Labrador a všetko ohľadom neho

julia225
2. máj 2009

babulky, chcem kupit tri a pol rocnej dcerke labradorika asi tak pred prazdninamy par tyzdnov... viem ze je to spravna volba...ale chcem vediet vsetko s cim by som mala pocitat, teraz by som ocenila rady prave od rodin, kt. labradorika maju. Ake granulky, voditko, kde ho mat..teda steniatko...moze byt v koterci, al. musi byt von? prosim vsetky rady sem...dakujem...chcem totiz aby sa u nas mal ako v raji 🙂

megusta
28. nov 2012

Diki moc za rady 😀

megusta
28. nov 2012

pempusik a ked bola mala spavala hned von ?

pempusik
29. nov 2012

@megusta ona je letna, narodila sa v auguste a tusim sme ju mali hned vonku vo voliere. no a pred prvou zimosu sa jej zateplila bude a kedze sme mali stare okna, tak sme nimi oblozili volieru, takze mala pekny vyhlad a nefukalo jej dnu. teraz ju uz nezatvarame do voliery, uz si beha po celom dvore a vacsinou sa schova do sena k zajacikom 🙂

megusta
29. nov 2012

Moc dakujem 🙂

angie1994
9. dec 2012

Ahojte 🙂 My máme labradorku, stála 50 eur ale iba preto že sme si ju troška zlacneli a majitelia boli radi že sa šteniatka predali..Inak sú títo psíkovia dosť drahí.
Naša labradorka má teraz pol roka a lepšieho psíka sme si vybrať ani nemohli. Je inteligentná, hravá a rozumná až nato že preskakuje plot a nevieme ju to odnaučiť. A ďalši zlozvyk má skákanie ale v rámci radosti keď ju pustíme z voliery. Inak je krásna, zdravotné problémy nemá a robí nám radosť. Ak by ste mali neaké otázky ohľadom šteniatka kľudne odpoviem pretože keď bola šteňa dala mi skúseností až až :D
Ale ja by som sa chcela spýtať, kedy nastane čas že psíkovi stačí dávať stravu iba raz za deň? ďakujem 🙂

mamartinka
9. dec 2012

@angie1994 Preco len raz zaden.Ty tiez raz za den jes?

misss
9. dec 2012

@angie1994 Ahoj..nasa bude mat teraz rok a dostava 2x denne, najprv dostavala 4x, okolo 3 -4 mesiacov 3x a od nejakeho pol roka 2x a zatial nejako neplanujeme jej utnut stravu na 1x denne..

maruska24
10. dec 2012

@angie1994 to ti povie každý veterinár a chovatel že raz za deň, ale nie je to celkom tak. Dáva sa v priemere 2x za deň a to tiež nie len granule, ako mileradi radia všetci. Stravu treba pestrú, aj zeleninu, ovsené vločky, cestoviny, samozrejme všetko z mierou, tieto psíky sú často alergické na stravu, a hlavne vždy prístup k čistej vode. Psíky sú energické, živé, veľa behajú, vydávajú energiu. Osobne nie som zástanca iba suchej stravy, náš spapá aj jablčko, alebo kiwi, vyvarujem sa však slanému, korenenému.

misss
10. dec 2012

@maruska24 My davame len granule..sem tam odmenu nejaku tu piskotku, ale inak nic ine..ona na vsetko co potrebuje v tych granuliach..hlavne u labikov treba davat pozor na stravu kvoli vahe..a vobec nevyzera, ze by jej nieco chybalo..a aj po zdravotnej stranke je v poriadku.. 🙂

gabss
28. feb 2013

Ahojte 🙂 Máme 2-mesačného labradora, zatial ho máme v dome, ale chceli by sme ho už dať von. Je u nás týždeň a nezvyká si a stále kňučí. Ako dlho bude trvať, kým si zvykne? 😖

angie1994
2. mar 2013

@maruska24 naša tiež spapá všetko aj jablká čo nám padajú zo stromov :D ale neučíme ju tak aby žobrala pri stole ani jej nehádžeme naše zvyšky

mpg
2. mar 2013

@angie1994 my máme trojročného zlatého retríviera a ja som ho chovala od mala aj všeličím iným, nielen granulami a narástol veľmi pekne. Keď nám ho doniesli tak som mu dávala aj mlieko, aj starší chlieb s konzervou pre psov, alebo knedľu, ktorá zvýšila s konzervou, salámy pre psov, ale aj všetko, čo nám zvýšilo, alebo dlho stálo v chladničke, pretože granuly vždy zožerie ako posledné /radšej má niečo iné/. Tiež som ju na jablkách učila, aby priniesla a ona zistila, že je to chutné tak aj jablká a hrušky má rada.Alebo som jej dávala okraje z pizze, staré tvrdšie koláče a vždy keď jej niečo nesiem, jej to pochválim, alebo ju pohladím. Aj večer, keď ide spať, tak čaká aby som jej povedala, dobre si strážila, si najlepší psík. Aj zvykla si u nás rýchlo, vôbec nekňučala, ale každý pes má inú povahu.

