodnem sa s doki a uvidim kedy pôjdeme.

Ďakujem

smiesko
18. máj 2012

@jankapo Ahoj, chcela by som sa ťa spýtať, že koľko ťa vyšiel pobyt, či si bola ako sprievodca samoplatiteľ, alebo či ti pobyt hradila poisťovňa. Vieš, mne dnes alergologička spomenula tieto kúpelne, že mám pozrieť na nete a ak budem mať záujem, tak mi ich môže vypísať, tak som chcela vedieť, či pobyt hradí poisťovňa alebo si treba niečo doplácať. Neviem ako to funguje a chcela by som ťa poprosiť, že ako si to ty vybavovala.
Budem sa musieť v pondelok zastaviť za dr. a opýtať sa či dcére to bude hradiť poisťovňa(t.j. 1,66E/deň pobytu) a ja či to budem platiť ako sprievodca samoplatca alebo mi tiež posťovňa niečo preplatí, neviem? Neviem ako to funguje, lebo chcela by som to vedieť koľko by ma ten pobyt stál.
Týmto sa chcem spýtať, že koľko teba vyšiel ten kúpeľný pobyt.
A ako som čítala aj staršie príspevky, neviem či by sme sa tento rok ešte vôbec dostali, lebo niektoré maminy tam mali termín myslím že aj na august, a kým by nám to schválila poisťovňa a dajú nám termín, budú kúpele obsadené a na zimu sa mi tam nechce...... 😝
Ďakujem vopred pekne za všetky informácie a rady, nikdy som nebola v kúpeľoch tak neviem ako to funguje, ďakujem ešte raz veľmi pekne.
Prajem Vám všetkým peknú dobrú noc. 😵

jankapo
19. máj 2012

@smiesko v prvom rade- ak ti alergologicka odporucila kupele, je tam predpoklad ze ona bude mat vsetko hradene poistovnou, ty doplatis len tych spominanych 1,66eur na den za dcerku. co sa teba tyka- predpokladam ze budete ziadat poistovnu aj o sprievodcu, kedze dcerka ma len 4 rocky...aj tu je predpoklad ze ti to schvalia, kedze je len skolkarka- to znamena ze tebe poistovna prispieva 4,99eura na den...celkova cena sa ti bude odvijat od toho na ako dlho idete-ak si VSZP, tak mate narok na 3 tyzdne, ak ina poistovna, tak 4 tyzdne, plus- kolko budes doplacat ty zavisi od typu ubytovania, kt. si vyberies...a ci pojdes v sezone alebo mimo nej...to si fakt musis sadnut za net a preluskat stranku, to sa neda tuto zhrnut, zvlast ze oni teraz menili cennik aj sezonu posuvali....ja som teraz ubytovana v Jedli- mam 3post. izbu (ja+ 2 deti), wc, umyvadlo- suma sumarum sme na prijme platii 420eur za 3 tyzdne (kedze ja som uz ako v sezone), pri odchode este zaplatim za syncekovu stravu (toho mladsieho, kt. nebol hradeny poistovnou). inak som uz nepotrebovala minut ani cent, vsetkeho tu mame dost... 😉 ak by ti prisiel niekto na navstevu, plati sa za tu osobu 11eur na noc, aby mohla ostat v areali....Myslim ze najlacnejsie sa da byvat v Limbe, o tych drahsich nemam moc prehlad uz teraz.
Ak by si teraz poziadala o kupele, tak ti do mesiaca (aj skor) dojde rozhodnutie, a rok ti plati ten poukaz...cize ak ti v juni 2012 schvalia kupele, mas moznost ist na ne odteraz do juna 2013....teraz v lete a skoru jesen uz maju vsetko plne, jedine zeby si mala velke stastie a niekto to odhlasil, a supli ta na to miesto....ale povedzme ze realne mas velku sancu rezervovat si nejaku jar 2013....pocasie tuto je nevyspytelne- my sme tu 3 tyzdne a za ten cas sme mali skalu od cca 3- 27 stupnov....cize od pancusiek a salikov po tricka a kratasy tu mame vsetko 😀 takze to si velmi nevyberies... 😅
Jo, a este, ja som to v januari urobila tak, ze som volala do kupelov a poprosila ich aby mi predbezne rezervovali ubytko, ze podavam navrh, aby sa mi nestalo, ze sa to za tie 2-3 tyzdne obsadi, kedze ja som mohla ist s deckami len v maji...vysli mi v ustrety, ze mi to kvazi rezervovali "nadivoko" a jak sme dostali schvalenie, hned som volala sem a potvrdila nastup...
A este co sa tyka ubytovania, zatial sa nikto s kym som sa bavila na ubytovanie nestazoval....kazdy je spokojny tam kde je 🙂 Pre mna bola primarna podmienka wecko na izbe, lebo decka (aj ja) chodia v noci na wecko, tak si neviem predstavit vstat a brat ich cez pol chodby niekam... 😝 sprchovanie mimo mi nevadi, sprchy su cistucke a je nas tu malo, cize sa da pekne prestriedat bez narusovania sukromia, ked pocujem ze sa niekto sprchuje, tak dojdem chvilku neskor.... 🙂

