Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

zuzana76
autor
26. jan 2010

ahojte,

meg, no ved ja si to platim, tam kde v NR robia 3D uzv aj normalny 2D uzv, ak ides s doporucenim od lekara, tak to mas zadara a ked idem ako samoplatca, tak platim 10 eur

meganik
26. jan 2010

a este som sa chcela opytat, co davate krpcom na sopliky? Lebo my uz soplikujeme s prestavkami pomaly druhy mesiac, ale stale su sopliky priesvitne, takze dokina mi kaze len odsavat prip. smrkat a davat kvapky do nosa, kt. mam po tyzdni menit, ak by nezabrali a este davat fenistil kvapky.

meganik
26. jan 2010

jaaaj takze tak je to s tym uvz...uz som bola nestastna, ze som koza vobec nevyuzivala moznost chodit si obzerat babetko

zuzana76
autor
26. jan 2010

meg, ale mozno ani nepojdem a pockam tie 2 tyzdne a moj doktor mi robi zakazdym uzv, on ho ma v ambulancii

nejako sa mi ani do tej zimy nechce 😀 , ale zase moj doki mi asi ani neda fotku a takto by som aspon mala nejaku fotku, v tom centre, za tych 10 eur urobia uzv a aj daju fotky

zuzana76
autor
26. jan 2010

hmmmna sopliky, my nastastie casto enmavame, doteraz mal len 2x aj to soplil len asi 3 dni, ale tusim mi radili baby Sinupret

bilushka
26. jan 2010

Ahojte,
cakam, kym sa mi upecu francuzaky a potom ideme k Mimikovcom, aspon nejaka kultura 🙂

Peti, to fakt az tolko ti spravila OCR dole z platu?
To je otras, fakt rodicia s malymi detmi aby si vytrieskali celu dovolenku len na to, aby boli s nimi v case choroby doma, to je teda vizia do buducnosti 😖 Este dobre, ze aspon ta svokra je uz na dochodku, nech mate vztahy akekolvek, ale ved mala ju ma rada, tak to je hlavne...

Meg, to ste dobre skoro vstali, vy tiez ste take vzorne, ze rano pred 8 tusim nevyleziete z postielky, ze?
My dnes o 8:30 a teda neviem, ci ho uz ukecam na poobedny spanok, u nas su to tiez velke boje, ale tiez ho vzdy dam aspon si polezkat s mlieckom do postielky, nech si oddychne.
Meg, este kym si tu, tak prosim ta MS Krikova patri pod Vrakunu a Linzbotka nevies pod co?
Vcera som bola na pedikure a pedikerkina mama tam robi kucharku a ze kym oficialne nepatrime pod Vrakunu, tak si tam nemusim ani prihlasku davat-ze bez sance 😖
Tak ja uz neviem kam este dat nejaku "poistku".

Ret, ze bez pancuch, no ty si uplny blazon 😀
Ja: hrube pancuchy, ponozky a aj tak som stale vymrznuta, ty si ina zena!

zuzana76
autor
26. jan 2010

ozaj a to REt

ja tiez bez pancuch ani na krok a teraz nemozem mat take hrube, lebo ma tlacia na brusku, tak mam take speci tehu silonky a tie nie su velmi hrube a je mi zima a ani teple tehu gate nemam, len rifle a jedny take z teplakoviny

bilushka
26. jan 2010

Meg, ja neviem co na take dlhodobe sopliky, asi iba tie morske vody, ved kvapky do nosa sa mozu davat len nejakych 5 dni maximalne a fakt iba odsavat, aby jej to nezatekalo, teraz je otrasna vlhkost vzduchu, ako mrzne, tak aj my mame v byte len nejakych 30%, stale nam bezi zvlhcovac.

Zuzi, to je v pohode cena ze 10€ za ten uzv a ak ta to fakt ukludni, tak nie je o com 😉

Peti, vcera som si citala temu uzv Hlohovec a si predstav, ze uz to u nich stoji 45€, my sme kolko platili vtedy: 600 ci 900 korun?

zuzana76
autor
26. jan 2010

bilu, no neviem, nie som nejaka nervozna, ale tak chcela som ho vidiet a mat fotku uz aj ako vyzera teraz ,ze hlavicka, telicko, rucicky a tak. Moj doktor mi asi fotku neda

a ten Hlohovez zdrazel uz davnejsie, este ked sa platilo korunami

meganik
26. jan 2010

sinupret tusim doma ani nemame, vcera bol mm v lekarni a nechal tam skoro 60 €, strasne kolko tie liekz stoja 😠

bilu, hej mz vacsinou vstavame tak po deviatej, mame to tak od narodenia, aj ked sme jej rezim chceli zmenit a boli sme uy o deviatej v posteli aj tak vzdy zaspi ay okolo jedenastej 🙄 ale myslim si, ze skolka nam rezim zmeni

