Laparoskopia v Ružinovskej nemocnici a vaše skúsenosti

adulik16
14. jún 2007

Chcela by som sa informovať žien, ktoré boli na laparoskopii v Ružinovskej nemocnici alebo, ktoré tam ležali na 10 posch., či sa tam dá priplatiť izba, kde budem sama. Budúci mesiac idem na laparoskopiu a rada by som bola na izbe sama. Ak by ste mi napísali, čo všetko si mám so sebou zobrať, budem Vám vďačná. Strašne sa bojím, aj keď väčšina žien píše, že to nič nie je. A ešte by ma zaujímalo, koľko potom budem musieť byť PN. Ja som si naivne myslela, že jeden deň prídem do nemocnice, druhý deň je operácia, na tretí deň idem domov a na štvrtý už môžem ísť do roboty. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

vevus
18. mar 2008

na to sa mohlo prísť aj skôr pretože ja som mávala bolesti asi pol roka potom ako som dostala menzes,ale prejavila sa neznalosť 2 gynekologov 🙂.. ked sa to opäť zhoršilo,už sme nemohli viac čakať,detská lekárka mi odporučila najlepšiu gynekologičku v okolí a prišlo sa na to čo mi je.. určite viac zistia po laparke a asi by som bola radšej keby ma operovali akoby som mala znovu každý mesiac trpeť ( celé noci nespať a tie bolesti......strašné).. o otehotnení bola tiež reč,ale vravelo sa že v budúcnosti samozrejme možem byť tehotná,že to nebude mať následky také aby som nemohla byť.. v podstate mám na maternici 2 problémy,jeden je ten čo som písala a druhý že mám maternicu rozdelenú na 2 časti,ale tým sa moc nezaberajú,asi to neni také podstatne vážne..

lenka0402
19. mar 2008

ahojte chcela by som sa podelit o skusenost s laparoskopiou...pretoze to co citam tak tomu nemozem ani uverit....klystir mi ani nedavali len som nemohla predtym cely den jest.zobrali ma na salu museli ma intubovat lebo som dajak nemohla sama dychat a ked som sa zobudila strasne bolesti..v rozkroku dve hadicky na moc,,jedna v pupku v ruke ani neratam...od bolesti jedna injekcia a stale strasne bolesti..aj ked vysledok bol na jednotku vsetko priechodne nemam dobru skusenost s laparkou..a aj teraz 2 dni po laparke zakaslem a idem umriet.neviem asi je to vseobecne.

lara75
19. mar 2008

Čaute baby, môj laparoskopický zážitok je z NsP Antolskej. Mám iba dobré spomienky na personál, asi som mala šťastie na službukonajúcich. Jediné zlé čo mám z "pobytu" je strašný hlad a závrate kvôli nízkemu KT. Jesť nám nedali od 17:00 deň pred OP a piť sa nesmelo od polnoci, OP som mala až ako posledná o 13:30, takže som už odpadávala aj od hladu, nehovoriac o strachu. Bolesti v ramenách (kvôli CO2) sa dali vydržať, bola som bez analgetík, pritom mi odstránili endometriozne ložiská. Klystýr nedali, glycerínové čípky nahradili - veľmi úspešne!!!

ni.kolet
19. mar 2008

Ahojte. Ja idem na laparoskopiu 4.4., príjem 3.4. Jednu laparoskopiu mi už robili pred 2 rokmi v Nových Zámkoch a vtedy sa za pobyt v nemocnici platilo 50 Sk na deň. Môže mi niekto napísať, či sa platí aj dnes. A tiež chcem vedieť, či ste platili za konzultáciu s anesteziológom. Pred tými 2 rokmi ma hneď aj operovali - mimomaternicové tehotenstvo. Pravý vajíčkovod nemám a keďže sa nám nedarí, tak sa idú pozrieť čo robí neplechu. Okrem toho mám zvýšenú hladinu prolaktínu a andragogického indexu. Ja chodím do Gyn-fiv, k MuDr. Drábekovi. Ďakujem

lara75
19. mar 2008

Ahoj Niki, mne to robili minulý rok v BA, neplatila som za hospital, iba za výber operatéra - ale to som žiadala ja sama. Za stravu (nenazvala by som to tak) tiež nič.

