Ľanový olej. Viete poradiť?

magg
4. apr 2008

Máte niekto skúsenosti s týmto olejom, počula som o jeho priam zázračných účinkoch a rada by som ho vyskúšala, ale vraj treba dať pozor aby bol naozaj kvalitný. Ale keďže som ešte žiaden nevyskúšala, nemám odvahu kúpiť ho len tak. Viete poradiť?

leteku
4. apr 2008

Kúp si ho v obchodíkoch kde predávajú zdravé výrobky, musia ho mať uložený v chladničke ináč je to skôr zdraviu škodlivé (takže ho určite nekupuj v Tesco a pod.). Užívala som ho ale žiadne priaznivé účinky som nebadala. Momentálne ho neužívam ale mala by som si dať opäť kúru. Tá chuť je však fúúj. Vyskúšaj uvidíš.

certica
4. apr 2008

leteku v chladnicke? 😕 no co som ja pozerala, resp. obcas ked som zbehla do jedneho bio-obchodu, tak viem, ze ho mali normalne ulozeny v regaloch medzi ostatnymi druhmi olejov...

emjee
4. apr 2008

nemusi byt v chladnicke, ale mal by byt (a nielen lanovy ale hocijaky iny) v tmavej, najlepsie sklenenej flasi
ja som kupila v tesco, davala som si rano na lacno lyzicku, bolo to brrrrrrrrr 😅 pozitivne ucinky? neviem, nevidela som na sebe ziadnu zmenu, ale je pravda, ze som zvladla len polovicku tej malej flasticky

leteku
4. apr 2008

No nám bolo vyslovene povedané, že musí byť v chladničke (ten majiteľ vyzeral veľmi sčítane, mal info o rôznych chorobách a čo je na ne vhodné a tento človek nám to povedal). Ten obchodík je na Dulovom námestí ale už neviem ako sa volá.

magg
autor
4. apr 2008

Dakujem, tiez som pocule ze ma byt skladovany v tme a v chlade, ale zatial som ho videla len v Tesco (normalne v regale, kde nie je ani tma ani chlad) a potom ho ponuka este nejaky internetvy shop, ale tam tiez nemam istot ako je skladovany. Pocula som , ze je ucinny ako prevencia proti rakovine a kedze sa v rodine vyskytla, tak by som ho radsej vyskusala

piculinkasrajda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etuska
4. apr 2008

Magg,skus www.bioshop.sk 😉

conquestor
28. aug 2012

Ahojte,neotvoreny moze byt v regali len tak ale po otvoreni urcite v chladnicke!

pimpulienka
28. aug 2012

Ja som ho kupovala v potravinach so zdravou vyživou. Mam ho stale v chladničke. Pomocou neho sa mi vstrebala cysta na vaječniku prednedavnom. Je ho dobre konzumovat v mliečnych vyrobkoch. ma potom lepšie učinky

grenka
6. dec 2012

@pimpulienka ahoj za ako dlho sa ti vstrebala ta cysta...ako to mam konzumovat?dakujem

pimpulienka
6. dec 2012

@grenka časovy usek neviem, ale ked som išla cca po 2 mesiacoch na kontrolu tak tam už nebola. Tak ako som pisala davala som si ho do jogurtu, cerealii s mliekom, alebo tvarohu. A konzumovala som aj semiačka rozdrvene lanove.

grenka
6. dec 2012

@pimpulienka dakujem a semiacka si kde kupovala...ja som si dnes kupila hymalajsky caj uvidim ci zaberie

pimpulienka
7. dec 2012

@grenka semiačka kupujem v Dmke a ten olej v bio potravinach. Držim palce 🙂

hradnapani
7. dec 2012

@grenka @pimpulienka dievcata ak mozem k tym lanovym semiackam dodat, tak z viacerych zdrojov, som vycitala, ze ich treba konzumovat najma pomlete a hlavne ucinne su iba vtedy, ak sa skonzumuju do 15 minut od pomletia, lebo potom mozu byt toxicke 😒 Takze iba cerstvo namlete (napr. na kavovom mlynceku) by sa mali... Inak je to super vec, plna mineralov, dobrych olejov a tak...

dadulka2047
15. jan 2013

Ja si kupujem oleje s tejto stránky majú tam aj všeličo iné,len si treba vybrať a je tam ku všetkému popis.ja som spokojná. http://www.symphytum.sk/ http://www.symphytum.sk/product/lanovy-olej-61/

dadulka2047
15. jan 2013

@emjee Tie oleje sa musia brať 2-3 mesiace inak žiadny účinok nebude.Jedna lyžička ráno nalačno a jedna lyžička pred spaním.Nám to pomohlo už po 5 dňoch som videla pozitívne zmeny.

tanatana
3. mar 2013

Doplnenie Vasich info. Lanovy olej ma byt v tme a v chlade po otvoreni. Takze nevadi ak je v predajni v regaly. Nasledne spotrebovat do 2 mesiacov.

