Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

janula2511
18. jún 2015

@vrakuncanka a preco nebudete ubytovany v kupeloch?

miah
18. jún 2015

my mame termin 30.7 🙂

janula2511
18. jún 2015

@miah a prvy krat idete?

miah
18. jún 2015

@janula2511 minuly rok bol syn sam

vanini
18. jún 2015

moja ide zajtra 19.6 má 9 rokov ide prvý krát a bude ubytovaná v Limbe.Mám obavy.

vanini
18. jún 2015

@stanka77 Je to 1 alebo 2 poschodie.

vrakuncanka
19. jún 2015

@janula2511 Malá bude ubytovaná v kúpeľoch, ale ona ide sama. Mňa len zaujímalo ubytovanie na víkend, keď ju prídem pozrieť

janula2511
19. jún 2015

@vrakuncanka vsak aj ty by si sa vedela ubytovat v kupeloch.

bykatka
19. jún 2015

Ahojte. Chcela by som som sa opytat, ako riesite pobyt? Myslim, ci mate marodku alebo nieco ine. Bola som tam tam dva krat,ale nikdy som to neriesila, lebo som bola na materskej. Tak teraz neviem, ako to mam robit. A to mi aj povedali, ze si mozem dat PN, ale len na dieta do 6 rokov tusim. Tak by ma potesila kazda rada. 🙂 Dakujem
Inac tie virozy su strasne. My sme to mali minuly rok, nastastie na konci pobytu, tak sme to skoncili o den skor. Dve deti chore a aj ja, to bolo radostne.
Tak zelam vsetkym mamickam, aby to vydrzali🙂

katika56
19. jún 2015

Ahojte....my nastupujeme 28.7.na Smrek, najde sa tu nejaka maminka v tom istom termine ;)

modra1
19. jún 2015

@bykatka ak máš dieťa do 6 rokov, lekár v kúpeľoch ti vypíše PN, do práce aj na SP doručuješ sama, dones si obálky, známky kúpiš v Bonsaji, schránka je na budove Javor. Ak chceš využiť "Péčko", za poplatok ti ho vypíšu v prijímacej kancelárii. Pri dvoch deťom môžeš čerpať OČR, najskôr na 1, potom na 2., vypisuje ich pediater.

miah
20. jún 2015

@modra1 co sa tyka OČR tu vypisuje moj pediater alebo tiez v kupeloch? 😅

bykatka
20. jún 2015

@modra1 Ďakujem, Len sa chcem ešte opýtať, lebo ja sa v tom veľmi nevyznám, čo sa mi oplatí najlepšie? Deti majú 5 a 8 rokov.

janinah
20. jún 2015

Môžte mi niekto napísať v čom spočíva liečba v týchto kúpeľoch? ako napr. vyzerá taký deň u 10.r. pacienta....ďakujem

modra1
20. jún 2015

@miah napísala som to
@bykatka 🙂 nemám ako vedieť čo sa ti oplatí

bykatka
21. jún 2015

@mima595 Ahoj.
Prosím o radu, a ty si mi aj minulý rok super poradila.
Začala som robiť, tak sa chcem opýtať, čo si mám v kúpeľoch vybaviť, PN alebo OČR?
Veľmi sa v tom nevyznám, tak poprosím radu.
Ďakujem
Katarína

mima595
21. jún 2015

@bykatka - PN....

bykatka
21. jún 2015

@mima595 ďakujem 🙂

x_shushu_x
21. jún 2015

@bykatka mne napríklad OCR vychadza lepsie ako PN....kazdy to ma individualne....ja spajam pobyt v lucivnej aj s dovolenkou a priepustkami...

bykatka
21. jún 2015

@x_shushu_x Aha, no ja zatial neviem čo sa mi viac oplatí, lebo robím len 2 mesiace a mám 500e v hrubom, takže dovolenku asi nie, ale ďakujem

x_shushu_x
21. jún 2015

@bykatka no v tomto ti neporadi asi nikto, co sa ti viac oplati, to musis vediet podla tvojho platu....ja mam vacsiu cast platu mimo základ - a do toho mi PN nejde..

