Labrador a všetko ohľadom neho

julia225
2. máj 2009

babulky, chcem kupit tri a pol rocnej dcerke labradorika asi tak pred prazdninamy par tyzdnov... viem ze je to spravna volba...ale chcem vediet vsetko s cim by som mala pocitat, teraz by som ocenila rady prave od rodin, kt. labradorika maju. Ake granulky, voditko, kde ho mat..teda steniatko...moze byt v koterci, al. musi byt von? prosim vsetky rady sem...dakujem...chcem totiz aby sa u nas mal ako v raji 🙂

labka77
31. júl 2013

@gabss nebojte sa , vonku si zvykne ja mám 3-mesačnú labradorku,kupili sme si ju ked mala 2-mesiace.Prvú noc spala v chodbe a druhú noc už vonku v búde,na noc ju zatvárame do búdy a už je v pohode ani nekňučí : )

labka77
31. júl 2013

Prosím poradte,lebo nechcem jej moc namáhať klby :( : /

linda81
31. júl 2013

@estrela a nezmenili ste stravu?...alebo nema Problem so zubami, alebo nejake ranky v papuli,tak ma bolesti , ked zerie?...nasa , ked mala porezane ,tak horsie jedla,inak zje co vidi...

stardust
31. júl 2013

Ako je to s ochoreniami klbov u labradorov s PP?

monicapink
3. aug 2013

@julia225 Držím palce .Bude to dlhá cesta.Treba si dávať pozor na obdobie rastu šteniatka.Od malého malička ho treba odúčať od vyskakovania .Neskôr to už ide ťažko.Tieto plemená radi skáču na ľudí.Mám dvoch labríkov.Bezpečnosť dcérky je na prvom mieste.Veľa zdaru. ;)

susan1987
14. okt 2013

Ahojte, chcem sa opýtať máte niekto skúsenosti s malými šteniatkami labradora? Naša sučka min týžden vrhla šteniatka (museli ísť chudiatka cisárskym, s ôsmich zachránili päť, no jedno nám ešte umrelo,bolo moc slabe...Tak máme štyri šteniatka), majú 6 dní a " kakali" len po pôrode a potom ešte na druhý den a odvtedy nič (už 4 dni), len cikajú.Naša fenka ich olizuje, ale len cikajú. Je to normálne? Inak papajú často, niektoré priberajú menej, iné viac, ked nejaké máličko priberie, dáme mu zopár kvapiek sunaru. Kolko by malo denne priemerne šteniatko labradora pribrat? ďakujem veľmi pekne za rady 🙂

ress
14. okt 2013

@susan1987 Je to úplne normálne, zatiaľ všetko mlieko využívajú na rast. Kakať začnú pravidelnejšie až keď budú mať tušiu stravu.
Čo sa týka priberania, každý deň ich vážte a tých, čo nepriberajú strážte, aby ich ostatní nevytláčali. My sme najmenších prikrmovali, existuje mlieko pre šteniatka, stojí asi 6 eur aj s fľaškou, nám vydržalo na takéto občasné prikrmovanie asi 1 a pol týždňa.
V 8-9 dňoch by mali dosiahnuť dvojnásobok pôrodnej váhy, naši niektorí mali dvojnásobok trochu neskôr, ale dobehli to, keď začali jesť kaše a granule 🙂

susan1987
14. okt 2013

Velmi pekne ďakujem za odpoved. Kedy ste ich začali prikrmovat a čím? A kedy ste ich odstavili úplne? Sú to krásne babatka 🙂

susan1987
14. okt 2013

Myslím prikrmovat popri mliecku od mamy, kedy ste im začali dávať ine papanie a aké? Ovsenu kasu trebárs? Dakujem

susan1987
16. okt 2013

@ress Velmi pekne ďakujem za odpoved. Kedy ste ich začali prikrmovat a čím? Myslím prikrmovat popri mliecku od mamy, kedy ste im začali dávať ine papanie a aké? Ovsenu kasu trebárs? A kedy ste ich odstavili úplne? Sú to krásne babatka emoticon.

