Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

letuskah
28. jan 2010

slavi mne tusim dr vravela ze ked je kazdych 10 minut treba letiet do nemocky ale ved istota je istota, ja by som porodila v aute keby to bolo na mne 😝 ale drzime palce nech to ide rychlo a dobre

mmem_
29. jan 2010

ahojte🙂

tak co nove?

simko je chory tak cusime doma.

chuda peta 😝 , mna tiez vytocili ale nebudem to tu radsej rozpisovat 😖 , a tu svadbu nebudu davat do archivu?skoda. Je to super ze vas takto natocili po 5 rokoch,kazetu zo svadby ma kazdy alebo aspo vacsina ale po piatich rokoch sa veru uz nikto nenataca ako pokracuje zivot dalej

bayili: no ako 😀, muzi boli len na otocku,erik mal nejake vybavovacky v BA tak si ho zobral a svokrovci ho postrazili na jeden den,takze v podelok uz boli doma

mmem_
29. jan 2010

jaaj slavi, no sesterka uz ma asi po porode urcite
Mna sestricka upozornovala ze ako 2rodicka mozno tie bolesti nebudu take intenzivne zo zaciatku ako pri prvom, lebo ze telo uz pozna tento stav a nech to nepodcenim, ze ked su tie bolesti aj menej bolestive ale pravidelne tak nech idem do porodky, a bolo to tak, esteze sme necakali lebo by som bola v hlavnych spravach ze som porodila na dialnici 😀 😅

mmem_
29. jan 2010

u nas skolku tiez manzel vybavuje 😀

baby a vy uz dovolenku riesite, juuuj by som sla hned,ale neviem ci tento rok poriesime nieco, no s dvoma deckami,neviem ci by sme si oddychli,no uvidime

a chodia vam tie spravy z rodiny na mail? celkom dobre tam pisu,paci sa mi ta cast o vani,sampanskom a nutele 😀
a aj opis dietata,akoby som o nasom citala

mmem_
29. jan 2010

a este v ramci mojich prispevkov,som bola u kadernicky a citala som tam rozhovor z terezou maxovou,

rozpravala tam o svojich nadaciach a tak a spominala jedno 6 mesacne dievcatko co bolo v kojeneckom ustave,ze vzdy ked sa pokakala tak si rucickami ponatierala cele telo,aby si vynutila dotyky navyse,lebo prisla na to ze sa jej dotykaju len vtedy ked ju prebaluju ☹

tak mi prislo smutno z toho 😢

mmem_
29. jan 2010

tu je ten mail z rodinky

Vas chlapecek 30. mesic.

(Vase dite je na svete jiz 912 dnu...)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Vsimate si pristupu ditete k televizi? Pouzivate ji v pripade nouze jako bavice? Nekteri detsti psychologove tvrdi, ze deti mladsi dvou let by nemely televizi sledovat vubec. Dite mladsi peti let totiz nedokaze rozlisit mezi mnozstvim informaci, ktere se na nej sype z televize. At jiz jde o fikcni drama, reklamu, talkshow, zpravy nebo sitcomy, pamatujte, ze male deti stoji stale jednou nohou ve svete fantazie, takze informace z televize jsou pro nej vzdy pravdive. Proto muze smyslene drama byt stejne desive jako televizni zpravy o nestestich ve svete. Az ve veku sedmi let bude schopne rozlisit mezi skutecnym a smyslenym. Predskolaci veri, ze akteri urcitych scen v televizi citi a ziji stejne mimo televizi, jako v poradech v ni. Ve sledovani televize lze ale vzdy najit kompromis. Napriklad by nemela slouzit jako odmena nebo jako kulisa u jidla. Je take dobre divat se s ditetem a vysvetlovat mu veci, kterym nerozumi.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

