Laparoskopia v Ružinovskej nemocnici a vaše skúsenosti

adulik16
14. jún 2007

Chcela by som sa informovať žien, ktoré boli na laparoskopii v Ružinovskej nemocnici alebo, ktoré tam ležali na 10 posch., či sa tam dá priplatiť izba, kde budem sama. Budúci mesiac idem na laparoskopiu a rada by som bola na izbe sama. Ak by ste mi napísali, čo všetko si mám so sebou zobrať, budem Vám vďačná. Strašne sa bojím, aj keď väčšina žien píše, že to nič nie je. A ešte by ma zaujímalo, koľko potom budem musieť byť PN. Ja som si naivne myslela, že jeden deň prídem do nemocnice, druhý deň je operácia, na tretí deň idem domov a na štvrtý už môžem ísť do roboty. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

zkzkzk
10. dec 2009

Ahojte, som tu prvýkrát, chcela by som opísať môj pobyt v Ružinove, 24.11. som bola hopsitalizovaná kvôli laparoskopii (cysty na vaječníkoch). Už 07:10 som sedela v čakárni a čakala na príjem o 09:30 som už bola na izbe. Vzhľadom na to, že som podľa príspevkov, ktoré som si to prečítala očakávala krlistýr, hneď som chcela nadštandard ak by mali voľné. Mali a veľmi odporúčam. Keď to na mňa prišlo bola som veľmi rada, že mám WC na pár skokov od postele, aj sprchu. Klistyr bol o 17teja 21:00. Poplatok na deň nadštandardu je 16,22 eur (deň príchodu a den odchodu sa ráta ako 1 deň). Ja som bola hospytalizovaná od 24.11 do 26.11, vo štvrtok o desiatej som už sedela na chodbe a čakala na odvoz domov. Toho 24.11. som absolvovala ešte gyn. vyšetrenie, o 12:30 mi priniesli obed (polievka), večeru som už nedostala, do pol noci som mohla piť, od polnoci už nie. Zákrok mi robili hneď ráno, bola som prvá na zozname. O siedmej som so sestričkou išla do miestnosti kde už čakalo viacej pacientov na zákroky. Tam som sa prezliekla do takého zeleného plášta, dali mi návleky na nohy a čapicu na hlavu aby som mala zakryté vlasy.. o chvíľku prišiel lekár ktorý zavolall moje meno, ľahla som si na vozík a už sme išli na operačku, bol to taký zvláštny pocit, keď som prišla na operačnú sálu to bol asi najhorší pocit, už som vedela že to je tu, že už nikam neujdem.. ešte si pamätám ako sa anesteziologička nahla nadomňa a povedala, že sa mám nadýchnuť, nadýchla som sa 3x a už som spala. Prebrala som sa na pooperačnej sále, tam som registrovala opäť viacej pacientov, ktorý sa tam prebúdzali. Pamätám si že som sa strašne triasla od zimy. Preto som nasledujúci deň dostala herpes na brade (ja mávam také výstavné kúsky, cez celú bradu a pod.) Previezli ma na izbu, bola som strašne smädná ale nemohla som ešte piť, okolo 12:30 sa mi zdá, že ma priviezli, ale schopná komunikovať s rodinou a tak som bola asi okolo 15tej. Odtiekli mi dve infúzie, cítila som že ma aj zacievkovali ale to som chcela preč hneď ako som bola schopná aspoň trošku chodiť, dosť ma to totiž tlačilo.. Prvý pokus o chôdzu nebol úspešný, sestrička ma držala ale skoro som odpadla, cítila som ako sa mi zahmlieva pred očami, ale na druhý pokus za pár hodín to už bolo fajn, prešli sme spolu na WC. Po zákroku som trošku krvácala, skôr to bolo také špinenie ako posledné dni menštruácie ale pri posteli boli také fajnové vložky, ale mala som aj svoje. Večer bola vizita a ráno 26.11. taká väčšia vizita, pýtali sa ma ako sa cítim, pozreli mi na brucho a povedali že môžem ísť domov. Tento deň som konečne dostala aj najesť :o) čokoládový puding a marina kekse. Nasledujúci deń som mohla bezmäsitú stravu a následujúci už aj mäso...Prvé tri dni ma bolel celý človek, ramená, ledva som chodila, pichalo ma v bruchu, cítila som pri každom pohybe ako sa mi ten plyn ktorým ma napustili presúva zo strany na stranu, bolo to nepríjemné ale v nedelu mi už bolo fajn.
Personál bol veľmi milý, izba bola čistá, aj kúpeľna s WC, bolo to ok.... menštruáciu som konečne prirodzeným spôsobom dostala teda až po tomto zákroku a to asi cca po týždni od zákroku.

