Labrador a všetko ohľadom neho

julia225
2. máj 2009

babulky, chcem kupit tri a pol rocnej dcerke labradorika asi tak pred prazdninamy par tyzdnov... viem ze je to spravna volba...ale chcem vediet vsetko s cim by som mala pocitat, teraz by som ocenila rady prave od rodin, kt. labradorika maju. Ake granulky, voditko, kde ho mat..teda steniatko...moze byt v koterci, al. musi byt von? prosim vsetky rady sem...dakujem...chcem totiz aby sa u nas mal ako v raji 🙂

bambi09
11. aug 2009

tak to sme asi zakladateľku témy nepotešili,ale myslím,že dobre vedieť 😕

lea.laurova
20. okt 2009

Ahoj, mame psa labradora, ma 7 tyzdnov a chcem sa opytat: postavili sme si dom a este nemame vnutorne dvere, takze nas Blade si nasiel svoje miesto v obyvacke pri stole, dali sme mu tam aj pelech.
Nebolo by lepsie, keby sme ho zacali navykat na chodbu, je dost velka a asi by to bolo lepsie. Ako zacat s takouto zmenou?
Zatial davame polystyren, aby sa nedostal do inych miestnosti a celkom to zabera. Nevadi ked bude pišťak, knučať?
Dakujem

katarina8884
5. jan 2010

Labrador je skvelý pes len ho treba pravidelne venčiť, dávať mu primerane na svoj vek granuľiek,a hlavne ho zahrnovať kopou ale poriadnou kopou lásky .Ked pes vycíti že ho nemáte radi bude s toho veľmi smutný. Ďalšie ked budete odchádzat kamsi preč len tak sa ho opýtajte ci ostáva doma alebo ide taktieš Prajem veľa štastia!!! 😉 🙂

diapozitiv01
5. jan 2010

My mame nasu Labradoricu Elle uz 5 rokov, je to nase zlatusko, ako clen domacnosti,, je bez papierov a stala 4000Sk, cez zimu je v dome, na chodbe a cez leto byva vonku.
klby v poriadku, akurat ze po 2 rokoch zacala mavat epi zachvaty, tak 3-4x za rok.ale aj to je v pohode,,
a samozrejme od malicka cvicime, je to pes ktory ma cez 30 kg a nevycviceny pes takto tazky je nieco strasne,,
Ale labrador je velmi velmi inteligentny hafanko a ma rad deti 🙂

zuzulienkaa
8. jan 2010

labradoriky su super, ja mam fenku bielu este ma len 8 mesiacov ale je poslusna, mila, nikdy by nedokazala ublizit a po schodoch chodi od 4 mesiacov a nema ziadne problemy s klbmi takztiez ju musime kupat kedze ju mame vnutri ale to tak dva krat do roka maximalne. Krmivo ma vyjde nejakych 50eur za 15kg krmim ju granulami royal canin ma z toho velmi peknu srst, vydrzi mesiac niekedy viac ak ju dokrmujem masom. Urcite odporucam, inak ceny za plemena z lepsej rodiny sa mi zdaju prehnane drahe lebo bratranci tam kupili leonbergra a jeden mal ochorenie srdca uz v rodokmeni a ani o tom nevedeli, ja mam psika cez jednu znamu takze ma to nevyslo nic a zatial je zdrava🙂)

ingulik
15. jan 2010

ahojky...my sme sice nemali labradora al zlateho retrievera...mali sme ho v byte, ale minuly rok v oktobri nam uhynul, zlyhalo mu srdiecko ☹ ....mame teraz moznost zaopatrit si steniatko, ale problem je, ze mame sedemmesacnu dcerku...myslite ze je to blaznovstvo zavesit si na krk aj stena retrievera ku malemu babatku?
...chlpy a podobne zalezitosti neriesim...psa sme mali odjakziva, takze mi to velmi chyba...ale mam dilemu, ci to zvladnem...ved to bude ako dalsie dieta....

