Lacné potraviny v Rakúsku. Prečo nie aj u nás?

mokuska
14. jún 2008

vcera vecer davali na markize spravu ze v Rakusku otvorili potraviny pre chudobnych ,ktori nezarabaju viac ako 8OOeuro,tak potom by u nas mohli na kazdom druhom rohu otvorit take potraviny,lebo tu v malom meste maju ludia tak akurat minimalnu mdzu 8OOO v hrubom a co si myslite vy.

mokuska
autor
18. jún 2008

mila emogen posielam uz tretiu odpoved ale nic nevidim,ze by sem prislo,tak neviem kde je chyba, ja byvam uz 13 rokov v L.M kedze pochadzam z BB tam nikdy nebol taky problem ako tu na vidieku,roky som chodila na nakupy do Bystrice,pretoze az v priebehu 5 rokov tu postavili Hypernova,lidl,kaufland a teraz Tesco,ale aj tak tie ceny su o polovicu nizsie v BB,pretoze sme vychytena lokalita a mas tu priratany hadam aj vzuch co dychas do celkovej ceny,dokonca 6O=7Opercentne zlavy byvaju len v BB tu ta maximalne 4O aj to je uz vela.Skratka zijeme tu dost draho.

katrin79
16. júl 2009

maminy, tie co chodite do Rakuska nakupovat prasky na pranie, do ktoreho obchodu sa oplati? Viem, ze drogiska sa oplati v Bipe, takze aj prasky tam nakupujete?

titkovamiriam
16. júl 2009

hainburg je super a hlavne ked idete okolo 18 a zatvaraju o 19-pecivo,a vsetko cerstve maju az 75 percetnu zlavu!!!!a super obluha

kika25
30. sep 2009

Ahojte, prosim Vas ako je to so zlavami pocas baby days v BIPE?
Budu zlavy uz aj zajtra,alebo az v pondelok? vdaka

erikasadek
30. sep 2009

monkusa, take nieco tu , existuje tiez, v fr. uz davno , je to pre chudobnejsie rodiny, 😉
nakupuju , tam..
martinka dokazu to jednoducho, takyto ludia maju nato , papiere, je to dost strazene, takze lahko sa tam neda oklamat a ludi atam chodia, niekedy aj s hanbou.. a nie nato bay , podvazdal. teda nic v zlom.. 😉

jasminet
30. sep 2009

5-7 okt. su tie zlavy. je to vzdy na zaciatku mesiaca.
http://www.bipa.at/Layouts/bp_Default.aspx?fold...

viva13
10. jan 2011

Ahoj,chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s terajším nakupovaním potravín a drogérie v Rakúsku?kde sa najlacnejšie nakupuje za bratislavou v rakúsku? dakujem za tipy 😉

viva13
10. jan 2011

hmn, škoda čítam tu príspevky a k tej BIPA karte sa asi nedostanem kedže neviem nemecky ☹(( dajú sa aj niekde v inom obchode kúpiť lacná drogiška? 😒

pralinka25
10. jan 2011

@viva13 ved ta sa da objednat aj cez net. daj si www.bipa.at a nepoznas niekoho kto by ti poradil v nemcine?
my sme tam teraz nakupili stravu pre maleho a drogisu za 20% zlavu a este aj na tu ich kartu sme mai dalsi zlavu. bebu co tu maju zsa 10 eur sme tam kupili za 5 aj nieco.

viva13
10. jan 2011

@pralinka25
pozerala som už stránku...použila by som slovník, nie je problém 😉 kde najbližšie od bratislavy sa tento obchod nachádza?dajú sa tam kúpiť lacné pracie prášky, aviváže, veci do umývačky? aj potraviny? pozerala som leták, no ceny nič moc ☹
a ako sa používata karta? niečo ako v metre?alebo len pri pokladni? som si prečítala, žesa na kartu zbierajú body, je to tak?

pralinka25
11. jan 2011

no my chodime do hainburgu tam su az 2 bipi. jedna vacsia druha mensia. chodime do obidvoch lebo niekedy maju v jednej to co v druhej nie. no ono ako kedy ako co sa tam oplati. treba sledovat. mm bol teraz kvoli tomu baby days lebo sa tam fakt oplatili vyzivky a mlieka pre deti a popri tom tam nakupil aj drogisu co bolo v akcii. ak je nieco v akcii tak sa to oplati. oni tam vacsinu vyrobkov maju bezne v cenach ake my mame ked je tu na vyrobok akcia a ked oni maju akciu tak je to lacnejsie. ale teda zas maju omnoho lepsiu kvalitu. aspon podla mna. teraz sme nakupili v dobrych cenach kavy sprchace prasky na pranie wanish cokolady, syry ... a uz ani neviem. v hainburgu mas viac obchodov pokope nemusis ist len do bipi. ked uz si tam treba obehnut vsetko lebo vsade je na nieco akcia. cast obchodov je na konci hainburgu za takou branou. tam ich je viac a potmom v meste je jedna ta mensia bipa a tiez zopar obchodov len horsie je to s parkovanim vacsina je platena. na to pozor. jedine pred obchodakom su zadarmo ale zas myslim len na hodinu. no skratka treba pozerat
ano na kartu sa zbieraju body a ked mas napr 100 bodov tak mas 10% zlavu na cely nakup. a este je to tak ze vzdy su na kartu urcite vyrobky este lacnejsie ako v akcii. a potom pri pokladni ked das karticku tak ti to odrataju. pracuju tam aj slovaci my sme natrafili napriklad na slovenku za pokladnou.

