Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

zuzana76
autor
26. mar 2009

leni, ja sa ti zdam tehu??????????? 😕 to si na zaklade coho vydedukovala? asi by som uz mala zacat cvicit

mima07
26. mar 2009

leni mas stastie ze bol koniec 😀 😀 😀
bilu vidis ake stastie ze som nemohla prist aspon ti ostalo aj na domov ale nemusela si ich vsetky pozrat 😠

bilushka
26. mar 2009

Lenka, drbnem ti??????????????? 😀 😀 😀 😀

Zuzka, dufam, ze sa zachovas ako spravna sefka a das Lenke nejake pokarhanie za tu stranku!

Leni, inak si uplne bohovska ako sa tesis z tych veci, tak mam aj ja radost, ze ste dobre pochodili 😵
To ja som taka sprosta, ze si vzdy doma vravim, a toto som ani nemusela brat, to nam nie je treba a toto som mohla aj vacsie/mensie kupit....

bilushka
26. mar 2009

Ospravedlnujem sa Lenocke, uz sme na dalsej strane 🤐 🤐 🤐 🤐

lenkamt
26. mar 2009

ja som včera zemiakovú polievku a išli sa za ňou potrhať:

opražila som cibuľku, poprášila paprikou, pridala nadrobno nakrájané zemiaky, opražila aby chytili farbu, zaliala vodou, pridala ten vitaňácky zdravý bujón, keď boli zemiaky polomäkké tak som hodila za hrsť tej slovenskej ryže a pred dovarín pridala trošičku mlieka s hl. múkou. fest im táto polievka chutí 😕 taký psí grc 😀

lenkamt
26. mar 2009

😀 aj ja som si vydýchla že je už nová strana 😀

hej Bilu teším sa, normálne som to mala až dodnes rozložené na verčinej hornej posteli a 50x za deň obzerala 😀

Zuzi - máš také líčka ako ja za tehotna, to preto. veď si chudá ako špáratko 😉

bilushka
26. mar 2009

Leni, co je prosim ta slovenska ryza?
Vyzera to fajn a ani netreba vela zut, to by mohol aj moj maly zjest 🙂

Mimus, ja mam kur. sote s mladou zeleninou, cestoviny a na to som si postruhala syr, lebo sa mi to zdalo nejake dietne 😀 😀 😀

mimi.k
26. mar 2009

Ahojte 😉 ,

tak my sme boli doobeda vonku, bola som na nákup, a potom som ho nechala pol hodinu vybehať v Prezidentskej záhrade. Tak už spí.
Obed dnes nemixovaný, takže zjedol trochu mäsa a pár zrniek ryže 😅 asi diétuje...
No a ja som si dnes kúpila v Bille čerstvé jahody - normálne voňavé a aj jahodovo chutia 😵

Bilushka, o jogurtoch som pozerala aj ja...nech som vzdelaná matka 😀 a čokoládky aj nabudúce 😉
Včera sme pozerali Hitch 🙂 😎

Idem uvariť ešte aspoň polievku pre mm....

Meg., ja si vlasy nežehlím, mám prirodzené klince 😀

Leni, Verča je aj tak šikulka, len má asi blbé obdobie...a veď nemusí byť vždy 100%ná 😉

Všetci sa skoro vyliečte....my kiahne ešte nemáme 🙂

zuzana76
autor
26. mar 2009

bilu, menu - polievka sosovicova, fazulova, zeleninova jarna, cesnakova, rajcinova, kelova s parkom, gulasova, neviem na co mas chut

druhe- kuracie, morcacie na hribikoch, hovadzie na hrasku, plnena paprika, fasirky, lasagne, placky s pikantnym sote, pecen na stave s ryzou, hmmm mnam sa mi zbiehaju slinky 😀

ja mam dnes segedin zo vcera a rajcinovu polievku s cestovinou a maly mal spenat

lenkamt
26. mar 2009

slovenská ryža je tá podlhovastá tarhoňa 😉

ryžu s mäsom by nejedli ani naše - možno tiež pár lyžičiek - je to strašne suché. malé deti sú podľa mňa omáčkové, a deťom v jasliach aj tak varia, no proste psie grcy aby to zjedli 😀 chápeme sa nie? 😀

bilushka
26. mar 2009

Ozaj, ani my kiahne nemame.

A tiez mam od prirody rovne chlpy a neviem, ako niekto po takych moze tuzit a zehli si svoje kucierky 😀 😀 😀

Leni teraz davaju o domacich ulohach.

Mimi, kukni si dnes toho Vaclava, budes slzit 😉
A posli mi prosim ta do IP mail na muzika, Bilushko ho ide bombardovat 😀

zuzana76
autor
26. mar 2009

bilu, ty si aka prisna, ze pokarhanie 😀 , no keby to hodila na zaciatok strany, ale ma stastie 😀

leni, licka? no ved to je len dobre

ideme spat , maly s ami tu uz uklada

lenkamt
26. mar 2009

my ideme mať zajtra:
šošovica s párkom, pečená ryba na masle, zemiaková kaša, kukurička

sobota:
deti šošovicová polievka zase + s nami francúzske zemiaky, my asi sáčkovú polievku 😀

nedeľa:
kuracia polievka všetci

a ostatok neviem, musí to byť aj na pondelok, aby sme mali keď prídeme z bb

bilushka
26. mar 2009

Leni, tak normalne podlhovasta cestovina?
Take doma nemam, supnem mu tam pismenka 😀

