Lekári = úplatkári. Je mi z toho nanič

anavila
5. sep 2008

no dnes som sa dozvedela jednu vec...
v nemocnici lezal clovek, ktory nemal uz takmer ziadnu sancu na prezitie, mal tazku nehodu, creva a cela brusna dutina v hajzli... proste brutal..v umelom spanku a lekar prijal uplatok 50 000!!!!!! a ten dotycny do dvoch dni zomrel.... je toto NORMALNE????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!! preboha rozum sa mi zastvauje..... ako mozu taki ludia existovat!

evita266
15. sep 2008

neda mi nepridat nieco do fora,stalo sa mi to davno,vlastne vtedy ked som zacala ako mlada sestricka ne oddeleni,mala som dennu sluzbu aj s kolegynkou,bola nedela,den navstev a mali sme na oddeleni pacienta,ktory sice bol pri vedomi,ale bol na tom velmi zle.Kedze sme mali velmi vela prace a poletovali sme po oddeleni s 30 ludmi ako vcielky,aby sme vybavili po vizite vsetky veci a pacieti boli obriadeni a ordinacie od lekara vybavene.Poobede prisiel do izby tohto pacienta,este zastupca primara,aby si skontroval stav pacienta,tak som sa spytala,ci mam ist s nim,povedal,ze nie.
Pred koncom sluzby pacient dokonal,takze sme poctivo spisali vsetky veci,ktore mal pri sebe,takisto aj peniaze v penazenke,mal tam sto korun.
Na druhy den som mala rannu a prisli pribuzni si zobrat veci,pri preberani penazi ,sa pribuzni zhacili,ze im chybaju peniaze,teda chybalo presne 3000,SK/bolo to v roku 1992 a moja vyplata vtedi cinila 2300,SK/,tak si ma vrchna sestra zavolala,ze kolko bolo penazi v penazenke,pravdaze aj pred pribuznymi,myslim si ,ze som bola cervena az po konceky vlasov
😠 😠 😠
tak sa zacalo vysetrovanie,ze kto ukradol tie peniaze.....nastastie pacient nebol na izbe sam a cely cas bol na izbe este spolupacient,ktoreho tiez vysluchali....ten povedal,ze za cely cas tam nikto nebol,okrem pana zastupcu primara a ze ten si od neho nieco bral.....,chvalabohu,ze tam ten pan bol,lebo asi by sme to museli zaplatit mi dve napolovicu 😢

ked to spolupacient povedal rodine pribuzneho,ze peniaze daval ich otec panu zastupcovi primara,tak rodina zacala uz inac tocit a zmohli sa len na to,ze vlastne ano,on chcel dat panu doktorovi vsimne 😠 😠 😠

tych pribehov by som mohla napisat dost,nastastie uzz nie som na SVK,nelutujem a asi je fakt pravda,ze sme si ich naucili na to mi

este jednu perlicku, mojej kolegynke vyberal jej nadriadeny materske znamienko,nedala mu za to nic,ked k nam prisiel na kavu,tak nezabudol podotnut,ze mu mohla aspon sampanske doniest,tak to som kukala ako PUK ,ci to mysli vazne 😒 ,myslel ☹ ......

alibernet
15. sep 2008

evi, naozaj blbá skúsenosť, predpokladám že chirurg, oni majú syndróm pána boha, ale zas nie všetci, ale hrooozne veľa z nich ... ja som zas uplácala na katastri, aby mi konečne urobili vklad, vtedy ešte nefungoval ten oficiálny poplatok

marika80
15. sep 2008

alibernet, uznavam, ze niekedy pisem jak madar a to este mala do toho keca a ukazuje hracky 😀 . Ale myslela som to tak ako napisala maruschka, ze nie vsetci su rovnaky.
A nemyslim, ze mlady ludia si vyberaju pracu doktorov koli uplatkom, ved ja by som pracu lekara urcite nechcela (nakukat ludom kade tade, chytat sa ran...)nie dakujem 😖

susik77
15. sep 2008

Ahojte, ja uplatky nedavam, tiez ocakavam, ze si budu robit poctivo svoju pracu ako sa ju snazim robit ja 😎
ale mam skusenosti, ze vacsina lekarov-hlavne generacia 40-50-rocnych jedna s pacientmi podla toho, co znamenaju, aky maju titul...
ked som este pracovala v poliklin. lekarni ako lekarnicka a vybavila som manzelovi zubarku, isiel tam a najskor ho odbili, ze co tam chce 😒 😖
ked povedal, ze je odo mna, tak obrat v spravani o 180 stupnov, hned s nim jednali ako v rukavickach...
A moja kamaratka-lekarka ma stale ukecava na doktorat, ze to znie lepsie ako Mgr...