----------------------------------------
Vas zivot s ditetem
----------------------------------------
** Knizky jsou stale nedocenitelnym spolecnikem. Dite umi ukazat na obrazek, na ktery se ho zeptate a pri mluveni bezne kombinuje slova.
** Dobre rozumi slozitejsim radam a prikazum a dokaze pojmenovat az sest casti tela.
** Uz zvladne take praci s omalovankami. Nemusite se jiz obavat poskytnout mu k malovani stetce a zdravotne nezavadne barvicky - nejlepe vodovky. Na zem rozprostrete noviny nebo velky igelit a na nej vetsi arch papiru. Dejte diteti prostor k ztvarnovani vlastnich predstav. Podporujete tim rozvoj jeho fantazie a stale preciznejsi koordinaci rukou.
** Ve veku dvou a pul let je dite schopne plne vnimat a uvedomovat si co smi a co nesmi samozrejme podle vasi reakce na jeho chovani. Proto je nejvyssi cas zacit uplatnovat princip tzv. prisne lasky, coz znamena, ze nedovolite diteti chovat se urcitym zpusobem, protoze ho mate radi. Jde o spojeni lasky a prisnosti. Deti potrebuji znat vymezeny prostor, ve kterem se budou orientovat. Vztek a vzpurnost byvaji casto nepochopenou prosbou k rodicum o jasne vymezeni pravidel. Tim, ze dite v okamziku, kdy nas rozzlobi vykazeme do jeho pokoje jej nicemu nenaucime a vychovna situace se casto bez efektu opakuje. Dulezite je dite naucit vnimat chybu, ktere se dopustilo, aby se ji znovu nedopoustelo. Musi umet odpovedet na otazku, co udelalo spatne a co ma delat v budoucnu, aby to napravilo.

----------------------------------------
Tip pro vas
----------------------------------------
** Doprejte si take trochu relaxace, s malym neposednym capartem si ji asi pres den moc neuzijete. Napustte si plnou vanu, pridejte do ni nejakou svou oblibenou vuni nejlepe ve forme esencialniho oleje, naneste si na tvar vyzivnou pletovou masku a k vane postavte misku s nutelou a jahody. Namacejte jahody do Nutely a k nim popijejte vychlazene sampanske. Dopravejte si zaslouzeny odpocinek. Do koupele muzete samozrejme pozvat i manzela.

mmem_
29. jan 2010

Katika a to co za problemy? to z tej mireny?

maji a ty si spokojna s tym co mas?

retaux
29. jan 2010

Ahojte!
Dnes sa dávajú vysvedčenia. Tak nech vám deti prinesú samé dobré známky (teda tým, ktorým už chodia do školy).

zuzana76
autor
29. jan 2010

ahojte

dobre ranko, aj my zelame dobre znamky skolopovinnym deturencom, veru, dnes vysvedcenie, uz by som bola stala v triede , kebyze nie som na MD a na poslednej hodine rozdavala vysvecka 😀 , hrozna predstava

peta28
29. jan 2010

Mame nieco nove o Bai?????? Ked sa nehlasi mozno je uz ja v nemocke a stihne porodit v januari 😉

Mimi prosim ta mozes hodit este raz ten recept na tu brokolicovu tvoju polievku? Viem ze si ho uz raz pisala, ale hlava derava neulozila... diiik

To je super ze tu skolku vzali do ruk vasi chlapi o tom ja mozem len snivat.. ze nestaraj sa ja vybavim.. skor urobi vsetko kam ho poslem, aj rano o 7.00 pojde na postu s prihlaskou, ale ze by nejako iniciativne volal do skolky sa informovat tak to nie

Mala pozera krtka, ma po 3 dnoch so svokrou deficit.. krtkomaniacka 😀

lenkamt
29. jan 2010

ahojte.

Bai mi nič nenapísala tak snáď nerodí 🤐

ja som sa dnes vybrala ku tej kožnej, išla som v predstihu lebo však auto odhrabať , na cestách úžasní dedkovia v škodovkách na letných gumách, skoro ma jeden sundal 😝 tak som tam prišla a dr. chorá 😝 mám prísť v utorok 😠

Mmem - Simkovi skoré uzdravenie 😉

mimi.k
29. jan 2010

Ahojte 😉 ,

Peti, tá polievka - dám variť brokolicu (akú mám, buď čerstvú alebo aj mrazenú), vodu osolím, dám trocha vegety a postrúham trocha muškátového orieška. Keď je brokolica mäkká, tak to rozmixujem a do rozmixovaného pridám jednu sladkú smotanu a privediem do varu. Polievka je hotová, väčšinou k nej jeme tie Bake rolls slané, ale môžeš aj chlieb opiecť, ako chceš. 😉

