Laparoskopia v Ružinovskej nemocnici a vaše skúsenosti

adulik16
14. jún 2007

Chcela by som sa informovať žien, ktoré boli na laparoskopii v Ružinovskej nemocnici alebo, ktoré tam ležali na 10 posch., či sa tam dá priplatiť izba, kde budem sama. Budúci mesiac idem na laparoskopiu a rada by som bola na izbe sama. Ak by ste mi napísali, čo všetko si mám so sebou zobrať, budem Vám vďačná. Strašne sa bojím, aj keď väčšina žien píše, že to nič nie je. A ešte by ma zaujímalo, koľko potom budem musieť byť PN. Ja som si naivne myslela, že jeden deň prídem do nemocnice, druhý deň je operácia, na tretí deň idem domov a na štvrtý už môžem ísť do roboty. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

karaa
24. feb 2008

tak super, ze ste nasli riesenie... dufam, ze my ho tiez najdeme... a co najskor, lebo tie roky tak letia a teda aj vek zacina "tlacit" 😠
ano, manzel mal spermiogram ok

denka28
24. feb 2008

karaa, to je super ! potom nemas co stratit, vsetko cez co prejdete vas dostava blizsie k miminku, zdrzim palce a keby daco kludne mi napis aj IP, rada pomozem.poradim. 😉

efiku
24. feb 2008

Ahoj kara a kedy ta čaka laparka ,kto Ti ju bude robiť ktorý lekár máš určeneho? Ja si asi dám dr.Stenovu chodím knej aj do gynfivu tak asi si ju vyberiem ked ma ma nastarosti tak nech sa na to pozrie sama ako to tam vyzera a držkam palce aby ti to všetko dobre dopadlo.My sme mali znamu na antolskej a mala cystu na vaječníku 12cm tak jej vzali celý vaječník ale vraj jej druhý ok ,bola som za ňou ked som ju po operacii videla tak som dostala normalne strach ale sestričky boli na nu celkom mile tak som zvedava ake to bude v ružinove

denka28
24. feb 2008

efiku, ja som bola velmi spokojna s ruzinovskou nemocnicou. mne prefukovanie robil krizko ml. a bol perfektny. robil mi aj hysteroskopiu?! dufam ze som dobre napisala. bol super!

karaa
24. feb 2008

tak mi to dobre padne, ze ste ma povzbudili... viem ze oproti problemom inych je tento moj nic, ale mna nejako rozhadzal ten nastup do nemocnice... uz zajtra jedu smer ruzinov 😢 a operovat ma bude moj gynekolog, som si ho vyziadala a sme uzavreli dohodu o vybere lekara... presne to chcem ako pise efiku, aby ma videl moj vlastny doktor, ktory ma bude mat i dalej na krku... teda kym neotehotniem a neporodim urcite 😀

karaa
24. feb 2008

efiku a ty uz mas termin laparoskopie?

efiku
25. feb 2008

kara ja nemam termín povedala že ked sa rozhodnem tak vlastne hned ma vezme po menzese tak žiadna čakačka vraj tam nieje tak asi si preto dávam na čas ,.Strašne držkam palčeky a ked dojdeš tak popíš čo a ako to prebiehalo kludne aj do IP adresy som zvedava aby som nabrala odvahu.pá a držkaj sa Ja si chcem dr.Stenovu vybrať tak možno ju tam niekde aj uvidíš taka sympatická blondínka tak do 40rokov viac nemá si myslím Tak ešte raz držkame palce a čakam kedy sa ozveš

gabilaco
25. feb 2008

ahojte dievčatá, pátram po nejakej info, v stredu som objednaná na HSG no mám obavy, dočítala som sa , že je to veľmi bolestivý zákrok viete mi niektorá povedať ako to prebieha?

efiku
25. feb 2008

ahoj gabilaco no ja som bola na HSG-rengen priechodnosti no a kamoška mi to tiež opísala že tam baby odpadavaju od bolesti ale je to pohoda da sa to vydržať je to len chvilkova bolesť ked ti prejde krčkom maternice jak ked maš menzes a maš bolesti čo ja mavam tak asi tomu som to prirovnala ale inak pohodička ,zober si vložku lebo budeš troška špiniť a kam si objednaná do ružinova?

efiku
25. feb 2008

je ti si z prievidze aj ja pochádzam poblíž Prievidze 🙂

gabilaco
25. feb 2008

ja bývam v PD len som sa chcela niečo o tom dozvedieť tak som zavítala do tejto témy inak idem do Handlovej

efiku
25. feb 2008

denka a čo to je ta hysteroskopia

sivusa
25. feb 2008

Karaa držím palce,aby Ti to dobre dopadlo. Daj potom vedieť.
Gabilaco-kamoška bola na HSG a hovorila,že to bola strašná bolesť. Nechcem ťa strašiť, mne to doki tiež navrhoval,ale ja som to odmietla. Radšej idem na laparku. Ale zase niektoré baby písali,že to nebolo také strašné.