Ja som tiez uz metodou pokus-omyl zistila co pise Lenka, ze sa mu to musi dolu krkom klzat, takze vsetko omackove, polievkove, slizke zje 😅 A potom este mnamky, palacinky, keksy, cukriky to aj suche mu uz zrazu nevadi v ustach 😀

mimi.k
26. mar 2009

Leni, môj nechce nič, z tohoto zje aspoň mäso 😅

mima07
26. mar 2009

moj zboznuje ryzu s masom ale ja mu to polievam stavou z kompotu najradsej ma marhulovy a samozrejme ze mu dam aj marhule

mimi.k
26. mar 2009

Bilushka, máš IP 😉

Václava kuknem, chcela som už včera, ale nepresadila som sa 😀

bilushka
26. mar 2009

Baby a z kurata co mam urobit, okrem klasickeho grilovaneho?
To mi nejako nejde...

zuzana76
autor
26. mar 2009

bilu z hrude mozes urobit kuraciu polievku a z ostatnych casti paprikas na smotane s haluskami

zuzana76
autor
26. mar 2009

zase sa nejako prebral 😝

mima07
26. mar 2009

ja robim kura len na 3 sposoby bud pecene ale ho podlievam aby bola stava alebo ako paprikas alebo zapecene so syrom a smotanou
a mne ste neporadili tak idem robit granadir to maly este nemal

zuzana76
autor
26. mar 2009

moj zboznuje maso, ryzu zje tiez ale poliatu stavou, ale tiez som si vsimla,ze take psie grci ma najradsej 😀

bilushka
26. mar 2009

Zuzi, paprikas je to smotanove s paprikou cervenou, my sme to volali perkelt a paprikas bol iba taky na paprikach ci akej zelenine, to by som mohla spravit vidis dobry napad....
Este receptik poprosim 😀 😀 😀 😀

lenkamt
26. mar 2009

aj ja ryžu miešam s kompótom, inak by ju nezjedli,

ale napr. rizoto zjedia 😕

Mimi - ty máš doma Verču 😀 prajem veľa pevných nervov 😉

kukla som koniec tých úloh - naša si úlohy urobí rýchlo, jej len príde zbytočné čítať si prírodovedu aspoň 5x , keď pri po prvom raze má pocit že to vie. potom robí také kiksy že síce odpovie nejakým slovom z učiva ale úplne v inej súvislosti - napr. krv roznáša kyslík a oxid uhličitý /namiesto živín/ lebo vo vete potom bole že odoberá oxid uhličitý.............. no a takéto kiksy robí. a to by mi ani tak nevadilo že nosi málo percent , ale to ako sa pubertiacky tvári - však veď pohoda 😝 😀

som rada, že sa mám komu zveriť 😀

zuzana76
autor
26. mar 2009

mima, ja som granadir robila a maly zjedol 2 lyzice, bolo mu to suche , no uz ma taha do psotele,ze spinakt, tak ideme

lenkamt
26. mar 2009

perkelt je bez somatny, paprikáš je so smotanou

z kuraťa ešte robím tie placky, zapekané so syrom a smotanou, potom to cesnakové , už jedli aj vyprážané 😅 no a ešte neviem kto to u nás jedol asi Katika s Bailey - kuracina po gemersky

a tiež robím že z chrbta a krídel polievku
stehná upečiem/opražím
prisa - tú gemerinu alebo čínu 😉

bilushka
26. mar 2009

Mima, ja som ti napisala ze som mala sote.

Sa mi robi nejaky podkozak na brade, to ja uz ako nikdy nebudem pekna? 😅

Kura pecene aj ja podlievam, ale ze by to bolo nejake stavnate jedlo sa fakt povedat neda 😀

meganik
26. mar 2009

caute..tak aj my uz chrnime..sme stihli byt vonku za relativne krasneho pocasia...uz nech sa fakt otepli, lebo z tohto pocasia -chvilu sneh, chvilu vietror, chvilu dazd a pod. mam akurat tak depky 😠

od vcera ziadny plienkovy zachvat, takze sa vytesujem

bilu asi som ta videla dnes pri bille, my sa tam chodime pozerat, lebo Natalke sa lubi ako sa auta umyvaju v autoumyvarke 😅 no ale uz som na teba nestihla ani zakricat, lebo si sa ponahlala prec svojim ladnym krokom

majka...tak vy ste chorucke..teda tie pliagy sa na tie nase levicatka furt lepia...tak skore uzdravenie 😉

mimi tak prirodzene klince zavidim 😠 🙂 ja si vlasy zehlim, lebo ich mam strasne huste a este sa aj kuceravia, tak takto vyzeram aspon trochu jak clovek..inak po umyti a uschnuti vlasov vyzeram jak tina turner 😠

baily..tak skusim vyskusat tie tvoje zlepsovaky...ja mam doma loreal mlieko na vlasy od kadernicky, ale ta tuba ma stoji 800 ,- a to mi pride dost, tak skusim nieco prijatelnejsie 😉

lenkamt
26. mar 2009

ja chcem brčakvé vlasy 😅 tiež mám slamu😝

a ešte ku gastronomickému okienku : perkelt s kolienkami , paprikáš s haluškami 😀

bilushka
26. mar 2009

Lenka, perkelt je so smotanou:
http://www.recepty.sk/recept.ltc?ID=3508&k=5