no a krikova patri pod vrakunu a linzbotka pod biskupice, ved zato som sa divila, ze si ju tak zavrhla, ved radsej daj viac prihlasok, aby si si zvysila sance 😉

bilushka
26. jan 2010

Ja ked som isla vcera na tu pedikuru, tak som nemohla ist v pancuchach, lebo ako by som sa tam vyzliekala cela az do gatiek, ked ma zacne robit, tak som si dala len ponozky a uplne ma klepalo a ked som sa doma vyzliekla, tak normalne ze stehna cervene od zimy a to som isla fakt len 5 minut rychlym krokom a teraz ked chodim na hodinu s malym a stale musime stat, lebo ved odhrnut lavicku, zobrat konar atd. tak by som uz bola asi fialova od zimy.

zuzana76
autor
26. jan 2010

aj ja som taka zimomrava, ale hlavne, ja by som uz mala zapal mechura alebo zapal pluc, kebyze sa neobleciem

bilushka
26. jan 2010

Meg, len ta Linzbotka nam je od ruky, ja by som potrebovala nieco po ceste, mozno ho dam este na Podzahradnu, len neviem ako to je, ked oni maju vlastne riaditelstvo u nas na Estonskej a iba elokovane triedy su na Podzahradnej, tak mam dat viac prihlasok, alebo ked budem tu jednu odovzdavat, tak mam povedat, ze nas mozu dat aj do tych elokovanych tried?

meganik
26. jan 2010

no bilu niekde maju prihlasky zvlast na tie elokovane a niekde maju len jednu prihlasku a pri odovzdani im povies, ze ho chces dat na tu ich inu skolu a oni si to tam poznacia

bilushka
26. jan 2010

Teraz som zistila, ze nasa mestska cast ma az 3 skolky a z toho ta tretia je pravdepodobne madarska-na Vetvarskej 😅 Tak asi fakt si musim dat aj na tu Lizbotku zatracovanu.

bilushka
26. jan 2010

Meg, ty si kam davas okrem Kameliovej a Krikovej?

meganik
26. jan 2010

no na tie dve urcite, kedze pod ne patrime a ja chcem skusit este aj tu tvoju linzbotku a este jednu v ruzinove, lebo tam maju kruzok ludovych tancov, ale tie posledne dve je len taky vystrel do prazdna, ale aspon skusim...lebo ked sa nam nepodari dostat do statnej skolky, tak potom neviem ako budeme improvizovat dalej

a ved madarska skolka nemusi byt zla, je dobre vediet cudzi jazyk a tu v biskupiciach by sa Matejko aspon nestratil 😅

bilushka
26. jan 2010

Meg, no to mas pravdu s tou madarcinou 😀

Ideme uz radsej von, lebo tento typ konverzacie ma neuveritelne dostava do zufalstva 😔
Preto radsej ani neodpovedam na tvoju otazku co sa stane, ked nam ich nikam nezoberu 😔

meganik
26. jan 2010

bilu ty a do zufalstva??? ved ja si tu spomedzi vas pripadam pomaly ako najvacsia hysterka, co sa tyka skolky, tak nakoniec dobre vediet, ze nie som sama 😉

lenkamt
26. jan 2010

čaute.

včera sme boli u tej zubárky, jasné že Lucia revala, krivé zuby nemajú z cumľa a sama nevie prečo, v piatich rokoch doporučuje prestrihnúť tú uzdičku a dôkladne sledovať ako budú rásť trvalé zuby.

dnes škôlka - celú škôlku sme stretli na chodníku, že idú na branné cvičenie 😕 v takej kose, máme prísť zajtra, ak chcem aby ma zapísala na špeci zoznam 😅

baby ja sa teda nečudujem že vám deti cez obed nespia, keď spia tak dlho ráno, my tiež keď vstaneme neskôr ako o 8 tak sa obed posúva pomaly na 15 😝 takže ja budím 7.30, potom pekne zaspia medzi 12-12,30 a budím zase o druhej, aby 20.30 zaspali, proste režím musí byť 😀

a pančušky tiež musia byť 😝 ja by som bez zamrzla 😅

na sople - ja dávam 3x15kv fenistilu, kvapky do nosa a na noc eukalyptovú mastičku. min. týždeň boli sople do troch dní preč 😉 a deti lepšie spali 😀

lenkamt
26. jan 2010

Bailey - na teba som včera myslela , keď som v tescu videla ľanové semená, no tak čo ti už poradiť, už len semená, semeno a schody 😀 strašne ťa lutujem, tieto posledné dni sú 😝 😝 😝

nika07
26. jan 2010

boli sme 1,5 hodky vonku 😝 , mne kosa a dieťa revalo, že nechce ísť dnu ☹

téma škôlka, u nás je jedna 😅 ak mi malu nevezmú, tak som nahratá, kedže aj v Blave je problém

