Labrador a všetko ohľadom neho

julia225
2. máj 2009

babulky, chcem kupit tri a pol rocnej dcerke labradorika asi tak pred prazdninamy par tyzdnov... viem ze je to spravna volba...ale chcem vediet vsetko s cim by som mala pocitat, teraz by som ocenila rady prave od rodin, kt. labradorika maju. Ake granulky, voditko, kde ho mat..teda steniatko...moze byt v koterci, al. musi byt von? prosim vsetky rady sem...dakujem...chcem totiz aby sa u nas mal ako v raji 🙂

misss
3. feb 2012

Ahojte..aj my sa pripajame do Labrador klubu..8o))..mame doma ešte "labradorske babatko" 😀

janula_nz
3. feb 2012

tiez by sme chceli labradora fenku, ale az tak v lete, ked sa prestahujeme 🙂 snad sa nam podari zohnat odniekadial

misss
3. feb 2012

@janula_nz určite sa podari..inzeratov je stale strasne vela.. 😉 😀

nika255
3. feb 2012

Ahojte.. chcela by som sa opýtať , či náhodou niekto nemá skúsenosť s kĺbovými ochoreniami, ktoré mal váš labrador.. Bruno má 9 mesiacov a pri chôdze kríva ( keď predtým ležal). Veterinár mu zistil zle vyvinuté kĺby a kĺbovú hlavicu. Nemá niekto s týmto skúsenosť?.???

Dakujem

misss
24. feb 2012

Ahojte..chcem sa len spýtať, čím krmite vašich hafankov..my použivame Royal Canin, ale nachadzam len straaaaasne vela zlych recenzii na ne..teraz neviem, co mam robit ☹ ..Vobec netušim, ci na nich zostat, alebo sa zamerat na nejaku inu znacku (vobec netusim aku)..Ďakujem za akukolvek radu 🙂

cellesta
5. mar 2012

tak my sa uz pozerame po steniatkach labradora 🙂 chceli sme az v lete ale ak najdeme hned nebudeme proti 😵

cellesta
6. mar 2012

kto mi poradi, co vsetko si mam zadovazit pre steniatko? co vsetko bude potrebovat?

misss
13. mar 2012

@cellesta ahoj..hlavne by si mala kupit obojok, voditko, 2 misky, pelech (pripadne miesto, kde bude spinkat), hracky a kefa..a hlavne aj vybrat vhodneho veterinara. 😉

sapfo
28. mar 2012

Ahoj, my jsme měli psa kdysi a teď bychom si rádi pořídili labradora nebo retrívra. Tenkrát jsme psovi vařili, ale na to asi nemáme čas. Mohli byste prosím doporučit nějaké vhodné granule? Mně vyhledavač nabídl Royal Canin http://www.spokojenypes.cz/royal-canin/, ale ty ceny jsou teda luxusní 😢

d_anica
28. mar 2012

@misss Ahoj! Royal Canin sú predražené 🙄 My sme kŕmili granulami K9 a Brit Care, sú dobré a za rozumnú cenu. Len je s nimi v poslednej dobe problém zohnať na slovensku, ale myslím že by sa dalo objednať... Odkedy sme sa presťahovali na slovensko prešli sme na Saurus, kupujeme od jedného chovateľa v žiline. Ale keby ste natrafili na predajcu tých K9 a Britov tak doporučujem, boli sme veľmi spokojní 🙂

d_anica
28. mar 2012

@sapfo Ahoj, ako píšem vyššie, my sme mali dobré skúsenosti s K9 a Brit Care. V čechách ich dostať bez problémov. A tých britov majú navyše veľa druhov podľa veku a veľkosti psíka. Ale daj pozor aby to boli tie Care, bývajú balené v takých bielych lesklých vreciach a vreckách. A našim aj chutili. Napr. malá jazvečíčka mi Royal Canin nechcela žrať keď bola šťeňa...

d_anica
28. mar 2012
sapfo
29. mar 2012

Ahoj d_anica 🙂 Díky za zkušenosti, takže pro štěně myslíš tyhle http://www.spokojenypes.cz/brit/brit-care-dog-j... , že by byly dobré?

macka9
22. máj 2012

Ahojte nemá niekto z vas šteniatka labradora na predaj za priatelnú sumu??? 🙂

mamartinka
22. máj 2012

@macka9 Daleko si.Viem na zahori o jednych.Je to Skalicky okres.

macka9
23. máj 2012

joj škoda 😢 pozeram v inzeratoch ale su dost drahe

geegee
23. máj 2012

@macka9 mamina kolegyna predavala za 100€ v BB. Neviem, ci je to prijatelna suma 🙂

macka9
23. máj 2012

Je to daleko za tych 100 eur som nasla aj u nas , tak do 50 eur hladam

misss
23. máj 2012

@macka9 ale 100€ je este celkom fajn suma..my sme kupovali za 90€ a isli sme si pre nu až do skalice. 😉
Horšie je to potom s ostatnými poplatkami u veterinara a granule. 😀

mamartinka
4. jún 2012

@macka9 uz ste nasli labradorika?