smiesko
19. máj 2012

@jankapo Si zlatučká, ďakujem ti veľmi pekne za tvoje užitočné informácie a prajem vám pekný dník. 😅

jakubfilip
25. máj 2012

Ahojte mamicky ,tak nastupujeme 6.6. dnes mi prisiel termín nástupu celkom rýchlo sme to vybavili.Budeme ubytovaný v Smreku 🙂 tak sa teším že zrelaxujem od denného stereotypu a,že nebudem musieť vyvárať mojím trom chlapom 🙂

adulina
26. máj 2012

@jakubfilip a tam su ake cenove relacie? a ake byvanie, alebo nevies?

jakubfilip
26. máj 2012

Ahoj no poslali mi aj sumu 648eur to je bez tej stravy len ubytko.A mam 3-lôžkovú izbu s obývačkou.A ty? kedy ideš? 🙂

mima595
27. máj 2012

@jakubfilip - o by si už mala mat so stravou....

jakubfilip
27. máj 2012

ano sekla som sa 😝

jankapo
28. máj 2012

@jakubfilip uzite si to!!! nech vam vyjde pocasicko hlavne a vydrzte zdravi!

my sme sa vratili minuly tyzden, tomino isiel odtial s laryngitidou (to bola nedela)-teplotka, suchy kasel...v pondelok vecer uz sme leteli s nim na pohotovost a tam zapal pluc, chceli si nas nechat v nemocnici, ale podpisala som reverz...krasne zabrali ATB...v stredu uz mal teplotu starsi a stvrtok tiez tazke dychanie, nastastie "len" obstrukcna bronchitida...podla vsetkeho sme si z Lucivnej doniesli fajny agresivny bacil...takze velmi tazky tyzden za nami, ale chlapci uz pekne odkasliavaju...

aspon sme nemali depku ze nie sme v Lucivnej, dost som sa tesila ze sme domka, kebyze nas to chyti tam takto, tak neviem neviem.. ☹
ale ja by som hned sla znova 😅 😀
len co by som si urcite "odpustila" je ta vnutorna detska herna 🤐 🤐 🤐 radsej si to nabuduce v zlom pocasi odtrpim na izbe ako toto este raz zazit...v herni sme boli 2x za cele 3 tyzdne a som si 100per. ista, ze to chytil tam, ked sme boli vo stvrtok...niektori rodicia totiz nemaju chrbtovu kost a idu tam s chorymi detmi...je to velmi velmi nezodpovedne a smutne, ale clovek sa nema jak branit, nedovolim sa opytat rodica preco jeho decko tak hrozne kasle a veselo sa hra s ostatnymi detmi, zvlast, ked tam mozu byt aj deti s nejakymi chronickymi problemami...takze asi tak...
ale ja sa tesim, ze sme cely pobyt vydrzali zdravi a uzili si vsetko....trosku ma mrzi ze sme narychlo odisli a nestihla som si s maminkami vymenit kontakty, kedze nas prepustili v nedelu namiesto pondelka kvoli maleho teplotam
no dufam ze sa nam podari dostat aj buduci rok, podla vysledkov mladsieho to vyzera, aj sama pluciarka sa vyjadrila, ze aj mensi je isto alergik, pravdou je, ze uz mal 2x skaredy zapal priedusiek, inak je to uplne zdrave decko, takmer k mudr, nechodime....ale ten zapal pluc teraz, pluc vysoke hodnoty IgE, ze to by nam mohli schvait kupele aj pre drobca...tak uvidime...to uz budem v robote, tak neviem ako poriesime dovolenky a tak... 😕

mima595
28. máj 2012

@jankapo - s tou hernou celkom suhlasim, tam je podla mna velke semeniste chorob, ale ja nasich od herne asi neodhovorim...minuly rok sme tam boli skoro kazdy den, tak sa na nu velmi tesia 🙂

jankapo
28. máj 2012

@mima595 mimka, plne chapem, moje hlupaciky sa este dali odhovorit od herne, ked chceli ist som to ukecala ze je zavreta a taak... 😀 ale aj tak som si vravela, ze co som za mater, ze tam decka nepustim (ja mam fobiu z takych priestorov, lebo zial, moje deti vsetko chytia) ale no, kosa bola jak v ruskom filme tak som sa prekonala...no a takto to dopadlo...neviem, mozno by sme sa boli nakazili v jedalni, koniec koncov, clovek s tym musi ratat, raz darmo, je to detsky kolektiv, nie sterilne prostredie...hlavne ze sme to zvladli, a bez nemocnice 🤐 moji maju tu imunitu slabsiu, ich to zlomilo takto nestastne, mozno ine decka by to len tak nenapadne odkaslali, ale prave preto ze tam su deticky so slabou imunitou by mohli byt niektori rodicia ohladupnejsi... 🤐

