Laparoskopia v Ružinovskej nemocnici a vaše skúsenosti

adulik16
14. jún 2007

Chcela by som sa informovať žien, ktoré boli na laparoskopii v Ružinovskej nemocnici alebo, ktoré tam ležali na 10 posch., či sa tam dá priplatiť izba, kde budem sama. Budúci mesiac idem na laparoskopiu a rada by som bola na izbe sama. Ak by ste mi napísali, čo všetko si mám so sebou zobrať, budem Vám vďačná. Strašne sa bojím, aj keď väčšina žien píše, že to nič nie je. A ešte by ma zaujímalo, koľko potom budem musieť byť PN. Ja som si naivne myslela, že jeden deň prídem do nemocnice, druhý deň je operácia, na tretí deň idem domov a na štvrtý už môžem ísť do roboty. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

apophis
29. máj 2008

ahojte vsetky, musim sa pochvalit uspesnym zvladnutim laparky v ruzinove. nastupila som v pondelok, v utorok zakrok - ten den bol dost blby, ale uz dalsi den ked mi vytiahli kateter a dren tak bolo vsetko v pohode a dnes uz veselo krivam po byte. personal bol velmi mily a ochotny, trosku mi chybala komunikacia s lekarmi, lebo sice sa ich tam mihlo dost, ale ziadny blizsie neinformoval o zakroku ani o vysledkoch. zo spravy ale vyplyva, ze nic zle nenasli, prefukli vajcovody a mozem sa dalej snazit.
peggyyy: nie som si ista, ale asi som bola v ruzinove s tebou. vo stvrtok nas prepustali a strasne dlho -do obeda sme cakali na lekarske spravy. ty si bola tusim posledna po nas - ja som tam cakala s takou starsou pani, lebo sa bala ze nenajde satnu a vychod.

apophis
29. máj 2008

inac dostala som 2 klystiry a to riadne vydatne 🙂 ale to sa da vydrzat. najhorsia bola cievka na moc, ktora hnusne tlaci a hadicka z brucha a tiez ze som musela cely den lezat (sestricka chcela aby som uz vecer vstala),lebo som mala nizky tlak a ked som sa posadila hned sa mi robila hmla pred ocami. to ale preslo na druhy den po OP. bolesti ramien som vobec nemala.
teraz, 2 dni po laparke mam nafuknute brucho akoby som zjedla slona. ozaj baby co ste to absolvovali,aj vy ste mali 3 rany =jednu velku v pupku, dve male po bokoch a este take zahadne male cervene bodky (vpichy?) okolo pupka? ja ich tam takych 10 a neviem co to je.

peggyyy
31. máj 2008

ahoj apophis.....áno už si spomínam...si predstav, že ja som tam čakala do dvanástej...som sa ich bola pýtať ako dlho budem asi ešte čakať a oni mi povedali, že na mňa zabudli, že ma vôbec nemali medzi prepušťajúcimi...keby že sa nejdem spýtať som tam ešte asi dodnes...manžel povedal, že som tam bola prvý a posledný krát.....som rada že si v poriadku zato ja mám obe tuby nepriechodné takže mi neostáva nič iné len umelé oplodnenie...

peggyyy
31. máj 2008

tie tri ranky mám aj ja ale tie bodky okolo pupka nie...neviem čo to tam môžeš mať

apophis
31. máj 2008

peggy, to je hrozne, ze ta tam takto dlho nechali cakat. neboj, aspon viete preco vam to s dietatkom nevychadza. drzim palce nech vam umele oplodnenie vyjde na prvykrat. u nas je pricina zatial neznama, tak nas asi poslu na IUI. v utorok idemdo FC.
inac ja som maximalne spokojna so sestrickami s ruzinovskej nemocnice, aj s prostredim, vsetko pekne ciste, sprchy a WC hned oproti izbe a ciste (pokial sa prave nepodaval klystir 🙂 este aj izby a postele vymalovane optimistickou pastelovou farbou... take som od statnej nemocnice necakala. vadil mi ale nedostatok informacii.ani neviem kto ma operoval, ani vysledok mi nik neprisiel oznamit, az ked nas prepustali som sa docitala v sprave. este som sa aj sama musela vypytovat kedy vybrat stehy,lebo by ma poslali domov a nic by mi nepovedali. myslela som ze tie male bodky su bezne. skusim sa na to este popytat.

