Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

30mamina3
16. feb 2014

@liliana82 podla mna ak mate rozdielnu poistovnu a ty maš vseobecnu tak teba ako doprovod neschvalia,ved čo by oni s toho mali 🙂 ale neak by som to neriešila tam je rozdiel 5eur na den.A mate dovod mat rozdielnu poistovnu?nieje jednoduchsie mat jednu?to len tak sa pytam nemusiš odpoved je to vlastne tvoja vec 🙂))

danaaaa
17. feb 2014

@nela1006
@nela1006 ahoj...nam dnes prisli papiere z Lucivnej a nastupujeme 28.3.do 18.4. a idem tam so svojim 4rocnym syncekom..... v akom termine idete vy?? Ubytovanie mame v Smreku...ale idem tam este volat ci naozaj su na izbach sprchy a wc...lebo niektore pisali ze su spolocne a niektore ze maju na izbe...tak teraz neviem...a na nete je uvedene ze kazda izba ma sprchu a wc.

danaaaa
17. feb 2014

A najde sa este nejaka maminka ktora sa chysta do kupelov od 28.3.do 18.4.????

danaaaa
17. feb 2014

@angi75 ahoj....chcela som sa spytat ze kde ste boli ubytovani a ako sa ti pacilo? My sa chystame 28.3.
Bola by som velmi rada keby si sa podelila o svoje skusenosti a rady...mozes mi napisat aj do mojej IP. Vopred dakujem 🙂

nela1006
18. feb 2014

@danaaaa ja som si dala termin april ,ale zatial mi nic neprislo,este cakam.Ak mi to pride,ozvem sa.papa

vladi15
21. feb 2014

Ahojte, idete niekto do kupelov koncom februára. My máme termín 26.2.-19.3.2014 ideme do Smreku. je tam niekto teraz, prosím vás ako to vyzerá klzisko funguje, sneh nieje? Ďakujem za odpovede

liwka
22. feb 2014

Ahojte dievčatá, mojej dcérke ORL doktorka odporučila vybrať nosnú mandľu. Tu na MK som sa stretla so skúsenosťou, že miesto operácie šli do Lučivnej a stav dieťatka sa zlepšil, nebola nutná operácia. Máte tu niektorá podobné skúsenosti? Ďakujem za odpovede 😉

ninatinko
24. feb 2014

Ahojte baby, ja idem s dcérou 10.03. a budeme bývať na oddelení Jedľa..Už sa aj celkom teším, hoci malé obavy máme, ideme takto prvý krát 😀 Chcela som sa opýtať ohľadne nejakých potravín v blízkosti. Prosím Vás, viete mi poradiť? Na nete som kukala, a v Štrbe by mali byť, cesta autobusom trvá len nejakých 6 min., odchádza sa z Lučivnej od obecného úradu (ten tiež neviem kde je, čiže aj táto info by veľmi pomohla 😎 ) a v Štrbe sa vystupuje na mieste zvanom Mlyn 😀 Čiže by som potrebovala vedieť, ak niektorá túto cestu podnikla, že ako ďaleko je to odtiaľ pešo do najbližších potravín, prípadne ďalšie potrebné info.. 😉 Vopred veľká vďaka 😅

alami
24. feb 2014

@ninatinko ak nebudeš mať auto, čo asi nebudeš mať, ak som správne pochopila, tak sa na žiadne potraviny nespoliehaj. obec Lučivná (odkiaľ ti ide ten bus) je kus cesty od kúpeľov Lučivná. Nechcem trepnúť, ja som to išla len autom, ale tie 2km sú to isto. Tak to nemáš na prechádzku pešo len tak, inak - obec Lučivná je dosť rómska, nie je to tam bohviečo.
Sestričky tam spomínali, že chodia na vlak do Popradu, tak by si teda mohla ísť vlakom tam, alebo do Štrby, vlaková zastávka je hneď kdesi za plotom kúpeľov zo zadu (opýtaj sa tam potom trebars tých sestričiek, kde to je presne) ale oni to spomínali presne preto, že sa tam boja ísť pre tých rómov.
Ešte najlepšia možnosť na spoje je bus, ktorý stojí pod Mengusovcami, skús pogoogliť, neviem, ako sa bude volať zastávka, snáď Mengusovce, ale musí to byť spoj čo prechádza cez Poprad - Štrba. tam by si sa dostala prechodom cez nadjazd cez dialnicu, to je v pohode, cca 10min cesty.