johnatanka
15. jan 2010

labradorku máme 5 let, každý pes je jiný povahově, ta naše je strašný mazel, jako štěně jsme ji měli v chodbě přes noc a jinak byla celý den venku, kde měla boudu, vlastně celý první půlrok, pak jednou zjistila, že máme obývák a už nechtěla ven, tak se nastěhovala do pokoje, měla svoje křeslo (starý) a my v té době ještě neměli ložnici a spali jsme na matracích na zemi, takže často spala s náma, chlupy jsem tehdy ještě neřešila, prostě jsem často převlíkala postele a luxovala, pak se narodil prcek, nejdřív byla s náma, my už v ložnici a ona v pokoji na svém křesle, pak ale prcek lezl a ty chlupy, takže jsme naší holčičku odstěhovali pod schody do chodby, kde byla jako štěňátko, přes den je venku, krom zimy, to ji stačí 10 min a už je doma, radši v pelechu. Chtěli jsme i trochu hlídače, takže od začátku jsme ji učili na lumpíky u plotu, kdokoli se přiblíží k plotu, tak štěká jak na lesy, lidi mají respekt - což byl účel, jen kdyby ji někdo pohladil, tak by lehla a nechala si líbit vše a nebo hodil kousek salámu 😀 .... v okolí se dost často stává, že tu někoho vykradou, tak jsem ráda, že cení zubiska na kolem jdoucí, sice je to někdy votrava, když jsme venku na zahradě, ale na jednu stranu ji za to chválím, že je hodná, že hlídá domeček, když odcházíme, tak jí to i říkám, ať hlídá domeček. Kastrovat jsme ji nenechali, hárání je už teď minimální, ze zečátku to bylo hustý, toulali se tu psi, ale my ji prostě zavřeli do verandy a bylo to. Když jsme ji chtěli mít doma, tak jsem pod ní roztáhla starý prostěradlo, ona se furt čistila, ale netrvá to dlouho, tak se to dá zvládnout. Jinak náš mladej ji teda vyloženě tejrá, ona chudák drží, on ji furt něco dělá a ona ho za to miluje. Je to zlatej pes. Jen to žrádlo, ona kdyby mohla, tak sežere celý kontejnery jídla. Je na granulích a občas dostaně nějaký ten zbytek, je to prostě mlsounka. Chlupy jsou v chodbě, tomu se nevyhnete s žádným psem, je to uklízení furt dokola. Ve středu jsem ji koupila novej pelíšek, tak je spokojená 😀 😀 😀 . Doporučuju k dětem, ale jak jsou velký, tak někdy je povalí, nebo nohou odstrčí, když jsou na zádech a ty packy mají vzhůru, nebo když se rozběhne a mihne vás okolo, takže s malejma dětma dávat pozor.
Ingulik - bydlíte v bytě nebo v baráku se zahradou???? Myslím, že na tom hodně záleží, já třeba chodím na prochajdy se psem zvlášť než s dítětem, 2 naráz bych asi nezvládla, máme živé dítě 😀 . Taky záleží jestli by ti manža pomohl, kdo by psa venčil atd...napiš víc....ale abys v noci vstávala a chodila venčit, nebo k ránu a pak 3 denně kolem paneláku.....

bambi09
15. jan 2010

ingulik,ak si na to trúfaš,prečo nie???ja by som si na to s mojim malým torpédom netrúfla 😀 😀 😀 držím palce na správne rozhodnutie 🙂 😉

nikus21
6. sep 2010

Ahoj ja ma tiež labradorku vola sa nessie 24.septembra bude mat rocik...ked mala 10 mesiacov stala sa jej nehoda ked bezala spadla a ublizila si na labku v lakti hned sme s nou sli k veterinarovi a on jej dal kadejake lieky no nic nepomahalo, uz sme nevedei co s nou velmi ju to bolelo hrozila jej operacia a nakoniec nam zverolekar poradil jeden FANTASTICKY liek , aby sme jej uvarili doma studeno poriadne huste a verte, ze do 2 tyzdnov nam nessienka beha nic ju neboli a labka je uplne zahojena...neverili sme, ze obycajne studeno dokaze takto zazraky......a estej edna rada ak chcete aby vas psik mal nadhernu a zdravu strsticku a chovate ho najma domacou stravou ako my pridavajte mu do papania nutrimix on pomaha tiez aj na klby strst zubky no proste na vsetko .....