lucianko1988
22. feb 2010

Ahojte chcem sa spytat operovali vas nekdo drabek Laparoskopiu??Bol prijemny,Viete ja som tu prvy krat,takze nic neviem.V ktorom poschodie su u gyn v ruzinove??Dakujem 🙂

lucianko1988
23. feb 2010

Ahojte takze nic neviete no skodaa ☹ .

francis
23. feb 2010

ahoj ja som bola tiež na laparke ale operovala ma doktorka a tuším to bolo na 10.poschodí už si nepamätám je to už 2roky

matelka
24. feb 2010

Zkzkzk,
v ruzinove uz robia jednodnovu chirurgiu? je to za priplatok?

Lucianko,
mna operoval Drabek asi pred rokom a pol. Nebolo to sice v ruzinove, ale v budove, kde sidli gyn-fiv.
napriek tomu, ze sa nam stala mala nehoda pocas operacie, musim povedat, ze bol velmi mily a trpezlivo mi vysvetloval, co zistil. bola som totiz velmi otapena, zle sa mi rozpravalo aj rozmyslalo. nevladala som vnimat, co mi vravi. preto prisiel neskor a opat mi to vysvetloval. neboj sa 🙂

hiva
26. feb 2010

lucianko....gynekologia je v Ruzinove na 10-tom poschodi 😉 ....ja som tam bola 2-krat....raz na laparke v septembri 2009 a potom este v january 2010 na kyrete.....ale mna vzdy robil moj gyndos MUDr. Oros.....takze s Drabekom nemam vobec ziadne skusenosti 😉

a nadstandard izbu odporucam aj ja....bola som aj na standarde aj na nadstandarde a neda sa to porovnat ... na nadstandarde je telka, vlastna sprcha a WC-ko a jedlo Vam nosia priamo na izbu 😉 ... fak t je to super ked ...nemusis chodit vobec do jedalne jest, ani na telku a hlavne ta nikto neocumuje....ja som na nej bola este s jednou babou, ale to vobec nevadilo 😉

hiva
26. feb 2010

a inak zkzkz....do bodky s tebou suhlasim...u mna to prebiehalo presne tak isto....vratane klistiru, operacky, zimy na pooperacnom, hadickou....jedenim 😉 ....ked som citala tvoj prispevok, normalne som zavahala, ze ci som to nahodou nepisala ja 😀 😀 😀 (akurat u mna by boli ine datumy) 😅

lucianko1988
7. mar 2010

Ahojjj hiva
Ochhh na 10 posch to neznasam,nemam rada vytahom ach.A pocula som ze vraj je pekne.A tebe operovali co ci mozes mat deti cii nee???A bolelo to ked ta operovali ci ne???A ako dlho to trvalo po operacie.Vies ja som bola uz operovana len slepe zrevo ale pri tom som bola mala,a teraz up ani neviem prestavit hahah.Idem uz vo stvrtok rano a pitok ma budu robit ups. 😉

katkaajurko
4. máj 2010

ide niekto na laparku teraz niekedy?

katkaajurko
5. máj 2010

tak nikto 😕

cucuriedka
9. máj 2010

lucianko 🙂 ale z 10teho sa da ist na prechadzky na deviate, a tam je pekny vyhlad 🙂 ked su navstevne hodiny a babatka su tam ukazane rodinnym prislusnikom 🙂 to sa mi velmo pacilo a motivovalo ma to rozchodit sa po laparke 😉

katkaajurko
17. máj 2010

Tak sa tiez hlasim po uspesnej laparoskopii a moj pribeh je skoro na chlp ako vyssie Zkzkzk