macka9
4. jún 2012

Este nie🙂 mám slubeneho jedneho ale zatial neviem či budu kedze sa len pred mesiacom parila 🙂 dufam ze sa podarilo

iffka2002
4. jún 2012

my mame labradora u nasej babicky v rodinnom dome, a je to asi jediny pes ktoreho sa naozaj bojim (my mame borderkoliu doma). Nechodia s nim mimo domu, je iba v zahrade a zavrety v "koterci", a nema ziadny socialny kontakt- ani s ludmi ani s inymi psami. Raz zdrhol na ulicu a hned pohryzol nejakeho okoloiduceho, a prednedavnom pohryzol moju 5rocnu dceru (ktoru pozna od narodenia) do ruky ze som musela s nou tyzden chodit na chirurgiu na osetrovanie a zanedlho pohryzol dalsie dievcatko co tam byva v tom dome. Chcem tym povedat, ze aj ked je to "plemeno pre deti, rodinne", s papiermi a dobrym rodokmenom, musi mat dobru vychovu, vela lasky, nie iba zavrety na strazenie a stekanie.. 🤐

syslica
7. jún 2012

@iffka2002 Absolútny súhlas! Všetko záleží od výchovy a socializácie psa... ignorancia a separácia od svorky totiž skazia aj to napriateľskejšie plemeno 😖 . A hoci som off topic - ja by som k syslíkom brala border kóliu, až raz budeme v dome 😉 .

1993mimus
23. aug 2012

Ahojte my máme teraz doma nového člena labradora ma len 7 týždňov a chcela by som sa spýtať kedy ho možem prvý krát okúpať? mám ho kúpať so šampónom alebo len v čistej vode? ak má náhodou blchy môže sa kúpať aj v takomto malom veku ? čítala som že nesmie chodiť po schodoch ale nám tam stále behá aj nám spáva pri dveroch neviete dať nejakú radu ako mu v tom zabrániť? 🙂 a kedy začať s výcvikom ? ja som o nom zase čítala že má veľmi rád zimu a keď sa dá tak sa nechá aj zafúkať snehom🙂 tak newiem čo je na tom pravdy ? bo tu som čítala že v zime má byť vnútri

misss
3. sep 2012

@1993mimus Ahoj..myslim, ze ho mozte kludne okupkat, my sme nasu kupali s takym stenacim samponom..v chovprodukte urcite poradia nejaky dobry..
My sme nasu po schodoch nosili..kvoly klbom..ale od 4 mesiacov chodila hore sama a dole zacala az okolo 6..nechcelo sa jej..bola leniva.. 😀 a vycvik mozete zacat aj teraz..taky ten domaci..labrador sa rychlo uci a zakladne povely..nasa uz v 9t vedela sadni, lahni, stekaj..

maruska24
3. sep 2012

ja som dávala 160 eur za labroša a išli sme pre neho až do Bystrice. A v podstate na havina ide dosť peňazí aj na granule, veterinára a všelijaké pomôcky. Iffka hovorí že labrador u babičky je agresívny. lebo ho majú na stráženie a štekanie, zavretého v koterci. No ani sa mu nečudujem, aj bláznov zatvárajú do klietok na psychiatrii. Tento pes potrebuje neskutočne veľa lásky, pozornosti, výchovu a začať všetko čo najskôr, pes je inteligentný a učenlivý. Psíka sme okúpali hneď ako sme ho doniesli, nič som si o tom neštudovala a prežil to 😀 a hlavne mi nesmrdel a nemal zablšený kožuch. Tiež som dala na radu kadekoho že nechať mu detstvo, že až v jednom roku ho začať učiť povely, no teraz mám menšií problém ho to všetko naučiť, ako malého by to bola hračka. A sneh má fakt rád, hlavne ak je tam zakutraná loptička, to nepozná obmedzenia.

megusta
27. nov 2012

Ja by som sa chcel spytat ci moze byt labrador aj cez tuhu zimu von 😨 ?

megusta
27. nov 2012

A este by som sa chcel spytat ci...My byvame v rodinnom dome a pred dverami mame tri male schody mozemu to nejako poskodit tie klby alebo nie...?

zuzikboc
27. nov 2012

@maruska24 My máme tiež labroška Huga, budúci mesiac bude mať 1,5 roka. Čo sa týka toho kúpania, od dvoch mesiacov (vtedy prišiel ku nám) sme mu museli nechávať vonku vaničku s vodou, inak si vylieval misku s vodou a váľal sa v nej, proste kúpanie neskutočne miluje a určite mu to neublížilo 😀 Otec ho začal vychovávať hneď, keď prišiel a jeho poslúcha na slovo, my ostatní sme hlavne na hranie 🙂
@megusta Náš je vonku celoročne, prvú zimu mal pol roka. Ale má zateplenú búdku a dostáva hlavné jedlo teplé (granulky zmiešané s zohriatym mäskom) večer. 😀

pempusik
28. nov 2012

@megusta aj nasa rudy je celorocne vonku, tiez ma zateplenu budu, ale aj tak najradsej spi pred dverami na terase, kde jej je zima 😀. a beha od malicka po schodoch na terasu a nie je na nej vidiet, zeby jej to skodilo a to ju mame uz 8 rokov. A stale vystraja ako by bola stena 🙂