Labrador a všetko ohľadom neho

julia225
2. máj 2009

babulky, chcem kupit tri a pol rocnej dcerke labradorika asi tak pred prazdninamy par tyzdnov... viem ze je to spravna volba...ale chcem vediet vsetko s cim by som mala pocitat, teraz by som ocenila rady prave od rodin, kt. labradorika maju. Ake granulky, voditko, kde ho mat..teda steniatko...moze byt v koterci, al. musi byt von? prosim vsetky rady sem...dakujem...chcem totiz aby sa u nas mal ako v raji 🙂

julia225
autor
2. máj 2009

v koterci alebo musi byt dnu...som xcela napisat :D

alika54
2. máj 2009

julia,,,labrador je uplne super,,,,ale,,,prvy rok nechodit po schodoch,,na strave nesetrit a najlepsie dokupit chondroprotektiva-to je doplnok vyzivy na klby,,,krmivo najlepsie-eukanuba,cience,hyllf,royal-camine, prvy rok psa nekupat-ak sa zaspiny vysusit hlavne pri koreni chvosta a v okoli zadocku,,,ziadne dlhe tury,namahy,,lepsie je prvy rok aby bol dnu,teple lehatko, a kde idete kupovat hafana?

julia225
autor
2. máj 2009

dakujem za vsetky rady, prosim este vsetkych o hociaku radu aka vam napadne.

julia225
autor
2. máj 2009

alika este neviem....kde ho kupime...mas typ?

alika54
2. máj 2009

,zalezi kolko chcete investovat do psika,,,,

alika54
2. máj 2009

totiz labrador je velmi nachylny na klby 😒 ,,,koli tomu tolke opatrenia-som zabudla dopisat,,

julia225
autor
2. máj 2009

hej?... to som nevedela...:( dufam, ze nas nic nepostihne, lebo nemam dako euriky na operacie... 😒

alika54
2. máj 2009

brat ma labradora a veru dal zan kopu peniazkov no na klby trpi od malicka,,,uz ma tolko operacii za sebov 😒 ,,,a veru koooooopu eurikov to stalo,,,,mi mame labradora seknuteho s vlciakom a nemenila by som ju za nic 😉 ,,,je to este v podstate stena-nema ani rok no je uzastna a deti ju zboznuju 🙂 inac labrador zo zdraveho a overeneho chovu stoji okolo 15-tisic sk 😕

dada1212
2. máj 2009

Tak, tak psík z overeného chovu je drahý. Ale lepšie si je kúpiť takého ako nejakého bez papierov, lebo mohol by mať neskôr nejaké problémy napríklad s klbami a stálo by Vás to oveľa viac ako 15 000sk.
A ešte treba počítať aj s tým, že labrador je pomerne veľký a dosť Vás bude stať aj jeho kŕmenie. Kilo kvalitných granúl stojí minimálne 150sk.

bambusko
2. máj 2009

a dobry plot na labradora 😝 je to statocny zdrhac. skor sa prihovaram za krizenca labradora, byvaju zdravsi 🙂

leniccka
2. máj 2009

my sme kupili labroska v BA, bez papierov za 4000sk, uz ma 4 roky a je v ramci normy zdravy, v zime mal akurat kasel tak bol na antibiotikach, klbiky sa zatial neprejavili a to chodi denne na dlhsiu prechadzku aby na dvore tak nevyvadzal 😉
inac je to najsuper pes do rodiny a k malemu babu, steniatko je sice trosku hrrrrrr do vsetkeho ale ak to podchytite a zacnete skoro cvicit tak bude najmilsi clen rodiny, tak ako ten nas.... mamka by ho nemenila za nic na svete 😎 😀
hlavne ho netreba krmit ziadnym nasim jedlom, pretoze su to pazrave psy... my sme ho odmala mali len na granulach, v zime mal cestovinu s konzervou alebo granulami - aby mal nieco teple na veceru a ako odmenu dostava detske piskoty, ktore su v jeho kosicku a nikto mu ich neberie, su len jeho 😉 za piskotu by zapredal majitela, tak ich velmi lubi a slinta po nich viac ako po dakej slanine, ktora mu je total ukradnuta 😉
v zime ho treba davat spat niekam dnu, kde je teplejsie, ak je von viac ako -5 az -10°C tak musi byt dnu, niekde v pivnici, garazi alebo tak... pozor, velmi rychlo si zvykne ak ho raz pustite do obyvacky 😀 to uz ho potom neodnaucite 😅

