Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

ivka567
23. sep 2012

@mima595 Našla som Tvoj starší príspevok o dočasnej PN, takže už je mi to jasné, že to nie je ošetrovné a kde sa to vystavuje, len či sa to bude vzťahovať na mňa 😒

mima595
23. sep 2012

@ivka567 - no najprv sa chod nahlasit na SP na dobrovolne poistenie..z minima, datum prihlasky si daj v utorok /pre istotu..može byt aj streda, ale teda neriskuj/, v kupeloch si daj vystavit PN ..vystavi ti ju prijimajuci lekar..hned si daj aj prechodku na dalsi mesiac...a po navrate z kupelov sa hned chod odhlasit, aby si vela neplatila...
za ten 1 den /za utorok zaplat hned..bud vpokladni/..a mala by si dostat za 3 tyzdne cca. 120E
pozri www.tkl.sk...tam to maju..PN pre rodica

tvik
24. sep 2012

@mima595 no ja sa tiež pripojim ohladom tej PN, mám ten istý problém som SZČO a neplatím si nič len zdavotnú! Do kupeľov ideme až v marci s tým že som sa chcela na mesiac prihlásiť do SP teda nejak koncom februara a potom to zrušiť! Ked som tam volala, tak mi ženská povedala, že to tak nemôžem, že ako si to predstavujem, tak teraz neviem 😒

tvik
24. sep 2012

a ešte ma napadlo či sa to oplatí na mesiac sa prihlasiť zaplatiť z tej min. čiastky teraz to je okolo 110 eur alebo taj nejak? 😨

mima595
24. sep 2012

@tvik - no musis splnat podmienku byt poistena za posledne 2 roky 270 dni.....

mima595
24. sep 2012

@tvik - a kedy si si prestala platit DNP?, alebo teda platila si si ho niekedy vobec??

tvik
24. sep 2012

@mima595 predtým som bola na materskej tri roky a predtým SZČO a platila som si vtedy do SP, ale mne sa tiež zdá že musím byť predtým poistená 270 dní ☹ takže na mna to asi nebude platiť!

mima595
24. sep 2012

@tvik - urcite musis byt poistena 270 dni za posledne 2 roky

maznacik007
26. sep 2012

ideme v marci na Limbu ja a dve deti.. hladame spolubojovnikov...

tvik
26. sep 2012

@maznacik007 aj ja idem s dcérkou v marci do Jedle 😉

maznacik007
27. sep 2012

@tvik super tak sa tam stretneme a dovtedy sa hadam aj iny konikari pridaju...
ja pojdem do tej limby som si to ratala ze ma to vyjde na 28 dni na tych cca plus minus 100 EUR, stravu si ja nebudem davat... moje deti su slabi jedaci a hrozne vyberavi... ja tam musim zobrat mlieko a cerealie... a kase na zarabanie.... a tak...
cestovat chceme tam asi vlakom a ze nas pridu zobrat a spat potom pride muz pre nas... alebo mozno nas aj tam odvezie uvidime ako bude pracovne vytazeni v tom case...
inak kocky co ste boli tak poziciavaju tam take ze sane alebo lyze? lebo to by som nerada trepala... a este mi tam bude dcera oslavovat desat rokov... tak budem musiet pospekulovat co s tortickou...
neviete da sa odtial ist do aquacity poprad ze by sme sli ako na narodeninovy darcek? resp. oslavu...

mima595
27. sep 2012

@maznacik007... lyze a sanky poziciavaju...aj korcule..to vsetko tam je...
do Aquacity možes ist, ale sama..co ja viem, tak zajazdy tam neorganizuju, ale ked sa dohodnete s kulturnou referentkou, tak možno da do programu

co sa tyka stravy...teba ale ak nebudes mat plnu penziu, tak ta nepustia do jedalne...iba na objednanie jedla a teda nebudes moct dojedat za nimi....

tvik
27. sep 2012

@maznacik007 ja som chcela isť tiež najprv do Limby ( finančne je to lacnejšie ), ale potom sme sa s manželom zhodli, že dovtedy čosi našetrime 😝 My pôjdeme určite autom, teda manžel nás dovezie ja si netrufam, aj ked by bolo super mať tam k dispozícii auto, hlavne kvoli výletom 😒 Stravu si dávam určite, zas 4 týždne bez obeda sa mi zdá moc 😵 a odkiaľ si? Ja som z Martina 😀

maznacik007
27. sep 2012

@mima595 aha tak to si objednam potom.... som nevedela ze je to tak... ale ja by som chcela aj tak urobit ze sa budeme stravovat mimo jedalne... ze proste obedar a malemu budem davat jest na izbe urcite s nim nepojdem do takej jedalne kde je plno deti jest
ako mne je to s ubytkom v podstate jedno a radsej miniem potom prachy na to ze budeme tam chodit cez vikendy po vyletoch.... ten aquacity to jasne ze chcem ist sukromne s deckami.. aj na tie lanovky a tak ... predpokladam ze sa da nejaky taxi objednat... alebo tak... ale uvidim aj ako to budeme zvladat....
ja mam so stravou problem ze ked mi niekto vari tak potom sa prezieram a to mi neni treba... tak mozno to spravim tak ze si dam ranajky a obedy ale veceru uz nie... ale malemu isto dam tak ze do obedara a budem ho krmit na izbe alebo v nejakej mimo miestnosti...
my sme od trnavy