mima595
28. máj 2012

@jankapo - ale s tym tiež musim len suhlasit 😉 ..ked ono je to ako v skolke...sa tvaria, akokeby to nebolo ich dieta, co kasle o dusu...
ale to je vecna a vecna tema..stale dokola to iste
ja som stale bola na vazkach, ci zvolit oktober../vedy je o polovicu menej deti a aj pravdepodobnost ochorenia od inych nizsia/ alebo teda ten september

jakubfilip
28. máj 2012

@jankapo Ahoj no ja sa teším,len sa obávam tých chorôb či nejakú nedostaneme,práve teraz doberáme ATB ☹ a do škôlky ho už pre istotu nedávam.Ved už ťaháme 3 týždne tak dúfam,že nám to pomôže a nebudeme tak často chorý,lebo neviem ako to bude ked pôjdem do prace. 😖
A čo sa týka ľudí bez chrbtovej kosti tak to poznám dobre zo škôlky,tak to sa budem asi herni vyhýbať,aby sme niečo nechytili. Nejak to vydržíme 3 týždne a potom príde manžel aj zo synom.
CHcela som sa ťa opýtať aké ste mali počasie a ako ste zvládali procedúry. 😅

jankapo
28. máj 2012

@jakubfilip pocasie sme mali okrem snehu vsetko 😀 ked sme dosli, bolo par dni cca 25-27 st., a posledny tyzden asi 7st... 😝 proste sme vystihli take velke vykyvy, ale to neries, ono, su to Tatry, tam sa treba pripravit na vsetko. 😒 suma sumarum sme mali asi len 2 dazdive dni,ostatne bolo take ze obcas prehanka, ale to sa aspon krasne vycistil vzduch a zas bolo dobre...a potom 2 fakt chladne veterne dni, ked sme vytiahli zateplene gate a prechodne vetrovky...
procedury sme mali tyzdenne-1x sauna, 2x telesna, 1x povinny bazen,inhalacie a preplachy kazdy den, potom nam este pridali vajicko a virivku, ale virivku mali pokazenu, tak nic...ja som bola velmi milo prekvapena ako Matusko zvladal procedury, to mal presne 4 rocky tam, bol super...vsetko sa mu pacilo, hadam len obcas na telesnej chvilu saskoval, co sa mladsieho tyka tak tomu som na ihalacie nosila knihu, individualne mi vobec nechcel robit, ale sauna v pohode, raz mi odmietol ist do bazena, ale pekne sedel tam na lehatku a pockal nas, ani do vajicka nechcel...tiez pekne sedel na stolicke a pockal... 😵 Ty ides sama s Jakubkom? To budes mat fakt super, to si uzijete 😉 ja si myslim, ze deticky su take ovplyvnitelne, ze sa nechaju stiahnut davom 😉 Matulko neriesil ze preco ideme do sauny, ked tam videl sediet aj ine deti...trosku hundral na studenu sprchu, ale to som mu povedala nech krici kolko sa mu ziada 😅 ja matka hnusna, som nemala zlutovania 😀

mima595
28. máj 2012

@jankapo - a ako je to s bazenom teraz??
pretože v oktobri to enjako nekontrolovali, doobedu bol volny vstup, ale teraz je iba povinny bazen a potom tie obednajsie hodiny?? a v bazene sa cvici alebo je en volne plavanie??

jankapo
28. máj 2012

@mima595 mas jeden povinny bazen tyzdenne podla rozpisu a potom cez vikendy moznost ist 4x...my sme mohli od 11-12 a od 16-17, tie vikendove sme vyuzili iba raz,ked prsalo, tiez som sa bala ze ochorieme....a kedze bolo vonku pekne, radsej sme chodili von... 🙂 v bazene bolo len volne plavanie
kludne sa pytajte, lebo tooolko toho bolo co som chcela napisat a zrazu neviem ani co je podstatne 😅

jakubfilip
28. máj 2012

@jankapo tak to nas budu cakat rovneke procedury hadam ze? 😉
ano idem sama z Jakubkom 😎 to bude fajn tesim sa ,ze nebudem musiet varit 😝 tak nato pocasie sa budem musiet pripravit aj ja,a veci si susila v pracovni ?

jankapo
28. máj 2012

@jakubfilip myslim ze hej, vacsinou tie deticky mali rovnake procedury...s pranim tam nebol problem, rano som vstala, pustila pracku, po ranajkach vyvesila na susiak, vylozila vonku a vecer zbierala suche 😉 ked hrozil dazd, tak sa susilo vo vnutri, tiez v pohode do 24h. preschlo 😵 fakt netreba zbytocne brat vela veci 😉

adulina
31. máj 2012

ako je to s detmi do troch rokov? treba sa najprv u nich nahlasit a povedat ze ides aj s malym? a co dalej
dakujem

mima595
31. máj 2012

@adulina - ked budes volat o ubytko, tak povies, že beries aj maleho do 3 rokov a potom už len vyplatis pri nastupe