Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

baileysa
6. máj 2009

bavila, ja som nedala ockovat nic okrem povinnych, tak s tym v podstate suhlasil, iba ma presviedcal na to proti rakovine krcka maternice, ale aj o tom som teraz pocula, ze to nie je az take ucinne, tak neviem...
inak mi cez vikend kamoska hovorila hrozny pribeh o ockovani, som sa asi prvykrat stretla s tym, ze by niekto osobne poznal niekoho, kto mal negativne dosledky, a ona mi hovorila o chlapcekovi, ktoreho ockovali, ale neviem proti comu a ze dr si nevsimla zvysene take zapalove markery v krvi, (tak neviem ake to mohlo byt ockovanie, ked nam nikdy predtym neberu krv, ale neviem podrobnosti, ci bol chor pred tym alebo co), tak chlapcekovi po ckovani uplne zlyhali oblicky, ze skoncili neviem kolko tyzdnov v nemocke na infuzkach a doteraz musia chodit na vysetrenia a davat mu kortikoidy a proste ze uplne iny zivot 😨 🤐

zuzana76
autor
6. máj 2009

meg, teda vy uz takto uplne bez plienky? no drzim palce nech to pretrvava

tie pohovory, tak ja som bola len na dvoch, za ucitelku na gymnazium v Suranoch a tu v NR a na obe ma zobrali, ale tam mi nic nedavali kreslit, to su take nijake pohovory, nie ako na nejake veduce miesto v nejakej firme, ale moj muz absolvoval vela takychto pohovorov, takze mi tiez rozprava svoje prihody

bilushka
6. máj 2009

Bailey, ty nebudes davat ani tu A-cku nakoniec?

Meg, neboj, ani sa nenazdas a aj ty uz budes mat po tom, tak predsa chodite do Petrzky, som myslela, ze nebudete, ked si pisala aki su chlapci tichi...

zuzana76
autor
6. máj 2009

baily, aj mna ten Rhodos velmi oslovil 😀 , isla by som aj hned

baileysa
6. máj 2009

acku dam, uz som sa na u chystala tento tyzden, tak asi buduci, ked bude zdrava, idem do toho. ty davas tiez, ci uz si dala?

meg, drzim palce, nech ti to ucenie odsypa, absolutne nezavidim, ja som mala strasne nervy 😔 ale ivke ten pocit PO zavidim, aj ked to az tak na druhy den dojde do hlavy 😀

maji4
6. máj 2009

Zuzi super ,že ste tie noci takto super zvládli 😉 😉 😉

bai čo že grcala chuda asi jej niečo zle zasadlo v brušku 😢 ☹ držte sa...

bai tak tam by som si vedela predstaviť dovolenku 😵 🙂 🙂 🙂

baileysa
6. máj 2009

mne uz sa tiez ten rhodos paci, poobede som mala daku divnu aladu, ked som to kukala som ostala nejaka sklamana 😅 ale uz teraz sa mi to celkom paci, aj ked tie preliezky na fotke sa mi zdaju malo 😔 a ked si este pomyslim, ze vsetko na fotkach vyzera o 100 percent lepsie 😅 🤐

baileysa
6. máj 2009

maji, praveze vobec neviem, ani nic take nezjedla, ale obed bol uplne nenatraveny, sorry, ze tu o tom tak otvorene pisem 😔 tak si myslim, ze ma uplne zastavene travenie, aj to kakanie ma hrozne spomalene, tak asi preto... ved uvidim, co bude dalej 😒

maji4
6. máj 2009

Mg tak gratulujem keď už cez dne nemáte plienky ste obe šikulky 😵 😵 😵

meganik
6. máj 2009

bilu su tichi..teda az doteraz boli, ale teraz uz zacinaju navrtavat tie diery a to zacinaju rano o siedmej a koncia az vecer o siedmej, cez den sa to da vydrzat, ale na poobedny spanok uz moc ani nie..keby bolo lepsie pocasie-bola by som s Natalkou vonku, ale takto je to nanic...no a ked mam moznost byt niekde inde, tak to radsej vyuzijem...mozno by mi Natalka pospala doma pri tom vrtani hodinu a takto mi u nasich pospi aj tri 😉

a vy kedy zacinate so zateplovanim?

zuzi..no este stale tomu neverim a vytesujem sa z Natalky, ze sa nam zacala tak pekne pytat na serblik, aj tam kaka a pride jej to nejako samozrejme, ze sa pisa do serblika, az sa otepli tak uz to bude len a len lepsie..dufam 😵

bilushka
6. máj 2009

Bailey, to aj moj kolko krat este o deviatej vecer takto vygrca celu mrkvicku, ryzu u obeda...a tiez sa mi to nezda byt normalne 😒

