Kyslý pot u bábätka. Je to normálne?

bashka
15. aug 2008

Chcem sa spytat, ci je to normalne, alebo to nieco znamena ak ma babo kysly pot. Ale extremne kyslyyy...som si to vsimla minule ked som jej davala pusku na celo...asi tyzden to ma. Stretli ste sa s tym?

helenkasabinka
15. aug 2008

bashka ako myslis ze kysly ?? trosku my to lepsie opis lebo aj mojej malej ked sa spoti na hlavicke tak jej pot tak inak zapacha ako nam dospelym 😕

bashka
autor
15. aug 2008

normalne strasne kysly, predtym ho mala slany. Ale nezapacha kyslo...len ako som ju pobozkala a oblizla si pery tak ma az striaslo

katullka
15. aug 2008

bashka iba o slanom som pocula, ze je to cysticka fibroza, ale kysly???? 😕 Ja by som na Tvojom mieste isla alebo zavolala doktorke, nech to vysetri.

helenkasabinka
15. aug 2008

aha tak ja neviem aky ma moja ale viem len tolko ze tym detickam vonia inak pot ako nam

junovka
15. aug 2008

bashka, mozno ked das dokopy slany pot s bakteriami na tele, co tym myslim, ze ich ma kazdy 🙂 , tak ti to pripada ako kysle 😕 😉

bashka
autor
15. aug 2008

Ono to je normalne kysle ako citron...ale mozno to nema vzdy...musim ju tak nejak priebezne olizovat 😀 😀 😀 Rano to mava urcite, tak mozno preto, ze to od vecera tak skysne...ale nie je to tak mlieckovo kysle...fakt tak citronovo...budem ju zajtra monitorovat...

junovka
15. aug 2008

ked ide spinkat, tak ju nenatieras niecim?? 😕

bashka
autor
15. aug 2008

junovka, nenatieram ju, dokonca aj mydielko pouzivam len kazdy druhy den, tvaricku len vodou...ale hadam to nebude nic hrozne, len ma to prekvapilo...

mracik
15. aug 2008

bashka, tak teraz tisíce mamičkie olizujú svoje detičkypred monitorom 😀
hlásim, že Šimon je tiež "kyslý" 😉

martina46
15. aug 2008

ja skusim malu tiez olizat.

martina46
15. aug 2008

olizala som a zdal sa mi trochu kysly. skusim este v noci a zajtra 😀

elize
15. aug 2008

aj ja zajtra olizem a potom zreferujem. Normalne mam nutkanie ho olizat uz teraz, ale ked tak krasne spinka 😀

zulok
15. aug 2008

jeeejda, ani som toto nemala ciitat, teraz ma laka olizat moje diettatko 😀
😀 ale co sa mi stalo, minule som mu dala pusu, a slanyy ako soletka, ja neeervy, co ak ma cysticku fibrozu a manzel, ze trosku plackal, slzicky ma slanuckeeee 🙂

tonita
16. aug 2008

zulok inak slzicky aj tvoje su slane.skus...

martina46
16. aug 2008

tak teraz som olizala nas citronik 😀

bashka
autor
16. aug 2008

No asi tych citronikov bude viac...takze je to OK...keby ste ale nieco zistili dajte vediet...dik 🙂

petrulla
16. aug 2008

Hmm, zaujimave. Hned rano maleho "okostujem" 😀
A slaný pot znaci cysticku fibrozu 😕 😕 😕
Tusim ho idem oliznut hned ....

olivova
17. aug 2008

no, tak ste ma vystrasili, lebo moja mala ma podla mna dost slany pot, vzdy ked sa spoti, je dost slana...ale citala som, ze keby malo babo CF, tak neprospieva, ze su dost stihle tie deti...ci nie? lebo potrebuju mat veeelmi vela tukov, aby sa aspon cast z nich dostala do ich telicka...