viva13
11. jan 2011

@pralinka25 ahoj, bola som v hainburgu v penny,lidli,hoferi,spare, no nikde som nenašla lacnú drogišku.a ako to prebieha s tou kartou v BIPE?Kolko trvá dodanie ked si ju založím cez internet?
a čo sa týka tých bodov, to mi dajú zlavu automaticky? dakujem 🙂

pralinka25
11. jan 2011

po predlozeni tej karticky hej. ale nie uplne na vsetko. na cenovkach je uvedene ktory tovar je na kartu lacnejsi. a teda ak mas nad tych 100 bodov tak potom mas zlavu tych 10% ked povies ze si ich ches vycerpat. este sme si to ale neuplatnovali tak neviem presne. tak jako netvrdim ze v bipe bude vsetko lacne. to nie. stoji to tam asi ako aj v inych obchodoch len teda su tam akcie ako kedy ako na co.

viva13
26. jan 2011

viete mi prosím niekto napísať presnú adresu BIPY vo Swechate? dakujem 🙂

ichbinich
26. jan 2011

@viva13:

Wienerstr. 12-16
2320 Schwechat

staci pouzit "Filialfinder" na stranke a zadat schwechat 😉

http://www.bipa.at/MetaNavigation/Filialfinder/...

Tie babydays su vzdy prvy pondelok, utorok a stredu v mesiaci. Kazdy mesiac je nieco ine. Raz je to 20% na detske potraviny, potom na detsku kozmetiku, na plienky byva iba 10%. Ked sa prihlasite aj do BabyClubu, bude vam chodit email, ze aka bude akcia.

Na clensku kartu treba vyplnit formular, pri kazdom nakupe sa zbieraju body. Potom sa tie body daju minut za specialne ponuky (napr. lacnejsi prasok), alebo tych 100 bodov za 10% zlavu na cely nakup. Ak niekedy karticku zabudnete, povedzte pri kase, nech vam daju na blocik peciatku a na buduce vam potom tie body pripisu na kartu.

viva13
26. jan 2011

@ichbinich
dakujem kartu už mám

viva13
27. jan 2011

Tak dnes sme boli prvý krát v bipe.išla som tam hlavne koli prášku, avivážam,veci do umývačky...no za dobrú cenu nemali, zato som si nakúpila dozásoby sprcháče za 1.15€ PALMOLIVE a šampony ELVITAL u nás sa volajú elseve za 2.65€...
viete mi niekto prosím poslať link kde mávajú zverejnené katalogy akcii? dakujem

viva13
27. jan 2011

a ako sa získavajú tie body? je to z celkovej sumy nákupu, alebo s tých zliav na kartu? dakujem 😉

viva13
11. nov 2011

Viete mi prosím niekto poradiť, je HOFER a BIPA v Rakusku je to otvorené aj v nedelu poobede? dakujem

vroni
11. nov 2011

V Rakúsku v nedeľu nie je otvorené vôbec nič. Nikdy!

viva13
24. nov 2011

ja som si registráciu na kartu vypísala online a došla mi za týždeň domov 🙂)) zľavy mám pri každom nákupe je to super, no tie body asi nikdy nevyužijem, kedže neviem ani ceknúť po nemecky ☹

viva13
24. nov 2011

@vroni ani nákupné centrá?
Neviete mi prosím niekto poradiť ako to je v rakúskom metre? platí slovenská kartička aj tam?

vroni
24. nov 2011

@viva13, nie, ani nákupné centrá (tie už vôbec nie) Otvorené sú len obchody so suvenírmi a potraviny na niektorých železničných staniciach a na letisku (to asi moc nepomôže...) Hofer nie je v nedeľu otvorený žiaden, to viem s absolútnou istotou, Bipa na letisku má otvorené aj v nedeľu, ale nemá kompletný sortiment (ceny sú rovnaké ako kdekoľvek inde v Bipe)
Pokiaľ viem, v rakúskom Metre slovenská kartička neplati, ale keď donesieš živnostenský list (výpis z obchodného registra a pod.), tak ti bez problémov vydajú jednodňovú kartu. Len im to bude treba vysvetliť, čo po nich chceš... (no, po nemecky, tetušky v Metre nie sú vždy jazykovo zdatné...)

viva13
25. nov 2011

@vroni no na letisko idem a na letisku nieje hofer? to sú obchody priamo v hale? a ta BIPA?

vroni
25. nov 2011

@viva13, nie, na letisku hofer nie je. Bipa aj Billa sú priamo v budove letiska, pod odletovou halou medzi terminálom 1 a 2 . Jedna Billa je aj pri letisku (zvonku v areáli letiska), k tej sa dá ísť autom, takže na veľký nákup je lepšia...

viva13
25. nov 2011

@vroni dakujem

viva13
3. dec 2011

ahoj,chcela by som sa spýtať ako je to v rakúsku v metre, dá sa tam ísť na slovenskú kartičku? funguje to aj tam tak,že si len odpinknete kartu a idete dnu?

viva13
11. dec 2011

ahoj,viete mi niekto poradiť ako zruším registráciu?bipe som chcela pre susedu spraviť registarčku,no po zadaní adresy a údajov som potvrdila,no namiesto slovenska tam mám Österreich a adresa zmizla,dá sa to nejako zrušiť-stornovať neviete prosím? už sa nedá registrovať slovák? súúúúúúúúúúúúúrne prosíííííííííím

viva13
27. okt 2012

ahoj, je nejaké nákupné centrum ako je napr. u nás Tesco aj v rakusku? niekde poblíž BA?

viva13
4. júl 2013

Ahoj, prosím neviete ako to funguje v čokoládovni v Kittssee čítala som, že vstup len po 20 osobách to sa tam normálne nedá íst? plánujeme tam íst 4. ako je to s ochutnavkou čokolády? dakujem