Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mikisa27
11. apr 2015

@leginca neboj sa, zbalis sa...a su tam pracky,takze nemusis nosit vela veci, da sa oprat v pohode 🙂 a ked som bola prvykrat tak starsi mal takmer 4 roky a mladsi 2 - este neodplienkovany, pouzivali sme latkove plienky 🙂, bol sme tam v oktobri,cize komplet zimne veci som mala + kocik a zbalili sme sa 🙂
@lienka1983 mineralku si mozs zobrat,ale nemusis, v kuchynkach byvaju tie velke bandasky balenej vody,takze ak ti to staci,tak nemusis riesit nic specialne navyse....a mozes si zobrat termosku a pocas ranajok/obedov nabrat caj a mas na cely den.....pitny rezim je tam celkom dobre zabezpeceny
@rebecca2006 no moc sa nespoliehaj na to,ze jedlo z jedalne detom donesies....tam platia dost prisne pravidla a dost ich aj dodrziavaju,vynimky nerobia....jedlo nosia len detom,co su v karantene na izbe ked su chore, inak musi kazdy do jedalne,ale nie je to zase az ak daleko,ze by sa to nedalo zvladnut aj v skaredom pocasi 😉 a inak Borievka je spojena s Limbou a v suterene Limby je najvacsia spolocna herna,takze tomate blizko...akurat neviem ci Borievka je zrovna idealna na to ked ches mat klud, to skor Topol 🙂

lienka1983
12. apr 2015

@mikisa27 dakujem za odpoved 🙂tak super zoberieme si termosku a flasky 🙂

janula2511
12. apr 2015

@mikisa27 a co je este take v limbe?a dobry je tam ten detsky suteren?velky je?jeden je v nutry a je aj pred limbov?

mikisa27
12. apr 2015

@janula2511 pod limbou je velka herna pre cele kupele,su tam rozne stolove hry-biliard,futbal....,ping-pongovy stol,sipky,dalej taky kutik pre mensie deti-smykacka,gulicky,trampolina,da sa tam zabavit....plus tam skoro kazdy vecer nieco organizuju...
Kukni na ich stranku mal by tam byt program na cely mesiac,ak nie tam tak na fb urcite....kazdy den su 2aktivity-nieco tesne poobede a nieco vecer,vela spolocnych aktivit je vonku,vecer byvaju organizovane bud v herni alebo v telocvicni prip.v jedalni zavisi od typu akcie a cca 2krat do tyzdna je organizovany hromadny vylet-zoo,hrad,jaskyna,tatry a pod...za limbou je ihrisko aj oproti limbe pri topoli je ihrisko,centralne ihrisko je pri javore kde je aj jedalen

rebecca2006
12. apr 2015

@mikisa27 ďakujem za tipy🙂 ak sa môžem, opýtať, Borievka nie je kľudná preto, že je spojená s Limbou alebo z akého dôvodu? Ja mám trochu strach z infektov, zas by som nebola rada, keby sme boli v "megaubytovni", do vnútornej herne s nimi moc neplánujem chodiť.

rebecca2006
12. apr 2015

@katka5 ďakujme Katka za tipy. Máme termín 15.5- ale to máme Javor- ale potrebovakla by som ísť 7.5 kvôli práci, ten prvý júnový týždeń musím robiť. takže mi zisťujú, či sa nebude dať skôr Borievka, akby niekto vypadol-. ale je to také neisté. Uvidíme.

mikisa27
12. apr 2015

@rebecca2006 viacero ludi co tam boli sa stazovali na hluk kvoli tomu ze je to spojene s limbou,a ta je najvacsia ubytovna,este smrek je velky...ak chces klud tak skor topol alebo javor....ale v tom obdobi ked tam pojdete bude uz teplo budete skoro stale von.....a na sirenie infektov su tam aj ine prilezitosti-jedalen,skupinove inhalacie a pod... 😉

mikisa27
12. apr 2015

@rebecca2006 ale teda osobne som v borievke nebola a neviem ci je aj chodbou spojena s limbou alebo maju len spolocnu stenu,lebo vacsinou sa ludia stazovali len na jednu konkretnu izbu.

evik4
12. apr 2015

@katka5 kuchynka je na chodbe normalka, dvojplatnicka, pracka,susiak mame pred izbou, vyberies si ktory chces, mame aj terasu, tam susim ja na vzduchu, su tam dva susiaky, na izbe je chladnicka aj kanvica. Nic nam tu nechyba.

janula2511
12. apr 2015

@mima595 ahoj ja by som chcela ist do lucivnej september oktober.vies mi povedat priblizne ake je tam pocasie?ked dostanem presny termin na oktober ake saty si zobrat?zimny kabat urcite ale ci aj cizmi malemu a oteplovacky?je tam uz koncom oktobra sneh?

katka5
12. apr 2015

@evik4 SUper, iba my máme ten problém, že Saške musím variť zvlásť, lebo ona nezje to čo jej tam dajú, veď vieš. Ale ona je uplne jednoduché 4 jedlá dokola, takže ja sa budem viacej zdržiavať v kuchynke, ako také maminy, čo im deti všetko zjedia.Ale to mi tak nevadí ,ja som bola taká istá v jej veku, takže si z toho hlavu nerobím. Ináč teraz dva dni sa u nás strašne oteplilo, včera bolo 25 na slnku, dnes je tiež teplo, trošku fúka vietor. Vy máte aké počko?

