Laparoskopia v Ružinovskej nemocnici a vaše skúsenosti

adulik16
14. jún 2007

Chcela by som sa informovať žien, ktoré boli na laparoskopii v Ružinovskej nemocnici alebo, ktoré tam ležali na 10 posch., či sa tam dá priplatiť izba, kde budem sama. Budúci mesiac idem na laparoskopiu a rada by som bola na izbe sama. Ak by ste mi napísali, čo všetko si mám so sebou zobrať, budem Vám vďačná. Strašne sa bojím, aj keď väčšina žien píše, že to nič nie je. A ešte by ma zaujímalo, koľko potom budem musieť byť PN. Ja som si naivne myslela, že jeden deň prídem do nemocnice, druhý deň je operácia, na tretí deň idem domov a na štvrtý už môžem ísť do roboty. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

karaa
15. feb 2008

asi mas pravdu nelly... a tvoj ultrazvuk ako dopadol? 🙂

nelly3
15. feb 2008

celkom dobre, sme sa dohodli ze budem chodit potom na folikumetriu - zistuju ci mas ovulaciu a tak. 😉

karaa
15. feb 2008

aha, tak to ja mam uz za sebou 3 krat za ten rok a pol... to je pohodka, pozru, posudia, odmeraju ci su dost velke na vznik niecoho ludskeho a je 😉

nelly3
15. feb 2008

ja viem a co babo?

karaa
15. feb 2008

asi nechapem otazke, ake babo?... to je ten piatok tusim a to ze este pracujem stale 😠

nelly3
15. feb 2008

ked si chodila na tu folikumetriu tak si sa nepokusala otehotniet?

karaa
15. feb 2008

pokusala praveze a chodim k dvom gynekologom /jeden moj osobny a jeden co mam prehliadky z roboty - robim v oblasti zdravotnictva/ a raz mi tu folikumetriu robili sucastne a presne tie iste vysledky, ze vraj otehotniem v ten dany den aj keby som nechcela... tak asi som neotehotnela preto, lebo som chcela 😀
A teda viem, ze u mna je nejaky blby problem, ked je vsetko ok a h.... z toho

nelly3
15. feb 2008

takze preto ides na laparku aby kukli v com je problem. a aj ti idu prefuknut vajecniky?

karaa
15. feb 2008

vies, ono je to mozno take blbe, ale ja by som velmi rada nejaku diagnozu uz mala... menstruaciu mam 16 rokov vzdy super pravidelnu nie ze na dni, ale takmer na hodiny...nikdy ziadne zapaly ani problemy - jediny raz som mala jednu cystu, ktora po nasledujucej menstruacii zmizla. Ovulaciu mam potvrdenu dvoma lekarmi, ale to si viem aj sama odhadnut, lebo mam vtedy dost take "krce" bud na jednej alebo druhej strane a na folikumetrii som vo vsetkych troch pripadoch mala 15ty den cyklu 17mm folikuly... vtedy mi povedal lekar, ze ten 16-17 den musim otehotniet aj keby som nechcela ...

karaa
15. feb 2008

ano aj prefuk, aby sa konecne nieco uz zistilo

nelly3
15. feb 2008

no ved uvidis po laparke. mozno nie je este ten spravny cas. to nie je asi ani moj este 😒 ale urcite bude 🙂

karaa
15. feb 2008

no neviem, rok pred 30-tkou by ten spravny cas uz mohol aj byt, nie 😉

nelly3
15. feb 2008

no to ano ja budem mat 30 onedlho 🙂 a kolko sa uz snazite?

karaa
15. feb 2008

rok a pol 😒

riska
15. feb 2008

Karaa, ja bola v gyn-five v rámci jednodňovej chirurgie, dali mi vybrať medzi Ružinovom a Gyn-fivom. Výsledok: vajíčkovody priechodné, žiadne zrasty ani cysty. No otehotnieť sa mi nedarí, asi aj kvôli PCO.
A tvoj manžel má spermiogram v poriadku?

karaa
15. feb 2008

ano riska, ma ho v poriadku... bol opakovane sice len dva krat ale vysledok a hodnoty rovnake... ziadny superman, ale v norme 🙂
Tak ty mas dobre vysledky, ked ani zrasty .... ja sa bojim ze to bude moj kamen urazu... vsak uvidime.
Mne to bolo jedno kde pojdem, len som chcela aby tam bol moj doktor a ten operuje len v ruzinove.

nelly3
15. feb 2008

a inac niekedy po laparke vela bab otehotnie lebo lekari to tam nejak uvolnia alebo co . mam aj jednu kamosku co tiez nemohla otehotniet a isla na laparku nic jej tam nenasli a nato o mesica otehotnela.

