Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

maznacik007
4. jan 2013

@monalisatko odbery si dajte porobit teraz aj tak ich musi lekarka vypisat do ziadosti o kupelnu liecbu, dovera pozaduje nalez od imunoalergologa a pod. a nesmie byt starsi ako 4 mesiace...
a kedy planujes ist na jesen? volat tam ma zmysel az ked mas schvalenu ziadost a oni ju teda maju dorucenu... aspon nam skor nechceli dat termin,
my ideme teraz v marci a uz sa tesime aj ja aj deti....

jaaj ci som to zle pochopila a uz to mate schvalene... a kedy vam dali termin .... a do akej budovy?
je tu niekto kto ide v marci....

monalisatko
4. jan 2013

@maznacik007 no my ešte nemáme nič 😅 V stredu idem s malou na krv, vtedy zároveň beriem moč a vzorky stolice na parazity. Potom budeme podávať žiadosť. Ja len akože optimista dúúúúúúúfam, že to stihneme od tej polovice februára. Chcela by som stihnúť sneh, keďže u nás nehrozí. Vypozerala som si smrek, ale neviem či bude volná izba. Tento týždeň mi tam nedvíhali telefón, tak skúsim zas v pondelok, hádam už budú pracovať. Potom dám vedieť, možno sa stretneme 🙂

maznacik007
4. jan 2013

@monalisatko no neviem ci je to realne.... my sme davali ziadost koncom jula v septembri uz bola schvalena v liecebni v Lucivnej a termin mame na koniec februara marec....
ale uvidis... lebo v poistovni maju 30 dni na schvalenie ziadosti ... 😒

skor realne je to asi na jesen ... lebo leto byva dost obsadene .... ja by som chcela hned ako sa vratime dat dalsiu ziadost a skusit na leto 2014 mozno sa zadari.... 😉

monalisatko
4. jan 2013

@maznacik007 fíha, tak to som nejak vedla. Ja v lete moc nechcem, lebo aj dr. mi stále hovorí, že malej by prospel pobyt v zime a aj ja som chodila na liečenia hlavne v zime. Vtedy je aj ten vzduch taký čistejší. Tak teraz som moc zvedavá, že ako sa mi to podarí vybaviť 😅

maznacik007
4. jan 2013

no na leto sa tazko dostava... to bud musis velmi dlho dopredu .... alebo to su prominentne miesta.... skor na jesen to je realne.... ale uvidis.... v kazdom pripade najprv treba vysetrenia z imunologie a diagnozu a potom mozes dat ziadost, oni maju mesiac na posudenie v dovere, potom este nez to poslu do kupelov....
a budes ziadat aj schvalenie sprievodcu?
ale inak ak ti to schvalia tak navrh plati jeden rok takze mozes ziadat aj napr. od polky januara 2014 ako zacinaju po novom roku... 😉
a tvoja mala ma kolko rokov teraz... uz jej robili tie kozne testy? viem ze ste vy tak nejako na ne cakali.... neviem ci si dobre pamatam.... my mame teraz naplanovane kontrolne vysetrenia na imunoalergo na april ked prideme z liecenia... a malemu to budu robit tak uz sa desim... a od septembra pojde na tu desenzibilizaciu staloralom ci ako sa to vola....

inak kocky ako je to tam s dietou pre celiatikov? teda deti co to maju normalne im v pohode varia takuto dietu ci treba doniest svoje potraviny?

maznacik007
4. jan 2013

@monalisatko inak my sme tiez z juhu a snehu si moc neuzijeme a aj ja som chcela ist tak aby bol este sneh aspon trochu... ale zasa som to musela prisposobit aj starsej co uz ma skolu takze aspon jeden tyzden jarnych prazdnin v tom...

maznacik007
4. jan 2013

@monalisatko jaaaj to som ti chcela este v Lucivnej sa nastupuje od 15.1. tak mozno preto ti nezdvihali tento tyzden.... 😉

monalisatko
4. jan 2013

@maznacik007 😀 tak asi nepochodím ani v pondelok. ďakujem za info 🙂

monalisatko
4. jan 2013

@maznacik007 veď aj ja som to plánovala s tými jarnými prázdninami, ale tak teraz neviem...

monalisatko
4. jan 2013

@maznacik007 a odkial z juhu? Môžeš aj IP

maznacik007
5. jan 2013

@monalisatko okres Galanta 😉

mima595
5. jan 2013

@maznacik007 - ked mas potvrdenie od dr. tak len nahlasis voperd..oni tam varia normalne dietne jedla..ja som bola s pani, kde ona ako sprievodkyna bola celiaticka a mala dietnu stravu...

tessa
5. jan 2013

Holky, keď sa vrátite z kúpeľov, nemá význam hneď podať novú žiadosť do kúpeľov...my sme boli min. rok vo februári a v podávala som si na tento rok žiadosť už v júni a vrátili mi ju zamietnutú naspäť...Po 2.krát som podávala v septembri 2012 a pani v poisť. mi to držala u seba až do decembra 2012, kedy to konečne mohla schváliť, aby sme teraz 14.1.2013 mohli nastúpiť do Lučivnej po roku...