karaa
20. mar 2008

presne tak niki, ako pise lara, za hospitalizaciu neplatis nic, jedine ak si budes vyberat operatera alebo budes ubytovana na nadstandart izbe. Poplatok za hospitalizaciu zrusili zaroven s poplatkami 20-korunovymi u lekarov .. a drzim palce samozrejme 😉

ni.kolet
21. mar 2008

Ďakujem.
Ja som si vyhrala operatéra Drábera, keď už k nemu chodím.

peja
26. mar 2008

babulky, prosim Vas, ako sa casuje laparka, kolko dni od zaciatku MS? ja musim v praci dodrziavat urcite terminy a nejak sa do toho stale neviem nacasovat ☹ A mate skusenosti aj s cakacimi lehotami? Dnes idem k svojej lekarke, chcem to uz doriesit, som zvedava, co mi povie. Zatial mi to vychadza tak, ze by som mohla ist v aprili ... snad to bude mozne....

ni.kolet
26. mar 2008

Mne ju budú robiť /laparku/ 4.4. a to bude 11 DC. Drábek ma objednal už 13.3. Aj ma mal operovať, ale si zlomil nohu.

karaa
26. mar 2008

peja, vraj je to najlepsie nacasovat par dni pred predpokladanou ovulaciou... teda od 10teho dna cyklu... ale samo da sa to robit aj inokedy ale vtedy to ma vraj najlepsiu vypovedaciu hodnotu... tak to hovorili aj vsetky holky co boli na zakroku ked ja - info od ich lekarov... drzim palce 🙂

maahuliena
26. mar 2008

a mne sa laparka posúva kvoli drábekovej sádre 😖 chcem využiť jednodňovú chirurgiu, ale asi to nepôjde, a budem musieť do nemocky čo sa mi teda vôbec nechce 😖 😖
chápete.. čo oči nevidia... 😖 ja som sestrička, tak sa bojííííím 😔

pistica
26. mar 2008

mahulienka .... aj ja som si myslela, že po laparke hned odídem, ale potom som si povedala že bude lepšie ak to tam vydržím a nezutekám , aj tak som po laparke bola slabá. ☹
😢 tak to vydrž aj ty aby si si potom niečo nevyčítala... že si niečo zanedbala.... ved nie tolko si musíme my ženy pretpieť ... ☹

maahuliena
26. mar 2008

pistica moja 😔 ja viem ako to v nemocke chodí... preto som chcela jednodnovú chirurgiu, bo diag. laparka nie je nič strašné a výkon trvá 15-20min 😉 a v pohode to holky zvládli, ked išli na jednodňovku 😉
maželík sa o mňa bude starať.. a budem odpočívať, ale domka, bo ja som psycho z nemocnice, ked som v pozícii pacienta 😲 😲

lara75
27. mar 2008

Ahoj Peja, mne robili laparku presne 11 DC. To ti tvôj lekár vypočíta podľa poslednej MS. Najväčší problém mi bol ale zháňať všetky predoperačné vyšetrenia, KO a ďalšie plus interné a anesteziologické - z práce odísť nebolo jednoduché! Deň som mala voľno pred operáciou (vyšetrneia) a 5 dní som bola po operácii PN. Ale niektoré baby išli do roboty hneď. Nakoľko mi aj ničeo našli a odoperovali, tak som radšej bola na tej PNke.

zuzi01
27. mar 2008

Ahoj Maahuliena a Ni.kolet, aj ja som objednaná na LSK k dr. Drábekovi na 9.4. na jednodňovú ch. do GF, tak dúfam, že mi termín nezruší. Vás obidve presunul na neskôr ??????

ni.kolet
27. mar 2008

Ponúkol náhradný termín 2.5.

peja
28. mar 2008

dakujem babulky....
v pondelok, ak budem mat ok kultivaciu, dohodneme termin, zatial mi to vychadza cca na 18.4.

lari, pisala si nieco o bolestiach v ramenach kvoli CO2 ... o co prosim Ta ide? o tom som este nepocula 😕

zuzi01
28. mar 2008

Ďakujem za odpovede....

