Laparoskopia v Ružinovskej nemocnici a vaše skúsenosti

adulik16
14. jún 2007

Chcela by som sa informovať žien, ktoré boli na laparoskopii v Ružinovskej nemocnici alebo, ktoré tam ležali na 10 posch., či sa tam dá priplatiť izba, kde budem sama. Budúci mesiac idem na laparoskopiu a rada by som bola na izbe sama. Ak by ste mi napísali, čo všetko si mám so sebou zobrať, budem Vám vďačná. Strašne sa bojím, aj keď väčšina žien píše, že to nič nie je. A ešte by ma zaujímalo, koľko potom budem musieť byť PN. Ja som si naivne myslela, že jeden deň prídem do nemocnice, druhý deň je operácia, na tretí deň idem domov a na štvrtý už môžem ísť do roboty. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

drak6
14. jún 2007

adulik, ja som lezala v ruzinove na laparoskopii koncom marca, s 2 tetami na izeb, podla mna ak maju volne, priplatit sa da, len sa treba informovat...operacia je v pohode, neprijemne bolo akurat to, ze od polnoci do operacie nesmies nic jest , pit, ja som bola strasne smadna...klystir bol v pohode. Ked ides na operaciu, tak si pre teba pride sestricka, idete dole vytahom, pridete na operacne oddelenie, tam sa oblecies do zeleneho vreca, lahnes si, daju ti 2 pilulky, odvezu ta na salu, potom okolo teba vsetko pripravuju, daju narkozu, ja som pocula iba jeden, dva a na tri som spala, operovali ma vo stvrtok, v piatok domov , v pondelok do roboty a o tyzden na 5 h ture ....najneprijemnejsie bolo bolenie pliec po operacii, tak som cely vikend prelezala. Po operacii urcite byt doma tie 3 dni, ved sama uvidis ako sa budes citit...ja som nemohla fungovat kvoli tym pleciam
vsetky veci, v ktorych prides budes musiet odovzdat do satne, daju ti erarnu pyzamu a zupan,potrebovas budes prezuvky, mydlo, uterak, nejaku vodu na pitie

denka28
14. jún 2007

adulík mne isli prefukovat vajcovody laparoskopiou, bola som tam asi 4dni. nie je to nic vazne, nemusis sa bat. neviem co ti idu robit inac robit, ale laparoskopia nie je taka hrozna. priplatit sa da, len sa uz nepamatam ako to bolo... 500 sk na noc ked ste 2 na izbe a 1000 sk ked si sama?! fakt neviem, ale tusim tam zienky mali aj klimatizaciu, co nie je na zahodenie, hlavne ked si predstavim, ze som tam bola presne pred rokov, a v izbách bolo 35 stupnov, isla som sa zblaznit...

hanaj
15. jún 2007

Adulik, ja som tam bola na laparke na jesen minuleho roka. Nastupila som v utorok, ten vecer mi (a dalsim) dali dva klystiry (bolo to neprijemne ale dalo sa), jest ani pit sme nemohli, ako spominala Drak6. Prebiehalo to rovnako, akurat ja som sa pri narkoze az po trojku nedostala, zalomila som na raz-dva 😅 . Mna prepustili az v sobotu rano, pretoze som mala z brucha dva dni taku hadicku, odkial vytekala nejaka tekutina a dost dlho som nemala vetry, bez toho ma nechceli pustit, vraj musia vediet, ze creva funguju, preto som tam bola relativne dlho. Dva dni po laparke som bola neskutocne spava, cele dni som prespala. Doma som ostala cely dalsi tyzden, ale nebolo to potrebne, len som jednoducho chcela. Potom som uz normalne fungovala. Bolo to cele uplne v pohode. Ked nas prijimali na oddelenie, pytali sa, ci chceme niektora nadstandard. Ja som nechcela, a bolo to lepsie, lebo aj ked som bola na izbe s dalsimi dvoma a bolo to fajn, lebo som nerozmyslala nad inymi vecami, ktore by ma len stresovali a nervovali.
Co budes potrebovat ti uz napisala Drak6, tak to nebudem opakovat, len doplnim casopisy, knihy, prip. nieco na pocuvanie hudby a keby som isla znova, tak si zoberiem aj slapky do sprchy 😉

