Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

letuskah
28. máj 2009

Peta a Timku date od septembra do statnych jasiel ci uz do skolky vam ju vezmu?

peta28
28. máj 2009

Letu idem sa objednat k tej tvojej kadernicke, tak pmozem povedat ze od Helenky, uz bude vediet, ze?

Lebo preventivne som zavolala do toho kadernictva co som mala ist dnes ze co stoji ostrihanie a vyfukanie a ze 27 -30 eur, tak som skoror spadla zo stolicky a zrusila som to

letuskah
28. máj 2009

peta kludne jej povedz bude vediet, ja som naposledy platila za strih a fukanie 15, a to sa mi zdalo moc, ze za koruny brala menej ale vidim ze som lacno obisla

lejla77
28. máj 2009

Kocky, nezda sa vam to nejake povedome? 😔

Cholerické děti
(z řečtiny cholé=žluč) jsou velmi prudké a vznětlivé. V jejich chování se často objevuje zuřivost, z očí jim „šlehají blesky“ a jejich záchvaty vzteku můžeme přirovnat k výbuchu sopky. Umí si prosadit svou a jsou velmi cílevědomé. Bývají kruté, jen aby prosadily svoji vůli, a teprve pak lépe spolupracují a jsou mírné. Cholerické dítě je energické, dynamické a aktivní, ale jen pokud mu to vyhovuje. Vše závisí jen na jeho vůli, kvůli které se ale umí i ovládat. V hlavě má vlastní „plán“ a ten považuje za jediný správný. Malý cholerik má rád dramatické příběhy a hluboce je prožívá. Potřebu dobrodružství naplňuje odvážnými kousky, ačkoli ví, že se to nesmí. Nepotřebuje většinou dlouho spát a v jídle není vybíravý. Chce vždy jednat samostatně, podle sebe, není radno mu pomáhat, pokud si o to sám neřekne. Předností cholerického temperamentu je rozhodnost, akceschopnost, dynamika a silná vůle. Nebezpečí je však v rychlém rozhodování, které nemusí být vždy dobře promyšlené. Zarputilost, se kterou dítě sytí svoje potřeby, mu nemusí být pokaždé ku prospěchu.
Při výchově cholerického dítěte potřebujeme obrovskou dávku trpělivosti a sebeovládání. Je třeba mu ukázat, že jsme i v době jeho nejzuřivějšího projevu naprosto klidní a mírní. Neměli bychom se na ně v tu chvíli zlobit. S odstupem času (24 hodin) je dobré se k incidentu vrátit a společně ho rozebrat. Ve chvíli, kdy už je dítě klidné, je totiž přístupné domluvám a teprve nyní má smysl o problému hovořit. Dítě potřebuje od dospělého klidné a inteligentní vedení, protože jemu samotnému se nedaří udržet svoje projevy na uzdě.
Tak jako sangvinické dítě potřebuje rytmus a melancholické dítě pochopení, cholerické dítě musíme zaměstnat, aby mohlo uplatnit svoji obrovskou sílu a vůli. Nechme ho fyzicky vyžít a využívejme to, co se právě hodí. Nechme ho přenášet dřevo či kameny, zatloukat hřebíky, kopat motykou, sportovat… Takové dítě potřebuje prostor, kde se může vyběhat, válet po zemi, tedy maximálně se vyřádit. V uzavřené místnosti to s ním bývá k nevydržení. Je dobré, když zjistí, že na něco nestačí a přizná si, že by se k něčemu neodvážilo nebo by něco nedokázalo. Ale dítě na to musí přijít samo! Lásku ke svému okolí často vyjadřuje fyzickými projevy, jako je bouchnutí či plácnutí. Vlastním příkladem musíme tyto projevy usměrňovat. Pozor na ironii a výsměch! Cholerické dítě (a ostatně každé dítě) je na ně velmi citlivé. Když mu poskytneme dostatek láskyplného vedení a opory, odmění se nám oddaností a láskou.

peta28
28. máj 2009

nedali mi nic, ja som iba napisala ze v zmysle Interných predpisov sukromného opatrovateľského centra DETSKÉ KRÁĽOVSTVO odhlasujem dcéru Timeu z dochádzky ku dňu 31.7.2009.. ved nepotrebujem od nich ziadne vyjadrenie.
Jednoducho uz od augusta neprideme

Letu Timka ide do mestskych jasli, do skolky mi ju este nevzali. Bude trosku stres v septembri lebo si bude musiet znova zvykat, ale uz je to velkacka, tak snad to bude v pohode, predsa len je to rozdiel 8000 menej. ani neviem co s tolkymi prachymi navyse kazdy mesiac urobim 😀 😀

retaux
28. máj 2009

Letu: to sa ti Kubko vždy pýta sám spať? 😕

Peťa: a celý august bude Timka kde?

letuskah
28. máj 2009

lejla uz len pre tuto vetu to nepoznam Nepotřebuje většinou dlouho spát a v jídle není vybíravý. ale ani to ostatne, ja mam dieta flegmatika po svojej matke 😀

retaux
28. máj 2009

Lejla: nechce sa mi to čítať 😅 Ale tých pár viet, čo som prečítala, tak sú mi teda dosť povedomé 😀

PP: a tie "motýliky" sa už nedávajú na rany?