lenka aký špeci zoznam u Vás maju

lenkamt
26. jan 2010

že známi a známi známych 😔 a vôbec netuším aké kde malo byť i/y 😀 😝

nika07
26. jan 2010

aha, to až tak

čo ste všetky dnes kuchtili 😖

dieťa uložené, som zvedavá či bude spať
😨

lenkamt
26. jan 2010

my máme od včera zeleninovú polievku a idem robiť tie špenátové halušky čo sem hodila Letu 😉

letuskah
26. jan 2010

caute
ja mam tiez hrozu zo skolky, musim to pobehat alebo aspon obvolat 😝

Leni ked ich budes robit tak rob so spenatoveho pretlaku, ak take existuje, ja som ich vcera robila z mrazeneho spenatu ale nebol posekany a zle sa mi to...a decku to celkom chutilo, mne to smrdi 😝

my na obed spime a dufam ze este dlho budeme ale tiez som zastancom rezimu, ked je vykyv tak je zle, rakze my spime do 7,30 a na obed do tretej, malokedy mu povolim vynimku

Bai drz sa 😉

nika07
26. jan 2010

sa vytešujem, spíme 😀

peta28
26. jan 2010

Baby mi inac povedze ze kay to ma lastne vyznam, ked napriklad vsetci z Ruzinova daju prihlasky na cca 4skolky a aj tak moze decko chodit len do jednej.. vsak jasne ze potom je natresk len vyrobeny akoze. Podla mna to mali robit ze maximalne 1 prihlaska ako an strednej a ked dieta nevezmu tak potom riesit. Vsak to bude uplny galimatias, ked mne napriklad pride 4 x prijatie, tak aj ta 3 dalsim musim odpisat ze na miesto nereflektujem.. a dalsei 3 meminky ktore medzitym skolabolvali ze nemaju skolku a zhanaju nieco ine zrazu im pride ze by ich mohli zobrat.. no kraviny

Tak mam dalsi zazitok z bazaru.. ja teda uz velmi neinzerujem, ale mama tam stare inzeraty a raz zas cas sa mi niekto ozve. A mam tam take nove original zabalene platenky ze za 3 eur.. tak mi baba pise ze pomerat , aka je to farba, meteria, ci maju klenbu.. milion otazok.. tak som isla do nasho skladu v pivnici, vyhrabala platenky v krabici s letnymi vecemi, premrzla ako idiot na vsetko som je odpovedala a ona je ok dakuje ale ze ci jej ich za nieco nevymenim.. neznasam ja toto ked sa ma pytaju, lebo bud chcem pkupit alebo nechcem, ja mam haradurd dost a tie sa ich potrebujem zbavit a ked nieco chce tka si to najdem a kupim. Tak som sa len tak pozrela co ponuka a ona mala skoro take iste platenky pouzite nosene za 4,90 a este zjednava. Jasne zei ch nakoniec krava nekupila..ja uz fakt nechapem kto to obchoduje na tom nete, ked nevymenis za nieco tak nekupi

peta28
26. jan 2010

Bilu tak potom som mala asi nejaku blbu informaciu od kolegyni.. ale asi ona ani nevedela presne.. myslim tu cenu za ten ultrazvuk

Rano ked osm lezala na malej a davala jej kvaky do oci tak stara hysak ze ju tryznim.. tak chapete ako mate dat decku antibiotika do oci dobrovolne ked vas kope, bije a oci ma zatvorene tak ze ani so zverakom jej ich neotvorite.. ze trebao dputat jej pozornost. Tak jej o chilku zavolam ako sa jej podarilo odputat Timkinu pozornost a dat jej kvapky po obede

baileysa
26. jan 2010

ahojky,

dnes poradňa, ani má nekuk zo spodu, ak neporodim, tak ďalšia kontrola v pondelok... ale ja už porodim...))))

ja dnes peciem droby so zemiakovou kašou, polievka fazulova zo včera

ret, ešte jednu bundu zapnem, vyzeram síce ako jaternica krizena s klobasou, lebo je to taká dlhšia bunda, ale čo už narobim... keby som si kúpila, nejakú maxi vetrovku, tak som ako kamión... keby som bola prvýkrát tehotná, tak si isto kúpim nejakú tehu bundu alebo kabatik, vtedy som musela mat secko, ale teraz som si nekupila nič, hehe
horšie je to z nohavicami, lebo kedže tiež musím mat pancuchy, tak tie tehu gate zo mna neuveriteľne padajú a to má rozculuje...

a konečne sa inak dostavam do stavu, že skúsim nejaké recepty na pôrod, som doteraz sa setrila či sa to samo nerozbehne, ale už sa kľudne môže aj čo sa mojej psychiky týka, )))))

u nás nie je problém s obednym ale s vecernym spanim, gretka chodí neskoro a vymyslala hrozne, akurát teraz keď nebudem mat na to čas, aby som pri nej lezala