Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

zuzana76
autor
2. okt 2009

jej baby, tak to vy uz zajtra mate tych chippakov 😀 ? no tedaaaa

baily a kolko si platis to pripoistenie?

zuzana76
autor
2. okt 2009

ozaj baily a ta cokolada ti stale neprisla? teda oni to fakt zozrali na tej poste 😠 🙄

tintinka
3. okt 2009

dobre ranko
retaux, to pripoistenie uz nestihas. musis si to platit tak ako pise bai minimalne 270 dni pred porodom...no a stym zvysenym rod. prispevkom nechapem, ako len na prve dieta? to som este nepocula. ja mam pocit ze to bude tak, ze ked prechadzame z materskej do materskej, tak to nema vplyv, ale to ci sme pred tym pracovali a ci splname tu podmienku, teda narok na materske. ja som mala narok na matersku ked som teraz nastupovala (takze dostavam 55% z platu + toto co som si platila navyse) a kedze narok na matersku mam, ratam, ze dostanem potom aj ten vyssi rodicovsky...teda pevne dufam. cize ak budes si pracovala pred prvou materskou a mala si narok na materske, budes mat aj teraz a tym padom by si ten rodicovsky mala dostat.

mish, teraz ked budes nastupovat s druhym babetkom, popytaj sa na urade prace na ten prispevok na starostlivost o dieta. kedze patko este nema tri roky, mala by si mat na nho narok odo dna nastupu na druhu matersku az do dna, ked druhe babo nedovrsi 6 tyzdnov + aj za prvych 6 tyzdnov na druhe babo. na urade prace ti poradia, len sa ich treba pytat, lebo niektore su tak strasne ochotne 😠

baileysa
3. okt 2009

ahojky,

zuzi, 44,10 eur mesacne, to je najvyssi mozny poplatok, mozes si ale sama urcit kolko chces platit, podla toho ti potom doplacaju k materskej...

tintinka, len od tej jednej kamosky som pocula, ze vraj sa to tyka iba prveho dietata, ale nikde inde som to nenasla... teda, ze pri druhom nema na zvyseny rodicovsky narok nikto...

zuzi, ta cokolada nedosla ☹

baileysa
3. okt 2009

ret, akurat som sa docitala, ze sa to da stihnut, ak si menej ako 8tt... 😒

zuzana76
autor
3. okt 2009

baily diky, mozno budem aj ja platit, ja by som to este mala stihat, kedze tehu nie som, len je otazne ci budem a potom budem platit nadarmo

no ta posta ma na.rala, k.avy, oni to fakt zosrotovali, vies, co, ale dostala som teraz nejaku kuponovu knizku z DM, mam ti napisat postou co sa tam da kupit so zlavou? by som ti nieco z toho poslala, skoda,ze som to prvou triedou neposielala, teraz nemozem ist ani reklamovat tu cokinu 😠 🙄

zuzana76
autor
3. okt 2009

a podla mna to plati aj na druhe dieta, ani ja som sa nikde nedocitala,ze by to neplatilo a chapem to ako tintinka napisala

baileysa
3. okt 2009

zuzi, aku kuponovu? davaju nejaku novu, ku tej novej karticke? alebo este tu na 2. narodeniny myslis?
ale nerob si starosti, ja som ti to fakt poslala z lasky 😉 🙂

baileysa
3. okt 2009

ja dufam, ze to bude platit aj na druhe dieta...

zuzi, to doplnkove pripositenie by sa ti napr. oplatilo aj teraz pri patrikovi, ze ak si to platis a maly ochorie, mozes sa dat na ocr a zaplatia ti nejake peniazky (kamoska dokonca hovorila, ze aj ostatni clenovia rodiny ak ochoreju - manzel, mama a pod-) 😉 aj ked vlastne tak ci tak si doma, ale ked si toto platis, tak by ti to mali zaplatit, ze s nim "musis" byt doma... ja som to este nevyuzila, tak neviem presne ako to je, ale ze sa to oplati... hlavne ak planujete druhe... len tam je ten problem, ze to mozu kedykolvek zrusit, co aj teraz jedneho casu hovorili, tak som zvedava, ci to nezrusia...

