Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

slavenas
1. okt 2009

booože " kto" fakt som chorá 😅

mmem_
1. okt 2009

caute

no ja som tiez hotova,uz nech som zdrava lebo fakt nevladzem a maly od rana len mama,mama,mama uplne extremne vyzaduje pozornost 😠
No muz dojde po 3 dnoch domov tak sa tesim lebo uz tretie rano vstavat o 5 a 5.30 je nad moje sily 😀 normalne vstavame o 6 tak ta polhodina mi chyba 😀

a ake su tie kuracie placky ala Lenka?

mish: ja tiez nie som pobalena,v byte bordel jak v tanku, takze sme uplne pripraveni na prichod babatka 😀 ,ale cez vikend ide maly na Sk tak snad neico stihnem pripravit uz,
ja mam tentokrat asi dobreho doktora, no uvidime po porode,na pasy idem o 3 tyzdne, v nasej porodnici nam ani nerobili tie ozvy extra len cez UZV

zuzi: aha tak ja som to zle precitala, my mame take tie pismenka co nam poradila Mimi.k a ma to na stoliku a ked ma chut tak si to prinesie a citame si. S ako Simon, T ako Tato M ako Mama 😀
ja veru tiez nemam trpezlivost velakrat 😀

maji4
1. okt 2009

Ahojte baby rýchlo sa vyzdravte......

Lilianka bola dnes strašne zlá pravde podobne preto ,že spala len toľko, kolko spala ale teraz na večer sa mi zdalo ako keby sa jej začínal púšťať soplík ...no dúfam ,že ju zajtra vykurírujem lebo to už bude neúnosné toľko chorôb 😔 😔
A to som chcela isť od pondelku na týždeň k našim no asi pôjdem do predele a nie si oddýchnuť 😖

maji4
1. okt 2009

mmem o 5-tej 😲 😲 😲 tak ked mne napríklad takto skoro vstane Lili tak do 7 ešte ležíme v postieľke a pozeráme rozprávky joj aká to je výhoda mať aj v spálni televízor ja ešte pochrapkávam a Lilianka si pozerá 😅 😅 Medzi tým si aj Lili ešte podrieme a potom zasa chvílku pozerá... 😵 😵

maji4
1. okt 2009

mimi tvoja mamina by k nemu asi mala isť aspoň pre to aby ju psychicky podporil nejaký "cudzí " človek .

A strašne ti držím palce aby ti to pomohlo.

zuzana76
autor
1. okt 2009

mmem, coze????? o 5.00? no my bezne vstavame o 8.00, ale niekedy az o 9.30 a co ti bolo? prechladnuta? Ja vas teda baby obdivujem, co byvate uplne mimo rodicov a nema vam kto ani dieta postrazit, ked vam je uplne zle, alebo potrebujete ist lekarovi a o poriadok sa neboj, ak nestihnes ty, tak dorobi nieco muz, jedine pozehli vecicky pre babetko a prichystaj si tasku do porodnice

ale tuto noc sme nespali vela,teda ja tusim vobec a preto sme si zdriemli cez den, teda riadne pospali, ved to boli hadam aj 4 hodiny

patko sa boji cikat, uz ho to neboli pri cikani, ked spusti, tak tecie riadny prud a neplace uz, ale kym pusti, tak mrnci a mrnci, ze ho to bude boliet, proste ma strach cikat ☹

zuzana76
autor
1. okt 2009

peti, teraz som citala o tej svokre, tak podobne to mam aj ja , tiez urazliva,

zuzana76
autor
1. okt 2009

nika, tak to nestusim ako sa tie popoluskine sestry volaju

slavka, skore uzdravenie

zuzana76
autor
1. okt 2009

tak mne sa tie lidlacke veci uz iste neujdu, ja teraz moc s malym nechodim von, ked ma teito problemy 😒

maji4
1. okt 2009

Ahojte som tu len na skok lebo mi Lilianka už 2x vracala asi jej nejako zle padol obed lebo od obeda mi stále vravela ,že grgám a budem vrackať...tak len chodila k lavoriku a vždy si odplula...a na chvílku zaspala a potom sa zobudila a už to išlo... 😖 😖 ak bude celú noc vracať tak zajtra skočím k lekárke.

mmem_
2. okt 2009

ahojte

zuzi: my mame nejaky virus ci co, lebo prechladnut sme nemali kde ale boli sme na takej firemnej akcii z muzovej roboty a tam bolo asi 2000 ludi, staci ked jeden kychne a uz to ide, zuzi a ste uz bez plienky?