peggyyy
31. máj 2008

do FC? myslíš tým Ferticent?..ja som bola tiež s prostredím spokojná ale na príjem som musela čakať 3,5 hodiny a pri prepustení tiež neviem koľko, tak to ma dostalo

apophis
1. jún 2008

ano Ferticent. normalne by som aj ja bola z toho cakania vynervovana, ale pri prijme som ten cas prekecala s dalsimi zenami a po tom co som po laparke prelezala cely den a noc mi aj to cakanie pripadalo v pohode, ked som sa mohla trochu prejst 🙂

monika3
3. jún 2008

Cafte baby, 🙂
prave citam ze ste cakali na prijem 3,5 hodiny, co je teda dost... 😠 Mna tam caka tiez operacia myslite si ze staci ak pridem teda aj neskor ako na 8. 00 hod. rano? 😨

peggyyy
4. jún 2008

monika ja som tam čakala preto tak dlho lebo lekár mi zabudol vybaviť žiadosť v poisťovni...mám Dôveru a tu už baby písali, že jedine tá poisťovňa potrebuje tento zákrok a hospitalizáciu schváliť...ja som tam došla niečo po ôsmej ale ako hovorím prijali ma až okolo dvanástej a aj to som to ešte stále nemala vybavené

peggyyy
4. jún 2008

apophis aj ja chodím do Ferticentra...najbližšie tam ideme s manželom v utorok, lebo chcú mi ešte zistiť že do akej hlbky mám tie vajcovody nepriechodné, aj keď neviem na čo je to dobré keď aj tak budem musieť ísť na IVF...tak to chceme nejako vybaviť aby som na ten rentgen nemusela ísť lebo je to vraj bolestivé

monika3
4. jún 2008

Pegy diki za info 😉 ja nemam teda nastastie Doveru, tak dufam ze tam nebudum dlho cakat... 🤐

Inak nechapem to ti pri laparke museli zistit aku mas priechodnost vajickovodov? - to napustaju taku kontrastnu latku a podla toho to vidia. Mne to tak robili pocas laparky ale uz davno. 😕 Drzim palce aby si na ten rentgen nemusela teda ist... 😉

apophis
4. jún 2008

peggy ako si uspela vo Ferticente? dufam ze uz nebudes musiet ist na dalsie bolestive vysetrenia, lebo ved sedliacky rozum hovori, ze je jedno ako velmi su vajcovody nepriechodne, ked laparka jasne ukazala ze su nepriechodne. existuje sposob ako ich spriechodnit?
ja som bola vo FC tiez v utorok. v auguste mam prist 10. den cyklu na folikulometriu a ked bude folikul dobre rast, dohliadnu aj na to aby praskol (lebo to je u mna obcas problem) a potom pojdem na IUI.
ako sa hoja rany po laparke? mne doktorka povedala, ze to mam trochu zapalene, tak mi ani nevybrala stehy, az zajtra. na mne sa to tam snad niekto ucil, lebo mam na bruchu aj zltu modrinu a male popraskane cievky. ale to sa vsetko zahoji, hlavne ze uz to mam za sebou.
monika3: v ruzinove sa dlhsie caka hlavne v pondelok, vtedy je asi najviac ludi na prijem. ak by si prisla neskor ako na 8 hod. mohli by ti robit problemy.

peggyyy
4. jún 2008

monika mne zistili nepriechodnosť ale chcú ešte zistiť že do akej hlbky ich mám nepriechodné ale aj tak neviem na čo

apophis....no uvidíme čo vybavíme v utorok, dúfam, že to nebudem musieť absolvovať
rany čo ja viem? zistíme až zajtra...zajtra mi budú totiž vyberať stehy, tak uvidíme. Ja mám modrinu na pravej stane ak sa to dá nazvať modrinou, lebo tam mám tuším všetky farby aké existujú, a mám pocit, že z pupka mi vyteká nejaká zvláštna tekutina...občas..... 😀

monika3
5. jún 2008

baby diki , takze do 8.00 hod tam radsej budem - dalsi stres navyse aby ma tam este aj nervovali z prichodu mi nie je treba 😀 a mojmu drahemu prave vcera oznamili niaku ucast na skoleni zrovna v den mojho nastupu takze neskory prichod nehrozi a musime to vsetko postihat skorej 😉

Drzim palce aby sa Vam po tych laparkach co najskor zadarilo 🙂 🙂 🙂

Ozaj a nechysta sa tam niekto tak o dva tyzdne ? 😉

apophis
5. jún 2008

monika, priprav sa ze ta tam pekne poprehanaju po kancelariach. ja som bola najprv v tej nizkej budove vedla nemocnice v ambulancii c. 53, odtial ma poslali do prijmovej kancelarie na prizemi nemocnice, odtial do satne, co je nastastie hned vedla a az odtial uz v spravnej rovnosate 🙂 na 10. poschodie kde je gynekologia. potom sa ozvi, ako si dopadla. drzim palce.
ja idem dnes na vyberanie stehov.

monika3
5. jún 2008

Apophis ja som tam uz raz bola, tak o to sa mi tam ide tazsie este raz.... 😒 no veru na to prehanie po tych prijmovych kancelariach som aj zabudla. 😀

Asi sa tak skoro neozvem,ja tam budem tvrdnut dlhsie lebo ma budu normalne operovat, tiez som myslela ze to bude len laparka... ☹ ale hadam este raz to zvladnem 😠