Diety pokiaľ viem, sú v pohode, mňa sa pýtali, či nejakú dietu nemáme 😉

A zamestnanci Lučivnej tam podľa mňa už od tohto pond. budú, lebo potrebujú kúpele po vianočnej pauze znovu naštartovať 😉
My ideme o týždeň, na prvý možný termín v tomto roku, idem ja s obidvomi chalanmi a konečne ma tento rok aj schválili ako sprievodcu, tak nejaké tie korunky ušetríme 😉

alami
5. jan 2013

@maznacik007 s dietou v Lučivnej pozor, oni sa tvária, že dietnu stravu pripravia, aj ti prislúbia, ale ich dietna sestra vie o dietach asi toľko čo murár, mám pocit. Volala som jej dopredu 3 týždne s akými dietami prídeme a či nás vie prestravovať, nebol problém a potom som sa celý čas rozčuľovala. boli veeeľmi ochotní, ale jednoducho nevedeli! Musíš si to dobre sledovať. Syn má alergiu na mlieko, na sóju (napr sójová múka v pečive) a má reflux. Bežne sme dostávali pečivo - balené - kde na obale bolo napísané zloženie so sójovou múkou. bežne sme dostali mliečne jedlo a z pred nosa mu ho prišli zobrať, že - joj, tam je mlieko (mliečnu polievku potom upravili tak, že ju zliali, doliali vriacu vodu a bolo!!! ) Pri refluxnej sa nesmie napr nič vyprážané, nesmú sa citrusy... bežne sme dostávali pomaranče, mandarinky, ke´d som išla za dietnou, povedala, že ona nevie o tom!!!!žeby sme nesmeli pomaranč, že to sme nenahlásili(ona netušila, že na reflux to nesmie)!!! A do balíčka na výlet dostal vypražený bravčový rezeň, hoci som dopredu išla povedať, nech nezabudnú, že ho nesmie, že musí mať len na vode. takže k diete asi tak.

Ich držanie diety je, že majú na výber 3 jedlá a ty si vyberieš to najvhodnejšie (samozrejme, že len ty vieš, že častokrát z toho nemôžeš ani jedno)

adulina
5. jan 2013

@tessa ako sa ti podarilo vybaviť, že si sprievodca? Si niečo špeciálne dávala?

tessa
6. jan 2013

@adulina máš IP 🙂

alami
6. jan 2013

@maznacik007 ozaj, ešte k sprievodcovi, ja som bola schválená a dr tam napísala len toľko, že matka je potrebná ako sprievodca, aby dohliadala na špeciálnu stravu dieťaťa. Toť vsjo a uznali to, tak aj ty môžeš takto skúsiť 😉

maznacik007
6. jan 2013

@alami ja som ako sprievodca schvalena s tym som nemala ziaden problem, moj ma bohuzial diagnozu aj z pedopsychiatrie, ktoru pravidelne navstevujeme....
nam ta strava vyskocila az teraz lebo moj ma aj ze nizky vzrast a z endokrinologie sme museli absolvovat aj komplet gastro aj gastro genetiku aj normalnu genetiku a nieco nam tam vyslo pozitivne na tu celiakiu ... len mi dosli papiere a vo februari ideme este na kramare takze sa uz v duchu pripravujem na tu bezlepkovu dietu .. ale teda def mi tam povedia... moj je aj malicky on ma podla tych sono rontgenov a testov vek len 2,5 roka a pritom realne ma 4,5
ale ja sa uz nejdem zatazovat s nicim ... aha a este moj nesmie mlieko ale to si myslim ze v pohode sa da vylucit a mliecne polievky nebude...
mne dokonca povedala revizna ze teraz do lucivnej a na jesen mi v pohode schvali srobarov ze to neni problem... ale to je dost nemocnicne a my mame nemocnic dost .... a vysetreni tiez... nemam zaujem o dalsie... 😉 😉

alami
6. jan 2013

@maznacik007 polievky sú spoločné, len ak máš nahlásenú dietu, tak ti spravia inú - ak spravia. dávaj si teda na to pozor a z tých 3 jedál vyberieš niečo bezmliečne.
šrobárov nie je zas tak nemocničný, aspoň Horný smokovec fakt nie a to je pavilón pre matky s deťmi, teda ty by si išla tam.

lela1
10. jan 2013

Ahojte,tak my máme termín od 11.2. do 4.3.,nejde náhodou v tomto termíne niekto z vás,boli by sme radi

majstra
13. jan 2013

a zajtra idem znova🙂

30mamina3
13. jan 2013

zajtra ráno smer Lučivná🙂)))

mima595
13. jan 2013

@30mamina3 - tak pocasie vam vyslo na zaciatok suprove..nech vam vydrzi co najdlhsie..

30mamina3
13. jan 2013

@mima595 dufam že vydrži pred rokom vydržal sneh a mráz od začiatku do konca 🙂

maznacik007
13. jan 2013

juuuj dievcata tesim sa s vami ... napiste ako tam je... inak neviete mi povedat ako to tam je cez Velku noc... predpokladam ze vtedy kupele su zavrete.... ci?

adulka1000
14. jan 2013

Ahojte,
🙂 Zajtra nastupujeme aj My, tak už sa veľmi na Všetkých tešíme! 🙂

maznacik007
15. jan 2013

@monalisatko ako si dopadla... uz ste dali tu ziadost... je tu niekto kto pojde do lucivnej v marci...

monalisatko
15. jan 2013

@maznacik007 ahoj, žial dr. mi to vyplní až na zajtra, ale hovorila vraj na február majú ešte volné miesta, tak dúfam že sa tam tedy fakt dostaneme. Kedy v marci nastupujete? Ja by som tam mala byť prvý marcový týždeň určite. Vtedy máme jarné prázdniny a ešte buď pred tým alebo zatým týždne. Neviem sa tam ani dovolať, lebo majú furt obsadené.

maznacik007
15. jan 2013

@monalisatko a kto ti vravel ze maju volne na februar... mozno by som si to potom posunula a kam pojdete do ktoreho ubytka ...

monalisatko
15. jan 2013

@maznacik007 povedala mi to naša dr., ale ja tam práve pre to skúšam volať. Od vtedy sa to mohlo už naplniť. Ja som si vyhliadla smrek, tak hádam bude niečo volné 🙂 A ty?