@tvik no aj mne by najlepsie vyhovovalo keby siel aj tam muz s nami len on proste je tak ze ked sa nieco pokazi tak musi letiet a riesit to... a zavisi aj od projektu v akom bude stave a tak... no uvidim nepredbieham cas nejako to poriesim ked to bude blizsie...

mima595
27. sep 2012

@maznacik007 - no ono sa to da, že by si si davala do obedarov jedlo a tym padom by ste sa najedli na izbe..lebo ono toho jedla je tam habadej..nebudete stihat jest....
a neboj sa, že tam priberies...tam je pravidelna strava, pohyb, nevaris, teda neuzobavas..ja tam stale schudnem a pritom jem svoju porciu a dojedam po detoch, lebo je mi luto ich tam nechat....

maznacik007
27. sep 2012

@mima595 moja ty si tam bola teraz si to pozeram a pre sprievodcov su tam tri varianty to znamena ze ja si mozem dopredu vybrat to by bolo super.... tak to potom ok.. dam si stravu...

ja som mala bohuzial ako decko zle spomienky na stravu v lucivnej ako nas nutili jest... vtedy som bola podvyzivena kde su tie casy... az som sa pogrcala tam .... fuuu doteraz si to pamatam...

mima595
27. sep 2012

@maznacik007 - prve dva dni budes mat vacsinou jednotku, jedine že by si si objedanala vopred telefonicky, potom si už objedanas sama..ale inak aj detom sa objednava z tych 3 jedal....

maznacik007
27. sep 2012

@mima595 jejda to ten obedar kvoli malemu to chcem urcite.... mala nech je normalne... lebo on proste kym sa zaklimatizuje... ( zle znasa zmeny a ma take traumy z jedenia v institucii zo zaciatku zivota) takze to by nieze sa on nenajedol ale nikto kto bude v tom case v jedalni 😀 to normalne budem mat potvrdenie od jeho pedopsychiatra... a oni vlastne aj dostali v tej ziadosti o kupele ze maly ma aj taketo diagnozy... takze to myslim ze my vyjdu v ustreti..ja sa zasa tiez chcem v klude najest .. nejako to vymyslim.. nemusime zrovna na izbe len proste dalej od ludi... to sa s nimi dohodnem...
jaaaj uz sa zacinam tesit.... 😀 ze nebudem musiet varit a tak....

mima595
27. sep 2012

@maznacik007 ..oni varia chutne, a teda servirky maju prikaz nepustit rodicov, co nemaju stravu..iba na objednanie....ale oni su v pohode, ked uvidia, že deti nedojedaju, sami ti povedia, že si zoberte na izbu..ked maly nedojedol...
ale oni su tam mile, dohodnete sa...

mima595
27. sep 2012

@maznacik007 - neboj, oni su zvyknute...teraz sa jeden chlapcek po zemi valal a kopal nohami..a jeden normlane 6 rocny sa skryval pod stolom, co nechcel jest...

inak da sa jest aj v bansaju, to je hned pri jedalni, vlastne do jedalne sa ide cez Bonsaj, ale tam sa premelie vela ludi, ale zase tak na konci maju take stoly...možno by ste jedli aj tam..
ved vyskusaj..hlavne to povedz hned na zaciatku servirkam, že aky mate problem..možno vm poradia chodit neskor na jedlo...

maznacik007
27. sep 2012

@mima595 nie to na izbu ako moc nechcem brat... maly on neje vela .... a napr. on len maso alebo sladke... take ze zemiaky, ryzu to vobec...
mala zasa neje maso... len kuracie a len istym stylom pripravene... 😝

nie ale fakt ked je to takto ze je aj vyber tak to isto si jedlo objednam normalne na cely den.... aj som pozerala tie listky na ich stranke a da sa... aj deti si vyberu... a s tym maly sa mozno bude dat dohodnut ze bud budeme chodit medzi prvymi ked tam nikto nebude alebo na konci... aby ho to nerozrusovalo...
on ma totiz aj uzskostne stavy a jednym zo spustacov je aj takyto typ stravovania...