zuzka6999
28. jún 2007

Adulik,aj ja som bola na laparoskopii vo februari.Do nemocnice som risla v piatok vecer a v sobotu ma operovali.Na posteli s kolieskami ma odviezli na predoperacne,tam som cakala asi 15 min. a potom ana operacku.Kedze som uz predtym amla infuziu tak mi len vytiahli tu hadicku a dotoho nadstavca vstrekli injekciu.Mne ani nemuseli pocitat lebo so zaspala takmer okamzite.Potom som sa v noci zobudila na izbe na to ,ze ma priserne boleli paty,dosla sestricka a dala mi pod ne nejaku odlozku.Rano ma zobudila sestra.Bola som naha a cela od toho zlteho dezinfekcneho pripravku.Z dvoch rezov v podbrusku mi isli dva dreny a z nich vychadzala zapalova tekutina, lebo mi prasklo slepe crevo.Ja som mala zapalenu aj pobrusnicu tak to bolo vaznejsie davali mi antibiotika a infuzie.Neskor som mohla jest le kasovitu stravu.Rano som dostala puding(tyzden rovnaky),jogurt a detsku vyzivu potom na obed a na som dostala najaku zeleninovu kasu.Varili len tri druhy 😝 .
Asi po dvanastich dnoch som uz mohla jest relativne normalne.
Podl mna je lesie ked niesi na izbe sama, ale za izbu sa priplatit da.Aspon som sa mala s kym porozpravat a prisla som na ine myslienky a lepsie. Dokopy som bola v nemocnici nieco vyse troch tyzdnov.Potom som zostala doma este dva tyzdne a 3 mesiace som nemala vykonavat ziadnu namahavu fyzicku aktivitu, ale ja som bola uz po 6 tyzdnoch v pohode. Laparoskopie samotnej sa neusis bat a ostanu po tom o vela mensie jazvy ako po obycajnej operacii.Uvidis bude to fajn. 🙂

pipka
28. jún 2007

adulik, ja som bola na laparke v ruzinove v januari, hned po novom roku, vo stvrtok ma prijali, vecer klystir, ziadne jedlo ani pitie, na druhy den rano operacia. priebeh ti tu uz opisali baby. po prebudeni si len pamatam, ze som sa zobudila na pooperacnom a stale som sledovala kolko je hodin, ci uz je po pracovnej dobe 😀 😀 nic ma nebolelo, len sa mi stale chcelo kaslat z tej narkozy 🙄 a jak som zakaslala, tak ma tie dierky pichali. Ale hned mi dali infuzku aj proti bolesti a zaspala som nanovo, Potom som sa brebrala az na izbe.Stale som pila, to si pamatam. Ak ti mozem poradit, vezmi si nebublinkovu vodu, aj dve, toaletny papier, pribory, a aj nejake pudingy, vyzivy...lebo tie ich su dost eeee 😝 😝 a davaju k nim aspon marina keksy, tie obsahuju aniz, co podporuje vetry a to je doost dolezite, ved uvidis 😉
drzim palce, nech to mas uspesne za sebou, potom budes aj ty takato mudra jak my 😀 😀 😀

pipka
28. jún 2007

aaa, izba sa da priplatit, to sa ta hned spyta sestricka pri nastupe, 500 sk na dvojku, 1000 sk/den ak chces byt sama. Mas samostatne wc, telku (ale bez ovladaca a vo vyske stropu 😒 a natahuj sa po operacii... 😅 ) Mne by tam bolo smutno, a zachody su tam pekne ciste aj tie spolocne. A su na viacerych miestach na chodbe. 😉

zulka29
28. jún 2007

Adulik, už vieš všetko, baby to tu pekne rozpísali. Ostáva mi napísať len to, že držím palce a nestresuj sa. Ja som sa veľmi a naozaj zbytočne 😀 ...

adulik16
autor
30. jún 2007

Dakujem baby, ste zlate🙂laparka sa mi uz blizi, idem buducu nedelu a v pondelok ma budu operovat. Uz nech to mam za sebou a hura dalej do snazenia🙂

karaa
8. feb 2008

ahojte snazilky, tak po roku a pol snazenia som sa uz aj ja donutila k dalsiemu kroku - laparoskopii. Uz mam aj termin v ruzinovskej nemocnici. Len som trochu v soku, ze mam prist uz v pondelok rano pred osmou, cely den nic, operovat ma budu vraj v utorok v priebehu dna, stredu neviem co a vraj ak bude vsetko ok tak vo stvrtok rano idem domov. Ake mate vy skusenosti? Ozaj a nechystate sa niektora v tomto case do ruzinova na tento zakrok? Rada sa dozviem cerstve poznatky 🙂

efiku
8. feb 2008

ahoj karaa ja ta budem asi nasledovať mam ísť aj ja na laparku akurat sa strašne bojím dnes som sa akurat u doktorky o tom bavila a že ked sa rozhodnem mam jej povedať ale 4.3 mame termín na genetiku tak po genetike sa asi do toho dam ale bojím sa jak .............
A Ty kedy ideš na laparku?