barcelona94901
2. mar 2013

@gabss zvykne si ,neboj
,každý pes je iný ,no tvoj je predsa ešte štena ,chce to troška času a knučanie prejde 🙂

@angie1994 náš tiež ide ako vysavač ,žerie granule,ale na záhrade si kludne odtrhne hrozno,maliny,jablčka popadané,orechy ...všetko 😀

miros12345
10. jún 2013

mam problem a potrebujem odpoveď neviem či sa labrador smie odmeňovať piškotami
😢

mamartinka
10. jún 2013

@miros12345 preco by nemohol?To mas len ten problem?

linda81
10. jún 2013

@miros12345 nesmie...nesmu nic sladke ...nas ani nic z muky...su dost citlive na stravu a casto alergicke..

mamartinka
10. jún 2013

@linda81 nasa teda vsetko.A nic jej nieje.A na Slovensku tiez barzco jedia a nic im nieje.Vsetko labradori.

linda81
10. jún 2013

@mamartinka no nasa keby mohla, tak zozerie hadam aj ponozky.....ale mali sme problemy s usami ...je alergicka na kopu potravin...

linda81
10. jún 2013

@mamartinka inak mate psika v dome? nasa nechce za nic na svete byt sama a uz vobec na zahrade....tajze vsade po dome mame srsti po nej...uz som z toho dost zufala...nemas nejaky typ , co s tym??

mamartinka
10. jún 2013

@linda81 ano mame ju vnutri.Teraz tento tyzden ale ju ucime vonku v bude.Bo ideme v nedelu na Slovensko a ide varovat tak si musi zvyknut vonku.Tiez mame chlpou vsade.S tym nic asi nenarobis.U nas sa vysava den co den.Je to nas mlezon a cecon hlavne.Ja ju furminatorom aj prejdem obcas.To troska pomoze aj ked nie uplne.To si neskusala?A vycesavat asi aj casto.

linda81
10. jún 2013

@mamartinka chodim s nou kazde 3 mesiace do psieho salonu, tam ju daju do poriadku, no a ze vraj ju vysavat mozme kefou na koberce..ale este som to neskusala.....u nas jedine v bude nie je chlp ani jeden....este v zivote tam nebola...tak som tento tyzden budu zbalila,nech zbytocne nemokne...

mamartinka
10. jún 2013

@linda81 nechce vam tam byt v bude.A v tom salone s nou co roba.My sme rozmislali ze ju aj masinkou prejdeme.Tiez ju obcas povysavam ked vysavam zemi.Neboji sa zatial.

slavkalia
25. jún 2013

Ahoj mamičky, uvažujeme o kupe psika Labradora, aky mate na to nazor, je naozaj vhodny k detom?? Ake mate skusenosi s detmi a Labradormi, ja mam deti vo veku 9, 7, a 1 rok, byvame v byte, ale mame aj vybeh kedže byvame na dedine konkretne Kechnec 🙂 dakujem za nazory a rady Slavka 🙂

tomikejt
25. jún 2013

@slavkalia moj syncek ma 1,5 roka a s nasim labradorom su najlepsi kamosi 🙂 ked zacne syn plakat aleb nervacit, havko ho pride hned zachranovat, nahanaju sa, maly ho pusinkuje, hladka, no radost sa na nich pozerat 🙂 k detom je labrador urcite jeden z najvhodnejsich psikov

slavkalia
27. jún 2013

@tomikejt Dakujem len uvažejme, bojim sa že by malej neubližil a tak, ale tak verim že taketo sa nič nestane 😉

danyela81
15. júl 2013

Dobrý deň, už skoro 7 mesiacov hľadám svojho miláčika, bol nám ukradnutý !! Prosím, nájdite si čas a pomôžte mi ho hľadať zdieľaním a šírením tejto správy. VEĽKÉ ĎAKUJEM 🙂 Tu sú linky na bazos.sk, Faceboock, TV JOJ

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/27320222/LABRA...

https://www.facebook.com/daniela.matejcikova?re...

http://krimi.noviny.sk/stratene-zvierata/12-03-...

maruska24
15. júl 2013

@danyela81 bože čo sú to za ľudia že kradnú ešte aj takéto krásne priateľské psíky. By som ich .... . Snáď sa vám ho podarí takto nájsť a ak áno dúfam že psíček bude v poriadku.

danyela81
16. júl 2013

ďakujem Maruška, stále v to verím ...

estrela
29. júl 2013

Dobrý deň, máme krásnuo 14 mesačnú labradorku kríženú s retrivierom asi mesiac má problém s jedením odmieta chodí okolo misky a s ňufakom sucha dookola k miske akoby prohrabávala niečo, boli sme u veterinara dával jewj injekcie krmili sme ju striekačkou ale nie je to už ona- nevie nikto poradiť?

labka77
31. júl 2013

Dobrý deň,mám 3/2 mesačnú fenku labradora Bellu,chcem sa spýtať,koľko krát do dňa sa môže v takomto veku venčiť,ked bývame v dome ona je vonku v búde, na veľkom dvore.Ďakujem