Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

retaux
26. jan 2010

Bilu: BAROKO, nie rokoko 😀

zuzana76
autor
26. jan 2010

aj ja si myslim,ze baroko tam bude napisane

inak australcania ked pisu listy, tak davaju na koniec za podpis xxx a to znamena,ze posielam ti pusu 😀 , nepisal mi to ziadny chalan nemyslite si, ale na gympli sme mali doma na tyzden jednu australcanku a ta mi to potom tak pisala v listoch aj vysvetlila 😀

slavenas
26. jan 2010

ret ,vážne 😨 😨 u nás je toto všetko práve naopak Vanes je lepšia a dá sa viac ukecať ked sme samé , akonáhle u niekoho sme tak neposlúcha a už vôbec si nedá vysvetliť veci ktoré musí urobiť ... sa ukazuje pred cudzími ... doma vie že neuspeje so svojím krikom a podobne .

nika07
26. jan 2010

čo? nesadá si 😝

lenkamt
26. jan 2010

Mimi my:

mlieko 250ml
kúsok ovocia
polievka - plná miska
druhé - nie veľa
olovrant už len nejaká doboška alebo jogurt
krupica z fľaše
takže tiež ničmoc 😝

retaux
26. jan 2010

Náš jedálniček:

Ráno: mlieko - plná fľaša
Desiata: buď jogurt alebo chleba so šunkou, paštétou, maslový...
Obed: plný tanier polievky
po vyspatí: druhé (mäso, zemiaky, cestoviny...)
olovrant: niečo, čo nemala na desiatu (jogurt...)
večera: mlieko - plná fľaša

A medzi tým ešte papá aj sladkosti aj ovocie a hocičo, čo jej kto podá 😀

retaux
26. jan 2010

Slavi: ale to len keď je u nich sama. Keď som tam aj ja alebo MM, tak znova neposlúcha. Ja mám proste na moje dieťa zlý vplyv 😀

zuzana76
autor
26. jan 2010

my jeme teraz katastrofalne

ranajky polka krajca chleba, aj to niekedy nei cely s mliekom - 150 ml, ked dam viac, tak sa dose.ie 😝
potom nejake jablko, piskoty alebo brumik, proste nejaky pamlsok

potom obed, ked je dobra polievka, tak zje aj 2 taniere, ked mu nechuti, tak 4 lyzice 😠
druhe je asi hodinu po polievke - trochu kase, alebo ryze s masom, ale dnes bola vyprazana cukina a tu nechcel, tak mal len trocha kase 😠

potom olovrant nejaka mandarinka, alebo trochu jablka, alebo rozok, proste co je doma a na co ma chut

vecera - ked zostane z obeda, tak trosku z toho, alebo polka krajca chleba a mlieko 150 ml

slavenas
26. jan 2010

my jedálniček presne ako Ret 🙂

inak to asi hej, že iba ked som tam ja tak je zlá lebo sama býva iba s mojou maminou a tá sa nikdy nesťažovala

mimi.k
26. jan 2010

Tak dobre, tak to sme s jedením asi v normále...ja som si všimla, že pekne zje obed hlavne vtedy, keď nemá desiatu...ale tiež mu musí chutiť. A keď dostane sladké, zje aj viac normálneho jedla - tomu nerozumiem, ale je to tak. A z ovocia je už dlhšie len jablká...

A ďakujem za linky.. 🙂

zuzana76
autor
26. jan 2010

patko je dobre vtedy, ak je navarene to co lubi, ak je navarene nieco ine, tak len vyslovene ochutna a niekedy dokonca vypluje a hotovo, cely den by nic nejedol

ako ho mam naucit , aby nebol priebercivy? nemam mu dat cely den jest 😕 , to mi je zase luto, hlavne, ked ja sa tu napchavam

bilushka
26. jan 2010

Ret, ja som napisala rokoko? uz som totalne mimo 😀 😀 😀

My jedalnicek:
ranajky: ovocie(banan+jablko, hruska+2kiwi)-pisem aj mnozstvo, aby ste vedeli, ze vela 😀 plus 250 ml mlieka
obed: plny tanier vareneho-bud masova polievka, alebo maso na zelenine a priloha
olovrant: jogurt
vecera: 250 ml mlieka plus nejake pecivo-malo: pol rozka alebo chleba so syrom a sunkou