karaa
8. feb 2008

ahoj efiku, vdaka za reakciu 🙂 Ja idem teraz na prelome februara a marca a tiez sa strasne bojim. Ja neviem poriadne ani co su to lekari, nie to este nemocnica... tu som doteraz videla vzdy len zvonka 😀
a mna lekar uz po polroku posielal na laparoskopiu, akurat ze vtedy som to uplne odmietala... no rok a pol je uz dost, tak idem.
a vy sa kolko snazite?

efiku
8. feb 2008

no ja už mám za sebou aj 1ET a 2x KET a pred tým som bola na rengene priechodnosti ale tam to nevidela či su priechodne vajíčkovody,ale povedala že to nevadí lebo mne už oplod.vkladali .No a teraz po prvom IVF nám sa to nikdy dlho neudržalo tak povedala že by sa rada pozrela do bruška aby vylúčila čo tam robí šarapatu že sa nám embryjka nechcu usadiť.Ale objednali sme sa aj na genetiku lebo nám dosť mrazáčikov pri rozmrazovaní neprežilo tak aj tam ideme pátrať no a asi po tej genetike som chcela ísť na laparku .
Dnes som aj lekárke povedala že sa bojím ale ked som čakala dnes v centre tak akurat jednu babenku brali na operačku bola už asi po nejak injekcii len sa smiala a hovorí nebojte nebolí to zlata bola človeku je to potom uplne všetko jedno .Tak určite to zvladneme no nie

nelly3
8. feb 2008

ahoj kara: mna po operacii tiez posielali na laparku, ale som nesla - jedna operacia mi stacila ☹ bola som v ruzinove a ohladom coho ides na laparku?

karaa
8. feb 2008

tak to mas toho za sebou uz dost, efiku. Ja idem tiez preto, lebo lekar chce vidiet, ci su priechodne vajickovody a ci tam nie su nejake zrasty. Lebo vsetky vysledky som mala doteraz ok.
a mne lekar tiez spominal aj genetiku, ale ze az po laparoskopii, ze najprv chce vylucit nepriechodnost.
Ono ta operacia asi nie je fakt az taka hrozna, skor sa bojim ze mi po nej oznamia nieco zle a tiez asi nie je uplne lahke sa dat po tej operacii dokopy. A na tej genetike vlastne ake vysetrenia podstupujes?

karaa
8. feb 2008

ahoj nelly, a to po akej operacii ta posielali na laparku?
ja idem preto, ako som uz pisala, ze doktor ma podozrenie ze mam nejake zrasty a je to nepriechodne. Mala som raz uz aj cystu, tak mozno aj preto prichadza do uvahy ze tam opat nieco podobne robi sarapatu ...

nelly3
8. feb 2008

po operacii normalne rezom lebo som mala endometriozu a aj zrasty a potom som mala ist na taku second look aby mi to pozreli ako to tam vyzera po pol roku, ale som nesla.

karaa
8. feb 2008

ak sa mozem opytat nelly, ono ked zistia ze tam mas zrasty, tak ta rezu a tak ich odstranuju? Takze ty si teraz uz ok, vsak 🙂

nelly3
8. feb 2008

ani nie ☹ ta endometriza sa vacsiou vrati a ja ju urcite zase mam podla bolesti a tak. tie zrasty ti pouvolnuju a tak. prave v utorok idem na utz po dlhom case tam sa uvidi v akom stave to mam

karaa
8. feb 2008

tak snad dopadnu vysledku z utz dobre 🙂
ty si bola na operacii v ruzinove?
a tie bolesti mavas tak akokeby naboku v podbrusku na jednej aj druhej strane? Lebo ja mavam take a to tak od polky cyklu stredavo az do jeho konca ☹

nelly3
8. feb 2008

ano v ruzinove, take vselijake ale hlavne na pravej strane

karaa
8. feb 2008

aj mna viac na pravej... tak uz teraz sa tesim na diagnozu... no ako ma byt tak bude...
prosim ta a ake veci si si brala do nemocnice? to je fakt, ze si nemozes zobrat svoje pyzamo a zupan?

