Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

letuskah
23. jún 2009

ret ta torta je nadherna, klobuk dole ale taka pekna aj pokazena musela byt stale pekna 😵

maji4
23. jún 2009

Ahojte baby ja už mám také nervy na Lili asi týždeň si vyžaduje aby som si s nou lahla a spala aj ja ona je v postieľke a ja mám ležať na posteli a keď som tam neni tak spustí taký strašný rev až ju napína na vracanie čo mám robiť?????

let a s tým čajovníkovým olejom si čo robila???

letuskah
23. jún 2009

maji cajovnikovy olej davam do toho vyparovaca na zvlhcovaci alebo ked kurili tak na radiator.
toto aj Kubko zacal skusat, raz som pri nom ostala ale nespal lebo ho to rozptylovalo a teraz ako je chory, teda bol tak zase skusa ale som mu len povedala ze mama za chvilku pride a zduchla som, prave tohoto sa potom bojim ze mi bude vrieskat...neporadim ti mozno nechaj otvorene dvere nech ta pocuje a odid

maji4
23. jún 2009

let aj to som skúšala aj som na nu hovorila z druhej izby ale nič nezaberalo proste revala až sa ju napínalo 😔 😔
Presne aj u nás to začalo keď ostala chorá a teraz to je už aj cez obed ,že takto vrieska tiež som jej hovorila ,že idem poupratovať hneď prídem....ale fakt nič nezaberá 😖 😒

maji4
23. jún 2009

let ahá tak ten čajovníkový potom vyskúšam aj ja daž na radiátor alebo niekde pri postieľku ved aj tak je to celkovo silné 😉 ďakujem 😉

letuskah
23. jún 2009

asi len skusat a riskovat ze sa povracia, fakt neviem, ja som dala knizku kubkovi do postielky ked som bola u nasich a ani si nevsimol ze som odisla, pocital a zaspal

letuskah
23. jún 2009

maji mne to poradila svagrina a je to dobre, prijemne vonia a dobre sa dycha

slavenas
23. jún 2009

letu ale malej dávali Hydrocortison ten čipok, či to je to isté?? lebo ja sa v tom teda vôbec nevyznám.

maji a to začala robiť len tak z ničoho nič, totižto aj ja sa obávam že ked mi to malá začne robiť čo potom spravím ?

maji4
23. jún 2009

slavens hej z ničoho nič teda takto začalo to keď ostala chorá a nechcela piť mlieko tak som pri nej ostala potom vyzdravela týždeň zaspávala sama ako vždy a potom o týždeň zasa ale až brutálne ☹ ☹

letuskah
23. jún 2009

slavi aha to neviem, nam dali ten rectodelt

maji4
23. jún 2009

let skúsim to ešte s tou knižkou dnes večer uvidím a potom napíšem 😉 dík za radu 😉

maji4
23. jún 2009

slabi aj nám dali ten rectodent a fakt som jej to dala len raz 😉

mima07
23. jún 2009

cauko
peti rychlo sa vyliecte
letu aj vas uz nech choroby obchadzaju
bilu mimi poslite slniecko aj ked necitate snad si pomeniete 😀 😀
leni sikulky su baby to je vidiet ze po maminke
maji aj mne to alex robil a este chcel aby som ho drzala za ruku ja som si k nemu lahla aby sa ukludnil potom som vstala ze musim ist kakat ze nemam plienku ale prvy raz som sa vratila a na druhy den som sa uz nevratila a potom som mu rovno povedala ze idem kakat 😀 😀 potom mi este dva dni ked som ho ulozila hovoril kakat a ja som len prikyvla 😀

mima07
23. jún 2009

maji ako ti ide cvicenie sak sa pochval 😉 ja som pribrala viac ako kilo 😠 ale neviem sa krotit ku kavicke kolacik a ked nemam tak cokolada

bai v sobotu som bola blizko vas aj sme sa chvilu nudili ked prsalo bola som nakupovat v bb tak sa mi aj nalada zlepsila

lejla77
23. jún 2009

maji:
ja mam taketo uspavanie kazdy den - aj na obed aj vecer - pokial nezaspi, musim pri nom lezat. A potom sa vyparim. Je to na nervy. 😖

retaux
23. jún 2009

Ďakujem, baby 🙂

Slavenas: tento marcipán som si robila sama doma, ale dá sa kúpiť v Nitre na tržnici hore v tej budove alebo sa dá objednať poťahovacia hmota K2 (to som ešte nevidela, tak neviem, či to náhodou nie je to isté ako ten kupovaný marcipán).

