Laparoskopia v Ružinovskej nemocnici a vaše skúsenosti

adulik16
14. jún 2007

Chcela by som sa informovať žien, ktoré boli na laparoskopii v Ružinovskej nemocnici alebo, ktoré tam ležali na 10 posch., či sa tam dá priplatiť izba, kde budem sama. Budúci mesiac idem na laparoskopiu a rada by som bola na izbe sama. Ak by ste mi napísali, čo všetko si mám so sebou zobrať, budem Vám vďačná. Strašne sa bojím, aj keď väčšina žien píše, že to nič nie je. A ešte by ma zaujímalo, koľko potom budem musieť byť PN. Ja som si naivne myslela, že jeden deň prídem do nemocnice, druhý deň je operácia, na tretí deň idem domov a na štvrtý už môžem ísť do roboty. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

karaa
2. mar 2008

Efiku, tak trosku tie "dierky" zasite na bruchu boleli, hlavne ked som sa v prvu noc pohla a zabudla som ze nemozem tak rychlo a razne ako obycajne, ale inak nebolelo nic. Ano, mala som vybraneho lekara a ten za mnou prisiel este poobede v den LSK a povedal mi co tam "nasiel aj nenasiel", akurat, ze som bola este napoli uspata, tak som si toho moc nepamatala 😀 Ale na vizite v den oddchodu mi to zopakoval este jeden lekar, co bol pri LSK, tak som si to ozivila 😉 Lebo na tej lekarskej sprave co daju cloveku domov, resp. pre gynekologa, dokopy nic nie je, tak sa popytajte ak vam nepovedia sami od seba.

karaa
2. mar 2008

Inac s tym schvalovanim od Dovery mam "super" skusenost... 3hodiny som cakala v cakarni, kym sestricka vyurgovala to schvalenie, hoci viem od mojho doktora, ze to urgovala od stvrtka a v pondelok rano to este nebolo schvalene. A bez toho schvalenia nemozu ziadneho pacienta hospitalizovat... plati to len pre Doveru.

karaa
2. mar 2008

Sivusa ahoj a co sa tyka vysledku, tak zrasty ani cysty ziadne, vajcovody priechodne 🙂 Akurat ze mi nasli "nejaku" tekutinu v "nejakej" dutine tak to vysali a poslali na rozbor a o 3 tyzdne budu vysledky - doktor povedal, ze to vyzeralo ako dosledok nejakeho zapalu z minulosti. No a este som mala "nejaky obal" na vajecnikoch zapaleny, tak to vraj dal prec.... a jeden vajecnik vyssie tak ho uvolnil a dal nizsie 🙂
Ospravedlnujem sa za taky amatersky opis, ale tak mi to vysvetlili, ked som nerozumela odbornemu medicinskemu vykladu 😀
Zajtra idem na vyber stichov tak ak sa dozviem nieco nove resp. zrozumitelnejsie, tak dam vediet 🙂

Nebojte sa, je to celkom ok a to ja teda pistim pri kazdej malickosti, ked zaboli 😀

nomik
3. mar 2008

Ahoj karaa,
osobne velmi dakujem za tvoj podrobny opis.. mna to caka presne za dva tyzdne, a kedze ma este nikdy neoperovali, ani len som nelezala v nemocnici, tak vobec si to neviem predstavit.. zapisala som si vsetky tie potreby, co si mam nabalit co ste spominali a mam uz aj aku-taku predstavu o tom, ake to bude.. trochu sa ale bojim toho uspavania, neviem ake to je ked sa clovek preberie po niecom takom.. predstavujem si to ako taky poopicny stav po zurke.. 😀 a tiez mam trochu pochybnosti, ci to tehu touto laparoskopiou prilis nesilim 😖 my sa s manzelom snazime asi tak rok a tristvrte, aj ked priznam sa, obcas mam taky pocit ze strasne by som chcela babetko a inokedy, ked som napriklad strasne vycerpana, tak som taka vdacna ze si mozem poriadne pospat a nemusim sa starat o nic.. 🤐
Je to zvlastny pocit. Ked idem do detskeho obchodu a pre radost si kupim nejake malinke dupacky, alebo take miniaturne ponozky,mam pocit ze som uz uplne na to pripravena. A inokedy si vravim, ze co ak ma materstvo nebude naplnat, ze co ak to budem lutovat niekedy?? Myslim, ze tie pochybnosti mam, lebo mama aj sestra (vlastne mnozstvo zien ktore uz maju deti) mi vzdy hovorili (a hovoria) ake je to hrozne tazke mat deti, na nervy, ze aby som to odlozila co najdlhsie sa da.. mam 25, s manzelom mame super vztah, je hrozne starostlivy a zlaty a obaja sa na to tesime, ale..
inak sa mi zda, ze som uz trochu odisla od temy laparoskopia 😀 sorry.. len som sa asi potrebovala z toho vykecat..