mimisk
2. máj 2009

My máme 5 ročného labradora. Máme ho s papierami, lebo bez sme nemohli zohnať Je to super pes. My sme chceli fenku lebo podľa nás je oveľa čistotnejšia, čo sa nám potvrdilo. No keď hara tak musíme smotať všetky koberce a len lietam s mopom. Stravu jej dávame pestrú. granule ,konzerva a niekedy jej urobime aj varené mäso a ryžou, napohrdne ani kosťami. S klbami naštastie nemáme žiadne problémy lebo ju zbytočne neprekrmujeme. Tiež má rada veĺmi piškoti. jedna nevýhoda je že keď je jar alebo jeseň a mení srsť, tak máme chlpou všade.

martao
2. máj 2009

Aj my chceme labradora alebo zlatého retrívra /píše sa to tak?/. Trošku deti odrastú. Je to jediné povolené plemeno, ktoré povolím k deťom.

leniccka
2. máj 2009

martao, je to zlaty retriever 🙂 a je to v podstate to iste ako labros, len to ma trosku dlhsiu srst 😉

mimisk, s tou srstou mas pravdu, chlpy lietaju po celom dvore a ked sa obtre o kolena tak hotova biela chlpata pohroma, ale 2x do roka sa to da prezit... je to milacik, obcas mu aj my hodime kost, taku velku z polievky, hlavne sa treba vyhybat kuracim kostiam, lebo sa stiepia a mozu potrhat creva
suseda ma fenku, ktoru cvici pre postihnute deti, a vravi ze fenky su omnoho vnimavejsie ako psy, len to obdobie ked sa haraju je naozaj tazke... my sme mali aj predtym psika, takze sme ani nerozmyslali ci pes alebo fenka...

laurita
2. máj 2009

my sme fenu nechceli kvoli haraniu, ale pes je vacsia katastrofa 😅
je sice zlaticko, dobrucky, akokolvek som ho skusala, nikdy si nedovolil, aj s jedlom-hocikedy som ho stopla,ked nepocuval alebo bol iiny problem-ma to vyhodu,keby decka sli k jeho miske, tak im neublizi,ani nezavrci na ne...
ale ked ma svoje obdobie, tak si robi,co chce... mame ho vonku,lebo dnu by sa prizabil, mame podlahy, kvoli teplu domova ho nebudeme trapit, ma velky vybeh, je vonku stastny,ale ked zaciti fenu, tak ho nic nezastavi...plot mame doniceny, rano nam zvonia susedia, no dviha nam adrenalin ☹ , ma len tri roky, ale vela na rovasi... 😖
je to plemeno, ktore asi nikdy nedospeje, je vecne hravy, energiu potrebuje vybit, nas este navyse baran, takze tazka povaha... ale kraaaaasny a vydareny, bez PP z oblasti, kde nie je trend kazdy s kazdym ako v beverly hills 90210 😀

mata25
2. máj 2009

tiez ti toto plemeno len odporúčam len sa obrň poriadnymi nervami minimálne na prvý rok. my máme dvojročnú slečnu zlatého retrievra a prvý rok to bola hotová pohroma, jedno šialene uskákané a besné psisko, ale zároveň aj zlaté, milé, prítulne. po roku sa trošičku skľudnila aspoň na únosnú úroveň. a no a keď mala rok aj neico tak k nej pribudlo malé dieťa a odvtedy vieme, že sme si vybrali veľmi dobrého rodinného psíka. až na tie chlpy všade, lebo ju máme v byte, ale teraz ju dávame strihať tak je to v pohode. naša ma však problémy zo zadnými kĺbami, asi vrodené, zatial sa neprejavili ale RTG vysledky mala veľmi zlé, no keď začne mať problémy tak urobíme určite všetko preto aby sme jej pomohli, lebo je to plnohodnotný člen našej domácnosti. 🙂