ja uz dens asi lepsie ale pre zmenu ma boli brucho 😠

maji:tak nech to skoro prejde

a este som toto objednala malemu na vianoce

tuto vcielku maju

http://www.matejovsky-povleceni.cz/vcelka-maja....

peta28
2. okt 2009

Maji ako sa mate? Dufam, ze to Lili preslo a nemate zas nejaku virozu.. presne preto neznasam cakanie u lekara, si v cakarni 3 hodiny s chorymi detmi a my takto zarucene domov vzdy nieco donesieme.

zuzana76
autor
2. okt 2009

mmem, s plienkovanim sme na tom nasledovne

cikat sa uz doma pytal na nocnik / teraz sa to kvoli tomu zakroku na urologii pokazilo a ja som bola rada , aj ked spustil na zem, a vycikal plnu nadrz, lebo to len zadrzoval, takze tieto 2 dni sme nocnik nepouzivali, bud do plienky, alebo sa normalka pocikal na zem, ale nevadi, ved sa po case vratime hadam k nocniku /, no a na kakanie si stale pyta len plienku, ma nejake zabrany kakat do nocnika, ci co

jujha virus, tak dufam, ze uz je lepsie, davaj si pozor na seba

majiiiii, chudatko Lili, dufam,ze to nebude nic zavazne a naozaj len jej zle padol obed

a cakanie u lekara neznasam aj ja,odtial clovek pride hadam este viac chory ako tam ide 😒

zuzana76
autor
2. okt 2009

inak uz nas cikanie neboli, noc bola pokojna a spali sme az do 8.20

mmem, este na von mu stale davam plienku

retaux
2. okt 2009

Ahojte!
Maji: tak snáď je už dnes Lili v poriadku a nemusíš s ňou k dr. 😉

A teraz by som sa chcela opýtať hlavne tých, ktoré čakajú druhé mimi, že ako je to s tým rodičovským príspevkom. Ten zvýšený dostane len dieťa do dvoch rokov, ale platí to aj pre druhé dieťa? A ak idem z materskej do materskej (čiže som nebola zamestnaná pred druhým tehu), tak nedostanem? 😕

mishelin
2. okt 2009

ret ja som ztohoto jelen,ja len viem ze ja nic nedostnem lebo som nerobila pred tehu,vsak je to tak?viete mi to niekto po lopate vysvetlit 😅

retaux
2. okt 2009

Asi teda nedostaneš.

Ale keď niekto robil pred prvým tehu a potom hneď ide na druhú materskú? Tak asi tiež nedostane, nie?

maji4
2. okt 2009

Ahojte tak sme späť od lekárky no a je to laryngitída 😒 😒 potom v noci už nevracala vôbec ale každú chvílku som jej odsávala a nikdy by som neverila ,že sople sa spustia behom pol hodiny ale také strašné zelené ,že my až zle bolo 😔 😔

maji4
2. okt 2009

a doktorka hovorila ,že teraz tých laryngitíd je straaašne vela u detí..,že sme to mohli chytiť kdekolvek 😖

mmem_
2. okt 2009

ahojte
tak ja som dnes bola odniest papier od gyn na urad no sodoma -gomora,
takze matersku mozem cakat tak najskor koncom novembra 😝,

tu som nasla take rady ohladne laryngitidy

http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/zanet-hrta...

zuzi:tak to mate dobre,nas povie kakat az ked ma po, vycika sa len ked ho posadim 😒 ,na zachode ho to celkom bavi ale skor hadzanie papiera do misy a stahovanie

peta28
2. okt 2009

Maji tak ma to mrzi ze zas vas nieco draplo.. dnes je asi uplne jedno ci je dieta v kolektive alebo nie .. tka sa skoro uzdravte 😉

zuzana76
autor
2. okt 2009

mmem, neboj sa, on si to zacne uvedomovat, inak skuste mu nieco kupit, nieco po com tuzi, u nas je to hasicske auto, uz je dost dlho kupene a je na skrini, dostane ho, az ked zacne kakat na nocnik,a lebo do zachoda, je s tym uzrozumeny, len kakat nekaka 😀 a vzdy povie, ze -" Az vo stvrtok " , sranda je ked to povie, a je prave stvrtok, vtedy povie,ze este- nebude kakat - proste nechce, ale cikat zacal az po tomto aute, akonahle sme ho kupili, tak sa zacal pytat aspon cikat

maji, drzte sa, nech vam to cim skor prejde

a ja som bola v lidli a este mali posledne kusy, tak som kupila jedno pyzamo, 3 pancuch a jedno spodne pradlo - tricko a take leginy

ozaj a nejako dlho tu nebola biluska, ci sa len mylim?