efiku
25. feb 2008

sivusa ja som bola na HSG a bolo to celkom ok ja som pocítila taku chvilkovu bolesť jak ked mam menzes a ja mavam bolesti taka tupa bolesť ale to trvalo len ked zavádzal cez krčok maternice tu hadičku čím vstrekol tu kontrasnu latku a potom pohoda tak ale zase každy to inak znáša,no a teraz mi navrhla laparku lebo pri tom hsg nevidela či teda su priechodne lebo mam maternicu posunutu napravo a vraj by bola lepšia laparka tak mam strach ale zase ked chceme aby sme vylúčili problem tak nech to je za nami lebo nás čakaá druhe IVF prve nam neyšlo a vela mrazačikov nam odišlo po rozmrazení mali sme ich spolu 12 a 8 odišlo ☹

gabilaco
27. feb 2008

tak dievčatá, práve som sa vrátila z HSG bolo to FAKT OTRASNÉ NIKDY NIKDY NIKDY VIAC bolelo to neskutočne, už nikdy sa nedám nahovoriť na žiadny zákrok bez narkózy

efiku
27. feb 2008

gabilaco tak to ma mrzí ja som to celkom dopohody zvladla tak jak som ti písala možno záleži aj od lekára ,ja som dostala predtým čipok nejaký od bolesti a diazepan

sivusa
27. feb 2008

gabilaco- to mi je ľúto,že to tak bolelo 😢 ,ale presne ako mi hovorila tá moja kamoška,že to bola strašná bolesť, takisto predtým dostala injekciu proti bolesti,ale moc nezabrala. Aký je výsledok? Zistili ti niečo?

denka28
27. feb 2008

efiku prepac, ze ti len teraz odpisujem. hysteroskopia - nejaky pristroj bol navedeny na krcok maternice a tym pristrojom mi pozerali vnutro maternice, ci tam nemam zraatene nieco a tak. ak mne hovoril lekar ze to dost boli, asi ako prefukovanie vajcovodov... no hovorila som si zbohom... spravili mi predoperacne ze keby ma to tak strasne bolelo tak ma uspia, ale doky bol taaak strasne zlaty, ze cca 2 hodky pred zakrokom, mi zaviedol do krcka nejaky cipok, ktory mi pomaly roztahoval krcok a tak som to v pohode zvladla. jedine co bolelo, bolo ked som musela zakaslat a v tom momente mi stiahli dole maternicu, to dost boli, ale ostatne nebolo nic.

skybaby
28. feb 2008

dobre rano kocky snazilky a tehulky... tie co mate za sebou laparoskopiu, robi sa to v nejaky presne urceny den cyklu alebo to je jedno kedy? dik za info 🙂

gabilaco
28. feb 2008

efiku, všetky doterajie vyšetrenia čo mi robili boli vporiadku : hormonálny profil, utz zvnútra, HSG mi povedalže je vporiadku hneď po zákroku a to ešte ani nevidel snímky, že to išlo ľahko, potom to potvdil i primár zo snímkov, ovuláciu mávam pravidelne a jasnú a tiež mi ju potvrdzoval 2x2 cyklami Clostylu a dokonca aj spermiogram je O.K., po štyroch rokoch a vymenenom doktorovi by si už to šťastíčko mohlo aj na nás sadkať 😉

pahu
28. feb 2008

Jeej, aho Skybaby, už som ťa dlho nevidela 😀

skybaby
28. feb 2008

ahoj pahu 🙂 ja vas v podstate kazdy den v praci citam a drzim vsetkym palce ... velmi som nepisala kedze nemame nic nove ... s manzelom sa poctivo snazime, ide niekedy buduci tyzden na spermiogram a ja idem k svojmu lekarovi dnes ... zatial to vyzera ze ja som ok .... HP aj ovulka ... tak uvidime ako dalej ... tebe drzim palce a verim ze sa ti to tentokrat podarilo 😉

