Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

milluska
23. apr 2015

Kto to tu spominal ze ide okolo 15.5? Ozvite sa 🙂

piacere
23. apr 2015

Baby, je šanca, že mi k 5-ročnému synovi schváli poisťovňa doprovod? Ak áno, koľko vychádza pobyt se vším všudy na 21 dní? Pozerala som ich cenník, ale akosi sa v ňom strácam....

x_shushu_x
23. apr 2015

@piacere je tam vela moznosti...tiez si to presne neviem vyratat....ale chcem tam s krpatou ist, aj keby neviem co...uz mame v ponozke nasetrene- berieme to ako dovolenku :o/....

piacere
23. apr 2015

@x_shushu_x nám to včera odporúčila alergologička, ale neviem si ani predstaviť, ako by sme to riešili. Manžel toľko dovolenky nemá a ani nedostane. Ja nemôžem ísť, pretože máme ešte 1,5ročného. Babky pracujúce. A ešte k tomu má malý histamínovú intoleranciu, takže je na nízkohistamínovej diéte, ani v škôlke sa nestravuje, lebo nemôže.... no asi to zavrhneme a pôjdeme do Tatier na vlastnú päsť s vlastnou stravou....

x_shushu_x
23. apr 2015

@piacere ja mam histaminovu a v skolke by som sa stravovala, ved tam je to najcerstvejsie uvarene....aj v praci sa stravujem v restikach a z toho mi nic nie je.....detickam do skolky varia vecer predtým v skolke im to zohreju a maju vrazednu davku histaminu- to je podla mna horsie :o/.....

a inak ono sa kupele neriešia celé dovolenkou.....ja budem mať deň príchodu a deň odchodu priepustku od lekárky + 10 dní OČR + 9 dní dovolenka = 21 dní- takže sa to dá.....

keď chete riešiť na vlastnú pesť, riešila by som aj tak lučivnu, mozete si zobrat izbu aj s kuchynkou a nieco pripravovat malému, ale mozem ti povedat, ze mam naozaj odskusane, ze tam kde varia obedy- ze to tam akurát pripravuju- z toho nemavam ziadny problem ani DAOSIN nepotrebujem- vsak si nadtym popremyslajte...ale myslim, ze to stoji za to...tu doma sme uz minuli vsetky moznosti liecby- takze na toto sa spolieham....
toho mladsieho asi preplateného nebudete mat, ale seba ako doprovod by si mohla mat....manzel tam byt nemusi, aj ked viem, ze je to lepsie- ale nie je to naveky 🙂....

ved si porozmyslajte a uvidite.....a mimo lucivnej su aj ine kupele, mozno aj financne lepsie- neviem- ja mam lucivnu aj z rodiny len dobre skusenosti, takze inam nechcem ist....

drzim palce 😎

piacere
23. apr 2015

@x_shushu_x môj malý práve škôlkársku stravu netoleroval, mal šialené prejavy HIT. Akonáhle sme so stravou v škôlke sekli a stravuje sa doma (varím každý deň ráno aj kvôli mladšiemu), tak sa udržuje bez príznakov 🙂 Takže ja verejnú stravu neriskujem, jemu nerobia problém konkrétne potraviny, ale nahromadenie histamínu. Veď uvidíme.... Ďakujem 🙂

x_shushu_x
23. apr 2015

@piacere sranda....mozno tie natierky? rybacie a podobne....ja tiez nemam ziadny problem okrem histaminovej a toto varene mi nerobi problem, ani malej.....ale hovorim fakt iba o obede- je pravda, ze pomazanka rano....dalsia poobede....hmmmm- tak ale aspon, ze mate tu moznost takto fungovat 🙂...

alexatami
23. apr 2015

@milluska my ideme 13.5.

janet24
23. apr 2015

@alexatami kde budeye ubytovany

alexatami
23. apr 2015

@milluska Budeme v smreku, budem rada, ked sa stretneme. Vy idete kedy a kde budete ubytovany

janet24
23. apr 2015

@lienka1983 ahoj no co uz mas cestovnu horucku?🙂)))sa to blizi

milluska
23. apr 2015

@alexatami jeeej super, aj my sme v Smreku 🙂 Ako stare dieta mas,.ides s jednym?

lienka1983
23. apr 2015

@janet24 tak dnes som si doniesla kufor ze uz zacnem pomali balit..uz nieco kopcekujem 🙂 a co ty?

janet24
23. apr 2015

Ja az v utorok potom nezabudni napisat ake je tam pocko a ake ubytko

alexatami
23. apr 2015

@milluska idem s dvomi 18 mesacne dievcatko a skoro 4 rocneho chlapca

janula2511
24. apr 2015

V oktobri ide dakdo?

remsikova
24. apr 2015

Baby prosim Vas ako to je z doprovodom.prislo mi schvalenie pre dceru,ale o doprovode tam nebola ziadna zmienka.Na navrhu som zaskrtnuta ako doprovod,ale zaraza ma,ze na schvaleni nie je nic pisane o doprovode.Prosim Vas mate niektora s tymto skusenost?

lienka1983
25. apr 2015

Lucivna ake mas pocasie 🙂 dakujem za info

janet24
25. apr 2015

@lienka1983 hehe uz balis ze?

janula2511
25. apr 2015

@janet24
@lienka1983 ahojte potom nieco napiste ako to tam chodi.ake tam je.dobre?

janet24
25. apr 2015

@janula2511 jasne budeme hlasit nase pocity🙂)))

evik4
25. apr 2015

@lienka1983 na slnku teplo, mimo neho chladnejsie, stupne podla predpovede pre Poprad sedia. Deti v mikinkach a mensie aj vo vestach.

janet24
25. apr 2015

@evik4 co myslis je treba brat oteplovacky?asi nie ze?

lienka1983
25. apr 2015

@evik4 dakujem za info..🙂 v utorok mame nastup..

evik4
26. apr 2015

Oteplovacky a zimne doplnky by som nechala doma. Treba priniest funkcne oblecenie co nepremokne a neprefuka, dobra je aj siltovka, na ihrisku je silne slniecko. Momentalne deti behaju v mikinkach max vo vestickach.

evik4
26. apr 2015

@lienka1983 my uz zajtra ideme domov, hura

janula2511
26. apr 2015

@evik4 a ake bolo?da sa to tam 3tyzdne vydrzat?

evik4
26. apr 2015

No s jednym dietatom v pohode, s dvoma a este malymi dost tazke, ale vydrzali sme.

milluska
27. apr 2015

@remsikova ahoj, akú mas poistovnu? Ak VZP, tak sprievod nezvyknu schvalovat, pokial nemas extra diagn. typu porucha spravania atd.. Ani ja som nic nemala na schvaleni o spriev. a neschvalili ☹
Termin predbezny uz mas?

milluska
27. apr 2015

@alexatami ja mam 3r dievcatko, ale posledne dni nas tak chytila senna nadcha, ze uz cakame ako na sol na to ☹