dujinka
7. sep 2010

ahoj, Retrívr obecně k dětem je myslím nejlepší volba, ještě jsem neslyšela, že by se někdy něco přihodilo, naše Dujinka - fenka kříženec Labrador. a Zlatého retr. děti zbožňuje. Všichni si myslí, že je čistokrevná labradorka, ale není...stála 500Kč jen za očkování... já osobně jsem názoru, že pokud znám rodiče, tak nějaký papír o tom, že mam šampiona nepotřebuji, pokud nechceš chodit na výstavy. Našla jsem ji přes inzerát na netu a máme ji od jejího měsíce života.. říkáme, že je na půl člověk 🙂 , jsou to neskutečně chytří a učenliví psi, pokud se jim věnuješ, naučíš je cokoli...Nyní je jí dva a půl je vycepovaná a miluje se učit nové věci a trénovat povely. Krmíme Eukanubou, která ji jak chutná, tak obsahuje naprosto všechno co pejsek potřebuje a netloustne po ní. Jsem blázen do psů, už jsem měla fenku z útulku, kterou mi rodiče dovolili, když jsem byla malá..jen pozor na vodu, skočí naprosto všude 😀
Přeji šťastný výběr a mnoho radosti z nového pejska. 😉

trexx25
14. sep 2010

Ahoj. Tak já mám momentálně těsně před termínem porodu a jelikož jsem od začátku těhotenství musela být doma (kvůli rizikovému zaměstnání, těhotenství naprosto v pořádku) tak mě manžel ukecal na fenečku labradora. Vždy jsme si ho chtěli pořídit, jen jsme řešili kdy, no tak dnes už má naše Bessie skoro 7měsíců, je to divoška, ale i když mi dává někdy zabrat, tak jsem moc ráda, že ji mám. Manžel má dvě zaměstnání a tak bych byla doma furt sama. Krmíme ji jen granulema, který jí poctivě vážím dle věku a její váhy, od 4měs. dostává jen 2x denně. Máme ji doma, a někdy přes den když je hezky, nebo když musíme na celý den pryč, tak je v zahradě nebo na dvorku. Utíkat se nesnaží, jen ze zahrady na dvorek se nám podhrabala pod brankou už 2x, ale někam pryč, na to choutky nemá. S tou agresivitou na jiný psi, jak tady psala jedna paní, mi říkal kamarád, že ji musím zvakat na další psi, jinak prý začne na ně být právě zlá a agresivní, tak se už snažíme s pejskama skamarádit a celkem nám to jde. Na cvičák zatím nechodíme, protože to bych v těhotenství nedala, ale cvičím ji trochu doma, takže už zvládá sedni a ke mně, i vycházky bez vodítka, zatím tedy v přírodě, na ulici jen s vodítkem. Miluje lidi, tím že je furt jen se mnou, tak když někdo příjde, tak je divoká a furt ho nutí si s ní hrát nebo mazlit. To někomu docela vadí, ale nejde nám to zatím odnaučit. Donedávna spávala se mnou v posteli (když nebyl manžel doma) teď už má do ložnice zákaz, protože tam bude mimčo, tak aby tam nebyly chlupy (je tam koberec, takže horšíí údržba). Ačkoliv má v kuchyni pelíšek, tak si místo postele zabrala gauč. Ale během dne spí všude možně, v pelíšku, pod stolem, když je teplo, tak na chodbě na dlažbě. Jinak venčení se naučila velice rychle, je opravdu inteligentní, bobek mi jako štěňátko udělala 1x a to že jsem zaspala a nevypustila ji, s loužičkama jsme bojovali asi 3 týdny, ale nakonec i to zvládla nosit ven a dnes už vydrží celou noc naprosto v klidu. Moji rodiče se furt bojí, jak bude reagovat, až přijdeme s malou z porodnice, ale myslím, si, že to s ní zvládnu, je fakt celkem chápavá a když se naučila, že nesmí nikde nic kousat, krom svých hraček a jídlo si vzít jen z misky i když je na stole kdovíco, tak aji na miminko si zvykne. Určitě tohoto psa doporučuji. Jen se mu ze začátku opravdu věnovat popř. aspoň pravidelně cvičit.

