Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

ikamaj
13. apr 2016

@maruska360 fakt krásne... VDAKA 🙂 Prajem krásny pobyt... my podávame žiadosť asi budúci týždeň, som zvedavá, aký termín sa nám ujde... A je ďaleko jedleň, telocvičňa, sauna?

ikamaj
13. apr 2016

@maruska360 A koľko je vás na izbe - musíte byť štyria?

maruska360
13. apr 2016

@ikamaj sme 4 ja a 3 deti

maruska360
13. apr 2016

@ikamaj jedalen 8/9 minut telocvicna je blizsie asi 6 min škola 4 min

maruska360
13. apr 2016

@ikamaj welnes sauna a virivka je blizko jedalne

alola17
13. apr 2016

Je v limbe na izbe aj chladnicka

alola17
15. apr 2016

Zienky to nikto nebol ubytovany v limbe na 3posch. Ci je tam chladbicka na izbe?

maruska360
15. apr 2016

@alola17 podla toho co pisu na nete nie je tam je tam len spolocna kuchynka

alola17
15. apr 2016

@maruska360 nedalo mi to zavolala som si a maju tam chladnicku...

zalu
15. apr 2016

@alola17 ano na izbach su take malinke chladnicky.....tv, umyvadlo, wc, dokonca ani mydlo a toaletny netreba pravidelne to doplnaju

sylvia75
15. apr 2016

Ahoj...akurát mi došla pozvánka na kúpeľnu liečbu do Lučivnej pre syna má 10 rokov ide na pobyt sám termín 25.4.2016-16.5.2016.idete tam v tom čase niekto alebo vaše dieťa samostatne?

kacenka78
15. apr 2016

@sylvia75 22.4. nastupujem s oboma chlapcami, 10r a 4r.

sylvia75
15. apr 2016

@kacenka78 syn ide sám bude ubytovaný v limbe...ešte nikdy nebol na liečení...on to síce berie zatiaľ športovo viacmenej sa teší,no ja sa asi zbytočne stresujem...

kacenka78
15. apr 2016

@sylvia75 môj bol so mnou už viackrát na liečení, sám bol na jeseň v Smokovci a zlé to znášal..ale to bol diagnosticky pobyt a nemocničný režim..ak je stvrtak, bude spolu s mojím v škole, dohliadneme naňho 🙂

sylvia75
15. apr 2016

@kacenka78 áno je štvrták...budem vďačná ak naňho dohliadneš...v škole sme riešili šikanu,tak mám obavu ako to bude znášať tam...

kacenka78
15. apr 2016

@sylvia75 Matej bude rád, že si tam nájde kámoša rovesníka 🙂

nadka2
17. apr 2016

@sylvia75 Nebojte sa o deti je tu fantasticky postarané, majú neustále nejaký program, priestor na hry, vychovávateľky na nich stále dozerajú, strava je tu fantastická a prostredie úžasné - ja som momentálne tu so synom (5 rokov). Sme tu už týždeň a každý deň objavíme niečo nové. Stretávame deti, ktoré sú tu bez rodičov a všetky vyzerajú spokojné a šťastné 😵

monline
17. apr 2016

@nadka2 aj my sme tu od piatku, ale malý mi ochorel, tak sme viacmenej zavretí v izbe. Už druhý deň má horúčky, dúfam, že zajtra to už bude oveľa lepšie, aby sme si to tiež mohli užiť a aby mohol čoskoro chodiť aj na procedúry.

marianatrulikova
17. apr 2016

V utorok nastupujeme .aky je tam priebech dna?.boli ste tam niekde aj inde pozriet?stresujem neviem co mam nabalit ked je take premenlive pocasie.