karaa
15. feb 2008

ved v to jedine nelly dufam, ze postrasi, prefukne a pomoze 😉

sivusa
16. feb 2008

Ahojte.
Ja na folikulometriu chodievam každý mesiac už asi pol roka, o ovulácií môžem len snívať ☹
Keď mi aj narástol nejaký folík tak mal max. 16mm., raz som mala aj 18mm.,tak mi doki pichol Pregnyl a folík aj tak nepraskol. No a takto to je stále dokola. Brala som aj Clostilbegyt, no ani ten nezabral.
Ja už sa normálne na tú laparku teším 🙂 ,asi to znie blbo,tešiť sa na operáciu, ale ja už chcem vedieť na čom som. Presne ako si písala Karaa,aj ja už chcem vedieť nejakú diagnózu. Aj keď teda ja už ich mám dosť 😒
Ja už chcem byť tehuuuuuu 🙂

lenka8c
16. feb 2008

Ahojte,
ja som sa páve včera vrátila z nemocnice(kramáre), kde mi robili laparoskopickú diagnozu priechodnosti vaječníkov. Som rada, ze to mam za sebou, ale stále od vtedy krvacam, tak teraz neviem ci je to normalne alebo niečo nie je v poriadku. Máte niekto podobnú skusenosť? ☹

riska
16. feb 2008

Leni, neboj, krvácanie po laparke je úplne normálne. A ako si dopadla?
Sivusa, úplne chápem, že sa na operáciu "tešíš", budeš vedieť na čom si a budeš zase o čosi bližšie k tehu.

lenka8c
16. feb 2008

Doktor povedal, že je to všetko v poriadku- žiadne zrasty, len sa mu vidí, že vaječníky mám až moc vyhladené(niečo v tom zmysle, že treba podporiť ich činnosť). V utorok idem na vyber stehov a hovoril, že mi nasadí na tri mesiace nejaký liek a ked nič tak ma pošle do CAR.

karaa
17. feb 2008

lenka, tak super, to mas dobry zaver ... a to krvacanie asi normalka pre ludi, ktori maju s tym problem pri akomkolvek zasahu - to mi povedal moj lekar, lebo s krvacanim mam ja riesenia stale ... nemyslim samozrejme normalne krvacanie, ale take, ked uz sam lekar posudi, ze je na dany zakrok nadmerne ...a ako riska napisala, konecne si uz blizsie k tehu... a aj my vsetky sa na to tesime 🙂

karaa
21. feb 2008

tak holky, ja buduci tyzden nastupujem ☹ a to sa mi do dnes rana snivalo, ze ma operovali a ja som sa prebrala a videla som ako sa nado mnou chodia so mnou lucit ako take lietajuce postavy - clenovia nasej rodiny, ktori su uz mrtvi... takze styri dni pred nastupom a nervy uplne v haji 😀 rozmyslam, ci to nezrusit, ci to nechat tak "na osud" ci co....

karaa
22. feb 2008

tusim ma to pisanie samej so sebou bude musiet bavit 🙂
skoda, ze sa sem dostanem vzdy az po prichode z prace, teraz neskoro hlavne preto, ze ratam s najhorsou moznostou zotavovania sa z laparoskopie a tak si chcem co najviac roboty urobit vopred.
dnes som bola na internom s vysledkami z odberov kvoli predoperacnym vysetreniam a doktor internista ma pol hodkou prehovaral, aby som na tu operaciu nesla, ze jeden a pol roka je pre taky zasah do organizmu neskutocne malo a ze to absolutne nestoji za ten risk co podstupim ☹
tak ja uz fakt neviem, co je spravne a co nie....

efiku
23. feb 2008

kara tak to som prekvapena že ta od toho teda odhovara a čo tvoja gynekologička ved ona ti to odporúčila alebo nie? MNe teda to odporučila a bojím sa toho jak čert kríža ☹

karaa
23. feb 2008

presne tak efiku, gynekolog mi to odporucil... uz pred rokom, teda po pol roku snazenia... a internista ktory mi robil predoperacne vysetrenia ma odhovaral... a to je skuseny lekar s dlhorocnou praxou... uz som do toho stresu nic ine nepotrebovala, len taketo protichodne nazory 😀
a bojim sa rovnako ako ty 😉

denka28
23. feb 2008

ahoj,
prepac kara, ze sa ti do toho miesam, necitala som ta az tak dozadu, ale ak som dobre porozumela, ides na prefukovanie vajcovodov?! ja som bola v roku 2006 aj dvakrat, najprv laparoskopicky a potom aj normalne, ked som bola pri sebe. zotavovanie nie je absolutne hrozne, neboj a daj na slova tvojho gynekologa. budes vediet fakt ci tam nemas zrasty. my sme na vysetrenia cakali dlhe roky, co nas dost pripravilo o nervy 😔 .

karaa
23. feb 2008

ahoj denka a blahozelam k tej krasnej 30tt co mas v pase 🙂
dakujem za povzbudenie 🙂
a ak sa mozem opytat, pomohol u vas tento zakrok? resp. co vam pomohlo?

denka28
24. feb 2008

karaa, nastastie vajcovody som mala prechodne, ale aj tak od novembra 2006 do juna 2007 sa to taktiez nepodarilo a potom sme sa prihlasili na umele oplodnenie, a to nam pomohlo 😉 , ale pocula som, ze u viacerych zien pomohlo prave prefukovanie. takze nebanuj, ze tam ides. nikdy nemozes vediet. tvoj manzel/partner bol na vysetreni spermii? aj to sa odporuca inak, to je menej bolestive ako prefukovanie.