ress
16. okt 2013

@susan1987 Asi 2 dni pred dovŕšením 3 týždňov sme dávali krupicovú kašu, ale to boli celí špinaví aj oni, aj my, striedali sme to s granulami rozmixovanymi v mlieku (na kašu), od nejakých necelých 5 týždňov mali granule s mliekom, iba trochu rozmočené, potom granule s trochou vody, len aby to nebolo také suché, ale to už jedli v pohode aj suché 🙂
Odstavovali sme v po 6. týždni, ale mama mala po pôrode problémy, takže to kojenie nebolo od začiatku ideálne. Keď sme odstavovali, kojila len raz za 1-2 dni, viac ich nepustila. Bolo to už na odporúčanie veterinára, inak by sme to nechali na ňu.

susan1987
16. okt 2013

@ress Super, ďakujem za radu, tá kaša je dobry nápad. Ešte jedna otazocka,mlieko ste dávali kravske? Niekde som čítala ze sa neodporúča...

susan1987
16. okt 2013

@ress takze keby Vaša fenka mala mliecko stále,nezačali by ste v treťom týždni s tou ovsenou kasou? Ci popri kojeni je treba dávať kašu? Dokedy inak pijú mlieko od mamy? Mame prvý krát steniatka, tak radšej sa pýtam ľudí čo majú skúsenosti ;) je mi ľúto te mala Vaša fenka problémy,aj naša je poriadne vyčerpana a stále dychci, to asi po tom cisarskom,dost sa pri pôrode natrapila. Ale mliecko ma,skúsam jej stále ciciky.

ress
16. okt 2013

Mlieko sme dávali to pre šteniatka.
Od tretieho týždňa sa bežne začína prikrmovať, čiže by sme začali tak či tak 🙂 Naši by si dali od mamy aj keď boli väčší, ale ona sama ich nechala už len naozaj občas, potom veterinár odporučil odstaviť.
Aj naša mala mlieko, ale ten prvy týždeň po pôrode sa nevedela dať nejako dokopy, mysleli sme, že jedno šteniatko zostalo vnútri, nechcela jesť, piť, potom začala vracať, takže podozrenie na zápal maternice, tak sme robili roentgen, sono a všelijaké iné vyšetrenia, ešte pár dni mala sťahy ako počas pôrodu, nakoniec sa to zlepšilo až po antibiotikách po asi týždni, to zase boli najväčšie horúčavy, takže mala čo robiť aj sama so sebou 🙂 A teda po cisárskom si neviem ani predstaviť ako by bola, my sme mali pôrod ukážkový, 5 šteniatok bolo do hodiny vonku, ďalšie 3 cca každú hodinu, až potom začalo byť zle. V každom prípade držím palce 🙂

susan1987
16. okt 2013

@ress ďakujem pekne, tak to ste mali naozaj ukazkovy pôrod. Naša prvé steniatko porodila o 02:30 rano a potom sa trápila do desiatej kým sa konečne po piatich telefonatoch dovalil veterinar a pichol jej vyvolavaciu injekciu, po nej až po dvoch hodinách išlo ďalšie steniatko,nanestastie nohami išlo von a zaseklo sa,tak sme ho museli vyťahovať nasilu,ale neprežilo a potom vyšlo ďalšie mŕtve. Tak sme nevahali a leteli do vet.ordinacie a tam hned robili cisarsky rez. Vybrali 5 steniatok, no jedno bolo slabé a rano sme jo našli mŕtve. Čiže z 8 mame štyri. Aj som si to vycitala ze umrelo to jedno,ze som niečo zabedbala... Preto teraz je vždy niekto pri nic,striedame si služby a kontrolujeme ci papaju mliecko. A teraz zbieram info od ľudí čo mali labradorikov,a prosím o rady 🙂 To psie mliecko je sušene? To je to čo ste predtým spominali,ze ste ním prikrmovali s tým cumlikom? Ci nejake ine? Ešte raz ďakujem za každú radu 😉