martina78
18. jan 2011

Chcela by som poprosit o radu. V akom veku moze byt labrador vonku cely den, (v bude).

maruska24
23. jan 2011

janka, labrador je ten najúžasnejší havko na svete, aspoň pre mňa. Máme ho v byte, spáva v peliešku aj na posteli a je to neskutočný liek na depresiu, samotu aj na smútok. Je to ako malé dieťa, vyžaduje si pozornosť a rozhodne to nie je iba hračka pre malé decko, ale aj plnohodnotný člen rodiny. Plzne, tomu sa jednoducho nevyhneš, preto ak ti to vadí a neznesieš to tak si psa nekupuj. Nekupuj si ho ani vtedy, ak mu nebudete schopní dať dostatok potrebnej lásky a pozornosti. nie je to pes na stráženie, ani na okrasu. Mnohí ľudia si psíka mýlia s hračkou, alebo len s "obyčajným zvieraťom" a potom končia na ulici alebo v útulkoch. Náš havko je síce bez PP, ale to pre nás nie je podstatné. trpí potravinovou alergiou, je len na granulách, ale aj tie granule nie sú nič moc, na nete som sa dočítala že hlavne tie preferované značky sú total nekvalitné len sú drahé. Tak skúšame, ale prikrmujeme aj vareným mäsom. psík miluje loptu a plávanie, rovnako ako aj prechádzky. je priatelský, deťom neubližuje, skôr naopak, deti sa na neho zavesia a ubližujú mu svojou neopatrnosťou. my sme vždy mali psa, bez neho si neviem predstaviť byť, ale len kvôli tomu že dieťa chce, by som si psíka nekupovala. Treba si to poriadne premyslieť. 😉

mpg
23. jan 2011

My máme tiež zlatého retriviera fenku, má vyše roka a ako som ju doniesla, nikdy som to neoľutovala,lebo je veľmi priateľská, učenliva. Je tak priateľská, že kocúr sa s ňou hrá a chcela by ísť aj ku sliepkam, len oni to nechcú.
Tiež je najradšej keď sme s ňou doma, ak odídeme smutne leží na schodoch a čaká. Ale rada behá aj okolo plota a
každého vyprevádza. A večer vždy čaká ako ju pochválim, dobre si strážila. Je to až neuveriteľné aké je to inteligentné zviera. Agresívna nie je vôbec, deti má rada. Dostala meno Zlatka a je naozaj zlatá.

dadanka23
4. jún 2011

ahojte..ja sa chcem spýtať tiež niečo o labradorovi...vo februári som dostala od priateľa labradora..vtedy mal 8 týždňov..bola taký milučký, bacuľatý...ale mám pocit, že mi to ostalo...teraz má pol roka a stále sa mi zdá, že je tučný a veľmi nízky, má krátke nohy...aspoň mne to tak pripadá.....azda prestal rásť, alebo ešte vyrastie??...tiež sa mi zdá, že je veľmi lenivý..kde ľahne tam spí...neviem čakala by som od šteňaťa, že sa bude blázniť celý deň...nemala som ešte psa, tak neviem..

mamartinka
4. jún 2011

@dadanka23 Tak to bud rada ze je psik kludny.Moj manza maju doma labradora psa,neviem ci ty mas fenku alebo psika.Tiez je na kratkych nohach a nizky zostal.Neviem preco.Ale to si nevidela.Ako z divych vajec je.Neobsedi nic.Len skace po kazdom lieta.Hrozne.Potom mam u rodicov labradora Rex a ten je tiez taky troska blazinko.Ale kludnejsi ako ten u manzela.Vylieta sa,vyblazni a potom uz je dobre.Mna poslucha ale uz ked je viac ludi tak je ako blazon tiez.A ten je zas vysoky a na dlhych nohach.A co mame tu v Irsku labradorku tak tej ked si nevsimas tak tiez len stale spi a je stale hladna.Ale zas fenky su kludnejsie.Tak kazdy psik je iny.A pridala som foto Rexa co mam u rodicov.

