Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
28. máj 2009

Peti, znamosti su mi jasne, ale aj uplatky 😲 😲 😲
Boze, ved to su skolky, co budeme robit, ked deti pojdu do skoly a nebodaj este aj na vysku 😲

U nas je tiez taka skolka, kde ucia deti bud anglicky alebo nemecky, len je to sukromne a neviem, ci sa tam plati 10 alebo az 12 tis. mesacne.

letuskah
28. máj 2009

per mimi http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4553495 neviem ci je to este aktualne ale je to peknucke

bilushka
28. máj 2009

Mimi uz ma oblek aj s kosielkou z Polska, maly je v tom ako cukricek, hned mi posielala MMS a fakt mu to sekne.

zuzana76
autor
28. máj 2009

ahojteee

aj ja som sa objednala na manikuru a poobede sa pojdem aj do kadernictva objednat

vy tu uz o skolkach tocite, to uz aj ja by som mala maleho dopredu zahlasit? 😕 asi pojdem vyzistit, nie ze mi ho nezoberu , ked bude mat 3 roky

mame letenky do malagy 🙂 , uz sme aj malemu kupili detsku a nie babetkovsku, nech ma aj on sedacku , ale jemu sme nezakupili batozinu, len pre nas dvoch

lejla77
28. máj 2009

peta:
to urcite, ale ja by som to asi nevedela ☹ Uplacanie je trestne 😔 Mne by lepilo.

Kocky radte, akym sposobom by ste to vymysleli?

bilushka
28. máj 2009

Peti, ty sa tu normalne priznavas k trestnej cinnosti uplatkarstva 😀 😀 😀

A vy ste im dali 10 tis.?
Mne by to bolo trapne, ze tu mate este pani riaditelka obalocku 🤐
Ona vam nejako naznacila, ze nieco caka, ci ako to bolo?

Boze ved my sa z tohto bytu fakt nikdy nevytrepeme, ked budem musiet vsade davat uplatky, nech decko chodi do skolky, do skoly... 😝

lejla77
28. máj 2009

peta:
a tym sponzorstvom sa to ako da? To akoze normalne na zmluvu das nejake prachy?

peta28
28. máj 2009

vsak to nie je uplacenie, oficialne je to sponzorsky dar , to nie je trestne, ty ako rodic mozes predsa podporit skolku. oni to len privitaju, lebo je to pre deti na vykresy, farbicky, hracky..
Lejla len takto normalne sa opytat na drzovku ze ci by sa s tym nedalo nieco robit aj keby si chcela byt sponzorom.. co je na tom zle?

lejla77
28. máj 2009

bilu:presne o tom hovorim, aj mne by to bolo trapne. ☹ Ale asi oficialne sa to nejako da.

bilushka
28. máj 2009

Lejla, ja by som aj dala, keby som potom vedela, ze mi tam dieta zoberu, ale asi len keby si natvrdo vypytali "sponzorsky dar". Sama od seba by som asi obalku z kabelky nevytahovala, kokos to je take trapne toto Slovensko uplatkarske 😠

mima07
28. máj 2009

caute
zuzi a akou spolocnostou letite lebo ja ked som alexovi chcela kupit normalnu tak povedali ze do 2 rokov nemozem
lejla sak to nie je uplacanie treba ist za riaditelkou a opytat sa ze chces dat dieta do skolky a chces dat sponzorsky dar a co by chceli ci peniaze a oni si nieco kupia alebo rovno nieco mas kupit tak to bezi

peta28
28. máj 2009

Bilu to nie je trestne, to ti da normalne aj doklad o tom, da ti sek a ty si vypises sumu aku chces dat a im to pride oficilane na ucet
ano ta riaditelka vylozene na to cakala

lejla77
28. máj 2009

peta:
no ved fajn, takto by sa to dalo. A co ked odo mna vypytaju 100 tis. ???? 😕 😕 😕