susan1987
17. okt 2013

@ress Dnes sme boli u veterinara lebo sa nasej fenke zapalili usi a rovno ze kupime pastu na odcervenie. Povedal ze odcervit mame az v 3-4 tyzdni,ze to by sa nemalo uz v druhom, ze to je strasne skoro a pozrel sa na nas ako na debilov 😀 Vy ste kedy odcervovali? A dal nam odcervovaciu pastu pre macky-povedal ze to si nemame vsimat ze to je to iste ( je to svagrinin dobrý znamy, a ona bola s nami tak hadam by nam nedal nieco zle, i ked mam trochu dilemu ci pre macky je to iste ako pre psov, ale dal nam to zadara).... aky mate na to nazor?

daniel505
31. okt 2013

Mne dal veterinar tabletky na odčervenie som mu ju rozštvrtil a každy tyžden som mu ju daval ked mal 3 tyždne a do teraz nema stym problem,a tu pastu pre mačky može byt dobre ale ja by som ti radil kupit pre psov 🙂

daniel505
31. okt 2013

Mlieko sa nemá dávat dlho lebo že mu to škodí len tak do 1 mesiaca
🙂 radšej ovesnu kašu

katesocka
31. okt 2013

Musím sa pochváliť, aj my máme labradora, ale kríženého s vlčiakom. Teda máme ich dvoch, ale ani by ste nepovedali, že sú bratia 🙂

ress
31. okt 2013

@daniel505 Píšem predsa o mlieku pre šteniatká, to im určite neškodí, je vhodné tuším od 2 dní alebo hneď od narodenia 😉
Edit: Pardon, nepochopila som na prvý raz 😵 Dospelým psom môže obyčajné mlieko škodiť, pokiaľ naň zvyknutí. My sme dávali šteniatkam to špeciálne šteňacie, kým neprešli na suchú stravu.

blbo
1. nov 2013

my sme si zobrali z útulku a je to veľmi "vďačný psík",ale bez papierov no tie nám nechýbajú

palko1989
26. dec 2013

Len prosím nekupujte Labradorovi granule z Tesca a Lidla. Su to veľmi nekvalitné granule to radšej mu dávajte domácu stravu ako tie pukance. Taký malý test. Pozrite si zadnú stranu granúl z Tesca čo máte doma a porovnajte si či obsahujú všetky tie látky ktoré su uvadzane tuto v článku http://propet.sk/labrador-krmenie . som presvedčený že obsah jednotlivých prvok určite nesplnajú. Ale zas chápem že nie každy si može dovoliť Royal Cannin granule za 50€, ale tak . . .
Len toľko z mojej strany 😎

yukkonn
3. jan 2014

je jedno, ci najdrahsie granule alebo najlacnejsie, oboje su absolutne nevhodne pre psa, ktory je masozravec. nesplnaju ani trochu podmienky pre kvalitnu a vyvazenu stravu pre psa. pes by v prirode granule nezozral ani nenasiel. ako nasledok krmenia granul vzniknu torzie zaludka a nasledna smrt (pokial sa nevyhlada hned veterinat) a tie "lepsie" pripady su skareda srst, smrad z ust, zlte zuby a dalsie zdravotne problemy..alergie na te divoke zlozky granul, podstatne mensie mnozstvo energie, kozne choroby atd atd atd...a zas to hra do karat veterinarov, zarobia viac a viac...granule vznikli len aby clovek-lenivy tvor mohol nasypat za 5 sekund granule do misky a o viac sa nestarat a nechat ho s dobrym pocitom tak, ved pes dostal vsetko, copotrebuje, ked to pise na obale granul...nic pravdy, vsetko klamstvo...a ak vam veterinar nuka tie najdrahsie granule, nemyslite si, ze su aj najkvalitnejsie, ponuka ich, lebo taky dostal pokyn o vyrobcov znacky. smutne, kam to speje...
inak labrador..co povedat..najvhodnejsie plemeno k detom a nielen k nim..uzasny pes, ktory sa rychlo uci, samozrejme ak je spravna forma vycviku..inteligentny, hravy, mily....toto plati samozrejme len ak nie je zanedbana vychova od zaciatku, pretoze aj labrador moze byt spravnej vychovy agresivny, neposlusny a tym padom nevyhovujuci pes do rodiny, ktory konci v utulku alebo na ulici