lara75
28. mar 2008

Čau Peji, ide o to, že sa laparka vykonáva v celkovej narkóze po vytvorení tzv. pneumoperitonea (jednoducho potrebujú do teba napumpovať CO2, aby sa zväčšil brušný priestor na manipuláciu, práve preto ležia pacošky na operačnom stole v smere hlavou dole, aby sa orgány posunuli smerom k bránici a lekár tam videl čo treba. Nuž ale ten CO2 sa po operácii zväčša vstrebáva do tkanív a práve to môže vyvolať bolesti v ramenách - akýsi tlak cítiš v ramenách, ale to je najmenej. Mne osobne viac vadila cievka na moč, tlačila ma poriadne.

peja
29. mar 2008

ahoj lari, dik moc
jeeeeezisi, ja idem tiez na antolsku a s tou cievkou si ma nepotesila 😝 😝 😝 No ale snad to nejak prezijem... som si to nejak predstavovala velmi jednoducho a pozeram, ze to obnasa kadeco... aj sa trosku zacinam bat ☹ Ale snad to zvladnem, porod je urcite tazsi 😀

lara75
29. mar 2008

Neboj sa Peji, všeko bude fajn. Ja sa teraz viac bojím IVF. Ináč cievku mi zaviedli až na operačnom stole, už som to necítila, lebo som už zaspala. Na druhý deň ráno mi to vybrali a potom už bolo dobre, len som nejak málo cikala. Držím Ti palce!

peja
31. mar 2008

lari, dakujem moc za infosky,
dnes som sa objednala k Dr. Sysakovi, pravdepodobne ma bude operovat, tak uvidime... 😉

janulla35
1. apr 2008

ahojte chcem sa opytať, bola niektora z vas na laparoskopiii v HE alebo Snine.ake to tam bol.dik za odpovede

vevus
14. apr 2008

ahojte.. poprečitovala som si čo obnáša laparoskopia a snád to nie je až také hrozné.. síce ešte neviem presne či pojdem na laparokospiu s operáciou pretože mám nízsky vek a gyne. uvažuje ešte aj nad tým či mi nedá hormony na to aby som to dostávala len raz za 3 mesiace.. moj problém diagnizovali asi takto-rudimentárny roh vpravo,silným výrazom sa to dá aj nazvať nádor na maternici..ale kvôli mojmu veku sa zvažuje čo dalej.. najradšej by som to už mala za sebou,ale kedže sa stále vyvíjam a maternica tiež tak to nechcú riskovať.. na druhej strane mi nechcú dať ani hormony,takže sa čaká čo bude dalej..mali ste niekto podobný problém? prípadné reakcie potešia.. 🙂

klara28
15. apr 2008

ahojte ja som bola uz na 2 lskpraudu povediac tiez som sa bala ale dobre to vsetko dopadlo mala som cisty na vajecnikoch to bola 1 a ta 2 to mi robili prefuki vajecnikou a nieje to nic hrozne nemusite sa bat ja som bola v ruzinove a operoval ma dr harbulak neviem ci tam este je ale mam aj jazvi uplne malinke skor vobec mi niesu vidiet

mechurik
15. apr 2008

adulik, teda citala som iba prvy tvoj prispevok, ale musim ta upozornit, ze ja som bola rada, ze mam na izbe este dve mlade dievcata, pretoze ked odisli, som sa citila este horsie, ked som tam bola sama, a viac ma to bolelo, a okrem toho, prve dni sme sa spolu s babami pekne prechadzali po chodbe spolocne podopierali, a strazili si veci. takze tolko k tomu. a neboj sa 🙂

meza
16. apr 2008

ahojte,chcela by som sa opytat,bola ste uz niektora na operacii vajecnikov,zistili mi nador,nastasie nie zhubny a ide von,nakolko sa uz 3 roky snazime o babo,tak doktor mi povedal,ze mi zaroven prefukne aj vajecniky?
poznate doktora drapa z ruzinova?

ni.kolet
1. máj 2008

Ide niektorá na laparku 16.5. do Ružinova?

peggyyy
22. máj 2008

haloooooooooo...

peggyyy
23. máj 2008

tak babenky mňa čaká v pondelok príjem v Ružinove...bojím bojím......
aj ja mám Dôveru tak som zvedavá či s tým nebudem mať pronlémy ako ste tu niektoré písali...
ide niekto so mnou? 😀