Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

saranata
27. máj 2016

@slavka1307 my sme boli teraz april/maj v Smreku- izba + obyvacka , dve deti schvalene a ja ako schvaleny doprovod, plus moja strava a platila som cca 496eur , tak nejak plus minus nejake drobne, proste cele dokopy do 500eur

saranata
27. máj 2016

@stankapk omylom som to napisala aj tebe 🙂
my sme mali Doveru, schvalene dve deti 6r a 3r a schvalili aj mna, do 6 rokov dava Dovera doprovod.

janet24
27. máj 2016

@slavka1307 ja som bola s jednym dietatom, dala somsi limbu a bez stravy 170 eur.A v pohode .Obcas som zbehla na menucko do restiky, obcas tesco ci lidl a bolo to ok.Za 500 eur keby som mala idem k moru.

miah
27. máj 2016

@leginca mame rovnaky termin 🙂

miah
31. máj 2016

prosim Vas ako je to so stravou ak ju chcem objednat len na nejaku cast pobytu - prvch 10dni? staci to pri prichode?

monline
31. máj 2016

@miah príde ti poštou návratka, kde vyplníš, či chceš stravu. Oni ju objednávajú skôr ako tam prídeš. Zvyčajne sa strava objednáva na týždeň, neviem, či sa dá na menej či viac ako je týždňový interval. Ja som mala stravu na celý pobyt aj pre seba.

merikac
31. máj 2016

@miah cez liecebnu stravu mozes zajednad najmenej na tyzden, cize 7 dni- staci ak si ju zajednas pri prijme. mozes na tyzden prerusit a znova na dalsi tyzden rezervovat. Ak sa chces stravovat samostatne, popripade v restauracii, ktora je v arealy liecebne, neni problem. len pripominam, ze menu z restauracie je z rovnakej kuchyne a kuchara ako menu z liecebneho stravovania-aj poplatok je rovnaky- akurat stravu objednanu cez liecebnu je v ramci obedoveho a vecerneho menu na vyber z 3 jedal , no v restauracii je v ramci v menu v ponuke len jedno jedlo ( vzdy je to jednotka z liecebneho menu) avsak v restauracii si mozes stravu korigovat, cize objendat len na den, dva, ci ako dlho chces- len rezervovat si ju musis 24 hodin popredu

lplp
1. jún 2016

Dievčence, neviete ako to funguje cez víkendy? Ak by sme chceli ísť cez víkend, buď v sobotu alebo v nedeľu na celý deň niekam na výlet, o koľkej ráno môžeme vyraziť a do koľkej sa treba vrátiť? Je to nejako obmedzené časovo? Procedúry, ak som správne zachytila, nebývajú cez víkendy, že? Vďaka.

30mamina3
1. jún 2016

@lplp cez vikend si sama sebe panom 🙂 pri objednavke stravy si daš suchy balicek na obed aj na veceru a kludne možeš isť na vylet.my sme chodievali napr.do bešenovej a prišli dme o 23.00 a nikto nič.

miah
1. jún 2016

@monline dakujem, navratka mi prisla, myslela som, ze ak zaskrtnem stravu na nej, tak ju objednam na cely pobyt a to nechcem 🙂

lucijag
1. jún 2016

baby prosim vas ktora z vas je tam terza a bola by ochotna nieco mi tam kuknut?

oksu
1. jún 2016

@miah len pozor ak si stravu objednas len v den nastupu tak budes sa moct stravovat asi az od tretieho dna -

miah
1. jún 2016

@oksu dakujem, presne toto som potrebovala vediet 🙂 napisem im mail

oksu
1. jún 2016

resp zistite ci si viete dopredu objednat v bonsaji ... ale ze sa chcete stravovat s dietataom v jedalni len este neviete presne kedy a co ...