monline
18. apr 2016

@marianatrulikova my žiaľ najviac využívame pyžamo, osušky a čaj s liekmi proti horúčke ☹ už druhú noc som mu musela robiť zábaly, čo mu liekmi tak ťažko schádzala teplota.
Čo sa oblečenia týka- pre chlapca tu mám gumáky, vysoké pevné tenisky a nízke tenisky, do izby croksy. Vrchné - mám tu jednu zimnú bundu, jednu do dažďa, potom vestu a jarnú bundu. Čapicu zimnú, dve tenké a šiltovku. Šatky na krk. Veľa teplákov- v prvý deň zašpinil dvoje, čo mal zablatené kolená, čiže toľko, aby si nemusela často prať. Tričká, mikiny, spodné prádlo. Mne sa hodilo, že som vzala pár tričiek s krátkym rukávom, lebo ked sa z horúčky spotí, mám mu čo prezliecť.
Pre seba - najlepšie využiješ pohodlné tepláky, tričká, mikinu. Ja tu mám iba jarnú bundu a jednu mikinu, ak si to dám naraz, tak mi nie je zima ani ked je chladnejšie.
Aj ja som stresovala, čo budem potrebovať..momentálne by som pridala ešte jednu kuchynskú utierku, lebo plastový riad, čo tu máme, umývam na izbe v umývadle...stravu nám nosia do kuchynky na našom poschodí, ale k eďže trávime dni v izbe, tak tu aj jeme. Asi som ti nepomohla, len som chcela upozorniť, že plány sa môžu zmeniť a dieťa môže ochorieť a potom je režim celkom iný. Môj nemal cez 39 rok...ani atb nebral rok...a aha, práve mu ich doktorka predpísala a tatranský vzduch dýchame viacmenej cez okno 😖 Ale ževraj od stredy by to malo byť oveľa lepšie, tak snáď to tak bude...už som premýšľala aj nad návratom, že sme tu zbytočne, ak polku pobytu strávime na izbe, že radšej zvyšné dni využiť inokedy, tak ale- prišla som so zdravým deckom, ochorel tak ako nebol rok chorý, toto je nevyspytateľné..

nadka2
18. apr 2016

@monline Už sme na izbe zatvorení aj my - v nedeľu sme boli na pohotovosti s uchom 😢

13mandy
18. apr 2016

@sylvia75 Ahoj Sylvi. Moja dcéra ide od 3.5. - do 24.5. a tiež sama. Bude mať 10 rokov. V akej výške dať deťom vreckové? Má tu niekto s tým skúsenosti?

sylvia75
18. apr 2016

@13mandy ahoj...ja dávam synovi 15€,že vraj sa to odovzdáva sestričke oni im potom keď idú niekam na výlet dávajú peniaze...prvý víkend(teda 1.5.) sa za ním chystá tatko tak mu snáď niečo prihodí ak by mal malo a ja za ním pôjdem 8.5. tak by som mu tiež nejaké eura nechala ak by bolo treba,ale podľa mňa by tých 15€ malo byť dosť...

reniko
18. apr 2016

ahoj moja 14 ročná kočka chodí už niekoľko rokov sama a dávala som jej cca 50 eur, no stále si dosť veľa ušetrila a mala potom na neskôr doma, z toho vreckového čo sme odovzdávali sestričke oni potom hradia aj vstupné na tie rôzne výlety, kam chodia s deťmi...

sylvia75
18. apr 2016

@reniko jaj no dobre vedieť som nevedela,že z vreckového sa hradí vstupné...ďakujem za info... 😉

13mandy
19. apr 2016

@reniko ďakujeme za info. Tiež som si myslela, že to vstupné si deti platia samé. Tak cca 50,- € bude snáď stačiť.

13mandy
19. apr 2016

@reniko a prosím ťa, ako je to tam s praním? Sme dosť z ďaleka a bude asi problém nosiť čisté veci. Na stránke majú, že bežne funguje práčovňa. Keď tak rozmýšľam, malá ide na 21 dní a kupovať 21 ks teplákov sa mi asi nechce 😀.

13mandy
19. apr 2016

@sylvia75 Sylvi, držím palce, nech sa synátor čo najlepšie začlení. Naša Alexandra ide týždeň po Vás, tak ak by som ťa mohla poprosiť o nejaké rady po nástupe. Ďakujem 🙂

reniko
19. apr 2016

@13mandy ahoj s praním je to tak, že čo mi moja kočka vravela, že veci sa tam deťom prali ,netreba veľa nosiť, treba mať označené oblečenie a aj zoznam vecí sa dáva sestričke na začiatku pobytu no ale oni veľké dievčatá čo vedeli obsluhovať práčku, tak si aj sami poprali, ale inak riadne tam deťom perú

reniko
19. apr 2016

@13mandy a s tým vreckovým, určite sa im aj zvýši, no chodievajú dosť do jaskýň a na dosť výletov, kde aj to vstupné čosi stojí a ešte ak si chcú niečo kúpiť ako suvenír na pamiatku, alebo do Bonsaju si idú niečo kúpiť...zvykli na svojej fb stránke mať stále aj mesačný program, kde sa dá pozrieť čo všetko absolvujú aj budú zdravé, aké výletíky ich čakajú...