jasumat
2. máj 2009

K našim štyrom deťom sme si nevedeli iného psa ani predstaviť. Máme zlatého retrievera- je čistokrvný a z chovnej stanice. Máme fenku, je stále vonku, do domu vôbec nechodí- ani v zime! V decembri mala rok. Je to naprosto úžasný pes k deťom. Keď mal Tomáško rok, tak sa k nemu iba plazila a na tých väčších si dovolila pri hre aj vyskočiť. Je to úžasne inteligentný pes a základné povely sa naučil strašne rýchlo- tak povediac bez výcviku- lebo nemáme veľa času. Prvý rok sme kŕmili krmivom Hills puppies pre šteniatka a pridávali sme aj Biocalcin na kĺby. Prvý krát sme ju kúpali šampónom na jeseň, ale už predtým sa v pohode kúpala v jazere a rybníku a nemala žiadne problémy. Tak isto aj cez zimu- v búde mala starý matrac a búdu má zateplenú a prežila to ok. Teraz krmime nejakým Technicalom- je to vraj lepšia stredná trieda- občas má aj varenú stravu- kuracinu s ryžou, príp. ovsenými vločkami, sem-tam vajíčko aj so škrupinou... Chodíme na prechádzky na lúku, kde ju pustíme z vodítka a môže sa vybehať. V koterci je iba cez noc, a keď sa hárala. Inak je pustená v záhrade, kde mi neocikáva tuje ako pes🙂)))
Takže k deťom jedine retriever.

julia225
autor
3. máj 2009

jasumat, ked mne vadia tie chlpy, nechcem ju mat dnu, ale aj vo dvore by mi vadili... takze ja labradorka, jednoznacne, dakujem za rady...cmuk

jasumat
3. máj 2009

Julia- jasné- ono je to vlastne to isté, len bez chlpov 😀 😀 😀
Ja som zase chcela chlpatého psa a na dvore mi nevadia.

katulka11
8. máj 2009

No my máme 3,5 ročného labradora s PP, veľký obľúbenec našej rodiny. Je to fakt inteligent, základné povely zvláda od malička po 5.min.výcviku, manžel ho vedie teraz skôr na poľovný výcvik.
Čo sa týka povahy, je to flegmatik, niekedy až príliš, hlavne keď naša malá vystihne chvíľku a začne mu robiť zle, šklbe ho, tak drží ako hluchý dvere, miesto toho aby odišiel... v 🙂 Inak, vôbec nezdrhá - aspoň my sme ho tak naučili. Tiež má problémy s klbom na prednej labke ale je to skôr z toho, že ako šteniatko sme ho asi preťažili s pohybom a vychádzkami... ☹ Takže na toto POZOR!
Na strave odporúčam nešetriť, určite aspoň prvý rok niečo fakt kvalitnejšie (eukanuba, royal canin...) - aj kvôli tým klbom a taktiež to má význam aj na vývoj jeho postavy. My sme vyskúšali tiež viac druhov granúl a teraz je na varenej strave ( kur.mäso, ryža, sardinky, pečeň....) + doplnkové vitamíny.
Inak, chlpy máme taktiež všade, a to je psík von stále - leto,zima. Mám pocit že sa lieni celučký rok a to ho pritom každý deň vyčesávame... Skúšali sme už aj nejaké vitamínové preparáty. Taktiež som mala nápad ho ostrihať aspoň na leto, ale manžel mi to zadrhol... 😒

mamartinka
8. máj 2009

my mame tiez labradora 1 rok mal v aprili.mam ho aj v albume.ale nedala by som ho zanic na svete.aj ked s nim nemozme byt nakolko sa nachadzame v zahraniciu tak ho mame u mojich rodicov.ale keby sa dalo hned si ho sem zoberiem.a je stasne poblazneny.on je totizto stale zavrety cele dne v ohrade a ked sa vypusti tak len lieta ako divy.