nelly3
8. feb 2008

nie, ja som si zobrala lebo som nevedela a musela som mat ich erarne 😒

karaa
8. feb 2008

vdaka za info, lebo som sa opytala doktora, co si mam zobrat so sebou a on ze len kefku na zuby a seba 😀
a potom som niekde citala, ze pyzamo mozem mat len ich ☹ sa tesim ☹

sivusa
11. feb 2008

Ahojte.
Tak sa hlásim do klubu 🙂
Ja idem tiež na laparku-11.3 nastupujem. Tiež mám z toho paniku,hlavne z tej narkózy.
A takisto sa bojím výsledku,ale aspoň už budem vedieť,na čom som.
Rozmýšľam,že si priplatím tú nadštandart.izbu. Treba si to nejak dopredu objednať?

karaa
13. feb 2008

ahoj Sivusa, tak vitaj 🙂 Sice radsej by sme do takejto temy ani necuchli, keby sme nemuseli, vsak 😉
A tiez ides do ruzivnovskej nemocky?
Co mne holky pisali, tak vraj sa ich sestricka pri nastupe opytala, ze ci chcu nadstandart - ak ho mali volny samozrejme. Ja som sa rozhodla, ze ho nechcem, lebo radsej nech mi ten cas prejde v spolocnosti dalsich "trpiacich" ako keby som sa niekde na samotke mala trapit sama so sebou 😒
Ja si platim len za vyber lekara, lebo chcem, aby ma operoval moj gynekolog. A tusim sa nieco plati aj za obycajny pobyt, lebo sa ma pytal, aku mam poistovnu, ale netusim ze kolko ...
Ozaj, a ak sa mozem opytat, ty ides na laparoskopiu tiez s diagnozou N97? Ked sa ti bude chciet, napis kludne aj do IP. Pekny dnik prajem 🙂

sivusa
13. feb 2008

Ja mám tiež diagnózu N97, PCOS, anovulačné cykly. Brala som aj Clostilbegyt,ale ani ten nezabral,tak preto idem teraz na laparku. Mňa bude operovať tiež môj gynekolog. A koľko platíš za výber lekára? On normálne nerobí v ružin. nemocnici? Nás asi po laparke čaká umelé oplod., lebo môj manžel má zlý spermiogram ☹ My sme sa proste našli. 🙂 Ja si ten nadštandart určite dám, v septembri som ležala v ružinove na internom a to bol teda zážitok 🙂 Na izbe som bola s takou starou babinou,chúďa,nejakých 90 rokov mala. Záchody a sprcha na chodbe-to ani nebudem komentovať 😠 No hrôza,tam nejakú nadštand. izbu nemali,ináč by som si ju hneď priplatila. Takže teraz,keď je tá možnosť ,tak sa dúfam tá nadšt. izba bude dať vybaviť.
Ty kedy ideš na laparku?Či sa tam náhodou nestretneme? 🙂

karaa
14. feb 2008

Tak ja mam vraj super ukazkovu ovulaciu kazdy mesiac a som presne tam kde ty 😉 Tak dufam ze to ten "nozik" trosku postrasi a rozhybe sa to tam 😀
Moj doktor robi aj v ruzinovskej nemocnici, ale vraj aj keby robil hoci len tam, tak ak si ho zelas, musis s nemocnicou uzavriet zmluvu o vybere operatera. Platim 5tis, z toho ide tusim 1,5nemocnici a 3,5doktorovi.
Ja som nikdy v ziadnej nemocnici nebola, tak mozno preto ten nadstandart neriesim a po tejto skusenosti budem inac hovorit ... vsak uvidim.
Ja mam termin skoro dva tyzdne pred tebou. Akurat dnes som bola na tych predoperacnych vysetreniach a dost som uz z toho v soku, kedze som doteraz poznala z doktorov tak akurat zubara... takze to budu v tej nemocke asi tazke dni ☹

riska
15. feb 2008

Čaute čakateľky na laparku, ja som ju absolvovala pred 6 mesiacmi, nebojte sa, nie je to nič hrozné - ja som už na 3. deň normálne doma varila 😀. Držte sa a očakávajte samé pozitívne správy...

karaa
15. feb 2008

ahoj riska, vdaka za povzbudenie 🙂 a bola si tiez v ruzinove?
Ozaj a vysledok dobry? 🙂

nelly3
15. feb 2008

neboj karaa, zvladnes to. ked si este nebola tak nevies co ta caka 😉 ja uz som bola raz takze viem co by ma zase cakalo a je to horsie. prvy krat ked som aj ja isla tak som nevedela co a ako, aspon som tolko nestresovala 😉