erikparso
2. jan 2012

odporucam labradorika ale musis mu kontrolovat stravu tak do 5 mesiacov ho mat vnutry a musis ho vycvicit on sa vie dost radovat a 3.5 rocne dieta lachko prevrati :D musi byt pod kontrolov a oni vedia behat aj bez voditka vencit tak 2-3 krat a odporucam granule royal canin alebo butcher.s

monciatko87
4. jan 2012

My máme tiež labradora čierneho. Je fenka a má už 4 roky. Dá sa pekne vycvičiť. Je poslušná nebehá keď sme na návšteve po byte ale sedí na jednom mieste, väčšinou na chodbe. Akurát nemá rada vlčiaky ale inak so psíkmi vychádza dobre aj s malými. Je to veľmi inteligentný psík, len chce to veľa pozornosti a cvičenia. Hlavne prvý rok. Teraz to čo sme jej venovali prvý rok pomaly nám vracia späť. Boli sme na dovolenke na 4 dni, tak sme ju nechali rodičom a počúvala ich na slovo. Takže ja by som už ani iného psíka ako labradora nechcela.

nae
4. jan 2012

Ahoj @julia225,
labradora odporucam, ale jedine, ak moze byt so svojou svorkou - bud v byte alebo vonku s inym psikom, inak naozaj emocionalne trpi. My mame 5rocnu fenku, zije s nami v byte. Povahovo super pes, ale vycvik je NUTNY, treba naozaj tvrdu ruku a ziadnu benevolenciu, lebo tito psici maju tvrdu hlavicku a hned to dokazu vyuzit. Potrebuju tiez naviazat socialne vazby s ostatnymi psami, takze chodit na prechadzky, nechat psika hrat sa s ostatnymi apod.
Granule - kvalitne napr. typu Purina Pro Plan, potrebuju kvalitu kvoli zdravym klbom, srsti...
Voditko - pevne, siroke, kratke (je lepsie ovladatelne), urcite nie natahovacie ako na pudla.
Ked chces, aby sa u vas malo ako v raji, hlavne aby bolo co najviac s ludmi, s vami. Ale upozornujem, ze ako steniatka su to male torpeda, co radi nicia veci apod. Nasa fenka bola prvy rok fakt na mrtvicu, strasne aktivna, vonku rada utekala, bola ako vysavac (to je sice aj teraz, ale uz nie v takej miere), hrozne nas hryzla, ked sa jej menili zuby, v noci lietala po byte a chcela sa hrat... to je len upozornenie 🙂
Ked zostarla, vsetko sa zlepsilo. My sme teda s vycvikom pokracovali aj druhy rok, nielen prvy, slo to lepsie. A vlastne psika treba "cepovat" stale 🙂

janka7177
4. jan 2012

Caute,my mame viac labradorov, ci uz ako domaceho milacika, ale su u nas aj na vycvik.Je to velmi mudry pes, vhodny aj do bytu, ale je potrebne vybehat ho a naucit hygienickym navykom.A zdoraznujem aj vycvik, psik musi vediet, co moze a co nie.Dospely pes ma aj vyse 40 kg a ked nevie chodit na voditku, mozte zazit zopar neprijemnych situacii.Takisto musi reagovat na privolanie.Ja som v lete bezne chodila s kocikom aj s labroskou na detske ihrisko.Bola v tieni pri kociku a my sme sa hrali.Je to super pes, ale ako steniatko je velmi zivy a treba byt trpezlivy a dosledny. 🙂

julia225
autor
5. jan 2012

@nae haha...dakujem, ale psa som chcela pred tromi rokmi... som rada, ze ma ta sprosta myslienka presla a s nami by isto zit nemohol ... zvierata patria na dvor

trapi
14. jan 2012

To záleží na zvierati, ja si laboša na dvore predstaviť neviem, je to veľmi sociálne plemeno. Výborné rozhodnutie - doniesť si psíka aby s nami žil v jednej domácnosti. Toľko lásky a oddanosti sa len tak nevidí. Škoda že máme tak malý domček, inak by sme išli aj do druhého.