letuskah
28. máj 2009

ret hej na obed sa pyta a vacsinou ked je moc unaveny tak aj vecer

Peta hmm to budete vidlami prehadzovat bankovky doma 😀

retaux
28. máj 2009

To som zvedavá, či sa aj moje dieťa raz dopracuje k tomu, že sa vypýta spať. Možno až keď bude dospelé 🙄

letuskah
28. máj 2009

no ale uz je hore zda sa takze sa vzdalujem

peta28
28. máj 2009

tak sme objednane.. trosku som zmatkovala ked sa pytala ktora Helenka na priezvisko, ale snad som si z pisacaweb spomenula spravne

peta28
28. máj 2009

na august mame na striedacku s muzom dovolenku po dva tyzdne + tyzdne spolu ideme do toho Talianska + tyzden babka , nech na dieta prazdniny. tak sme to vymysleli

retaux
28. máj 2009

Dobre ste to vymysleli, Peti. A prečo Timku nechceli ešte do škôlky? Veď keď nemá plienky, tak by ju mali vziať, nie?

peta28
28. máj 2009

lebo su dost preplnene a beru od 3 rokov a ani to nie je zaruke ze mi ju vezmu bez sponzorskeho daru

peta28
28. máj 2009

Kamoska byva v Ziline a maly sa jej narodil v 6. januara 07, chodi do jasli a chcela ho dat do skolky, kde uz chodi o rok starsi brat a ze normalne primator Ziliny vydal rozhodnutie ze nesmu do skolky prijat deti narodenen v roku 2007, len tie 2006 ... cize tie deti ktore sa narodili o tyzden skor ako on pojdu o rok skor do skolky a on musi do 3,5 roka vydrzat v jaslickach, ved to je chore

retaux
28. máj 2009

Tu ti vezmú aj dvojročné dieťa do škôlky, akurát, že nesmie už mať plienky.

letuskah
28. máj 2009

no dieta som zas ulozila aj je tam ticho, este ma aj 37,2 ale to moze byt vyhriaty z postele, som zvedava co z toho bude... ale idu mu ocaky tak asi toto ho tak nejak ondie

lejla77
28. máj 2009

je to chore.
Ja som teraz volala do nasej skolky - v dedine - a tiez ma dost odpisala. Ze mozno od 2,5 roka az od 3, ale ze maju plny stav. 😖 😲 😲 😲
Musim ho tam dostat aj keby traktory padali. Tych 10 tis. je neunosnych. ☹

bilushka
28. máj 2009

Ahojte,
zase sa zmraka ☹

Peti, tak to je ina palka za strihanie 😲
Preto som sa ta aj pytala minule na kozmeticku, kedze moja ma cakaciu dobu dva mesiace, ze by som isla k nejakej novej, lebo sa bojim objednat len tak do hocijakeho salonu a potom by ma pri plateni asi vystrelo...

My este nespime, ved co by som chcela, ked rano potiahol do 9:15 a Ret. nemusis byt nestastna, ja si tiez neviem predstavit, ze by sa mi maly sam vypytal spat, ani ked je akokolvek unaveny, ze ho dam do postielky a spi do 5 minut, tak mi pred tym nepovie, ze chce ist spat, alebo ako Letu minule pisala, ze Kubka skrabkala po chrbte a on na nej zaspal, tak to tiez nehroziii.

U nas na sidlisku co je skolka-maleho som tam povodne nechcela dat, ale asi inu moznost nebudem mat, tak celkom fajn beru deti, kamoske vzali maleho od 2 aj tristvrte roka a to k nam ani nepatri podla bydliska, tak sa utesujem, ze na rok vezmu aj nas...bez uplatkov 😔

retaux
28. máj 2009

Na také malé mesto, akým Vráble sú, tak máme dosť škôlok 3 + 1(to je len pre dedinu patriacu k Vrábľom) a ešte jasle.

letuskah
28. máj 2009

bilush u nas sa uz dozmrakalo a svieti slnko

letuskah
28. máj 2009

ret celkom slusne len aby to nezacali rusit

bilushka
28. máj 2009

Tak snad to aj u nas prejde ako v Dubravke bez dazda 😉

bilushka
28. máj 2009

Lejla, mala si sa riaditelky spytat, ci beru 2% z dani a pod. neboj, hned by ste sa NEJAKO dohodli, ze ho vezmu 😉

retaux
28. máj 2009

Letu: nezačnú, lebo majú detí dosť. A teraz sa aj viac detí rodí, tak si myslím, že rušiť nebudú.

lejla77
28. máj 2009

bilu:
tie 2 % asi nehrozia - to je obecna skolka - plati sa tam nejakych trapnych 150 Sk.

peta28
28. máj 2009

Lenze ja si brusim zuby na tu anglicku skolk, kde cely den s detmi rozpravaju anglicky. Musim ju tam od 1.9.2010 dostat aj keby co bolo, ved 2 roky doppredu mame tam prihlasku, teraz mi ju nevzali, prisiel mi uz domov papier a prave som tam volala ze ci musim o rok podat prihlasku znovu a zen ie ze mi to predlzia, tak snaaad. navyse ked ta skolka je 500 metrov od baraku.
Bilu znamosti, sponzorske dary ja to inak nevidim.. este davno ked som citala obcas julovky ktore davaju od septembra deti do skolky, tak to takto fungovalo

peta28
28. máj 2009

Lejla ale vzdy sa ti to oplati ked im supnes 10 tisic jednorazovo, ako platit to mesacne

peta28
28. máj 2009

ja viem o com hovorim, ved do mestskej skolky sa snazim dostat Timku od aprila 2008, boli sme v poradovniku na 37 mieste a po sponzorskom dare na druhom