Včera sme tu mali tú návštevu - susedov s dvoma malými deťmi, jeden vo veku Adamka, ale Adamko asi tým že nespal, bol taký neskutočne zlý, že som sa až hanbila, lebo vyzeral ako keby bol totálne nevychovaný 🙄 😔 😖 až mi bolo do plaču, keď odišli. Robil zle, hádzal veci, on sa hádzal o zem, no koniec...až taký ešte asi nikdy nebol, tak sa predviedol...

Idem žehliť, ak zaspí.

bilushka
29. jan 2010

Ahojte,
ja som tiez idealisticky ulozila dieta, tak cakam, co z toho bude.
Treba sa mi pripravit na jednu strasne dolezitu akciu-kamoska robi damsku jazdu-ideme oslavovat jej rozvod 😀
Same pipky plus ja zena na materskej, idem si aspon vlasy nafarbit a ostatne neviem, s Mimi sme prisli iba na to, ze tam mam ist v rifliach, ostatne ostalo nedoriesene.

Maji, ja sa nahodou stale usmievam nad tou vasou navstevou, ber to tak, ze aspon mne si vycarila usmev na tvari, ked uz pri navsteve sa ti to nepodarilo 😀 😀 😀

zuzana76
autor
29. jan 2010

ahojte

ja som bola na UPSVR vybavit ten doklad pre muza o tom,ze som bola na rodicovskej dovolenke v roku 2009

potom nakup, aj sme sa naobedovali, amli sme zo vcera, ale varim este zeleninovu polievku na vecer a urobila som aj orechove slize

zuzana76
autor
29. jan 2010

aj ja dufam,ze baily uz rodiiii

mmem, chudatenko to babatko, to je strasne,a k ich enma kto pritulit ☹ 😢

mimi.k
29. jan 2010

Bilushka, áno, to ma teší, aspoň si sa zasmiala... 😀 😉
Dnes už aj ja, ale včera som bola ako kôpka nešťastia 🤐
Mne odmietol polievku, tak prosím pekne, ide obedovať párok 🙄 ja vôbec nemusím ani variť...

zuzana76
autor
29. jan 2010

mmem, simonkovi skore uzdravenie

zuzana76
autor
29. jan 2010

moj dnes jedol, aj si vypytal, ale to len taku miniporciu, nie kolko som mu nabrala, lebo ved samozrejme to bolo z predosleho dna a nie cerstve, ale tu zeleninovu polievku robim na jeho ziadost

bilushka
29. jan 2010

Vodicak ako pise Mimi, ale ked ja fakt nemam motivaciu, tam som sa zaviezla taxikom za 4€ a naspat ma brala Majka, musela surne prist, lebo som si nevedela vybrat bundu, tak mi ju odklepla a isli sme sa najest do Ikey a zaroven ju celu vykupit, kedze Mimikovci uz vo velkom zariaduju.

Mmem, ten clanok co si sem hodila je super, najma ze neposendy capart 😀
Este nech napisu, kde ma byt ten capart, ked my s muzom budeme v tej vani a ako sa tam mame obaja zmestit, ked ja mam skoro meter 80 😀

Leni, to je blbe s tou koznou, mne sa dnes dve nove vyrazky vyhodili-a uplne symetricky-kazda na tom istom mieste po jednej na kazdom lici 😠

zuzana76
autor
29. jan 2010

bilu, no ked uz vyrazky, tak aspon symetricky 😀 😀

bilushka
29. jan 2010

Inak to babatko v dojcenskom ustave fakt az srdce trha ☹
A pritom si clovek mysli, ze take 6 mesacne este tolko nevnima svet okolo.

slavenas
29. jan 2010

ahojte

baby sesternica stále nič , tá ma dorazíííí že som ju poslala tak skoro , ale ja som sa v tom že som spravila dobre utvrdila ešte potom lebo som s nou volala a ona že tie bolesti začali okolo obeda ale vlastne predvčerom a celú včerajšiu noc ju budili no a dnes už jedna hodina ona v nemocnici a stále nič , no už sa teším ako mi to vytmaví 😅 😅 😅

mmem to bábetko 😢 😢 😢 bože strašne mi je takýchto detičiek ľúto , všetky by som ich hned vystískala .

