Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
17. apr 2009

Mimuska, ale ja myslim az ten tyzden od 27., aby mohla prist aj Mimi, lebo cely buduci je v ZA u rodicov.
To budete mat paradne, ked aj smykacka, aj ihrisko bude na zahrade, to v ramci vratenia investicie musite mat este dalsie dieta, aby sa to vyuzilo 😀 😀 😀 😀

mmem_
17. apr 2009

bilu taha to muz, ja som neskusala, ale zatial sa nestazovala to vies nabera kondicku 😀 , ja si idem za nim len tak nalahko,
my sme chodili uz aj vlani s nim a to este nebolo na sedacku, preto sme kupili ten vozik, a je dvojmiestny, mne sa samej moc nechce ho tahat lebo tu su dost kopceky a hlavne montovat sa mi to nechce, ale asi by si aj zisla niekedy taka sedacka,ked chcem len niekam vybehnut

bilu neodflala si to, nanuk tiez nie je ziadna vyhra 😀 a nemali ste aj tak take okruhle, ja inak vzdy tak dopadnem ze sa dohodneme ze nic a on furt nieco vymysli 😝

no idem na ten kolac uz konecne

a dnes som su kupila krasne sandale za 200 korun 😀 😀 posledny par a moje cislo som neverila vlastym ociam 😀

bilu a maju v akcii plienky v hypernove pampers aspon tu v CZ

bilushka
17. apr 2009

Mmem, tak teraz si ma nasrala, ja som minuly tyzden ked sme boli u nasich kupila v Cechach za 300 CZK sandale a ty mas o stovku lacnejsie, to neprezijem 😠

U nas ja vlacim na bicylkli maleho, lebo "ved si vravela, ze mas celulitidu na zadku milacik, tak posiluj" 🙄

mima07
17. apr 2009

bilu dobry napad ale urobim to tak ze budem vyberat vstupne 😀 😀 😀
a k voli tebe som bola dole pozriet ako mam volno tak ten dalsi mam cely volny myslim po obede
bilu tak to si uz len kost a koza ked stale bicyklujes asi sa aj ja na to budem musiet dat 😀 😀 ja chcem vytiahnut korcule ale neviem ci maly bude chciet sediet v kociku ked nie tak ho mozem predat aspon budem mat na sandale 😀 😀 😀

peta28
17. apr 2009

Baby ja som tak strasne unavena ze nevladzem ani pisat.. tiez chcem vypadnut niekam k rodicom a prist oddychnuta.. ale u nas to bohuzial nehrozi.
Celu noc som nespala, Timka ma nejake nocne mory kazdu druhu noc ze krici maminka maminka zo spanku a neda sa prebudit a rano zas zobudit, tak zas hystericke revy rano ze ju obliekam a prebalujem prot jej voli. Takze spavam cca hodinku denne a potm este fungujem v praci a v domacnosti. Vecer chodi slecna spavat 21.30, nedari sa nam skor, lebo vsetkym hrackam treba dat dobru noc, vsetky knizky precitat atd.. a uz absolutne nie aby chodila spavat sama. Takze ked ju konecne uspim an ezalomim vedla nej je pol jedenastej, potom poriadok, pripravit veci na druhy den a uz je polnoc. O jednej sa Timka zobudi , hodinu ju uspavam a takto dookola az do 6.00.

Ale teraz veselsie, svagrina konecne dnes porodila.. od utorka boli v poridnici a cakali ako sa to rozbehne alebo nerozbehne, kedze prve rodila cisarskym... takze aj druhe nakoniec cisarskym. Vola sa Romana, 51 cm, 3300 g... takze tretia vnucka na svete, otec je nestastny ze nema pokracovatela rodu (kedze brat je jediny syn)

Leni cyklosedacku kupime asi tuto:

http://www.sportservis.sk/product/polisport-wal...

tu je ale lacnejsia aj ked zaplatis postovne z Ciech:

http://www.cyklomania.cz/prodej/detska-sedacka-...
Fakt sa oplati investovat do kvalitnej sedacky, lebo to je podla mna zaklad aby to bolo pre dieta pohodlne. Inac ta nasa Dorota mala strasnu zabavu ze tatovi stahovala gate zo zadu, takze ten polovicu cesty isiel s holym zadkom. Preto neriskujem ja ze by som ju vozila.