maji4
3. okt 2009

Ahojte no tak my túto noc ovela ovela lepšie ten pamykoin je fakt zázrak 🙂 🙂

bai ale keď si to platíš to máš akože nejaké šetrenie alebo keď to nevyužiješ tak tie prachy už v živote neuvidíš???

bai len sa vykrúcala ,že prepáč zabudla som ti to povedať...a bla bla bože ved ja keď mám choré dieťa na ihrisko určite nechodím lebo viem že Lilianka chodí za detičkami a objíma ich a čo ja viem čo ešte...

baileysa
3. okt 2009

maji, nie je to setrenie, ale dobrovolne pripoistenie, takze ak by to napr. teraz zrusili, tak prachy neuvidim a aj keby som to nevyuzila, tak ich neuvidim... ja to chapem tak, ze si to mozu dobrovolne platit napr. zivnostnicky, aby mali nejaku "istotu", ked ochoreju, teda pn alebo ocr... plus je okolo toho kopec vselijakych inych veci, je tu na koni o tom aj cela tema, nemam to cele nastudovane, len to co si myslim, ze sa ma bude tykat 😉

a ta kamoska, fakt nemam slov... hlavne, ze ste uz mali lepsiu noc 😉

maji4
3. okt 2009

bai ahá tak už som tomu pochopila 🙂 ďakujem - pouvažujem 😉 toto isté sme preberali s Let ked sme boli na bezdetnom stretku a už v tom mám celkom jasno 😉

zuzana76
autor
3. okt 2009

baily, ved aj ja tebe z lasky poslem, je to taka knizka k tej novej karticke, co sa prechadza teraz na ten novy system, ze uz sa nebudu lepit tie bodiky, ale ti na kartu pripocitaju bodu, tak som dostala tu knizku, ale to asi aj ty predpokladam a je tam kopec veci co nevyuzijem

adulak
3. okt 2009

caute baby. vidim, ze tu riesite zaujimave temy.
takze:
- k tomu plateniu dobrovolneho poistenia- musite si to zacat platit do 8tt alebo sa dohodnut so sefom, aby vam napisal vyssi VZ alebo co najvyssi ako sa mu da. to sa tyka len tych co pred prvou MD pracovali
- a nedavno som citala od p. mihala toto. otazka: Poberam rodicovsky prispevok od maja 2009. tyka sa ma zvysenie od 1. januara 2010? odpoved: ak na urade prace potiadate pov 1.1.2010 o zvyseny RP, budete aj vy od januara 2010 dostavat prispevok vo vyske 256€ a to az do mesiaca, v ktorom vase dieta dosiahne 2 roky veku. podmienka je, ze ste pred RP dostavali matesrke a nevykonavate zarobkovu cinnost.
ale ci sa to tyka len prveho dietata neviem. ja si myslim, ze nie. 😅
- prispevok na starostlivost o dieta - ako pisala titinka. narok mate na obidve deticky do 6 tyzdnov od narodenia druheho babatka

zuzi, ta knizka v DM. to si musim asi vyplnit nejaky formular, ze? to mi potom daju tu karticku a bonusovu knizku, ci? 😅

zuzana76
autor
3. okt 2009

adulak, ano vyplnit formular a poslu ti domov taku karticku, tam ti za kazde euro daju jeden bod a potom si ich moes minat a mat zlavuna vselico

zuzana76
autor
4. okt 2009

ahojte

pridala som fotky novej izbicky patkovej, ale chybaju doladit este detaily, policky, nejake fotografie na stenu, obrazy a take krabice z Ikei na skrinu

maji4
4. okt 2009

Zuzi pekná skriňa 🙂 🙂 a vy ste mu kúpili akú postel tú velkú??hneď pri skrini??