mimi langoše super 🙂 a netráp sa ved všetky deti nemôžu byť ukážkové a ešte v tomto veku ako máme my .

my s Vanes sme dnes doobedu boli v snehu , došli sme domov obidve mokré , lebo čo včera napadalo to sa dnes asi ide rozpustiť 😕 😕 😕

slavenas
29. jan 2010

bilu pipky a žena na materskej 😀 😀 😀 😀 na vrch nahod nejaký sexi top 😉 či?

slavenas
29. jan 2010

leni mala si na dedkov poslať policajtov , ved ked nemajú zimné tak nech nejazdia .

bilushka
29. jan 2010

Aj u nas su 4C, vsetko sa topi 😝

Slavka, aj ja som bola takto zbytocne den dopredu v nemocnici, ale mne zacala pomaly odtekat plodova voda, tak si ma tam nechali, ze sa uz urcite zacnem otvarat, tak cele poobedie aj noc som tak nervacila a rano na vizite samozrejme zatvorena na styri zamky, tak sa nado mnou zlutovali a pichli mi vyvolavacku a dementna sestricka dotiahla len stojan s infuzkou, pripravila si vsteky hadicky a odisla a po 3 hodinach ma dosli skontrolovat a ja uz kontrakcie rozbehnute-ale najlepsie na tom je, ze ona mi to infuzku nepichla do zily, len to ku mne postavila 🙄
Takze aj takyto ucinok moze mat vyvolavacka, ze ani do tela nemusi prudit, len staci na nu pozerat 😀 😀 😀

slavenas
29. jan 2010

to vážne ? tak toto je uplný vrchol placebo efektu 😀 😀 😀

zuzana76
autor
29. jan 2010

bilu 😀

aj ja som tam prisla skor, ale mne tiez pomaly odtekala plodova voda aj s krvou, to bola asi ta zatka hlienova , na prijem som prisla 3.8. a dokina mi tam vravela,ze to bude az na druhy den a ja ze cooooooo 😕

bilushka
29. jan 2010

Slavi, ze? 😀
Ja doteraz nechapem, ale pravda je taka, ze ja som vobec nevedela kde je sever, strasne som sa bala, lebo tym ze mi odtekala stale ta plodova voda, tak maly sa zlakol a mal zrychlenu cinnost srdca, tak sa im to nezdalo a pichli mi na to nejaku injekciu, takze ja som si prvu pol hodinu myslela, ze mi ta infuzka tecie, az potom som zbadala, ze naco drzim tu ruku vystretu, ze tam nemam ihlu, uplna haluz 😀 😀 😀 😀

bilushka
29. jan 2010

Musim si skontrolovat chrbat a mozno aj sexi topik bude, Slavka.
Ale chapes, ze oni su poobjednavane kvoli dnesnej akcoske ku kadernickam, aby im hlavu vyfukali atd. a ja si tam odbehnem doslova od sporaka, lebo si musim predsa este polievocku na zajtra navarit.

letuskah
29. jan 2010

caute
nasi skveli susedia vrtaju uz treti den vzdy zasadne cez obed, ulozim Kubka a oni zacnu a ked sa zobudi tak skoncia a cely den je ticho, nechapem... a potom zacinaju vecer o 20,00 ked ho ukladam znovu, muz tam bol vcera cez obed klopat ale ani sa neunuvali k dveram, pokracovali v praci akoby sa nechumelilo 😠
ja nechapem ze v tom panelaku musi vkuse niekto nieco prerabat, to od leta tu nie je klud ani jeden den

ako som uz niekolkok krat pisala, keby som nebola hospitalizovana tyzden pred porodom tak by som porodila v aute, ak ma pri druhom nehospitalizuju tak kukajte spravy, urcite tam budem!! sak ja som 2.8. cely den mala kontrakcie a nevedela som o tom, az ked mi to mudr povedal a som sa divila co ma furt pchaju na monitor 😀