Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

retaux
22. okt 2009

Zuzi: a ty nevieš, že to napísal Ján Smrek 😨 Ja som myslela, že to je známe. Veď to sú všetky tie básničky o Adamovi, čo v škole nesedel... a podobné 😉

katika1
22. okt 2009

zuzi to bol Smrek 😉

katika1
22. okt 2009

ret 😀 😀 😀
Bľačia ovce zarána, bača pečie barana, babke tečú slinky na kus baraninky 😀 😀 😀
ja si toho dosť pamatám od neho

retaux
22. okt 2009
retaux
22. okt 2009

Katika 😀 aj ja 😀

katika1
22. okt 2009

jéj aká ostalgia za detstvom 😀
ja mám dakde u mamy túto knihu

retaux
22. okt 2009

Ja som knihu nemala, ale pamätám si ich dosť.

katika1
22. okt 2009

riška som učila tú na č ešte dávno a to bola sranda ako to vyšušlal 😀

zuzana76
autor
22. okt 2009

no teda, vy ste dobre

teda nevedela, ja si uz nic nepamatam ale u nas je na taketo veci svokra

Adama poznam, a mozno aj niektore ine, ale teda nevedela som autora

retaux
22. okt 2009

Ja som chcela ísť s Luckou dnes k svokrovcom a nejako sa neviem odtrhnúť od PC 😀

zuzana76
autor
22. okt 2009

tak poznam dost vela tych basniciek

maji4
22. okt 2009

Ahojte 🙂 🙂

ZUZI 😲 😲 😲 😲 no toto ako sa ti to podarilo ,že vie Paťko tooooooooooooooolko písmeniek???Noooo fakt je ŠIKOVNÝ!!!!!!!! 😕 🤐 😵 😵 😵
Som ten videoklip ukazovala mužovi a samozrejme ,že už to na Lili skúšal 😅 😅

maji4
22. okt 2009

A ja som dnes to odplienkovanie vzdala na plnej čiare nie a nie ona sa síce vypýta ale už ked má cvrknuté a aj tak ju musím prezliekať ale to sme doteraz nemali to ako teraz bola chorá tak odvtedy 😔 😔 tak som to vzdala a skúsim zasa neskôr lebo fakt nemám na to nervy a aj sa bojím ,že mi prechladne ved to neni sranda mať stále mokré v nohavičkách 😔 😔 😔

maji4
22. okt 2009

Ret Lucinka je krásne dievčatko a vôbec nevyzerá na chlapčeka 😵 😵

maji4
22. okt 2009

Leni tak zajtra Veronike držíme palce nech ju to moc nebolká 😖 😖

Ret super ,že už nemá také problémy s tým jačmennom klop, klop, klop....a to je už tomu ROK čo ju operovali 😲 😲 😲

mima07
22. okt 2009

zuzi tak po pozreti tvojho videa asi na stretko nepojdem 😲 😀 sikulka je patko no este ze vo vymyslanim a nerobeni dobroty asi alexa nikto neprekona 😀 😀
ja basnicky nepotrebujem mojmu sa lubia len take kde su cisla 😀 😀
a uz to vidim ako sa bude s dvojkami byt o handry a ine upratovacie pomocky 😀
leni verce drzim paste
maji vy mate este plienky ja som myslela ze alex je posledny

maji4
22. okt 2009

Mima hej no dnes som to vzdala ved keď si zakaždým cvrkne tak sa aj bojím aby neochorela na ľadvinky alebo niečo vážnejšie 😔 😔

katika1
22. okt 2009

no tak Ti poviem mima, že Riško bude další do bitky o upratovacie a čistiace prostriedky 😀 😀 😀
mojho krpca písmenká nezaujímajú - iba čísla a značky aut 😕 a to ani nemá otca bankára ako alexík 😅 😀

mima07
22. okt 2009

katika ja dufam ze je po maminke proste na cisla

zuzana76
autor
22. okt 2009

tak my sme na pismenka, cisla, znacky aut a mapy, ked v telke zacuje nejaku krajinu, tak mu musim hned na mape ukazat,ze kde sa nachadza/ minule napriklad Thajsko/ na tej velkej mape, co mame v detskej izbe a mam ju aj v albume odfotenu

my sa bit o cistiace prostriedky nebudeme, my sa celkovo bit nebudeme 😀 / teda dufam, mozno ma Patko prekvapi na stretku, ved uvidime/

najskor uz velmi dlho, asi polroka poznal psimenka A O N T S a postupne sa pridavali dalsie

ale ked mu ukazem dve pismenka ze PA tak ich precita - P- A ale nevie to spojit do slabiky

