Kyretáž pre krvácanie - je to nutné?

ingridkal
15. jan 2019

Dobrý deň žienky , 🙂 chcela by som sa opýtat na skúsenosti s kyretážov.... Meškala mi menštruácia 2 týždne a potom som začala krvácat dost silno .... tehotná som byt nemohla mám sterilizáciu.... Gynekologyčka ma poslala na kyretáž a v nemocnici ked mi robili vyšetrenia som začala mat obavy - strach a rozplakala som sa kde mi teda na sono vyšetrení povedali,že ked sa tak bojím prečo moja gynekologička nenavrha hormonálnu liečbu.... ani som nevedela,že to krvácanie sa dá zastavit aj tak. Zajtra mám íst na zákrok a dost sa bojím hlavne pre to,že mám aj nadváhu a som po chorobe... Máte tu niekto nejakú skúsenost s liečbou pre krvácanie?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
december12
15. jan 2019

Telo ma svoje mechanizmy, ako si s tym poradit.

fide
15. jan 2019

@ingridkal Ja som mala chemicke tehotenstvo. V ukoncenom 5 tyždni som začala mať silné krče a krvácanie...spravili mi odber aj som bola na ultrazvuk, kde sa tehotenstvo potvrdilo (malá bodka). Žiaľ hcg bolo veľmi nízke... Dali mi injekciu na zastavenie krvacania a za 4 dni sa odber zopakoval. Tam sa rozhodlo že kiret nie je potrebny že sa vyčistim saj sama. Po ďalšom týždni mi dr povedala že v ďalšom mesiaci sa môžeme znova snažiť otehotnieť pokiaľ menzes pride v riadnom čase. Takže ak ide o túžbu po dieťati, je šetrnejšie ak sa maternica vyčisti sama. Ale ak je nejaky hormonálny problém, je isto zdravšie isť na zákrok ako do seba trepať hormony. Nemusiš stresovať, je to rychlovka...

ingridkal
autor
15. jan 2019

@december12 toto si aj ja hovorím...nerada do seba pchám lieky no operácie sa bojím... je pravda,že mám nadváhu možno aj s hormonmi mi to súvisí,ale je pravda,že som začala priberat ked mi pred 6r robili zákrok na krčku pre HPV vtedy som si dala aj sterilizáciu urobit kedže už rodin nechcem... ale nemožem to zvalovat len na tu operáciu lebo zmenila som zamestnanie skor len sedím čiže je to hlavne moja chyba.... len ten zákrok ma desí...,ale dúfam,že to dobre dopadne...

pininka
15. jan 2019

@ingridkal fakt ťa nemá čo strasit.trvá to pár minút a dokonca aj ja ktorá znasam otrasne narkozu tak mi z nej nič nebolo. Tiež mám nadváhu.

ingridkal
autor
15. jan 2019

@pininka no aj ja si už myslím,že zbytočne panikárim no ked niekedy človek vidí že banálnej operácie ako su krčné mandle ostane človek v bdelej kome-čo sa pred pár rokmi podarilo v NR tuším ak si dobre pamatam.... človek rozmýšla nad kadečím....

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkamotka
15. jan 2019

Bola som na kyretazi, uspanie je na 10 az 15min tzn slabucka narkoza. Poobede som sla domov. Ba som vtedy 3t po porode, takze s fajnou nadvahou co som cez tehu pribrala cez 25kg a vobec mi nenapadlo riesit komikacie. Je to kratky rutinny zakrok

bubo551
17. júl 2021

@ingridkal absolútne sa nemáš čoho báť. Za pár minút je po všetkom. Nič nebolí. Po hodine som išla domov. Držím palce.