bilushka
17. apr 2009

Mima, neboj som bola u nasich, tak som doplnila tukove zasoby 😀 😀 😀

Peti, presne tu istu sedacku mame aj my uz od minuleho roka, sme ju kupovali tu v cyklo shope v Biskupiciach-sme s nou nadmieru spokojni, a maly mi tiez stahuje gate a pcha si ruky a hlavu pod tricko zozadu az mi je vidno podprdu a vykrikuje schovat schovat, ale mna to uz nejako nevie dostat do amoku 😀

bilushka
17. apr 2009

Samozrejme, blahozelame k neterke, nech sa im aj so svagrinou dari 😵

mmem_
17. apr 2009

sedacka vyzera super

bilu: no chlap sa nezaprie 😀 😀

mmem_
17. apr 2009

mima: som sa chcela spytat na to pseno, ako sa to robi ta kasa? mate to niekto po ruke? a neviete ako sa to povie po cesky aby na mna nekoukali ked to budem hladat 😀 a preliezky ked uz budu budem straaasne zavidiet 😀

peta28
17. apr 2009

Hej Bilu aj tuto maju tam, my mame odtial aj bicykle a sme velmi spokojni so servisom aj s ich pristupom. Mali sme ju uz vyhliadnutu minuly rok, ale este sme ju nekupovali , lebo sa mi zdalo to nejako skoro. Teraz sme to vyskusali z tej pozicovne a to bola tie kvalitna Romerka a bola uplne nova a 50 sk na den tak to bolo tiez v pohode

maji4
17. apr 2009

Ahojte jej biluš prišla 😉 takže gratulujem k výročiu a mmem tiež gratulujem k výročiu a Timuškinej sesterničke tiež prajem vela zdravíčka...........

No keď sa mám priznať ja som na takéto športové veci moooc lenivá ja radšej budem 3 hodiny chodiť po okolí a hľadať ihrisko lebo viem že tam sa vybehá a vyblázni 😉 samozrejme nemyslím to tým ,že keď je na bicykli ,že sa neunaví samozrejme to je iné ,tam sa unaví ešte viac ale ja som na to neni to raz ešte sme boli slobodný sme s mužom oprášili bicykle ,že ideme pozrieť na záhradu na koniec Ružinova čiže kúsok asi 2 km po rovnej ceste a kúsok od baraku som so rozbila obe kolená doškriabala celú ruku a narazila panvu...ale dorazili sme tam aj naspäť a odvtedy som teda na bicykli nešla a s malou by som sa aj bála.

peti chuda Timka čo sa jej len môže snívať ,že sa tak strašne budí a tak plače 😢 😢držte sa dúfam ,že to je len nejaké obdobie a čoskoro to prejde 😉

biluš tak vy aj na von normálne bez plienky??no super gratulujem 😉

Lilianka dnes po zobudení mala zasa suchú plienku 😉hneď sa vycikala dala som jej plienku lebo som chcela využiť to ,že neprší a išli sme von prišli sme z vonku po 2 hodinách a zasa mala suchú plienku 😲
Tak asi ešte vydržím a uvidíme čo sa bude diať potom už poobede mala len jednu nehodu ale to len cvrk 😉

meganik
18. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

meganik
18. apr 2009

no este som tu..uz som dosla na to, co som sa chcela dlhsie opytat..baby co vam uz zateplovali domy...ako ste to riesili s detmi, spinkanie a tak celkovo..prezivali deti v pohode vrtanie a tie zvuky...nam maju zacat zateplovat dom v juni a Natalka ma paniku z vrtania, tak uvazujem, ze sa asi na tych 6 tyzdnom prestahujem k nasim, ale moc sa mi nehce

meganik
18. apr 2009

fiha tak dneska som tu za hviezdu tusim len ja 😀

my sme boli vonku, na ihrisku ale fukal neskutocny vietor, tak sme sa zdekovali a isli tu k nasmu domu..zaujimave, ze tu az tak nefukalo, dokonca teraz navecer uz bolo aj celkom teplo, tak sme sa s Natalkou pozerali ako ujovia hrali tenis, potom sme sa boli pozerat na kolotococh, na zeriav, na autoumyvarku...no a potom sme isli o 19:30 domov s velkym placom ako vzdy 😠

teraz je uz Natali okupkana, zase mi vyjedla vsetky spagety z taniera - ona miluje spagety s kecupom a uz si tu tancuje na svoje oblubene ludovky a´la Kapura 😎