karaa
3. mar 2008

ahoj nomik, presne ta chapem, tiez som predtym nemocnicu videla len zvonka, tak som to dost prezivala. Inac zabudla som napisat, ze v ruzinove este davaju vecer pred zakrokom 2x klystir /o 17 a 21hod/.
A zober si hlavne mineralku, da sa kupit aj dole v bufete ale ja som v tom o 5 cisel vacsom pyzame a zupane nemala chut sa premavat po nemocnici 😀
Take najpostatnejsie je potom uz len papuce, slapky do sprchy a ponozky.
Inac mozes si zobrat aj vlastny pribor a pohar. Ja som nemala, lebo som nevedela, ze mozem, ale dost zien malo a aj sestricka sa ma pri prijme pytala ci mam svoj pribor ci mi ma dat.
A ak nelubis krupicovu kasu a puding - tie dva dni po operacii ti insie nedaju, tak si zober 2-3 detske vyzivy a malu lyzicku k nim, lebo tu pribor nemocnicny neobsahuje. Ja nemozem ani domaci puding a kasu ani len vidiet, nie to este take nemocnicne studene, tak som fungovala na tych vyzivach a k tomu marina keksy /tie ti daju tam, lebo obsahuju fenikel aj aniz a teda podporuju aby clovek opat zacal mat vetry po operacii/.

karaa
3. mar 2008

nomik a to uspavanie celkom uslo. Aj ked blby pocit tam bol a myslim ze je to ako si napisala - taky poopicny stav 😀 Akurat s tym rozdielom, ze v tom poopicnom si papatas po urcity cas a potom od urciteho casu 😀 A tu bol taky prechodny cas pri zaspavani aj preberani sa, ze som nevedela od kedy si uz nepamatam - nieco ako keby sa mi snivalo medzi tym ako som bola pri vedomi a nebola pri vedomi a ked som sa preberala tak isto... tma potom taky polosen a potom uz normal 😉

ginate
3. mar 2008

Ahoj karaa, zajtra idem do nemocnice na laparoskopiu,práve si čítam ako si to všetko prežila.Strašne sa bojím,závidím ti, že to máš za sebou.Trochu ma to povzbudilo,čo si napísala,ale aj tak sa nemôžem zbaviť toho nepríjemného pocitu.Ja som tiež ešte nebola v nemocnici.Strašný pocit mám z toho. Nebolo ti tam dlho?

nelly3
3. mar 2008

karaa a co ti zistili? vsetko je ok?

karaa
3. mar 2008

ginate, velmi ti drzim palce... uvidis, ani nebudes vediat ako a budes mat po tom 🙂
Dlho? No prvy den sa spamatavas z toho ze si v nemocnici, druhy den ta robia + ho prespis, treti den si rada, ze sa normalne hybes a stvrty si uz zbalena a po vizite ides domov... strasne to ubehne 🙂
Mala som dobru spolubyvajuci, tak sme vacsinu casu co sme nespali, prekecali... no a precitala som knizku a casopis a pomedzito sem telku pozerali.
Ak budu mat volne, odpurucam nadstandart. Mna tam dali, ze ten prvy den nemali nic ine volne, ale potom som si ho radsej priplatila ako by som sa mala prestahovat inde. Boli sme tam len dve, jedlo ti donesu do izby a hlavne ta telka pomoze ten den po operacii "zrychlit". Ale inak starostlivost sestriciek je super bez rozdielu ci mas alebo nemas nadstandart. Ale hlavna vyhoda je vlastna kupelka a zachod na izbe... ked potrebujes kazdu chvilu behat po klystire ale aj po zakroku, nemusis chodit cez chodbu a stale ho mas volny.
Este raz vela stastia a rychly priebeh ginate 🙂

karaa
3. mar 2008

nelly, vpodstate dobre vysledky... vcera 23.47hod som pisala... ak chces, kukni 🙂

nelly3
3. mar 2008

som si to nevsimla, sorry 🙂 tka to je super, ja som tam mala toho ☹ ale vela bab po laparke otehotnie asi ti to tam nejako aj uvolnia a o chvilku budes tehu 🙂

ginate
3. mar 2008

Dík karaa a prajem aj tebe veľa šťastia pri snažilkovaní.pa pa Ozvem sa,keď sa vrátim.

efiku
3. mar 2008

ginate velmi držíme palčeky aj mňa čaka laparka ale ešte nemám termín ,zajtra ideme na genetiku ale asi v apríli už pôjdem aj na laparku lebo teraz v marci máme v robotke frmol ,strašne som sa bála tej laparky ale ked som čítala ako to kara zvládla tak som postupom času nabrala odvahu tak dúfam že aj Ty nám podáš dobré a pozitívne správičky tak držkáme ešte raz palce a ozvy sa pa pa 🙂

peggyyy
3. mar 2008

Ahoj efiku my s manželom ideme na genetiku 17.3. a potom asi tiež na laparku 🙂

efiku
3. mar 2008

peggyyy škoda že nejdete zajtra 🙂 ,no ja som si to bola v nedelu obzrieť kde to je aby som tam aj s mužíkom zajtra neblúdila ale popýtala som sa takej tety a pohoda,A kam sa chystáš na laparku ja do ružinova,chodíš aj do nejakého centra alebo len obvodny gynekolog?