Meg, ty ani na poobedny spanok nedavas plienku?
Lebo ja este hej.
Inak sme tiez viac menej uz iba v slipkoch a tiez mu stale bozkavam tu mini ritusku v nich, to je take podarene 😵

lenkamt
6. máj 2009

za Ivku ďakujem za gratulky - sprostredkujem až keď bude triezva 😀

Bailey - nabudúce kreslím strom 😉
my sme boli tiež na Rhodose v Lindose a mne sa nepáčilo🤐 ale ten hotel vyzerá fajn 😎 ten Rhodos - v prípade aký zvolili Mimi je super- to znamená auto a výlety, ale pochybujem že malé dieťa by bavilo chodiť po kamenných uličkách, a podobne 😅 a strašná plnka na plážach 😝

Meg - šikovníčku máš doma, gratulujeme, štátnice neboj 😉

lenkamt
6. máj 2009

aha a tie očkovania, ja som po preštudovaní viacerých prípadov + naša Lenka totálne proti tbc, hexu beriem, ostatok totalne nie. no a po mojom zápale mozgových blán dávam kliešťovú encefalitídu, ale najskôr po 3roku 😉 inak nič, ani chrípka ani kiahne...

meganik
6. máj 2009

na poobede uz plienku nedavam - nech si zvyka 😉 zatial sa ani raz nepocikala

leni uz som mala na male, ze si na ten serblik sadnem ja a sa tam pred Natalkou vycikam, aby videla ako sa to robi, ale predbehla ma sama - sikovnicka moja 😵

baileysa
6. máj 2009

aj mne sa paci ritulka v gatkoch 😵 sme uchylacky? 😕 😀
my sme uz tiez cez den bez plienky aj na spanie a na noc davam, aj ju mava ran nacuranu...

tak pre dieta sa vam rhodos nezda?
ked pojdeme zaciatkom juna, este by nemuselo byt tak plno, nie?

leni, ok, ale na vyhodnotenie si beriem mesiac, som vysla z cviku 😀

lenkamt
6. máj 2009

deti ešte nespia a vykrikujú že ujo, ujo 😀 môj chlap zúri 😀

a už dávam len 1 ks cumľa 😅 Lucka dokonca na obed zaspala bez 🤐 tak aspoň nejaké pokroky 🙂

idem na panelák, možno ešte prídem, lebo je zase futbal 😝

baileysa
6. máj 2009

leni, lucka sikovnicka, ze bez cumla, to u nas nehrozi 😅 ja som tiez vyhostena od tv, som chcela modre z neba ale chlap ma serial, tak som tu 😀

bilushka
6. máj 2009

Leni, lenze u tvojej Lenky je diskutabilne, ci by sa jej to neprejavilo aj neskor, teraz je jasne, ze spustacom bolo toto ockovanie, vies a hadat, ci to horsie prezivala taka malinka, alebo ako niekolko rocna...
Ja som skor citala na tu MMR vakcinu a autizmus, tam uz ta spojitost bola potvrdena.

Inak kiahne a chripka su asi viac menej zbytocne, aj ked mam napr. kamosku v Kanade a tam su kiahne povinne a vravela mi, ze je aj rada, ze nemusi uz hysacit, ako to maly bude znasat.

baileysa
6. máj 2009

co je mmr vakcina?

bilushka
6. máj 2009

Ta v 15. mesiacoch-mumps, rubeola, osypky.

baileysa
6. máj 2009

ta povinna?
to fakt spojitost s autizmom? 😕

mimi.k
6. máj 2009

Ta v 15. mes. je živá vakcína a vraj je to brutus, ak sa pichne, ak dieťa nie je zdravé. Ale vie človek, či niečo to dieťa už nemá v sebe? Nejakú infekciu alebo tak?
Po tomto očkovaní mal Adamko vysoké horúčky...ale segra napr. to ešte dvojičkám nedala, lebo sa bojí, lebo vie, čo to môže urobiť, aj keď majú sople...niekedy je lepšie, keď človek nevie... 😖
Raz mala pacientku s kiahňami, keď ich už chcela očkovať a Dr. jej potvrdila, že nemôžu, lebo by to mohlo mať tragické následky 😕 (ak by boli kiahňami vtedy náhodou už nakazení a pichla by ich tou živou vakcínou)...tak asi to fakt nie je sranda a ja som prešťastná, že toto máme za sebou. 😕

mmem_
6. máj 2009

ahojte

dakujeme za pochvalu 🙂

leni: tebe chvalim tortu, ja mam tiez na plane natrenovat nejaku k 2 narodeniam 😀,ako ste vyriesili sedacku do auta? Ivke gratulujem i ked nepoznam,ale urcite mate obrovsku radost 🙂

mimi:dakujem 🙂

meganik: super bezplienkovanie

bilu: neprides na pangasiusa? od toho tvojho clanku ich mam este v mraznicke stale 😀 😀 😀 nejak sa neviem premoct 😝

