Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

adulak
27. feb 2009

zuzi, tie natierky robis s obyc. masla? alebo ako? 😅 😕

maji4
27. feb 2009

adulik a to ako??tvarohové zemiaky ??

zuzana76
autor
27. feb 2009

no ja robim velmi jednoduchu omacku z rajcin - urobim svetlu zaprazku, teda olej a muka plus cibula - ked nechces aby bola velmi citit a nenaduvala, tak das celu , osupanu cibulu, ak chces aby to bolo citit trochu cibuloiu, tak ju mozes do toho nastruhat, nalejem pretlak, osolim, ocukrujem podla chuti, to tazko povedat kolko dat, kazdemu ako chuti , dolejem vodu a necham zovriet,

zuzana76
autor
27. feb 2009

adulak , pre maleho jedine z obycajneho masla a aj pre nas, lebo nam tie natierkove nechutia

zuzana76
autor
27. feb 2009

zaklad je vzdy maslo, sol, mierne okorenim, ale fakt malicko, potom pripadne cervena paprika, podla typu natierky

adulak
27. feb 2009

zemiaky dam uvarit, mozes aj trosku viac, ako keby do rozvarenia, teda skoro 😅 .... dam tam trosku masla, trosku tepleho mlieka, tvraroh a osolim. eto vsjo a ameli to papa odusu 😀
ked som to robila 1x, tak sa mi na to vykaslala, ale potom si uz zvykla. mozno aj preto, lebo som to jedla ja 😀

zuzi, ani ja nejem tie natierkove. a najma po tom, co som si precitala ten clanok o rastlinnych maslach 😝

adulak
27. feb 2009

ja som ameli este nerobila ziadnu natierku...sa normalne hanbim 😅 😔

maji4
27. feb 2009

Zuzi dík recepty uložené zak ak víde zajtra vyskúšam tú syrovú 😝 😝

maji4
27. feb 2009

Adulák to môže byť fakt super mnam 😝 dík

maji4
27. feb 2009

Adulák a tie zemiaky popučíš???či nechávaš ich celé???

adulak
27. feb 2009

vcera som jedla udenaca a ameli bola na mne zaveseba, ze ona chce papu. tak som jej dala 😅 ale asi to este nemozu take male deti papat, ze?

ja zajtra tiez nejaku skusim. uvidim co najdem v ladnicke

adulak
27. feb 2009

maji, nepopucim. tym, ze ich nechas viac uvariot a miesas tam tie somariny, tak niektore sa ti popucia a niektore zostanu cele

maji4
27. feb 2009

baby a čo budete variť v nedelu???

adulak
27. feb 2009

a mam aj recept na rychlu a dobru polievku....tiez ju amlei zboznuje
spenim si na oleji cibulku, pridam vodu a zemiaky. vody moze byt aj viac. dam tam majoranku, sol a varim az kym nie su zemiaky hotove. zahustim mukou, odstavim z ohna a pridam podla mnozstva vody kyslu smotanu. je to mnamka

letuskah
27. feb 2009

jejda ste sa rozpisali
maji dala som si len orofar a tantum verde na hrdlo a napchavam sa coryzaliou, homeovoxom a coldrexom, akoze lekari by mali zo mna radost, zatial je to v pohode, to teraflu skusim tiez ked tu tolko o tom basnite 🙂

a uz chapem tu sobotu. sak sa rozhodni ci sa ti bude chciet byt s muzom v sobotu a potom sa dohodneme, mne staci dat vediet den predtym 😉

mne decko nezje natierku ale vzdy ked neviem co tak mu spravim cestoviny s bambinom (Adus na veky ti budem vdacna za tento tip 😵 😵 😵 ) a to spraska bezo zvysku,. aj dnes mal na veceru a pojedol vsetko a to som myslela ze som mu moc spravila a este ma potom objjimal a pusinkoval a krasne ksichtiky struhal a to teda on mi tych pusiniek moc nechce davat. 😵 😵 😵

zuzana76
autor
27. feb 2009

inak chutne natierky

tvarohova - maslo, tvaroh, najemno pokrajana cibulka/ pre dieta mozete vynechat/ , sol, natvrdo uvarene vajce
tvarohovo-mrkvova - tvaroh, maslo a najemno nastruhana mrkva
zeruchova - syr cottage , maslo, sol a zerucha na posypanie - moze byt aj ina bylinka, napr pazitka
syrova s cesnakom - maslo, sol, nastruhany syr, pretlaceny cesnak
syrova s petrzlenovou vnatou- maslo, nastruahny syr, sol a ozdobit petrzlenovou vnatou
natierka z vareneho kuracieho masa a mrkvy - maslo, nadrobno nakrajane alebo pomlete maso, varena mrkva pripadne ina zelenina - karfiol, kalerab , sol, trochu cierneho korenia

maji4
27. feb 2009

Adulák ahá tak skúsim aj ja dík 😉 😉

adulak
27. feb 2009

ja som minulu nedelu robila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8579 ameli to spraskala, ze som sa az divila 😉

adulak
27. feb 2009

maji, tak nech liluske chutia...nie, ze budes potom na mna nadavat, ze si to varila a ona to nechce 😔

letuskah
27. feb 2009

adulak toto ja varim ako privarok zemiakovy a je to mnam mnam, to moze aj Kubko, mam tip na zajtra, dakujem 😉

a ja som uz bryndzu dala ale to len v ramci toho ze sme mali bryndzove halusky a potreboval to ochutnak ale ze by sa za nimi siel zabit sa neda povedat, to uz vidim ze jedla ktore lubim mi oprdi, vid segdinsky gulas...

no idem si lahnut, tak pekny vecer este a ak sa neukazm tak aj vikend 🙂

zuzana76
autor
27. feb 2009

drozdova - na oleji spenena cibulka, drozdie, sol a jedno vajce - urobit prazenicu a natierat na chlieb

to som vymenovala take co mozu uz aj nase deti

adulak
27. feb 2009

zuzi, jeeej 😀 dikes. vyskusam nejaku

zuzana76
autor
27. feb 2009

este som nedavala tuniakovu, ani sunkovu, ale sunku uz jedol, takze aj sunkovu natierku by mohli

letuskah
27. feb 2009

inak sardinky mozu? lebo my robievame sardinkovu a ako tu o tych natierkach pisete tak mi prisla chut, len neviem ci moze aj Kubko 😕

adulak
27. feb 2009

letu, pa a dobru nocku.

ameli mi segedin jedla minuly tyzden 1x a v noci stale plakala. len neviem z coho. ci zo zubov alebo z tej kapusty 😒

zuzana76
autor
27. feb 2009

na jar sa chystam robit aj syrovo -redkovkovu

syr Lucina, maslo, nastruahane redkovky a pazitka na posypanie

maji4
27. feb 2009

Adulák neboj ja si už všetko poctivo ukladám aj s menom kto to tu hodil a potom ti napíšem "príjemné"IP že čo za somarinu som zasa varila 😅 😅 😀 😀 ale nie ved to je risk že či bude alebo nebude chutiť 🙂 🙂

Ďakujem baby fakt 😉 😉

zuzana76
autor
27. feb 2009

letu, ja som este nedavala, ziadnu konzervu, teda ani sardinky ani tuniaka, ale zase asi uz mozu, fakt neviem

maji4
27. feb 2009

Adulák ten recept vyzerá super ale je tu jeden háčik ja totižto nemám takú peknú zapekaciu mysu 😀 😅

zuzana76
autor
27. feb 2009

ja oblubujem na natierky syr Lucina, chuti nam a lahko sa rozotiera