pahu
28. feb 2008

Díky aj ja Vám držím palčeky 😀

karaa
28. feb 2008

Ahojte "laparoskopicky" 😉 tak a som po zakroku. Vsetkym, ktore sa bojite a odkladate ho, tak ak mozem, poradim len tolko, ze urcite ist... mna mrzi, ze som nesla hned ako mi to gynekolog odporucal. V skratke priebeh: v pondelok som nastupila, od druhej popoludni som nic nemohla jest od polnoci nic pit. Vecer 2 tabletky na zrazanlivost krvi, o polnoci tabletka na spanie a rano o siestej tiez tie iste na krv ako vecer. O 7,15h som bola uz na operacnom prijme - to je podla mna jediny traumaticky zazitok. Proste ruzinovska nemocnica ma ten prijem spolocny pre vsetky oddelenia. Cize tam stretnete ludi bez oka, bez ruky, nohy... vselijako znetvorenych alebo uplne nevladnych, ktorych len dovezu a tiez uplne na pohlad zdravych ludi... a vsetko si to liha do takych boxov, jeden vedla druheho 😠 trosku ako dobytok mi to prislo, ale to je len subjektivny pohlad. Potom ma odviezli na operacku, poviazali, pozakryvali a chceli ratat do 3... nepocula som ani do 1 😀
O hodinu som bola prebrata a to bol druhy sok pre mna ... samozrejme pre ludi, ktori uz operaciu absolvovali, asi uplne normalne. Preberaju sa tam opat vsetci vedla seba ... takze tych sokov moze byt naraz viacej 😀
Co bolo pre mna trochu blbe, tak som sa prebrala, ale vraj bolo vela operacii, malo sanitarov, tak ma tam hodku obchadzali vsetci okoloiduci, posuvali hore-dole aby mohli prejst a somrali ze zavadziam - bola som v rade hned pri dverach ... asi som mala vstat, odtlacit si postel na izbu a potom si na nu opat lahnut 😀

karaa
28. feb 2008

Ale co sa tyka samotneho zakroku, hned ako som sa prebrala, dali mi 5 infuzii - dve este dole, tri uz na izbe a pridali do toho roztok tusim algifenu. Takze nic nebolelo, este v ten den poobede som chodila a aj pila, druhe rano uz aj kasovita strava. V ruzinove pustaju domov druhy den po zakroku, takze ak je vsetko bez problemov, odlezite si tam tri noci.
Ale teraz to hlavne: pristup celeho personalu od prevadzkarky satne pocnuc az po sameho pana prednostu na gyn.-pôr. klinike - Prof. Holomana je neskutocne odborny a zaroven ludsky. Sestricky, sanitarne sestry- proste radost sa s nimi pocas hospitalizacie stretat. Mili, ochotni, poradia a pomozu aj navyse... navonok navzajom medzi nimi super komunikacia.... si myslim, ze mnohe sukromne firmy by sa mali co ucit 😉 Ten pobyt bol bez stresov, strachu, naopak prijemny a pohodovy... velakrat pocas tych 4 dni sme sa nasmiali spolu ako keby sme sa poznali uz dlhsie 🙂

efiku
1. mar 2008

kara tak si šikula už to máš za sebou tak ti závidim už aby som bola po tom.A bolo všetko ok?

sivusa
1. mar 2008

ahojte.
Karaa závidím Ti,že už to máš za sebou. Tiež som sa Ťa chcela opýtať,že ako si vlastne dopadla? Po operácií prišiel doki za Tebou a povedal Ti výsledok,alebo ako to funguje?
Efiku a ty kedy ideš?
Ja idem 11.3. Včera som volala do Ružinova,či už mám vôbec schválenú tú laparku z poisťovne. Ja som poistená v Dôvere a že oni mi tú operáciu musia schváliť. Keď mi to sestrička povedala,tak som skoro padla na riť. To už čo je za kravinu,aby mi laparku museli schváliť. 😒 No a ešte ju teda schválenú nemám. Že mám zavolať budúci týždeň. Dnes večer odchádzame na dovolenku,tak neviem ako si tam zavolám 😒 Vraciame sa 9. večer,tak 10. tam zavolám a uvidím,či vôbec 11. nastúpim 😀
Majte sa pekne 🙂

efiku
1. mar 2008

sivus no ja nemam ešte termín lebo idem teraz 4.3 na genetiku a v roboteke mame 17-18.3 nejake povinnosti no a potom asi sa do toho pustím aj tak budeme čakať na vysledky genetiky a ty ideš do ružinova a ktorého operatora máš?

efiku
1. mar 2008

sivuska tak už som si dočitala do konca že ideš do ružinova sory ,tak to som prekvapena na to schvalovanie to je sila že,to jak moja mamina ma ísť na operaciu a bola na vyšetrení predoperačnom a jednen lekar jej povedala že ju nevyšetrí lebo mu neplatai a nebude robiť zadarmo to sa stalo v Prievidzi

efiku
1. mar 2008

kara opísala si to fajn a som rada a potešila si ma stým prístupom personalu lebo to robí vela ako sa chovajú lekari a celý personal akurat ta predoperačná miestnosť ale to sa prežije no nie?A kto Ťa operoval mala si vybratého operatera?,nebolelo nič potom?som zvedava že 🙂