A mame 17 kil.
Fakt neviem, z coho pribera 😅

retaux
26. jan 2010

My z ovocia tiež najmä jablká, mandarinku a kivi. Sem-tam ešte vezme na milosť banán. Inak nič.

mimi.k
26. jan 2010

Zuzka, majú toho viac, okrem xxx používajú veľmi často aj ooo, to je zasa objatie a tak 😉

peta28
26. jan 2010

Bilu my sme mali takyto priestor ked sme malej dali velku postel a vznikla nam tam taka fuga a kupili sme v mobelixe normalnu policu na knizky siroku 60 cm a za nejakych 19 eur, vsak sa skus pozriet na hotove mozno to tam napasujete

zuzana76
autor
26. jan 2010

mimi, no urcite, to uz neviem, mne pisala stale len xxx 😀 😀 , tak sme sa najskor smiali,ze sa asi nevedia pdopisovat celym menom 😀

mimi.k
26. jan 2010

Adamko má 13,3 kg...

zuzana76
autor
26. jan 2010

bilu a tebe , ked maly zje jablko alebo kiwi a za tym mlieko, tak sa nepototo? 😕 lebo patko ano

patko ma 14 kg

bilu,ze 17 😕 , to moja svokra spomina,ze moj muz mal 16 kg, ked isiel do prvej 😕

slavenas
26. jan 2010

ret s tým ovocím tiež uplne tak isto ako vy 😉 😉 jablká veľa ...

bilu vanesa má 15,8 kg a meria 99 cm meria sa stále u našich , som nechápala že že o chvíľu bude mať meter 😨 😨 😨

retaux
26. jan 2010

Lucka má niečo cez 12 kg.

peta28
26. jan 2010

Tak to sme preskocili aj Adamka.. Timka ma 15 kg 😀

peta28
26. jan 2010

ale meria len 93 cm, teraz sme kupili meter na stenu, tak to viem presne

slavenas
26. jan 2010

ret že 12 Lucka aké drobátko 🙂 🙂

zuzana76
autor
26. jan 2010

fuuuha, to tu mame ake babizne 🙂

no ale ja som bola vzdy cibik a muz tiez, tak mozem byt rada,ze ma aspon tych 14 kg 😀

bilushka
26. jan 2010

Peti, len my mame take krive steny, ze tie skrine letia kazda na jednu stranu, tak tam ani nevznika obdlznik, ale policky budu v tvare lichobeznika, inak som tiez uz takto uvazovala o skrini, len chcem mat ten priestor zaplneny az po plafon, ved vies, kazda skrinka na odkladanie je dobra.

My tiez meriame 98 alebo 99 cm.
Tu vahu nechapem, sladkosti sice papa (teraz neposlucha, tak ma zakaz 😀 ) ale ze by az tolko, ze z toho tak pribera? No a co, hlavne ze je zdravy.

Zuzi, mne sa to tiez zda byt cudesna kombinacia ze ovocie a mlieko ale nema z toho hnacku a takto si to vzdy sam naordinuje.

retaux
26. jan 2010

Slavi: teeeeeda, tak to je Vaneska riadna baba, Lucku som dnes u doktorky premerala a má 92 cm.

Lucka je tu takmer najstaršie a takmer najmenšie levíčatko 😀

bilushka
26. jan 2010

Ja ked som bola mala, tak som bola taka bruskata, ako je teraz Matejko, nie ze vylozene tucna, ale presne takto licka a brusko mi trcalo. Potom ked ma v skole zacalo tak nenormalne tahat hore, tak som uz bola vyzla, ja som bola od prvej triedy na zakladke prva alebo druha najvyssia v triede.

slavenas
26. jan 2010

bilu sa budem opakovať ale mne sa Matejko nezdá vôbec bacuľatý 😨 😨

retaux
26. jan 2010

A ja som sa dnes objednala na ten 3D uzv. S Luckou sme vtedy neboli, ale teraz sme si povedali, že pôjdeme aj my. Len pokým sme sa rozkývali, tak už som v 25tt, tak dúfam, že ešte tam aj niečo uvidíme. Nieže malé tam už bude také natlačené, že z toho nebudeme mať žiadny zážitok.

bilushka
26. jan 2010

Slavka, ani mne Vaneska nie, iba ked som ju v Dudinciach zdvihla, tak som citila, ze je to nasa vahova kategoria.

Ret a na 3D ti ale povedia, co cakate, ci povies, nech vam to nehovori?