alibernet
15. sep 2008

našej lekárničke stále hovorím magistra, strašne sa mi to páči, aj moja babka bola a vážila za váženú osobu,

evita266
16. sep 2008

alibernet trafila si klincek po hlavicke
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alibernet
16. sep 2008

ano, moj muž mi vravieva, že somakokladico, občas dačo tresnem ...

alibernet
16. sep 2008

že som ako kladivo ... blbne mi klávesnica

mercy
16. sep 2008

Príďte sa neiekdy opozrieť na môjho otca.ťahá JISku a interníé. Má obrovský podstav ľudí. Je vystresovaný a vo svojom veku má tri 36 hodinové služby do týždňa. Má vysoký talk a prekonal krvácanie do žalúdka. Ťahá to tam preto, lebo niekto podľa neho musí pracovať aj v nemocnic,hoci dávno mohol vegatovať niekde na ambulanciii. Keď vidím takýto titulok témy, vraždila by som. Kydať, to áno, ale uvedomiť si aj druhú starnu tejto veľmi, veľmi ťažkej a zdopovednej roboty, to nie. Ja mám zase chuť povedať - nevenuj sa tým ľuďom, neotváraj, keď vám po večeroch klopú na dvere, vykašli sa na nich,urob len to, čo musíš. Ja ťa chcem živého a zdravého.

mercy
16. sep 2008

A žiadam zuz, aby tému s takýmto názvom zavrela. 😠 😠 😠

susik77
16. sep 2008

mercy: su dobri ludia a zli ako aj dobri a zli lekari, alebo dobre a zle upratovacky...akurat povolania v zdravotnictve su proste viac na ociach a ludia viac ohovaraju...
niektori lekari su proste aj ako ludia na urovni a niektori bezcitni-ze by brali uz svoje povolanie-a pacientov ako na bez. pase?

maruschka
16. sep 2008

mercy,ak by si si spätne prečítala všetky príspevky,tak by si zistila,že sa nehovorí len o tých lekároch,ktorí si úplatok doslova vypýtajú,ale hovoríme aj o tých lekároch, ktorí robia svoju prácu poctivo,nezištne,obetavo...
Nemôžeš sa hnevať na celý svet,lebo sa sťažujeme na lekárov-nie všetkých..Jednoducho,ak sa jedná o ľudský život a niekto za tým vidí čistý kšeft,tak to je drzosť a je to vrcholne neetické..Ak ťa niekto oklame pri kúpe fénu,chladničky,dobre-nejako to prežiješ,reklamuješ,atď...Ak ťa niekto podvedie a prídeš o peniaze,dobre-nejako to predýchaš,ale čo narobíš..Ale ak sa snaží niekto maniplulovať s tvojím zdravím,životom-nielen tvojím,hlavne tvojich blízkych,tak čo urobíš?!Nič sa nedeje?Predýchaš to?! Nie, vtedy začneš bojovať,sťažovať sa,dávať to,čo si vypýtajú len preto, aby si vôbec všimli,že tam leží niekto, na kom ti záleží..Pretože zdravie a život sa vyreklamovať nedajú.A to je vrchol všetkej neľudskosti od tých osôb-doktormi ich nenazývam. ☹

A samozrejme sa povedalo,že lekárom,ako je tvoj otec posielame veľkú poklonu a obdiv.. 😵

mercy
16. sep 2008

Maruschka to je samozrejné, čítala som túto tému celú, ale ten názov je paušalizujúci, to ma štve.Ja mám lekárov plnú rodinu, lekár je aj brat aj švagriná, takže mám z prvej ruky, aké je to náročné.A súhalsím že sú aj lekári úplatkári, som novinárka a sama som jedného ohlásila, lebo som nepredýchala, že pýtall za operácie od rodičov postihnutých detí 60 000 Sk za zákrok.A otec sám mi povedal, jasné, urob to, to nie je lekár ale sviňa.