Ockovanie: ja davam + ockovat Ahep a kliestovku a prevenar som davala, ine uz asi nebudem davat, ja som ani nevedela ze je nejaka protiockovacia kampan 😲 😲 😲
podla mna je to velka vymozenost i ked viem ze je kopec vedlajsich ucinkov 🙄 🙄 🙄 a nic netreba prehanat

baily: my sme boli v zime v tomto kinderhoteli a boli sme spokojni,akurat sa mi zdala ta detska strava trochu slansia ako ja doma varim ale inak super, tie zimne fotky su odtial
http://www.lerchenwald.at/
v lete sme boli na Zakyntose ale ziadny babyfriedly-vtedy stacila voda a pisok a prehladky 😀

zuzi: super,gratulujem k uspesnemu odstavovaniu

baby inak maly vcera vypil len 2flase mileka a kasu vecer a dnes to iste+ par lyziciek polievky, ja neviem co mu je 🙄

meganik
6. máj 2009

no my musime mat cumlik furt na dohlad, ked ho nevidi je zle, ale ked ho vidi napr polozeny na stole, tak je spokojna..inak mame dudu len, ked ide spat alebo je mrzuta

my este furt nemame druhu davku prevenaru, lebo furt mame nejaky soplik alebo co...tak dufam, ze to do 2 rokov stihneme

inak baby uz ste zacali uvazovat nad tortami na narodky nasim detickam...ja som len tak zo srandy pozerala na tortyodmamy a aj som pisala par cukrarkam...no tak som skoro odpadla, ked mi napisali, ze za torty beru cca 60 eur

mimi.k
6. máj 2009

Mmem: že by zuby? 😒

Inak my vôôôôôôbec necikáme do nočníka ešte, sa tu medzi vami nejako strácam...nechce si tam ani sadnúť.Asi robím niečo zle, ale netuším, čo 🙄

Spojitosť toho očkovania s autizmom neviem, ale počula som o zápale mozg. blán...ale nemám to nejako naštudované, len som niečo také počula.
A proti hepatitíde ja nedám, môjho mm dali rodičia zaočkovať a odvtedy (aj keď sa nevie na 100%, či je to z toho), má chronickú hepatitídu...musí chodiť pravidelne na odbery krvi..

mmem_
6. máj 2009

bilu: to mi tusim raz susik spominala a ako to zistim ci to malo nejaky ucinok vedlajis?

baileysa
6. máj 2009

mmem, ten hotel vyzera bohofsky, presne take nieco by som chcela 😵

a ja som prave po tej vakcine bola v pohode, ze nemava skoro ziadne vedlajsie ucinky!!! 😨 niekedy fakt lepsie nevediet 🤐

meg, tolko za tortu 😨 ja este nerozmyslam, ani v päte 😅

baileysa
6. máj 2009

mimi, fakt? 😨 ja som tiez ockovana, a som s tym spokojna, to pri tych ockovaniach fakt nic nie je iste 🤐 kamoska mikrobiologicka by dala ockovat vsetko 😅 ze ona ked vidi tie vytery...

bilushka
6. máj 2009

Mmem, ja pangasa jem normalne, posli balikom, na oplatku ti poslem zase nejaku vybusninu na tortu 😀 😀 😀

Mimi, ja som sa tiez o tychto "stavoch" dozvedela, az ked sme uz skoro komplet zaockovani, niekedy je asi fakt lepsie zit v sladkej nevedomosti, lebo ja stresorka by som na nom urcite vsetko videla 😀

Mmem, take katastrofalne nasledky, ako niektore baby spominaju by si si urcite vsimla, ak ste mali len teplotu a zacervenanie, tak to je v pohode 😉

Meg, torty od mamy som kukala aj ja a to myslis vazne ze 60 €???? 😲

baileysa
6. máj 2009

ja sa stale kocham na tom hoteli, co hodila mmem, najviac sa mi paci veta: "ohne kinder keine buchung", tam by sme sa isto citili, ako plnohodnotni clenovia spolocne, vsade inde je to presne naopak 🙄