stvura
9. máj 2009

Mi mame nasu labradorku Tinku uz treti rok a staaaasne ju lubime. Kedze byvame v panelaku tak je u svokrovcov, no len co sa prestahujeme /staviame/, tak si ju vezmeme. Ona je tiez taky divoch, toto je fakt pes pre tych co miluju sport, dlhe prechadzky a vodu...

lalupa
9. máj 2009

katulka, my sme ho neucili zdrhat 😅

ketrin711
7. aug 2009

Ahojte som tu 1xkrat prave som sa zaregistrovala,aj ja mam doma maleho labradora ma 4mesiace a najradsej sa hadze do vody hra beha hore dole po schodoch vsetko sklbe hryzie je to taky maly sibal,ale vsetko samozrejme s mierou... 🙂 je to nas maly poklad ktoreho by sme za nic na svete nedali a dokonca sa uz naucil pkene sadnut podat labku najradsej ma ked mu skrabkame po brusku pekne prinesie hracku a najradsej ma ked si v kuchyni moze lahnut pod stol do chladu... 😀

bambi09
11. aug 2009

ahojte 🙂
my sme mali šteniatko na výchovu,potom išla na výcvik a stal sa z nej vodiaci psík,strašne sme oplakali jej odchod,ale sme radi,aká je šikovná a pomáha jednému chlapcovi,aby mohol žiť lepší život 🙂 keď raz budeme mať psíka,tak určite to bude čierny labrador-ka
len som chcela k tomu behaniu po schodoch,na to pozor,lebo môže mať problém s kĺbami,veterinár nám na začiatku povedal,že po schodoch nechodiť,len nosiť,tak pozor na to
inak sú to nádherné,šikovné a inteligentné psy,keď dostanú dobrú výchovu 🙂 😉

frisbee
11. aug 2009

milá bambi...vystihla si podstatu...musia mať výchovu....za ten čas,čo chodím s border kóliou na cvičák nás napadol akurát labrador a retriever...a to tam chodí aj vlk.Majitelia sa sťažovali,že si s nimi nevedia rady...naproti tomu moja trénerka a potom jedna suseda majú labradorky,a to sú nežné mazlivé duše 😉

bambi09
11. aug 2009

fris,tak toto som v živote nepočula,som v šoku,ale naša bola úplne iná,dobručká,na ňu nám zaútočl 2 x pes,teda vždy feny a ona sa ani nebránila,len skuvíňala,ale v útulku mali jedného retrievera,čo bol agresívny,ach jo,načo majú psov ľudia,čo ich nezvládnu?? 😒

frisbee
11. aug 2009

milá moja,v šoku by si bola,keby si ma videla,ako som s 20 kilovým psom v náručí skákala na stol 😎 .Práve,že som sa na cvičáku pýtala,ako je to možné,že to sú predsa rodinní a vodiaci psi...no,že niektorí proste takí sú...ten konkrétny je strašne silný,musí mať koš,ale keď behá prekážky,tak mu ho musia dať dolu,on vždy utečie a vrhá sa na psov,čo sú okolo...na ľudí vrtí chvostom,ale psy nenávidí.A fenka tej trénerky je zase tak jemná povaha,že by človek plakal.

bambi09
11. aug 2009

tak to vidíš,čo dokáže nezvládnutá výchova ☹ 😝 😝 dávaj si tam pozor,nech si neublížiš,to nie je sranda 😒

frisbee
11. aug 2009

vieš,ako ma bolia kolená a chrbát a ešte tieto nezvyklé pohyby k tomu 😎 😎 😎 ja tam nemožem kvoli tomu labradorovi vziať aj druhého psa,to by som nezvládala zachraňovať 😠