prichod vo stvrtok rano ..vybavovacky papierov, izeb ..chcela som nadstandard - tak som trosku musela cakat v jedalni kym prepustia pacientku a vydezinfikuju izbu (ale to nejjako dramaticky nevadilo-v jedalni mal clovek pocit-ze tam vlastne ani este nie je ) ..kontrola doktorkou,spisanie anamnezy..obed polievocka a potom nic cely den ale pit sa moze do polnoci co som patricne vyuzila a nadajala sa do jedenastej tekutinami-co odporucam-vobec som potom nemala problem so smadom 🙂 . Nadstandard je super-odporucam - lebo pozeranie telky aj ked len ako kulisy-evokuje viac "domov" takze to dost aj psychike pomaha...aspon tej mojej, WC po klistire je tiez fajn sukromne ale nevadi ani ist na spolocne..klistir je uplna pohoda nic strasne 🙂 , na druhy den rano ma o deviatej zobrali na salu - so sestrickou a este jednou pani sme sli spolu dole...tam sa prezleciete do ich kosielky,lahnete do boxu a cakate..zapijete tabletky so slanou vodou - a potom sups na salu... a potom spite... zobudili ma o jedenastej..kontrolovali este pol hodinku vsetky funkcie,pytali sa-ci ma nieco neboli a potom odviezli hore na izbu... tiez mi bola zima ale to preslo asi za hodinku-nebolo to ozajstou zimou ale skor reakcia na narkozu... jedine co mi fakt vadilo bola cievka na moc...ale to bol iba moj subjektivny dojem-lebo ostatnym to tak nevadilo 😀 ,takze som od zaciatku lamala sestricky nech mi ju vyberu ze pojdem cikat sama 🙂 ale dovolili az o stvrtej poobede, ked mi dotiekli vsetky infuzky a mocak pekne pracoval - skusili ci viem chodit sama a nekruti sa mi hlava... islo to - tak mi vybrali cievku a od vtedy to uz bolo stale len lepsie a lepsie... tlacili ma sice ramena a klucne kosti z toho plynu co sa nafukuje brusko-ale pocitala som s tym takze som to nejako neanalyzovala a brala-ze to tak ma byt... najhorsi bol hlad 🙂 do dalsieho rana som hlavne odpocivala a pozerala telku - a rano odratavala minuty do ranajok (a to ja niesom velky jedak - ale takyto hlad som davno nezazila 🙂 ) no a potom uz bolo len lepsie... sem tam sme sa poprechadzali,poklabosili so susudkami...isli si dole pre kavicku 🙂 len to jedlo v ten prvy den bolo len tekute okrem marina keksov na ranajky-tak odporucam si zobrat este aj nejake marina keksy so sebou...presnidavku... puding... navyse 🙂 a na dalsi den na obed nas vsetky laparoskopicky pustili domov ...

a tiez musim napisat - ze sestricky aj personal aj pani doktorka co ma operovala a v neposlednej rade velmi mila anesteziologicka boli uzasne,mile, starali sa,dosledne kontrolovali vsetko... sestricky kazdu chvilku po zakroku prisli do izby a pytali ci nieco nepotrebujem...Pani doktorka mi tiez vysledok prisla oznamit na izbu v den zakroku poobede. fakt ze na jednicku s hviezdickou.. mozno jedna sestricka nebola uplne mila - ale kazdy mame niekedy zly den 🙂 v tom mnozstve sa to strati 🙂

Urcite musim napisat-ze zakrok to nie je vobec strasny a keby som musela absolvujem ho znova.... 😉

katkaajurko
17. máj 2010

este som zabudla,ze ten den pred zakrokom vas este prezrie myslim primar a odklepne zakrok a aj pohovor s anesteziologom je 🙂 takze o zabavu postarane 🙂 plus dva klistyry o piatej a deviatej...

andynkoo
17. máj 2010

Katkajurko:Presne tak ako si napisala ten pribehy toto som to iste zazila.Mate uplne pravdu. 😉

majamaja500
19. máj 2010

ahojte,
ja by som sa chcela spýtať tých, ktoré lap.už majú za sebou, že aké výsledky ste z nej mali? V prípade ak zistia, že vajcovody sú nepriechodné, tak priamo na tej operácií ich aj spriechodnia, alebo to nie je možné? To znamená, že laparoskopiou vedia len zistiť ten stav, alebo to vedia hneď operačne vyriešiť?