evik4
12. apr 2015

Okolo 15, no dnes fuka, na ihrisku je teplo, tam sa slnko opiera

mima595
12. apr 2015

@janula2511 - to ti teraz urcite nepoviem🙂)) treba zobrat vsetko...aj zimne bundy, aj prechodne...

miah
12. apr 2015

@evik4 ty si ubytovana v Borievke? mne prave vraveli, ze je to budova, ktora ma najmenej izieb, ze je to pokojne 😅

evik4
12. apr 2015

Nie ja som v smreku, borievka je blastne budova spolu s limbou, je to najvacsia budova co tu je.

evik4
12. apr 2015

@miah je to kludne, lebo je to ta. Do L- ka a je tam taky dvorcek, ale myslim, ze tu je vsade dobre.

petko8888
13. apr 2015

takze navrat po 3 tyzdnoch,je tam perfektne mozme odporucat,mi sme mali zimu tak sme moc neuzivali ihriska,ale uz aj tam je teplo,ubytko perfektne boli sme v limbe na 2 posch.ziadny hluk,najvacsi robili moje dvojicky,len jednu pripomienku mam z liecenia podla mna slabe proceduri,inac fajn ubytko stava personal prostredie,nam chybali potraviny v areali,ale chodili sme vlakom do svitu co je jedna zastavka a je tam lidl a billa.takze spokojnost

janula2511
13. apr 2015

@petko8888 a teraz v zime ste boli?v ktorom mesiaci?

petko8888
13. apr 2015

v piatok sme dosli domov,velka noc bola zasnezena od stredy uz vyslo slnko

evik4
13. apr 2015

@petko8888 prosim vas a kde je tam zeleznicna stanica, resp.autobusova a ako to je daleko od arealu? Dakujem pekne

janula2511
13. apr 2015

@tanik1 ahoj ako bolo v topoli?

tanik1
13. apr 2015

@janula2511 Nám posunuli nastup takže sme prišli len tento piatok. Ubytovanie v Topoli je super kedže tu nie je veľa izieb tak je tu ticho a kľud.

petko8888
14. apr 2015

@evik4 zeleznicna stanica je 15 min od arealu pekna prechadzka,stanica je taka starsia clovek by si myslel ze tam nic nestoji,no stoja tam osobne vlaky,je tam lavicka a tabula ze smer kosice,prva zastavka osobaku je svit,druha zastavka poprad,odchody a prichody treba pozriet na nete.

janula2511
14. apr 2015

@tanik1 ahoj a standarde alebo nadstandarde ste?a tak na na rajajky atd chodite do smreku.ze?a nelutujes ze ste v topoli?inde ste chceli ist?a jak sa paci vam tam?proceduri?lebo ja by som mala ist v oktobri a ked sa uvolni nahodov v smreku tak tam ideme a ked nie tak topol.ani neviem ktore by bolo lepsie.

milluska
14. apr 2015

@lenka1983 a nechces im zavolat ze apríl ti.nevyhovuje? Mne totiz volali ze maju pre mna tiež.koncom aprila, ale ja som.povedala ze.mi to skôr v polke maja vyhovuje (cos je aj pravda, bo budem mimo SK), tak to skus aj ty.. Vcera my uz volali ze ci moze byt Smrek bez.obyvacky, ze maju koncom maja volne... Takze cakam na papiere od nich...
@evik4 a vy ste tam odkedy? Ako stare dieta mas? Co robievate poobede? Byvas v dvojlozku bez obyvacky? Prepac za tolko otazok 😅

mima595
14. apr 2015

@janula2511 - ja som byvala aj v Topolo 2x..aj v SMreku....všetko ma svoje vyhody...Topol je pritulnejsie ubytko, pred domom je ihrisko, besiedka...deti sa pohraju na tom ihrisku sami, ja som si vypila kavu...bud doma, alebo v altanku,,,

v Smreku sme mali terau dole...to bolo v lete super, v zime uz byva asi chladnejsie...len zase nemas tak ihrisko nablizku..ides k centralnemu...ale zase ty ma este maleho chlapca, sameho ho von nenechas....ale zase v Topolo...je tam pieskovisko, ked sa spoznate mamicky, tak sa kludne prestiedate..my sme to tak robili...jedna bola vonku, deti sa hrali na ihirsku, ostatne si pozehlili, pustili pracku a potom vymmena
zober si odrazadlo pre maleho na presuny po areali je to super....

janula2511
14. apr 2015

@mima595 to ze mi ideme v oktobri.a to moze padnut aj november.

leginca
14. apr 2015

@mima595 - odrážadlo pre syna mám už napísané v zozname

mima595
14. apr 2015

my sme isli 6.10 a vratili sme sa 1.11...

janula2511
14. apr 2015

@mima595 ano?a take oteplovacky treba mat?zimny kabat a cizmi to urcite treba.v ktorom hoteli ste boli?