Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

letuskah
30. júl 2009

bilu 😀 😀 😀

bilushka
30. júl 2009

Razniciii, mnaaam 😝
Mimus, ja som chcela aby som to spracovala nejako vcelku, sa mi praveze s tym nechce serinkat a odkostovat a take klasicke kuracie prsia plnene dacim alebo s omackou my mame skoro stale, kedze ja moc nemusim brava a hovado. Asi spravim tu kurohus, to nam celkom chutilo, inak uz neviem...

lenkamt
30. júl 2009

ja som pri Verči pribrala 4kg za týždeň, ale to som sa predtým štyri mesiace vygrcala na 48kg 😝

ja neviem čo idem variť, deti nejedia, Verona mi oprdela obed a už žuje druhý suchý rožok tak serem nato.
cez víkend asi segedín 😀

mima07
30. júl 2009

bilu to ta prava hovori o rozmeroch 😀 😀 😀
zahniezdovanie uz nie je moderne dieta nema prist do sterilneho bytu

mima07
30. júl 2009

leni 😀 😀

mmem_
30. júl 2009

bilu: 😀 , to je dost 27 eur,ale to je BA i ked tu v MB to je tiez des niekedy
letu: tusim 25.aug, teraz neviem presne lebo aj 2 kamosky cakaju v auguste tak sa mi to pletie

idem dat cafe a trochu sa natiahnut bo ma prist kamoska tak pa zatial

lenkamt
30. júl 2009

dnes je tu ako veselo 😀

Mmem - Mishelin bude mať Simona alebo Andreasa, ale skôr to prvé 😉 a Bai bude mať Vincenta predsa 😉

letuskah
30. júl 2009

bilu upec to na masle ako kura, nasol, obloz vela kuskami masla a upec, k tomu ryzu a vela stavy, mnam

bilushka
30. júl 2009

Mimus, ale ja som bola fakt ako tank ked som isla rodit, to nehovorim teraz o rozmeroch, mne pripadalo uplne neuveritelne ako sci fi najvacsieho stupna, ked som videla v skrini moje rurkove rifle, ze ako som to niekedy mohla dat na seba a ci sa mi to este niekedy podari...

A s tym sterilnym bytom to je pravda, ja tiez budujem malemu imunitu a nesterilizujem byt 😀
Po prve sa to fakt nema a po druhe je to fantasticka vyhovorka 😀 😀 😀

lenkamt
30. júl 2009

alebo to upeč na kyslej kapuste 😀 budeš mať tiež nafúknuté brucho ako my 😀

letuskah
30. júl 2009

mmem tak uz ma narok na hniezdenie 😀 pekne oddychuj kym mozem 😉

ja chcem Hanku

letuskah
30. júl 2009

bilu aj ja oblubujem tuto vyhovorku 😀 😀 😀

bilushka
30. júl 2009

Leni, teda s tou kyslou kapustou je aky napad zase!
A k tomu zemiaky, hej?
Urobim to, v sobotu po obede mame ist do Modry sa kupat, to budu ake perlicky z tej kapusty v bazene 🤐

mmem_
30. júl 2009

leni: to vazne`? a kolko sii mala potom ku koncu? ale ja negrcam, ,takze nemam co priberat 😀 ze 48 super
a bude mat so š ci s?
Vincenta? o tom nic neviem 😀 ale este asi nevie co to bude ze?

bilu: co je to kurohus?

mima: tak tak, nech si zvyka od mala 😀

no idem het ozaj bo si chce nejake veci pozicat pre babo tak idem nejake vyhrabat

lenkamt
30. júl 2009

ja chcem Miška 😀

Bilu - hej zemiaky 😵 teraz v teplách mi takéto ide na chuť 😅 francuzáky s uhorkovým šalátom, segedín, paprikáš a podobne.

Kde je tá Zuzka s receptami? 😕

bilushka
30. júl 2009

Moni, kura ako hus, posypes to s racou a podlievas s pivom, na MMB je niekde podrobny recept, v pripade zaujmu ti ho vykutrem.