mima595
21. jún 2015

podla mna na 2 deti OCR sa neoplati...lebo 1 OCR plati iba 10 dni...dokopy teda 20 dni a PN mas na 22 dni...

mima595
21. jún 2015

@janinah - mozme pokecat na Diridonkach🙂)
ale v podstate liecba spociva v com najcastejsom pobyte vonku...minimalne 5 hod vo vysokohorskom prostredi...inak su kazdy den inhalacie a 1 do tyzdna bazen a 1 do tyzdna sauna a 2 zdravotna TV...inak tieto kupele sa nedaju porovnat s kupelmi pre dospelych...kebyze to porovnavas na procedury, tak je to o nicom...tie tam nie su podstatne..podstatne je to, aby deti boli co najviac vonku a este napr. to, ze inhaluju a na zdarv. TV sa ucia spravne dychat....

miah
21. jún 2015

@katika56 my nastupujeme 30.7 🙂

mima595
21. jún 2015

@x_shushu_x - rozdiel medzo OCR a PN je iba v tom, ze prve 3. dni PN su platene 25% z VZ a zvysok 55% a OCR je od zaciatku platena 55%...ale obe su z toho isteho VZ..tam az tky velky rozdiel nie je, lebo to, co ti nejde do VZ pri PN, ti nejde ani pri OCR...

preto treba zvazit, ci prist o tie 2 dni, alebo to este pokryt dovolenkou...

x_shushu_x
22. jún 2015

@mima595 ked som si pozerala vyplatne pasky po PNke, ktoru som mala aj niekolko dni, tak som nemala len prve tri dni tak malo, ale celu PN (mne pri OCR idu do tych 55% aj ine financie, ktore mi do PNky nejdu- takze u mna je pn zalostne malo a ocr vychadza dobre....ppreto hovorim, ze kazdy to ma asi inak...55% z mala a 55% z vela je rozdiel :P...)- :D :D

Inak som sa dopocula, ze si rodic moze vypisat, len ked ma schvaleny sprievod ??? - teraz nieviem ci to bola OCR alebo PN- mate niekto skusenosti? ci je to jedno?....

mima595
22. jún 2015

@x_shushu_x - podla si mylis OCR a tzv. P-ečko na ošetrenia člena rodiny, alebo tvoje...

lebo neexistuje, aby sa OCR a PN vyplacala z ineho VZ...vsetko je platene zo Soc. poistovne a ta vypocitava vysku z priem.platu za minuly rok....
a iba to tzv. P-čko, ktorého máš do roka nárok 7 dní na seba a 7 dní na blízkeho rodinného účastníka...vypláca zamestnávateľ a je to naáhrada mzdy...teda je to plateneé priemerkou ako dovolenka.....

x_shushu_x
22. jún 2015

@mima595 no jednoducho mi vzdy PN vychadzala menej a mala som ju na vyplatnej paske od zamestnavatela aj ked bola 7 dni a OCR mam o dost viac a chodi mi mimo vyplatnej pasky.... ked som si pocitala zo zakladu a z celej mzdy tak mi to presne vyslo podla toho....kazdy jedenkrát....mojej mame to napr vychadza tak ako hovoris, ale mne nie....

x_shushu_x
22. jún 2015

@mima595 aj na stranke SP je to tak ako hovoris, ale ja som to tak proste nikdy nemala, tak preto hovorim :o/...

x_shushu_x
22. jún 2015

@mima595 na paske mam DVZ- z toho mi pekne rozpisu OČR.....ked mam priepustku tu mam na cely den preplacanu o 1/3 viac ako DVZ ....a PN mam este niekde uplne inde....neviem to asi sparvne vysvetlit, ale tak u nas to je proste nejako inak