helena56800
6. mar 2013

@dadulka2047 a aký objem kupuješ. chcem vedieť ako asi dlho vydrží balenie lebo by som chcela objednať pre dcéru konopný. nemáš s ním skúsenosti ?

dadulka2047
7. mar 2013

mi používame kôprový ten nám veľmi pomáha ten má objem 250ml vydrží 1 mesiac stojí-7,50eura.

helena56800
7. mar 2013

@dadulka2047 prosím Ťa a to si ho priamo objednávašˇ? Mne sa vidí dať poštovné 8 € za 1- 2 výrobky prehnaná cena a ked som obehla lekárne a zdr. potreby ktorých má uvedených ako partnerov tak nikde nemajú vraj im to vozí on sam a už dlho nebol....som z toho sklamaná, lebo som si pozrela produkty a niektoré ma celkom zaujali.... no nmeviem či sa k ním dostanem...

dadulka2047
7. mar 2013

ja si to kupujem u nás v revitale v Revúcej alebo mi priateľ nosí z Popradu a chodí každý týždeň domov ,tam je predajňa zdravej výživy,čiže ja poštovné neplatím...

helena56800
7. mar 2013

@dadulka2047 dobrá správa. Včera som mu napísala mail a pred chvílkou mi prišla odpoved, že v pondelok prídu a zasobia, tak si pre istotu pôjdem do lekárne a poviem čo chcem aby mi zobrali, lebo oni si len povyberajú čo chcú...

dadulka2047
8. mar 2013

ja tiež idem povedať dopredu a oni zvyknú objednať len to trvá aj týždeň.u nás v lekárni to ani nepoznali a keď som si pýtala začali sa zaujímať a už objednávajú aj tam povedali že mamičky to kupujú. 🙂 🙂 🙂

bocjanka
19. sep 2013

My ho tiež užívame, kúpila som ho v DM a stojí 89 Kč.

italy2
26. sep 2013

@magg ja som ho kúpila v Bille,malá cca 200ml sklenná flaša

katcok
11. okt 2013

Čerstvosť oleja sa určuje podľa chuti. Keď je ľanový olej štipľavý, vtedy je už karcinogénny a nevhodný na konzumáciu.Kvalitný ľanový olej aby mal prospech pre zdravie , mal by byť po 1. za studena lisovaný 2. čerstvý 3. nefiltrovaný 4. skladovaný v chlade 5. najlepšie je keď je podávaný s mliečnou bielkovinou. Ja som dlhý čas používala čerstvý ľanový olej s jogurtom a cítila som, že mám viac energie a neskôr sa unavím. Momentálne namiesto ľanového oleja jem olej z Cameliny sativy s jogurtom, výsledky sú také isté. Len olej z Cameliny sativy nemusí byť v chladničke, tiež má dostatok omega 3 a dokonca obsahuje aj vitamín E. Ešte len pridám pre zaujímavosť, že počas tehotenstva aj dojčenia som jedla jogurt s ľanovým olejom - omega 3 dôležitá pre rozvoj mozgu dieťatka a synček pekne priberal 😉

katcok
11. okt 2013

@helena56800 konopný olej otvorený v chladničke vydrží pomerne dosť, oveľa viac ako ľanový. Ľanový by sa mal spotrebovať do 2 týždňov po otvorení. Pri kúpe napr. ľanového oleja si treba všímať jeho trvanlivosť. Lebo čím je jeho spotreba dlhšia niektoré majú aj rok, dva... tým je zväčša kvalita horšia .

Ja stále používam tieto oleje http://www.centrumctm.sk/produkty/extra-panensk... a som s nimi spokojná.

Ale skúšala som aj iné ľanové oleje dokonca aj BIO cena okolo 3 až 4 euro, záver pokazené. Naozaj treba si dať pozor na pokazený ľanový olej, je karcinogénny!!!!!! Preto keď nie ste si isté kvalitou radšej voľte konopný olej. Konopný olej je stabilnejší ako ľanový a tie čo sú balené v ochrannej atmosfére (čo som skúšala) boli v poriadku.

iliaca
12. okt 2013

ahojte ja kupujem oleje a bio potraviny tu: Zeleny obchod vo Freshmarkete (byvala Ikea) v Bratislave http://www.zelenyobchod.sk/ maju tam kvalitny a cerstvy tovar. Zevraj najlepsia kombinacia je s cottage cheese.
http://www.zzz.sk/?clanok=4297

aaddrr
1. jan 2014

ahojte chcem sa spýtať.ako by mal chutiť olej,lebo keď som ho koštovala mal jemne nahorkastú chuť,ale inak celkom fajn...kupovala som ho v BIO predajni a mali ho v chladničke.... lebo .všade píšu inak

aaddrr
1. jan 2014

@iliaca ..ahoj akú chuť by mal mať olej?..lebo ja som si kúpila tiež v BIO predajni a má jemne horkú chuť ale inak je celkom dobrý