mysicka36
16. jan 2014

čo stále spletáte, že labík je rodinný pes, to čo je za zaradenie? Labrador retriever je poľovné plemeno, šľachtené na prinášanie strelenej zvery z akéhokoľvek terénu http://sk.wikipedia.org/wiki/Retríver

https://www.youtube.com/watch?v=TXnD6NZvT3s


to že sa z neho dá vychovať super spoločník do rodiny je super /ja mám dobermana/ tiež ju nepoužívam na obranu ale ako spoločníka. Ale domnievať sa, že labíka len kúpim a budem ho len krmiť a venčiť a bude to super pes pre deti to je scestné. Vedia byť aj pekne dominantní a divokí ak im chýba práca na ktorú boli šľachtení, tak im treba aj dopriať nejakú prácu. Tou prácou okrem aportu môže byť hocičo iné po jednom roku kludne aj beh pri bicykli 😉 a v podstate to platí pre každého psa haha 😀

patinho7
3. feb 2014

Chcel by som sa spytať že dostal som 8 tiždnoého labradora šteniatko a neviem ako sa onho starať :/ lebo mam ho zavreteho v garaži a puštam ho von tak 4 krat denne len neviem či robim dobre ...a ked ho neham sameho vonku tak strašne knuči pri dverach a chce ist do nutra tak mi prosim vas poradte čo mu mam robiť alebo čo ma mrobiť aby sa naučil byt sam vonku a či robim dobre všetko ? dakujmem

titlak
15. máj 2014

Chcem sa spýtať či máte skúsenosti so špeciálnymi granulami Royal Canin pre Labradora? Rozmýšlal som, že by sme mu kúpili ku klasickým granuliam ako doplnok stravy. Len sa mi cena za 3kg vrecko zdá moc. Tu som našiel za 32 Euro http://www.chovatelske-potreby-lili.eu/granule-...
Neviem či zainvestujem, nechám si poradiť 🙂 Aj keď zdravie môjhopsa je niekedy dôležitejšie ako moje samotné...

mamartinka
15. máj 2014

@patinho7
@titlak Ked chcete pridajte sa aj tu do temy ale musite sa tam prihlasit. https://www.modrykonik.sk/group/1807/

tina284
24. máj 2014

ahojte,mame doma 10-tyzdnoveho labradora. ako sme ho kupovali,chovatel povedal ze to bolo najhorsie steniatko,ze vsetkym robil zle a hryzol. Ide mi o to,ze mam 2 rocnu dcerku a on si do nej strasne dovoluje,skace stale do nej,zhadzuje ju na zem,hryzie ju a podobne. ako najlepsie zabranit tomu,aby sa naucil,ze sa to nesmie. Kupovala som psika,lebo dcerka ich zboznuje a bol to nas sen ai ho na dom kupit a teraz sa ho mala boji. dakujem za rady

exploited
31. okt 2014

@angie1994 u rodičov mám Staforda a tak isto nám dlho preskakoval plot a zatulal sa a raz sa stalo, že sme ho hladali 2 týždne až sa nakoniec ozval jeden pán, že má nášho psa, že ho zrazil autom ale žije. Teraz je už v pohode. Ono to príde nejak samo a pochopí. keď si to tam dokladne označkuje, že je tam doma. Náš už teraz nevíde na ulicu sám a to možem nehať otvorenú bránu a kludne parkovať auto. Sadne si a čaká 🙂 Prípadne skús naučiť ho pomocou pamlsiek otvor bránu a hovor mu ostaň a keď ostane aj keď ty budeš na ulici tak mu daj odmenu ale on to časom pochopí aj sám a prestane 🙂 držím palce