Inak, ak by si sa dostala hore do Tatier, tak celkom dobré potraviny sú v Starom Smokovci a veľké potraviny sú v Tatranskej Lomnici - za, alebo pod vlakovou stanicou - treba ju obísť - tú budovu, nie je ich vidno, ale je to od zastávky vláčika 1minútku, len to, že ich nevidno.

Inak - pečivo sa dalo brať z jedálne, aj syrčeky a také, čo pozostávalo, jedla bolo dosť a nápoje, čaj a základná drogerka + sladkosti sa dajú kúpiť v čajovni Bonsaj priamo v kúpeľoch. V Jedli máš minichladničku priamo na izbe a veľkú v spoločnej kuchynke, tak si vezmi čo treba z potravín rovno z domu (balenú šunku, maslo, syry...)a máš pokoj 🙂

mima595
24. feb 2014

@ninatinko - ja som vystupovala v Lucivnej, ale je to takych 30 minut peso do kupelov...MM chodil do Lucivnej na nakup, take ze mlieko vacsinou kupoval peso..ale s detmi by som nesla...

lepsia varianta je ist vlakom do Svitu..zastavka je asi 5 minu tpeso od zeleznicnej branicky..to ti ukazu hned na zaciatku, ked ti sestricky budu ukazovat areal...vo Svite vystupis, prejed hlavnucestu...a potom po chodniku mozno 5 minut a mas tam Billu a Lidl...to je najlepsia varianta na nakupovanie....

ninatinko
25. feb 2014

@alami ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce info, hoci s tými rómami si ma moc nepotešila 😎 😀

ninatinko
25. feb 2014

@mima595 ďakujem krásne aj tebe, to s tým Svitom bude asi najlepšia varianta 😉 ale každopádne sa budem spoliehať asi radšej na svoje vlastné zásoby 😀

ninatinko
25. feb 2014

baby, a nejde niektorá z vás možno v marci? my s dcérkou máme termín 10.03.-07.04. - oddelenie Jedľa 😀

sonia.
25. feb 2014

@danaaaa Ahoj, my sme boil v Lucivnej 2x a bolo uzasne. Malej to neskutocne pomohlo. Po tom 2.pobyte sa jej zdravotny stav velmi zlepsil. Bolo nam tam skvele, velmi radi spominame. Minuly rok sme neboli, az nam luto bolo. Prvykrat sme byvali v LD Topol na izbe (mala som tak maleho, ktory mal vtedy 8 mesiacov a bolo to dost narocne sama s nimi…nakoniec ma vystriedal ocino, tak si mala uzila s dedkom - cez vikendy chodili do Popradu do Aquacity 😀 . Druhykrat sme mali apartman - tiez v LD Topol. Bolo uzasne, boli sme tam vsetci - obidve deti a aj my s muzom (on sem-tam odbehol nieco povybavovat, ale inak sme boli spolu takmer stale). Naozaj bolo super. Tiez sme boli prelom marec-april a parkrat nam aj nasnezilo este 😉 . Keby si chcela nieco vediet, kludne sa opytaj. A uzite si to tam 🙂 .

zuzkasamko
1. mar 2014

ahojte mamicky.chcem sa opytat ci ste boli naraz aj s dvoma detmi,ked jedno z nich bolo mladsie ako tri roky?ked som volala do lucivnej povedali mi ze ak mi poistovna schvali navrh pre starsieho,ktory ma 4 roky mozem zobrat aj malinkeho,ktoreho mi preliecia za 6e na den...tak mam pytat od alergologicky papiere len na starsie alebo obidvoch?kedze kupele su az od 3 rokov a malinky ma len 14 mesiacov.dakujem

mima595
1. mar 2014

@zuzkasamko - pytaj len na stasrieho a za mladsieho ani platit nemusis...ved jedlo mu netreba a na inhalacie moze ist ...ine procedury prenho nie su aktualne....

zuzkasamko
1. mar 2014

dakujem pekne za radu.mladsiemu proceduri zaplatit nemozem?ten je na tom este horsie ako starsi,uz mal 2 krat zapal pluc a 5 krat zapal priedusiek.