maji4
4. okt 2009

Ahojte 🙂 🙂

my dnes noc celkom dobré síce sa budila ale to len na kašeľ raz za čas ale odsávať som nemusela joj ten pamykoin je fakt zázrak 🙂 🙂
a už sme bez teploty tak sa vytešujem 🙂 🙂 🙂

zuzana76
autor
4. okt 2009

maji, to je normalna klasicka valanda, teda su dve , prirazene k sebe ako manzelske postele a zatial tam spavam s nim ja, z jednej strany mu davam stolicku a vankuse a z druhej strany som ja, aby nespadol v noci dolu, to sme objednali na vystave nabytku tie valandy a ta skrina je z Ikei

a super, ze ste bez teploty, chudatko Lili a pamykoin nepoznam,to je co za liek?

maji4
4. okt 2009

zuzi to sú antibiotické kvapky zarábané do nošteka a fakt sú asi zázračné 😉

A tie 2 váľandy ste pravdepodobne kupovali zámerne aj pre druhé dieťatko ,že?Ale má to tam super ja som si najprv myslela podla fotiek ,že to je vaša spálňa 😎

katika1
5. okt 2009

čaute 😵 lenka kde je 😲 vyhlasujem každoročnú tradíciu chippákov 😀

peta28
5. okt 2009

dobre bolo baby?

retaux
5. okt 2009

Ahojte!
Tak ešte k tomu rodičovskému príspevku: som sa včera pýtala jednej účtovníčky a vraj to teda platí aj pre druhé dieťa, ale nie ak ide mamička z materskej do materskej. Medzi deťmi musela robiť 🙄 Takže mňa sa to netýka. Škoda, že si už nestíham zaplatiť to pripoistenie 😢

Maji: som rada, že už je Lili na tom lepšie. Pamycon je naozaj zázrak. Aj Lucke vždy pomohol 😉

Baby: veď nám prezraďte ako bolo na chippákoch 🙂 Všetky sme zvedavé a čakáme aj fotky. 😀

peta28
5. okt 2009

inac ret to je dobre nespravodlive, lebo ktora chce mat dve deti po sebe, tak je vlastne v nevyhode. Ako dlho by musela byt zamestnana medzi detmi aby mohla dostat vyssi rodicak?
Akoze tiez chapem ze je asi tazke vymysliet nejaky system ako odstavit romky, ale toto je dost nefer

retaux
5. okt 2009

Peťa: to neviem ako dlho. Ale je to fakt nespravodlivé, že kvôli spoluobčanom musia aj ostatní trpieť. 😖

tintinka
5. okt 2009

takto to pisu v clankoch "Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo, dočasne a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura ..." takze ja to chapem tak, ze ked teraz, ked som uz na druhej materskej, som splnila narok na materske (co som aj splnila, kedze ho dostavam) tak budem mat narok aj na ten zvyseny rod. prispevok. ale vlastne sa to este uvidi...no dufajme ze to bude takto a ta ekonomka sa myli 😉

tintinka
5. okt 2009

ved ti nasi spoluobcania predsa narok na materske urcite nesplnaju, a ti co ho splnaju, tak si aj ten zvyseny prispevok zasluzia, nie?

mishelin
5. okt 2009

caute baby,tintinka dik 😉 urcite si zajdem na upsvr 😉

a aj ja som zvedava ako bolo 🙂
maji-super ze lili je lepsie 🙂
a inak dnes nevladzem ani len vstat a chodit,len sediet a lezat 😔boze ja uz to chem mat za sebou,uz som uplne vycerpana,velke brucho,krize bolave,ved viete,a ktomu sa z malym natahovat najhorsiem i je ked ho mam dvihat do vane a z vane von 😝 a nic neobleciem,kedze ja som si tehu veci nekupila tak sa tesnim v mojich rifliach 😝a este taaaaaak straaaaaaaasne dlho 😔

tintinka
5. okt 2009

mish, to uz zbehne raz dva..a to sa este zmestis do normalnych rifli? to musis mat ake mini brusko? mna uz na pase alebo pod bruchom tlacila taky cas aj obycajna guma na teplakoch

lejla77
5. okt 2009

Ahojte 🙂

peta:
a my o prispevok prideme, aspon tak som to citala v navrhu. Nesmies pracovat, lebo nedostanes nic. 😠 Len tusim nieco trapne jednorazove. 😠 😠 😠 Mozes byt zamestnana len na dohodu. 😕