anett9
15. jan 2012

náš labrador má skoro 9 mesiacov a od konca 5 mesiaca je na dvore,má zateplenú búdu so zvýšeným dnom.....pár krát sme ho vzali dnu,ale kedže má huňatú zimnú srsť,v dome mu je pri teplote cca 20 stupňov teplo.O chvíľu už hľadal,kde by sa schladil a dychčal s vyplazeným jazykom.Táto rasa sa v minulosti využívala na vyťahovanie rybárskych sietí z ľadových vôd-kedže výborne znáša zimu a je dobrý plavec.Náš Rasty,ked s ním ideme na prechádzku aj teraz v zime k rieke-okamžite sa vrhá do ľadovej vody a pláva. 😉

flony
18. jan 2012

Ahojte,
Tento , najneskorsie buduci rok by sme si chceli zaobstarat labradora. Toto leto by sme mali dostavat domcek. Ja som chcel stale nemeckeho ovciaka ale zena ma nakecala na labradora, hlavne kvoli nasemu 6-mesacnemu synovi je vraj lepsi labrador.
Mal by som 2 otazky: Je nejake najvhodnejsie obdobie pre zaobstaranie si steniatka?(pred zimou, pred letom?)
Druha nadvazuje trosku na prvu: Ak by som mu poriadne zateplil budu, vydrzi cely rok von? Ak ano, predpokladam ze je najlespie si ho zaobstarat po zime.
Viem ze by mal byt aspon 4-5 mesiacov vo vnutri ale potom by som ho chcel nechat vonku. Ja psy milujem a najradsej by som ho chcel mat dnu aj v posteli... 🙂 A kedze budeme mat podlahove kurenie tak by mu podla mna ani vo vnutri nebolo dobre.

Naposledy som mal psa pred 15 rokmi(nemeckeho ovciaka) cize sa uz neviem dockat noveho prirastku 🙂

Dakujem za vsetky odpovede

pempusik
18. jan 2012

@flony my mame labradora uz 7 rokov a cely cas je vonku na dvore. volieru ma "zateplenu" starymi oknami. NIkdy sme s nou nemali ziadne problemy a je spokojna 🙂

flony
18. jan 2012

@pempusik tak to som rad, ako dlho ste ju mali dnu ako stena? nechcela ist potom do domu? Vonku ste ju dali este ked bolo teplo alebo v zime?

pempusik
18. jan 2012

ona sa narodila myslim zaciatkom leta. uz si velmi nepamatam, ci bola dnu, ale dostali sme ju v auguste, takze mam pocit,z e bola od zaciatku vonku. a ako pisem, volieru sice ma, ale ma ju stale otvorenu a beha si sama po dvore ako sa jej zachce. samozrejme, ked sa na jar zaseje zelenina, trosku si musi zvyknut, ze ma chodit po chodnikoch, ale potom uz nema problem. ona vie, kam moze ist a kam nie. ani do domu nevojde, aj ked ostanu otvorene dvere.... no, obcas. ale vie, ze tam nema co robit 🙂

pempusik
18. jan 2012

@flony vid odkaz vyssie 🙂
tak isto jej mamu (byva za nasim domom) maju cely rok vonku, pripadne ak je velmi velka zima, tak ju pustaju dnu. su to silne psy. a vdacne 🙂

flony
18. jan 2012

dakujem potesila si ma 🙂

monfat9
24. jan 2012

My máme ročnú fenku labradora Jenny 🙂 máme ju veľmi radi, je strašne hravá a spoločesnká....Zataiľ ju máme vo výbehu na dvore, ale má tam aj volieru s budou, ktorá je stále otvorená...a spí stále v búde... 😉