maznacik007
27. sep 2012

a mozno ma prekvapi a dovtedy na tom nejako popracujeme a bude to super zvladat.... 😎

mima595
27. sep 2012

@maznacik007 - ako fakt, oni su uplne v pohode, len ich treba na to upozornit...lebo ved vies, kazde dieta neje a mamy sa snazia robit, co sa len da....
ak ich na to vopred upozornis, mozno ti daju stol na zaciatku, možno nakonci...maju tam aj zamestnanecku jedalen, tak možno by ste mohli jest tam

smiesko
27. sep 2012

@mima595 ahoj mima, chcela by som ťa veľmi pekne poprosiť, či by si sa so mnou nepodelila o zopár informácii a postrehov, čo sa týka pobytu v kupeloch. Mi ideme 23.10.2012 a apsolutne neviem čo nabalit ,aby som na nič nezabudla a ani neviem koľko čoho zobrať. Koľko nohavic, pancuch,topánok, určite tam bude uz aj chladno, či zobrat uz aj zimnú vetrovku....a bla bla bla.....Nechcem tam trepat nejaké zbytocnosti čo netreba ,no ale aj take asi budú😝 Ďakujem ti vopred za tvoje užitočné rady.
Pa Pa a prajem peknú dobrú noc.🙂

mima595
28. sep 2012

@smiesko urcite zimnu vetrovku, aj zimne topanky, oteplene nohavice, rukavice, sal..komplet zimnu vybavu..my sme isli minuly rok 6.10...a boli dni, ked sme mali mikiny a oteplene vesty, ale zimne bundy sme dost casto nosili...
nohavice..skor teplaky, lebo oni su na ihriskach, vonku...pracky su vsade, takže minimalne 3 teplaky, pancuchy, aby si mala na vymenu..jedno sa nosi, druhy susi a tretie mas v zalohe...
🙂
nezabudni na praci prasok...teda ja by som brala komplet zimnu vybavu, tak teplo na prechodne veci tam asi tazko bude...
aj na izbach..tam nie su prekurene, tak rataj, že aj na izbe bude nosit mikinu...hlavne nejaku dobru ciapku jej aj sebe vezmi, lebo ked budete chodit z bazena, neviem, ake mate vlasy, ale ked neosusite poriadne, tak nasadite ciapku kapucnu a ....
asi tolko

smiesko
28. sep 2012

@mima595 no aj ja si myslím ,že tie izby budú určite chladné, nebudú prekurene takze tie mikiny určite. Lebo vykurovat iba začnú .No a z toho bazéna bude zážitok, lebo malej olizne voda tvar a reve ako pavian.Ked sme boli minuly rok u sestry v Taliansku tak keď prešla vlna a trosku spliechla malej do tvare, tak sa mi išla vyskriabat na hlavu, strhla mi nausnicu a aj vrchný diel plaviek, hruuuuuza......A vlasy? Fen istí ,lebo má dlhé hustne vlasy pod zadkom. Tak to bude tiez parada fenovat ..😝
Ďakujem mima za rady si zlatucka.....😉

smiesko
30. sep 2012

@mima595 ahoj Mima, chcela by som sa ťa ešte spýtať či tam je nejaký obchod ,kde sa da niečo kúpiť, napr. Káva, čaj, cukor....alebo si to mám všetko doniest. Mala je naucena piť dosť čaju a tak by som jej varila a ja bez rannej kávy nefungujem😀
Ahoj a prajem ti krásnu nedeľu ......😵

mima595
1. okt 2012

@smiesko - obchod najblizsi je v dedine..dost daleko..3 km, možte si spravit vylet na bicykli, ale ja si nosim vsetko..na izbe je rachlovarna konvica, takže kavu si robim sama...
beriem aj termosku, do nej bud robim detom caj, alebo si rano pri ranajkach naberiem do termosky caj z takej velkej "konvice" ci ako to nazvat..je to pri ranajkach a tam si možes naliat caju, kolko chces....
je tam restauracia Bonsaj, kde sa daju kupit nejake drobnosti, keksiky, cokoladky, lupienky, veim, že caje maju, ale kavu som si nevsimla a cukor asi len ten hygienicky baleny....
ja si napr. vsetko beriem..aj caj, aj cukor, aj kavu, aj sirup ..a hlavne tu termosku si vezmi...

tvik
1. okt 2012

@smiesko idem sa spýtať a už ti aj niečo prišlo, lebo mi to mame len zarezervované, ale z kupelov ešte nič, mám taký pocit, že mi vravela, že nám to príde 30 dní pred nástupom 😨

smiesko
1. okt 2012

@tvik áno, nám prišlo predvolanie na kúpeľnu liečbu, lebo mi ideme 23.10.2012, ty ideš až na budúci rok v marci, takze ako si napísala ,tebe to príde cca 30 dni pred nástupom.
😉