No po mne asi nebude, kedze nepoznam ani Smrekove basnicky 😀

retaux
22. okt 2009

Maji: Ďakujeme 🙂

Lenka: aj ja držím Veronike na zajtra palce. Nech jej to urobia rýchlo a čo možno najbezbolestnejšie (to aké slovo 😀 )

A Lucka by sa ani o čistiace prostriedky nebila, ani ju nebavia čísla a písmenká, ani značky a autá... Ale zaručene sa stavím, že vie vylúdiť zo seba ten najvyšší piskľavý tón 🙄 😀

A jedna básnička pre Miminho Alexa (keďže v Smrekových si asi nič preňho nenašla):
Bola babka, mala capka,
capko mal 2 rohy,
3 zvončeky na retiazke,
4 bystré nohy.
5x už bol za potokom,
6x skočil bystrým skokom.
7 kačíc naplašil
8 husí vystršil.
Deviateho barana, Aničku a Ivana.
Sotva bilo 10 hodín,
vyskočila spoza vŕby
nahnevaná babka
a odviedla capka.

😀 😀 😀 😀

zuzana76
autor
22. okt 2009

ret, aka super basnicka 😀

letuskah
22. okt 2009

caute
Leni Verci prajeme co najmene bolavy zazitok, drzime palce

Ret Lucka je zlatunka a vobec nevyzera ako chlapcek a ma strasne krasne ocka 😵 😵

tie basnicky poznam aj ja aj ked som si vsetky nepametala ale sa mi dost vratilo z nejakych starych zasob v zavitoch ale mame aj knizku. len som netusila ze je to smrek 😀

Kubko by sa mozno pobil o upratovacie nacinie ale on skor kladivo a srobovak do ruky, najpisklavejsi ton bude urcite nas a ked ide hudba tak sa furt natriasa a toci, no a huba sa mu zastavi len ked spi alebo natiera stetcom stenu (nastastie len vodou)

katika1
23. okt 2009

ahojte 😵 ret aká básničkárka 😀

retaux
23. okt 2009

Dobré ráno!
Letu: dík 😉

Katika: snažím sa 😀

katika1
23. okt 2009

ja som tu dnes bola prvá wow! tu to žije dnes 😀

peta28
23. okt 2009

Zuzi akoze pred Patkom klobuk dole, som to pustala aj tu kolegyniem a wau.. len mi tak napada co bude Patko robit v skole???

Ja som malu este abecedu neucila, ona je skor na basnicky a pesnicky, tyhc vie velmi vela, ale kupim tie pismenka aj ja na Vianoce, lebo som to video pustala vcera malej a velmi sa jej ta abeceda pacila

katika1
23. okt 2009

Peťuš nápodobne 😀 riško už za včera sa nabiflil filomenu, kedže som si ju pripomenula 😀 😀 😀

zuzana76
autor
23. okt 2009

dobre ranko

my sme doteraz spali, lebo o 6.30 som si ibalgin musela dat, brucho ma bolelo, patkovi som zase sunar urobila a spali sme az doteraz

tu prsi, teda teraz moemntalne nie, ale je to na spadnutie

Peti, neviem co bude v skole, ved zatial to su len psimenka, skladat ich a citat este nevie a poznam aj deti co isli do skoly,ze normalne vedeli citat, dnes je uz dost vela takych deti a ak ma dobru ucitelku, tak vie detom v triede rozdelit robotu tak,ze ani deti co su popredu sa nenudia, ale uvazujeme o nejakej alternativnej skole, len v NR zatial nic take nie je, ale ved este mame habadej casu, takze dovtedy hadam bude. To len uvazujeme zatial, inak my sme ho to neucili, ze - pod sem, ideme sa ucit citat. On sa nas sam vypytoval - A toto je co, a toto je co, povyberal knihy z kniznice a nosil mi ich a stale sa vypytoval

katika1
23. okt 2009

ale jasné zuzi, jednak je to ešte skoro a jednak to ešte sa musí naučiť písané a malé a velké a podobne.. takže aj v škole bude mať čo robiť 🙂
ale je to šikovník 😉 mne aj doktorka vravela, že Riško je ovela popredu, že nech ho dáme do špecialnej školky, ked pojde, ale 10tis mesačne nezvyš nemám 😅 takže pojde do obyčajnej dedinskej 😀