peta28
28. máj 2009

babyyyyy kde vy zijete s obalkami, co ste vo filme?
To staci 5 alebo 10 tisic

zuzana76
autor
28. máj 2009

lejla, len aby potom necakali neustale sponzorovanie, nie ze jednorazovo das sponzorsky prispevok a oni budu cakat aj dalej nieco, ved to by ma rachlo, aby som musela decko este aj do skolky pretlacat 😕 ,na strednu ho hadam vezmu tam kde ucim 😀 , no ale to je dalekoooooooooooo, s tym si este hlavu nelamem

lejla77
28. máj 2009

peta:
aha, a co ked sa im bude malit? Vy ste kolko dali? 😔

mima07
28. máj 2009

lejla neboj oni vedia kolko si maju vypytat lebo to maju fakt tazke ak chcu nieco do skolky prikupit

bilushka
28. máj 2009

Peti, len je trochu nelogicke sponzosrky podporovat skolku, kde ti dieta nechodi.
Ale pravne sa to napadnut neda, to mas pravdu, lebo ty si mozes slobodne podporovat koho chces.

U nas to aj na vyske volali profaci sponzorsky dar 🤐
Ze ked bol niekto faaaaaakt vymlety a doliezal s uplatkarstvom, tak poctivi ucitelia od neho nezobrali prachy do vacku, ale za to nakupili skumavky a pod. na katedru, len mi nie je jasne, preco ho nevyhodili zo skusky, ale dali si tam kupovat material na katedru 😅

lejla77
28. máj 2009

peta:
tak to by nebolo take hrozne. To by sa oplatilo, ked je to cca 1 mes. poplatok co platime teraz. 😔

zuzana76
autor
28. máj 2009

mima, skyeurope, ved sme objednavali cez internet, akoze nemozem kupit normalnu letenku, tam nic o tom nebolo pisane a uz bude mat takmer 2 roky ked my pojdeme

mima07
28. máj 2009

zuzi no ja som tam volala a povedali ze nemozem lebo vtedy bola akcia ze 2 za cenu jednej a by sa mi to oplatilo este aj miesto by mal ale su vraj na to nejake predpisy ☹

mima07
28. máj 2009

a tiez to bol skyeurope

bilushka
28. máj 2009

Lejla, my sme obidve z toho na prasky uz teraz 😀
Ale ked ja na take fakt nie som.

letuskah
28. máj 2009

tuto jedna mamicka ked malu prihlasovala do skolky tiez jej riaditelka tak medzi riadkami nacrtla ze by sa hodilo zasponzorovat skolku, ale nakoniec nic nedali a malu im aj tak zobrali, ale pripada mi to hnusne takto ziadat od rodicov peniaze, viem ze ich maju malo od statu ale aj tak

u nas na vyske sa za skusku kupovali papiere do tlaciarne, cim viac balikov tym lepsia znamka

bilushka
28. máj 2009

Ja este beriem, ked davaju take brigady, ze komu dieta chodi do skolky, tak je tzv. pracovna sobota a oteckovia vymaluju, teraz u nas mamicky natierali na skolke plot a tak, ved predsa tam dieta chodi 3 roky...

lejla77
28. máj 2009

bilu:
lenze vies, ja to musim riesit uz teraz. Ja platim teraz 10 tis. za jasle a musim to co najskor ako sa bude dat zmenit.

zuzana76
autor
28. máj 2009

tak ja neviem, mima, tak nam potom este vratia 50 euracov ci co? ked nam zrusia to jeho miesto? nechapem, ja som tam nevolala, my sme to vcera vecer objednali cez internet a tam sa o tom nic nepise, ze mu nemozem objednat letenku

peta28
28. máj 2009

alebo im mozes nakupit aj hracky, nemusis peniatze, ale peniaze su asi lepsie kedze oni si nakupia za to co chcu, cistiace prostriedy a pod.
Svokra robila riaditelku v skolke tak viem ako to chodi

zuzana76
autor
28. máj 2009

a to mi akoze ma 13 kg decko sediet 3,5 hodiny na kolenach, ved to je neunosne 😠

peta28
28. máj 2009

Bilu sponzorsky dar davas az ked ti dieta oficialne prijnu a mas evidencny list