junovka
17. aug 2008

olivova, ved samotny pot je slany 😒 🙂

spathiger
20. aug 2008

olivova...tak sa stretávame aj pri tejto téme... ti poviem, že aj ja mám hrôzu z CF a vôbec zo všetkých vážnych chorôb...ale to asi všetky mamičky...a čo sa týka slaného potu...no tak to ja olizujem malého hádam už od narodenia...raz sa mi zdá slaný (nie dáko extrémne, ale soľ proste cítim), inokedy nie...ale kyslý je určite... tiež ma kamoška naplašila, keď som jej povedala, že veď pot predsa slaný je... ona na to, ale nie u bábätiek!.... bože, no ale ani trocha??? Ja si už ani nespomínam, ako to bolo u mojich starších detí, či boli slané, keď boli malé, či kyslé a v akej koncentrácii ! 🙄 viem len, že mi určite až takto neprášilo, bo som bola mladá a "hlúpa" a nebol internet a žiadne fóra, tak sa človek zbytočne nestresoval 😖 . Tak len dúfam, že môj malý je ok, bo prospieva, aj Dr. mi povedla, čo plaším s CF, tak sa snažím neolizovať... ale aj tak olizujem... šibe mi?... ☹

dididi30
20. aug 2008

fuha aj pot je problem u babatka?? 😕 tak tak spathiger, nebyt fora nevieme o nicom zlom, ale zas ani o nicom dobrom a nemal by nam kto pomoc, teda okrem schopnych lekarov 😉

spathiger
20. aug 2008

..jaj, veď ja sa na fórum nesťažujem...len konštatujem, že niekedy je aj priveľa informácií na škodu...

spathiger
20. aug 2008

...no ale keď tak teraz uvažujem...(však už aj bolo načase)...tie chloridy v pote sú úplne bežná a normálna vec...ide však o ich množstvo...ak je zvýšené nad normu, tak to nie je dobre...avšak v určitom množstve sa v pote vyskytujú, tým pádom tie naše detičky troška slané môžu byť... si myslím... a aj kyslé... no najviac zo všetkého sú sladučkééééé......

olivova
21. aug 2008

ahoj spat - no, mas pravdu - tych informacii je prilis vela a mozno sa az zbytocne plasime 😒
Ja som chodila po nete vsetko vycitavala - to potom asi aj mne sisi 😀 tiez malu olizujem casto

bubo551
15. jan 2009

ahoj, ja mám tiež problém u môjho syna so slaným potom, už to riešim asi rok, môj syn ked ráno vstane, normálne má soľ na nose, veľmi sa potí, ale slaný pot je len na nose. My sme už boli na potnom teste, ale hodnoty mal v norme. 12 a hranica je myslím nad 35. ale na opakovaný sme nešli, lebo manžel odmietol robiť pokusy na svojom dieťati. Inak býval často chorý, ale už nie,on keď ochorel, tak mal nádchu, málo čo kašle, má iba vysoké teploty, zápaly priedušiek a pľúc nemáva, s bruškom problémy nie sú a priberá dobre, vo veku 6 rokov má 32 kg a 130 cm, čo myslíte mám sa obávať ? ten pot ma znepokojuje

blau
15. jan 2009

aj my sme kyselkavy 🙂

bubo551
15. jan 2009

a čo slaný?

bubo551
15. jan 2009

ahoj blau, aké veľké máš bábo? ja mám 6r.chlapca a 10 mesačného chlapca. ten starší má slaný pot a u mladšieho som si to nevšimla, a čo ty? píšeš že pot je kyslý, slaný nie je? zaujímalo by ma prečo ten pot je slaný len na nose?

blau
15. jan 2009

ahoj bubo, neviem vsimla som si to ked som ho okupala a drzala v naruci a bol taky dopoteny na cele a ked som mu dala pusu tak som si oblizla pery a bolo to kyselkave, tak som mu olizla celo a kyselkave 😅
ale normalne nieje ani slany, len kysly, ked je dopoteny. Tak ho neprehrievam a uz je to ok. Maly ma 10mesiacov a 3tyzdne. Neviem preco je pot slany na nose, ale ved aj my dospely ludia sme slany, cize telo vylucuje pot a ten je slany 😉

slaviq81
15. jan 2009

Baby, teraz vsetky lizete svoje ratolesti co?
Ved pot je slany. A male deticky sa potia viac ako dospely clovek, takze myslim, ze je to normalne.