mikisa27
1. mar 2014

@zuzkasamko mladsi moze ist s vami vsade na vsetky procedury,mozes mu zaplatit 6e na den - v tom bude mat stravu 6x denne aj procedury,kedze je este malicky, tak z tej stravy asi moc nepoje,ale zostane to pre teba a teda ty si svoju stravu platis nemusis 😉 y procedur su tam inhalacie,bazen,sauna- tam ho mozes zobraat s vami,aj keby si za neho nic neplatila a este liecebny telocvik,ale z toho on este nic mat nebude.....ale mne sa zda vyhodnejsia ta alternativa,ze zaplatis za neho 6eur/den a ty si budes hradit len ubytovanie,lebo strava pre teba by inak stala 8,5eur/den.

lucta05
4. mar 2014

Babulky dali sme si ziadost do kupelov s malym sice este nevieme kde ale asi Lucivna ako je to s platenim ked malý je union a ja vseobecna doprovod zevraj do 6 rokov schvaluju v každej poisťovni ......

tinka2299
5. mar 2014

Bol niekto v Limbe? My by sme tam mali ist koncom marca

tinka2299
5. mar 2014

@seuska
Ahoj chcela by som sa spytat na to ubytovanie v limbe, my tam ideme koncom marca, ako daleko je odtial jedalen, a tie sprchy su daleko od izieb?mamicky pisu ze v tej limbe deti dost pochoreju...a na procedury budeme musiet chodit z budovy do budovy? Dik vopred za info

seuska
5. mar 2014

@tinka2299 jedalen aj procedury su rovnako od Limby vzdialene, lebo su v Smreku oboje, vobec mi to nevadilo ze som chodila peso s malou rano, je to cca 5 minut cesty z ubytka. Sprchy mas na chodbe, podla toho v ktorej izbe byvas tak to mas daleko, my sme boli na konci chodby za rohom a v podstate mi to vyhovovalo, lebo tam bol vacsi klud ako na chodbe. My sme nepochoreli, bolo nas na Limbe v tedy iba 5 a vyborna partia. Nelutujem ze som si dala najlacnejsie ubytko, ale ak mas rada klud a pokoj, tak si vyber radsej ine ubytko.

stelektrikar
5. mar 2014

@lucta05 podla mňa doprovod Ti neschvália ja idem drúhý raz a platím si všetko a vlani malý nemal ešte 6 rokov boli sme vo všobecnej ,prešiel som do unionu a doprovod tiež neschválili

tinka2299
5. mar 2014

@seuska no keby som mohla, chcela som topol, a povedali ze maju iba limbu volnu a chcela som koncom marca/ zaciatkom aprila a povedali ze termin mame 18.3 a bodka.

lucta05
5. mar 2014

@stelektrikar pani z unionu aj alergologicka povedala ze doprovod schvaluju vsetkym detom do 6 rokov ....tak uvidime

maznacik007
5. mar 2014

@lucta05 neschvaluju vsetkym detom do sest rokov ... a u vas bude problem aj v tom ze mate rozdielnu poistovnu ... vseobecna poistovna neschvaluje doprovod vobec .... len vo velmi vynimocnych pripadoch napr. ZTP deti ... vy mate este komplikaciu aj v tom ze mate rozdielnu poistovnu ... a teba by musela schvalit vseobecka ... 😉

a ty si si nedala do ziadosti ze chces ist do Lucivnej ... lebo potom vas tam ani nemusia dat .... zavisi na poistovni kam vas prideli ... standardne sa ale do ziadosti dava kam chcete ist ...

lucta05
5. mar 2014

@maznacik007 nie nedala mne pani z unionu povedala ze ony posielaju katalog kam chceme ist a ze doprovod schvaluju bez rozdielu vsetkym detom do 6 rokov a ze podstatna je poistovna dietata a nie moja este si to overovala u hlavnej doktorky ....tak uvidim co pride.

lucta05
6. mar 2014

Tak babulky kupele nam schvalili aj s doprovodom ale do Stareho Smokovca az na termin nastupu 4.9.2014 inak je vsetko plne......
@maznacik007
@stelektrikar

teruliatenko
6. mar 2014

ahojte chcela by som sa opytat mamiciek s dvoma detmi co tam boli a aj skusenosti .....chcela by som nadstandard ked uz investujem tak poriadne .....a opytat sa na celkovu sumu .... pre dve deti a mna...dakujem za odpovede

jule78
7. mar 2014

@ninatinko ahoj!manželka s detmi ide 10.-ho marca do kúpeľov tiež Jedľa! 🙂