no nic...vidim, ze mate kazda program, tak idem si aj ja pripit s mojim muzickom..lebo ja som od dneska stara zena... tak na zdravie 😎

lenkamt
19. apr 2009

ahojte 🙂

ale je pekne, čo???? 😀

Meganik - všetko naj k 18 narodeninám 🙂 🙂 🙂
chúďa Natálka, dúfam že už má pusinku v poriadku a na otepľovanie by som určite šla preč, to ide na nervy aj dospelému 😝

moje deti vedia dve nové slová 😀 ptá je vták a M je myš 😀 😀 😀

lenkamt
19. apr 2009

a Verča vyhrala prírodovednú súťaž 🙂 🙂 🙂

ja som vypratala svoju skriňu - dve vrecia kadejakých svetrov a tričiek, ktoré sa nejako "skrátili" 😀 takže nemám čo nosiť 😀

maji4
19. apr 2009

Ahojte tak krásny víkend za nami 🙂 🙂 muža mám na fotbale Lilianka spinká a ja si vegetím 😵 😵

Lenka gratulujem k novým slovám 😵 😵
Lilianka sa posledný mesiac tiež dosť rozkecala a už sa s nou dá aj normálne pokecať , len keby sie tie ústa aspoň nachvílku zatvorila 😅 😅

Meg cguda Natálka nech sa jej to len rýchlo zahojí ☹ Meg všetko najlepšie. 😵 😵

dnes sme sa v sade Janka Krála stretli zo svokrom 😝 😝 😝 no tragédia čo vám budem hovoriť, napríklad jak sa on strašne tešil na Lili a ona nechcela byť pri nom no sa čuduje debil ved také decko neobsedí a musí stále behať čo si on myslel ,že mu bude 3 hodiny sedieť na kolenách a čušať 😠 😠
A si predstavte ,že svojej dcére ktorá má teraz 12 rokov kúpil byt, že na narodeniny a chválil sa ako idiot pri tom keď to hovoril , a môjmu mužovi teda svojmu synovi ani ruku k narodeninám nevie podať 😠 😠
Mne je jedno nech len má nech sa postará o maloletú dcéru ale nech sa nechváli kolko on má penazí a čo ja viem všetko a Lilianke tiež ešte nič nedal 😠 (môj muža sa potom v aute skoro rozreval akého má on fotra ,že ani svojej jedinej -pokrvnej vnučke Lilianke nič nič nikdy nič nedal 😢 )nevadí návšteva vybavená a dúfam ,že teraz ho najbližšie uvidím až na vianoce 🤐 😔

maji4
19. apr 2009

Lenka Veronike GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEM 😵 😵 😵 šikovnica to je asi po tebe 🙂 🙂

maji4
19. apr 2009

Meg ozaj ako ste na tom s tým susedom???

lejla77
20. apr 2009

Ahojte, pekny tyzden 🙂

Tak, my sme uz s kiahnami lepsie. Uz mu to schne, niektore uz odpadli. Ale este stale sme bodkovani. Len mame zasa iny problem, maly zacal zasa na sucho kaslat - som z toho na nervy, spali sme asi 1 hodinu. Ja uz neviem, co mu dat, aby to zabralo. Teraz davam Stodal.

lenkamt
20. apr 2009

😕

akurát mi písala Mimi že je v za a nevie čo nové na koni, no tak nič 😀

Maji - svokor 😝 dobrý bodkovanec, keď vám nič a ešte sa chváli čo dal dcére 😠

Lejla - daj mu tussin alebo stoptusin a na noc nejakú eukalyptovú mastičku na prsia a teplú plienku 😉

mishelin
20. apr 2009

ahojte baby,prisla som sa vam ukazat 🙂

u nas nic nove,nenocnikujeme,vychutnavame si plienky,cumel 😖 zuby od toho divneho povlaku stale nepomaha umyvanie 😖 no co uz,sad casom vsetko ustupi...a to najdolezitejsie,este stale sa u nas nespi celu noc..