maruschka
16. sep 2008

mercy,nech ťa to prosím ťa neštve.Ty môžeš byť hrdá,že máš v rodine dobrých a poctivých lekárov.. 😵 😵

Jednoducho kočka,ktorá túto tému zakladala chcela poukázať na Lekárov-úplatkátov..Takže,ak v nadpise nie je Všetci lekári sú úplatkári..tak to nie je paušalizujúce...Asi sa chcela posťažovať tak, ako iné kočky,čo sem prispeli..A kde inde by sme sa mali posťažovať,ak nie na Modrom Koníkovi,však? 😉 😉

roasha
16. sep 2008

mercy,kasli na to-vzdy sa najdu dva tabory. 😕
ja si vazim pracu lekarov,a tak ako sa najdu rozdiely medzi nimi,najdu sa v kazdom povolani.urcite nie je namieste rozoberat,ci niekto vezme,alebo nevezme uplatok,nie je to jedine povolanie,kde sa uplatky davaju-beru. 😉

blovitc120
16. sep 2008

Mne sa tiež ten názov moc nepáči, vlastne ma dosť irituje a ja osobne som v nemocnici v posledných 2 rokoch prežila času viac než dosť či už ako pacient alebo rodinný príslušník a musím povedať, že zo strany lekárov som sa vždy stretla len s veľkou ochotou. Nikto ani nenaznačil, že by niečo očakával, dokonca urobili omnoho viac, ako patrilo k ich povinostiam. Vždy boli ústretoví a profesionálni, sami navrhli a urobili veci, ktoré nemuseli a tie služby im nezávidím ani náhodou. A videla som výplatnu pásku a nie jednu gynekológa-pôrodníka CSc. s 15-ročnou praxou. Nebyť tých 36h. služieb 3x do týždňa, je to menej, ako má majster bez maturity u nás vo výrobe. Neochotné a nepríjemné boli bohužiaľ vždy niektoré, zdôrazňujem niektoré sestričky. Ja viem, že majú toho veľa a nie sú ktovieako zaplatené, rovnako majú pocit, že proti lekárom sú podceňované, ale to ich neospravedlňuje. Sú tu oni pre nás, nie my pre nich. Ja tiež pracujem s ľuďmi a mám toho veľa a neviem si predstaviť, že by som mala taký prístup, asi by som rýchlo letela. Však si to povolanie vybrali oni, nikto ich nenútil, pacient je často vystrašený a odkázaný len na ich pomoc, preto na prvom mieste by mal byť u nich pozitívny vzťah k ľuďom. Asi som mala smolu na oddelenia, ale okrem pôrodnice obrat v ochote vždy nastal až po prinesení obrovskej kávy, dezertu, lístkov do divadla a na zľavu. Inak by mi asi bezvládna stará mama so zlomeným stehenným krčkom umrela od hladu a vo vlastných vykaloch s preležaninami na väčšine tela, rovnako otec v poslednom štádiu rakoviny, nemohli sme tam byť 24 hodín denne. Ešte že nás napadlo to všimné, nastal obrat o 180 stupňov, teda aspoň v starostlivosti o našich pacientov, u iných som to nepostrehla a už sme nemali jedinú vec, ktorú by sme vytkli.. Tie príklady som tam uviedla naschvál a isto sa do mňa obujú teraz zdravotné sestry, že oni také nie sú. To ani netvrdím, všade sa nájdu aj dobrí aj zlí. Rovnako môžeme hovoriť o každej profesii. Napríklad pri mojej hospitalizácii počas tehotenstva v pôrodnici nebola jediná sestrička, ktorej by som niečo vytkla a tam majú naozaj fofry, im som kilá čokolády, ktorú mi do nemocnice doniesli návštevy a ja som ju nemohla jesť, dala z vďačnosti až pri odchode domov za 100% ochotu, ktorá bola bez akéhokoľvek úplatku počas pobytu.

alibernet
16. sep 2008

malá rada zvlastnej skúsenosti, sestričky nie sú živené len čokoládou a kávami a majú ich často plné zuby, skúste im doniesť sáčok ovocia alebo pakel džúsov 😀