zuzana76
autor
2. okt 2009

joj a dala som par ks fotiek, aj zo stretavky, atk mozete kuk

baileysa
2. okt 2009

ahojky,

chorobkam zelame rychle uzdravenie, nech ich to dlho netrapi...

ret, s tym rodicakom neviem, ako bude, ja si platim to pripoistenie, takze teoreticky by som ho mala dostat, kedze tam ide o to, ze ci si bola poistena... len jedna kamoska vravela, ze sa to tyka iba prveho dietata, tak neviem, nikde inde som to zatial nepocula, iba od nej... aj tak je to riadne nespravodlive 🙄 ved ti co, su dlhsie doma (teda napr. 2 materske za sebou) potrebuju podla mna viac podporit, kedze su tak dlho bez prijmu 😔 akoze je mi jasne, ze hlavne to nechcu dat romom, ale takto odpilili aj studentky aj zeny, co su doma dlhsie, lebo maju viac deti... no hlavne, ze mame socialnu vladu 🙄

leni, bilush, kati, uzite si to zajtra riadne a cakame fotkose, sice budu skor vhodne pre fb 😀

co sa tyka abecedy, tak si myslim, ze gretka ani netusi, co je napisane a co je obrazok 😅 😀 riadne sikovne mate deticky 🙂

mimi, tak ten bylinkar super, ked ti aj takto porozprava, ja alternativne sposob mozem, sak to vies 😉

maji4
2. okt 2009

Ahojte no strašné strašné stále jej tečie z nosa aôe stááále 😢 😢 teším na noc 😖 😢 😔 ☹ ☹

Peti akurát mi dnes volala kamoška čo spolu chodíme von na ihrisko a som jej hovorila ,že má Lilianka laryngitídu a ona mi zapotí ,že včera keď sme boli vonku mi zabudla povedať ,že predvčerom boli s malým u lekára ,že tiež má laryngitídu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 normálne som ju skoro zožrala cez telefón 😠 😠 tak ona ide s chorým deckom von a ešte sa jej neuráči mi to ani povedať 😠 😠

maji4
2. okt 2009

Zuzi jej aká si tam vysmiata 🙂 🙂 😉 😉

retaux
2. okt 2009

Ahojte!
Baily: a koľko si platíš to pripoistenie? Tak by som si aj ja, možno to bude tak lepšie. Platíš si to od začiatku tehu?

Maji: ja keď je Lucka chorá a idem s ňou von (napr. do mesta na nákup, keď musím), tak Lucke ani nedovolím priblížiť sa k deťom a chodíme tak, aby ani nevidela žiadne ihrisko, nech sa naň nepýta. Niektoré maminky to majú asi v paži 😠 😠 😠 Som zvedavá, čo by ti ona povedala, keby to bolo naopak. 🙄

Baby a užite si nahých chlapcov. 🙂 Aj ďalekohľady ste si zobrali, či máte dobré lístky 😀

maji4
2. okt 2009

ret ved som si užila ked mala Lilianka vtedy salmonelu ale už jej nič nebolo ani hnačky ani nič tak som bola vonku a ona krava že rýchlo preč nedotýkať...no také nervy ale neboj ved ja jej to pripomeniem 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ved to Lilianka mala v telíčku vyše 3 mesiacov a snáď si nemyslela ,že teraz ja 3 mesiace nepôjdem s Lili von keď jej nič nebolo 😔 Doktorka mi sama povedala ,že môžem ...

maji4
2. okt 2009

baby veru užite si chypákov a hlavne sa poriadne zabavte 🙂 🙂

baileysa
2. okt 2009

ret, platim kazdy mesiac 44,10eur, ale musis byt 270 dni pred porodom, tak neviem, ci ti to este vyjde 😒 tusim to vychadza tak, ze musis byt pred tym ako otehotnies...

inak ti este vzdy zabudnem napisat o tom um, nakoniec nam sused doniesol bifidus 1 po 11eur za krabicu...preberal to mm, tak ani neviem preco nie 2, lebo on si to samozrejme nevsimol...

maji, to je uzas s tou "kamoskou" 🙄 aspon na to dako zareagovala, ze aj vy mate a ona ti nic nepovedala???