starka nic moc,nezlepsuje sa ☹ nekomunikuje ☹

no a furt nejaka robota..tak zatial sa majte 😉

letuskah
20. apr 2009

ahojte
tak sme spet z vyletov, boli sme par dni u nasich a potom u svokrovcov, ako dobre ze sme doma... ale v celku bolo dobre, dieta je este ukecanejsie, sklada vety a najlepsie je ze sam si daco vymysli alebo spomnie a potom mi to povie a ja len zasnem odkial to ma... dostal motorku-odrazadlo, vola ju motorecka a strasne sa tesi ked ju zbada, az viska a to ju ma uz par dni... inak ziadne nove zuby, nocnikovanie je v nedohladne akurat zacal vzdy po kupani ked ho chcem vybrat a poutierat, cika do vane, jasne ze sa cely ocura aj ruky a vzdy len cvrkne a ze nejde a tlaci akoby mu to ozaj neslo, ale vzdy sa vypisa a ani nema pisulak nafuknuty ako to byva pri zuzenej predkozke tak nechapem ci si to len vymyslel alebo mu ozaj tazko ide...

velmi rychlo som vas preletela tak netusim co je nove ale dufam ze detvaky su zdrave a maminkam sa dari, daco som zbadala o svokrach a bakteriach tak to my nastastie nemame aj ked moju mamu by asi v momente porazilo keby videla ako sa cestou do bratislavy na jednom parkovisku dieta valalo po schodoch a lozilo hore a dole, prach tam bol z aut, no humus, cely bol spinavy, ruky a tvar ako kominar ale taky stastny ze som nemala to srdce mu branit, som ho vyumyvala a bolo dobre.

letuskah
20. apr 2009

a este happy foto ma do 18 maja akciu na fotky 10*15 s 50% zlavou, neviem mozno sa niekomu zide

bilushka
20. apr 2009

Cauko,
tu je to riadne vyhynute, Lenka pozdravuj aspon Mimi, ze drzim palce u lekarov a ta druha tvoja kamaratka, tusim Bailey sa volala ( 😀 😀 😀 😀 😀 ), tak ta je kde zase?

Meg, dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam, uz mozes konecne pit, ked mas 18 😀

Mish, ako grcacky, ustupilo ti aspon to, ked starkej sa nelepsi a maly nespava?
Musis nam aj pozitivne spravy zvestovat, nie stale take smutne 😉

Ja som bola dnes na Mileticke malemu kupit slipky a tam som si dala u Cinana kebab a hranolky a este som si dala zabalit rezance a kari 🤐 🤐 🤐 Baby, ja neviem co mi je, ze som taka rozozrata, si spominam na casy, ked som v polovice tej ich mega cinskej slichty vzdychala, ako uz nevladzem to dojest a teraz si dam este aj duplu??? Muz je uz zo mna nestastny, lebo som mu aj odmietla vylet do ZOO Lesna, lebo ze tam nemaju dobre jedlo 😀 A v noci sa budim a idem zrat keksy, uz som malemu pojedla skoro vsetky cokoladky a keksiky co si vysibal 😝

Vcera sme boli na salasi za Stupavou, hladkat slepe kone a vsivave ovce, strasne vela ludi tam bolo, ale co som pocula, tak vsade-aj na Zeleznej, alebo Devine co boli kamosky, tiez nemali ani kde zaparkovt.

Lejla, stale si nezohnala ten Trifed na kasel?
Nam super zabral na taky suchy ako pises, az ho natahovalo a vracal z neho, este mam jedno neotvorene balenie doma, ak to tak surne zhanas... 😉 Hlavne nech uz sa Stankovi polespi, ked zdolal kiahne, tak kasel ho uz nemoze skolit 😉

bilushka
20. apr 2009

Letu, tak super, ze si si oddychla, buduci tyzden sa v poobednych hodinach chysta stretko, prisla by si?

Happy foto teraz maju nejako casto akcie, ani im uz nemam co posielat.

letuskah
20. apr 2009

bilush pridem
my mame fotky vyvolane len do 9 mesiaca kubkovho a je ich skoro 400 tak nemam odvahu pokracovat vo vyvolavani 😀

letuskah
20. apr 2009

a to stretko uz je dohodnuty nejaky den+hodina ci este je to v lufte?

bilushka
20. apr 2009

Neviem, kde ta mam cakat, ci tu, alebo na fcb 😀 😀 😀
Tak dajme stretko na stredu, 29.4. po 15:00 hod. a miesto neviem-bud Prezidenstka, alebo Medicka....
V centre nieco, kde sa aj deti vybehaju...ine mi nenapada.