Maji: ani ja ti v tomto neporadím. Lucka keď to skúšala, tak zabralo povedať, že musím ísť urobiť ockovi papať, alebo umyť riad, alebo sa okúpať... A keď plakala, tak nie tak veľmi, aby ju z toho napínalo a tak som ju nechala plakať a to bolo do 3 minút po plači.

lejla77
23. jún 2009

rectodelt dala aj dr. nam, ked sme mali priedusky a strasny kasel - a pomohlo - ale len polovicu som mala dat. A tiez ma upozornovala, ze posledna moznost pred nemocnicou.

mima07
23. jún 2009

ret ja som zabudla pochvalit tortu 😉 a plnka tam bola aka ja sa chystam urobit ale len nejaku obycajnu ale musi byt chutovo dobra najradsej z vareneho pudingu

letuskah
23. jún 2009

mima to s tym kakanim je dobre 🙂 hlavne ze to zabralo

retaux
23. jún 2009

Mima: jedna plnka bola zo zlatého klasu a kakao do toho a hera a na to som poukladala banány a druhá torta bola s kakaovo-kávovo-likérovým krémom a v strede bol penový plát. 😉 Musím sa opýtať, ako chutili.

A s tým kakaním, to som aj ja používala niekedy 😀

letuskah
23. jún 2009

mnam ta prva plnka sa mi velmi paci, lubim banany v torte 😵

mima07
23. jún 2009

ret tu druhu plnku si ako robila? prvu poznam len ja davam maslo ja nelubim nahrady

mima07
23. jún 2009

nemate niektora po ruke recept od lenky na bublaninu a babovku sucasne neviem kde som si to ulozila 😠 a nechce sa mi to hladat

retaux
23. jún 2009

Krém:
100g piškót
3 žĺtky
1 lyžica silnej čiernej kávy
1 lyžička kakaa
50g práškový cukor
2 sáčky vanilínového cukru
1 lyžica likéru
350 ml smotany na šľahanie (33%)

Nad parou ušľaháme na pevnú hmotu žĺtky s kávou, kakaom, postupne pridáme práškový cukor a jeden vanilínový cukor. Žĺtkovú hmotu postavíme do studenej vody, po kvapkách primiešame likér a šľaháme do vychladnutia. Šľahačku vyšľaháme s druhým vanilínovým cukrom, piškóty rozmixujeme a vmiešame spolu so šľahačkou do žĺtkového krému.

retaux
23. jún 2009

A Zuzka sa tu nejako dlho neukázala, tak snáď sú OK.

slavenas
23. jún 2009

ret tiež som na ňu už myslela

ja sa tiež chystám urobiť nejakú tortu malej na 2 roky, tak uvidím čo z toho bude 😨

mima07
23. jún 2009

ret diky to vyzera dobre 😉

letuskah
23. jún 2009

akurat som sa pustila do docitavania co som zameskala a citam o zuzkinom zachvate, tak len dufam ze je v poriadku 😒

mmem_
23. jún 2009

ahojte

slavenas: mali sme aj my taky kasel hrozny, sme boli na silvestra na pohotovosti ☹

mima: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu su tie recepty na babovky, robila som tu tvarohovu a je vyborna

mmem_
23. jún 2009

ja sa chystam tiez sama upiect nejaku tortu na 2 roky, asi budem robit auticko, cely den pozeram nejaky recept 🙄

ret : ja som minule robila tu hmotu z marshmallovs,ale teraz som objednala taku hmotu ze white icing tak som zvedava, skusim asi aj tu marshmallovs ale aby som mala v zalohe aj hotovu 😀 😀 😀

no hruza,ale dooost som bola na seba pysna 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

muz mi prave odisiel na 2 dni do polska, tak myslite na mna nech ma neporazi,lebo aj u nas cirkusuje zo spanim,neviem co mu je tiez, ja mu dam nieco nech sa pohra ale veru to vzdy nezaberie 😝

ja idem v piatok ku gyn, tak som zvedava ze co to bude 😀 ale hlavne nech je vsetko ok 😅 😔

zatial to vyzera ze doterajsie augustovky budu mat aj druhe mimi rovnakeho pohlavia ako prve, tusim az na kosicanku,ci?