peggyyy
3. mar 2008

ešte neviem kam ale chodíme do Ferticentra odtiaľ nás odporučili na laparku...manžel už bol odniesť papiere na tu genetiku takže vie kdfe to je a tak

efiku
3. mar 2008

ja som nebola papiere odnášať ja ich beriem zajtra so sebou čo mi dala lekárka z centra ja chodím do gynfivu
Ja som absolvovala aj HSG ale,nakolko nám prve IVF nevyšlo úspešne tak pátra prečo sa nám babulko neudržalo tak preto aj ta laparka

peggyyy
3. mar 2008

vám sa vôbec nedarilo otehotnieť normálnou cestou?

efiku
3. mar 2008

tak nejak nedarilo sa skoro dva roky tak a takto nam poradila lekárka tak načo čakať tak sme išli do toho 🙂

peggyyy
3. mar 2008

no ja som pred dvoma rokmi potratila v 21tt a odvtedy sa nám nedarí tak ideme skúšať aj my

efiku
3. mar 2008

to mi je ľúto bože ☹ ,ale neboj podarí a moja určite ked sa to raz chytilo tak určite to pôjde,horšie to je u mňa ja už niekedy premýšlam ked to IVF nevyšlo či mam ísť dalej ale keby som nešla tak by som si to v budúcnosti asi vyčítala že som neurobila všetko preto

peggyyy
3. mar 2008

môžem sa spýtať koľko máš rokov?

efiku
3. mar 2008

hej budem mať 33

peggyyy
3. mar 2008

no tak ja na tvojom mieste by som skúšala a skúšala a skúšala...ja mám ešte čas ja mám 24

efiku
3. mar 2008

TAK TO ANO času a času máte uvidíme čo nám povedia na genetike som zvedava ak to dopadne dobre tak sa vrhneme dalej máme už schvalene druhé IVF

peggyyy
3. mar 2008

no tak držím palce...idem si ľahnúť k mužíkovi tak papa a dobrú noc

efiku
3. mar 2008

ja som sa len obávala aj sa bojím tej laparky predsa je to zákrok ale ked to baby v pohodke zvládaju tak si poviem že musím aj ja a ked tam niečo bude tak to daju preč a snád to pôjde možno aj prirodzene zázraky sa dejú 🙂 musíme veriť.Kolegyňa tiež boal na laparke aj ona hovorila že úplna pohoda ona bola mýslim vo vojenskej nemocnici ale vraj aj ružinov je ok a tam operuje aj moja lekárka tak by som si ju vybrala

efiku
3. mar 2008

pa pa pegy aj mi držíme palce dobrú nocku

karaa
3. mar 2008

nomik uz som ti nestihla odpisat z prace, tak pisem teraz. Ked som citalal tvoje riadky, ako keby som ja pisala. Proste raz babo chcem velmi ale vacsinou mam pocit, ze vsak by ma viac zatazovalo ako dokazem pripustit a rozmyslam nad tym, ze mi vobec nic nechyba, s manzelom mame uz osem rokov krasny vztah, a ked raz za pol roka riesieme babo, tak to riesime len na podnety okolia. Proste vsetci jeho kamarati uz maju pomaly aj vnucata, moje kamaratky cakaju druhe dieta a ked tak nad tym rozmyslam, tak neviem, ci chcem babo preto, lebo ho chcem, alebo preto, lebo nechcem byt horsia a menejcenna ako ludia z okolia a rodiny, ktori deti maju. Proste tak to citim a to, ze ci je to spravny alebo nespravny postoj, zatial neriesim. No na druhej strane riesim to, ze mam buduci rok 30tku a ked zacnem dieta riesit niekedy po nej, ked pridem na to, ze ho naozaj chcem, tak moze byt uz davno neskoro.
Ale ty to mas v tvojej 25tke nieco uplne ine... hlavne toho casu "na riesenie" viac 😉
Takze aby som sa vratila k teme, tu laparoskopiu som tiez brala ako nieco, co sice moze pre buducnost pomoct, ale ze teraz po nej chytro tehotniet a silit to, tak to urcite nie.

mahulienka
3. mar 2008

ahoj karaa.ja som nova.mam uz po tridsiatke a ver mi ze su s otehotnenim problemi.ja som uz dva roky po laparoskopii a ani to mi nedopomohlo k otehotneniu.ale su aj vynimky ktorim sa to podari hned po zakroku. 🙂 prave teraz je ten cas aby si rozmyslala nd mimi.aspom jedno.nechcem ti na silu radit ale len hovorim z vlastnej skusenosti.aj ja som to odkladala a teraz sa trapim.no v tvojom pripade to nemusi bit tak. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aspom nad tym porozmyslaj 😉 😉 😉