merikac
1. jún 2016

@oksu ja som stravu zajednavala v den nastupu,,,,a nebol problem,,,,,,akurat, ze prve dva dni som si nemohla vybrat z tych 3 jedal, ale mali sme vzdy len "jednotku"

monline
1. jún 2016

@lucijag čo potrebuješ vedieť? som síce tu, ale zajtra ráno odchádzame

merikac
1. jún 2016

@monline jeeej Mon, ja som myslela, ze ste uz doma,,,,,,,,no co ako to hodnotis, po tom prvom nevydarenom pokuse? oddychnuta? pockaj ako sa ti doma nebude chciet varit 😀

monline
1. jún 2016

@merikac haha, to je asi pravda. Pozri si album, dávala som tam fotky z výletov. Hodnotenie- úžasne sme si to užili, oddýchli sme si, parádička. Boli sme na výletoch, ktoré organizovali kúpele, ale chodili sme aj sami na výlety vlakom, či taxíkom 🙂 Sranda je, že v dedine sme neboli, ani v Poprade 😀 Keby som mala ísť zas, tak miesto stravy pre seba vezme izbu s kuchyňou, pretože sa mi nepodarilo zlomiť Danka, aby jedol. Myslela som, že ak nebude mať na výber, ak budeme mať obaja jedlo pred sebou, že začne jesť, nestalo sa. On dokáže na obed zjesť banán (lebo pri pohľade na jedlo ho napína) a nepýtať jesť do večera, odmietnuť večeru, odmietnuť donáškovú pizzu, že mu nechutí (a to ochutnal len dve zrnká kukurice) proste veľký problém. Tak som bola nútená večer mu uvariť krupicovú kašu.

livia341
2. jún 2016

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, že kolko dní ste čakali na schválenie s termínmi z kupelov? lebo čakám od apríla a žiadnu odpoveď som nedostala len od unionu že nám schválili.Voláko im to trvá, ńestíhajú ?viem že v lete nič z toho nebude ked sme len na jar poslali, my by sme chceli aj tak len na jeseň.ďakujem.

janet24
2. jún 2016

@livia341 musis si zavolat do Lucivnej

leginca
3. jún 2016

@livia341 - treba si zavolať do Lučivnej a dohodnúť sa s nimi na termíne. Ja som si volala v januári a chcela som termín júl.

zuzi79
3. jún 2016

Ahoj, idem s dcérou v septembri do Smreku, a chcem sa opýtať, ako riešite voľno v práci? Podľa toho čo som čítala, tak keďže máme už preč 6 rokov, tak nám asi neuznajú ani OČR? Iba dovolenka....

dfgabika
7. jún 2016

Ahojte, ako sa dostaneme z kúpeľov na Štrbu? chodí tam bus, vlačík alebo taxík?

stankapk
7. jún 2016

@zuzi79 ja som mala ocr na 6 rocnu a manzel na 8 rocnu 🙂

kacenka78
7. jún 2016

@zuzi79 Zuzka, my sme mali sice Pn-ku, ale pokial viem, tak vaša detska lekarka potom vypise OČR na staršie dieťa...tak mi to povedala aj sestrička v Smreku...my sme tam boli pred mesiacom...

zuzi79
7. jún 2016

@kacenka78 jooj, tak to by som bola hrozne rada, lebo som čítala v diskusiách, že vraj nad 6 rokov nechce uznať poisťovna OČR, tak neviem, rozhodne sa pôjdem spýtať do poisťovne.
@stankapk

stankapk
7. jún 2016

@zuzi79 Ocr mi vypisovala doma doktorka, tak Socialka ani nemusi vediet ze ide do kupelov 🙂

dfgabika
7. jún 2016

Ideme na budúci týždeň do Lučivnej...baby ako sa dostaneme zo Štrby do kúpeľov a naopak? chodí tam bus, alebo vláčik??? Viem že sa dá nahlásiť a oni budú čakať do kúpeľov ... ale ako sa stamadiaľ dostane naspäť otecko? viete mi poradiť? prosííííímmmm

mima595
7. jún 2016

@dfgabika -chodi aj vlak, aj autobus, aj do Svitu..pozri si spojenia na www.busy.sk

dfgabika
7. jún 2016

@mima595 ďakujem