Ďakujem pekne za odpoveď.

riana12
24. máj 2011

ahojte 🙂
ja by som mala ist o 4 tyzdne na odstranenie polypu krcka maternice, ak bude vsetko ok, budem tam len 1 noc - prvy den (20.6.) nastup dopoludnia, zakrok na druhy den dopoludnia a popoludni by ma mali prepustit...
chysta sa niekto v tom case na daky zakrok? 😅

ewca
15. dec 2011

Ahojte dievcata...mna caka laparoskopia kvoli cystam v januari, uz som to raz absolvvala, ale to som isla na pohotovost a skoro tyzden sa nevedeli rozhodnut, si ma vobec idu rezat, tak neviem kolko naozaj tam budem, mama doma male dieta...vidim ze klistyr fici ako predtym...a teraz moja hlavna otazka, po operacii stale musim byt na intenzovke kde su tie otrasne ostele s gumenymi martacmi? lebo ak ano, to bola najvacsia hroza, dakujem za odpoved

mistisa
10. feb 2012

Ahojte babenky mam otazocku.neviete niekto ci aj dr. Diveky robi laparoskopie?ako tak citam vyberiem si laparoskopiu asi v BA v ruzinove vidim ze mate dobre skusenosti 🙂 caka ma laparoskopia lebo mam polycysticke vajecniky a treba zistit priechodnost vajickovodov dakujem za info 🙂

janka1349
20. feb 2012

Ahojte, ja by som sa chcela opytat, po akych krokoch ste sa dostali na laparoskopiu -zhrubnuta kora vajecnika?
Nas poslali na spermiogram a ked je ok tak hned do asistovaneho centra reprodukcie. Mala som pacit, ze skor laparoskopia a ked nic nepomaha tak ak nakoniec asistovana reprodukcia. Co myslite?

mistisa
23. feb 2012

@janka1349 ahojko no ja mam polycysticke vajecniky co su zhrubnute steny a treba zistit priechodnost.zacali sme s mm chodit do centra a dnes mi akurat dal termin na laparku 29.3 sa mam hlasit v ruzinove v nemocnici.no asi ta poslu ja som dufala furt ci sa to nebude dat inak ale asi nie bo ma poslal .a kam chodis? do akeho centra?

orchidea0
16. apr 2012

Mna caka laparoskopia endometrioznej cysty v NOU klenova.Mam dooost velky strach.

denda29
5. jún 2012

Kto my vie poradit??? 21.06 idem na laparoskopiu do Ruzin ova...oplati sa nadstandartna izba???? Neviem sa rozhodnut co je lepsie. Pomohla niekomu laparoskopia? Ja idem preto lebo drahy je uplne v poriadku aj ja mam vsetky testy ok tak idu pozriet ci mam aj tam vsetko ok. Dakujem za rady zatial 🙂 .

zujka2
5. jún 2012

@denda29 no neviem. podľa mňa je to zbytočné. jeden deň ta príjmu a to si tak v strese, že je to jedno, druhý robia zákrok, potom si na jis a potom ten deň vydržíš 🙂

denda29
5. jún 2012

@zujka2 tiez pravda este si to teda premyslim mam este casu 🙂

zujka2
5. jún 2012

@denda29 tak tak 🙂

denda29
5. jún 2012

@zujka2 ty si tam tiez bola?

zujka2
5. jún 2012

@denda29 nie, pozerala som témy a videla som iba tú časť tvojej otázky, že či si zaplatiť nadštandard pri laparke a až neskôr som si všimla, že to je ružinov. ale beriem to ako zákrok všeobecne.

simon32
6. mar 2015

ahojte, potrebujem poradiť. 23.3 mám nastup na laparoskopiu v ružinove a obavam sa toho kedže mi tento týžden zistili epilepsiu. Mám PCOS a diabetes mellitus typu 2 . No neurolog mi trvdil že možem poctúpit zákrok. A čo všetko je potrebné si zobrať zo sebou??

mimuska2109
7. jan 2016

@simon32 Ahoj prosim ta, mozes mi napisat kontakt kde sa objednava na laparoskopiu v ruzinove? Na kramaroch mi dali termin az v marci. Chcem sa objednat v ruzinove. Snad sa najde nieco skor. Dakujem

simon32
7. jan 2016

@mimuska2109 každý deň je tam niekto iný no máš už spravené aj interné preodperacne? číslo je 0248234764 tu by ti mali dať dátum S tým že máš všetky papiere hotové 🙂