To Ti uz zvidim ale / v dobrom / ze uz ides na stehy a mas to vsetko za sebou 🙂

katyhall
11. júl 2008

Ahojte. Asi ma tiež čaká laparoskopia - pre cystu na ováriu - podozrenie na endometriozu. Mám niekoľko otázok. Operuje sa v gynekologickej polohe, alebo v polohe na chrbte? Kvôli čomu je potrebné holenie? Robia pri nej nejaký výkon aj cez pošvu - lebo ak nie, tak sa mi to zdá nelogické. Doteraz som nemala pohl. styk a čim dalej mam vačší strach z tej laparoskopie.

ni.kolet
12. júl 2008

Ahoj katyhall. Aj keby sa jednalo o maličký operačný výkon, tak sa vždy treba tam dolu oholiť. Operuje sa v ležiacej polohe a na konci ti zavedú hadičku na moč.

lenand
12. júl 2008

katyhall ja mam za sebou už 2 laparoskopie a ešte ani pri jednej mi nedavali hadičku na moč operuje sa v gynekologickej polohe a aj sa vyholuje robia sa 3 rezy jeden tesne pod pupkom a dalsie dve dole ako je ochlpenie mne tiež pri prvej laparke zistili endometriozu a neboj sa neni to ani take bolestive aspon ja som to zvladala v pohode 🙂

akinka
14. júl 2008

ahojte ja sa chcem spytat ze ak mam piercing v jazyku a v bruchu musim to dat dole ze??a plati sa zato???a dufam ze ma to nebude boliet prosim vas napiste mi to ako to prebieha vsetko kolko tam budem???vopred dakujem

hiva
17. júl 2009

ahojte....pokusim sa ozivit tuto temu.....2.9.2009 o 9:00 mam nastupit na naplanovanu laparoskopiu v Ruzinove....operovat ma bude Mudr. Oros, lebo k nemu chodim.....mate niektora nejake cerstve skusenosti?....nastupujem v stredu, operacia by mala byt vo strvtok a v piatok alebo v sobotu by ma mali pustit domov, ak pojde vsetko dobre....myslite, ze je realne aby som uz v pondelok isla do roboty?

inak operovat ma budu z toho dovodu, ze mam polycysticke vajecniky 😒

hiva
19. aug 2009

nikto nic????...ziadna sa nechysta na laparku do Ruzinova? 😅

dudinka80
18. sep 2009

ahoj hiva.....iba tak listujem a nahodou ta tu stretnem,som nova od vcera.myslim ze sme sa videli v ruzinove.ja som bola prijata 4.9.2009,na ktorej izbe si lezala ?ja v poslednej na 1012.ozvi sa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sylviq
26. sep 2009

Ahojte,chcem sa vas opytat v pondelok idem do Bratislavy na Laparoskopiu,je to niečo tažke,ako to prebieha,mam s toho taky stres.Dakujem

hiva
28. sep 2009

ahoj dudinka....je mozne, ze sme sa videli....ja som bola na izbe 1009 - hned oproti sprcham.....prijali ma 2.9. a 5.9. som uz isla domov 🙂

sylviq, netreba stresovat....uvidis, vsetko dobre dopadne a ani sa nenazdas a budes doma 😉 ...drzim paste 😉

alexa27
6. okt 2009

Ahojte, idete niektora na laparku do Ruzinova 14.10.? 😉

alexa27
21. okt 2009

ahojte, mam to prelozene, 4.11. tam nahodou niektora nebudete? 😕

lily29
11. nov 2009

Aho, alexa. tak uz mas asi potom, ked ti to zas neprelozili. Jak bolo? Ja mam ist 30.11.
Pisali ste tu o prijme, ze je najlepsie (hlavne v pondelky) prist do 8:00. Ja mam na sprave od chirurga napisane, ze cas hospitalizacie: 9:00 hod.
Myslite, ze to tam je len tak orientacne alebo staci na tu deviatu?
Budu mi operovat slepak a tak neviem ci plati to vyholenie tam dolu aj v tomto pripade, ked ste to spominali. Taktiez ste pisali o PN a mne kolega vravel, ze bol (pred par rokmi) ked mu tiez laparoskopicky vyoperovali slepe crevo na PN najmenej 2 tyzdne. Mam z toho tak trochu paranoju, bo sa o tom nemam s kym bavit, tak neviete nahodou, ze ak by som mala slepak "nahodou" na lavej strane a oni prepichli brucho na pravej (neviem jak to robia), nasli by ho alebo keby som mala zapaleny aj iny brusny organ? Proste si neviem predstavit aky velky maju pri operacii zaber na celkove brusne prostredie.
Dakujem za pripadne odpovede. Bojim ☹ aj napriek tomu, ako pekne se tu pisali o tej Ruzinovskej.

matiasko
11. nov 2009

ahoj lily 🙂
tak toho sa nemusis bat ze ti to prepichnu na tej druhej strane
kamera je zavedena cez pupok a tak vidia do celej brusnej dutiny 😉
mna caka laparka zajta ale nie v ruzinove ale v gyn fiv 🙂

lily29
11. nov 2009

Aha, dakujem🙂