Presne, Zuzka je uplne stratena, ale ona je asi u segry v Spanielsku, snad dosli v poriadku a maju sa dobre.

lenkamt
30. júl 2009

SUROVINY:

- 1 celé kurča
- 500g kyslej kapusty
- 200g oravská slanina
- soľ
- olej
- 250 ml smotana na šľahanie (ak chcete)

POSTUP:

1. kurča opláchneme v studenej vode, rozdelíme na 4 časti a nasolíme
2. dno misy na pečenie vyložte kyslou kapustou (poriadne ju zbavte vody), potom plátkami oravskej slaniny a nakoniec rozložte štvrťky kurčaťa
3. pokvapkajte ešte trochou oleja, podľa potreby podlejte vodou a dajte piecť asi na 180 - 200C, kým sa kurča prepečie a sfarbí do zlatohneda.

Nezabudnite počas pečenia kurča polievať vzniknutou šťavou, prípadne trochu podlievať vodou.

TIP: Ja som pridal ešte v strede pečenia smotanu, čím sa chuť výrazne zjemnila...

lenkamt
30. júl 2009

Moni - chce S ibaže sa bojí že ho budú volať so š 😅 no Bailey nevie čo to bude a v pase má že sa ide dať prekvapiť, ale už dávno vravela že Vincent 😉

ja som mala pôvodne 50 potom som schudla na 48, pred pôrodom 70 a potom 54, pri dvojičkách 54-70-54,55,56 ako kedy 😀

bilushka
30. júl 2009

Lenocka, ty si moj pokladik a tam sa dava smotana na slahanie, taka tekuta na vrch?
Ja som to tusim niekde videla s kyslou smotanou na vrchu.
Ved tato slahacka ti stecie do tej kapusty, nie?

lenkamt
30. júl 2009

ja som to nedávala tak neviem, ale asi hej, potom to bude mať chuť ako segedín 😀

ja som to robila takto len bez tej šľahačky 😉

bilushka
30. júl 2009

To fakt budu mat Baileysovci Vinca?
Minule som citala rozhovor s Misom Kascakom a aj oni maju Vincenta a tiez ma to zaujalo, ze ako na to vobec prisli.

letuskah
30. júl 2009

ja by som dala aj tu slahacku, zjemni to tu kapustu a je to mnam

lenkamt
30. júl 2009

Bilu - dúfám že ma nezabije, ale som ju nedávno zazrela v novej téme a tam vtedy písala Zoja/Vincent/Oskar 🤐
Zoja - je krásne , chlapčenské neviem ako by ich volali zdrobneninou, mne by ku Grétke išlo aj Ottko 🤐
no ale to ma už určite zabije 😅

Letu - ibaže musíš mať fest dobrú šlahačku, inak to bude také vodové, nie?

bilushka
30. júl 2009

No Peti som sa z obedu nedockala, ze ako sa jej pacilo, zato ja som sa napraskala statocne, tak idem odfukovat, kym sa mi este da.

lenkamt
30. júl 2009

tým dobrú som myslela takú cez euro, lebo napr tá jednoťácka je oničom 😔

ja stále čakám Peťu 😵

adulak
30. júl 2009

no cafte..
to jaka diskuze sa tu rozbehla 😕 😕 😕

ja robim to kura na kyslej kapuste so smotanou na slahanie. a dam si so tej smotany este cervenu papriku sladku a potieram tym kura. co mi zvysi, tak to tam vylejem a je to take lahke. olej nedavam vobec

a stolicky ked budem vyberat, tak sa tu vtierknem tiez 😅

letuskah
30. júl 2009

baby neviete ako by sa dali zavlazovat kvetinace kym budeme na dovolenke? na svagrinu sa nemozem spolahnut lebo mi za tyzden vykapalo pol balkonu a chcem si tu druhu polku nejako uchranit.

mima07
30. júl 2009

leni bai nebude mat vincenta ona bude mat babu tak potom zoja to sa mi paci 😉 a samozrejme aj ten ottko 😀 😀

letuskah
30. júl 2009

leni ja kupujem len rajo aj kyslu aj sladku takze netusim ake su ostatne ale mama kupuje aj v lidli a nemava to vodove, ta nadbytocna sa odpari alebo vsiakne do kapusty a je to mnam

mima07
30. júl 2009

letu daj kochliky do vanicky a nalej vodu aspon 3 dni ti vydrzia a potom uz vydrzia ale nejako sa to da aj s plastovymi flasami ale neviem ako