Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
8. feb 2010

V skolke sa to este da, teda par sloviciek, ak rodic caka, ze mu dieta bude konverzovat v tom jazyku, tak je naivny, ale podla mna co je maximalne tahanie prachov od rodicov je ta anglictina pre deti uz od pol alebo jedneho roka, to nech sa na mna nikto nehneva, ale nepresvedci ma, ze ta aktivita je dobra aj na ucenie jazyka, to je tak akurat ze deti sa zahraju a mamicky spolu pokecaju.

bilushka
8. feb 2010

Ja neberiem urcite kocik, potom si uz maly nachystal korunky, ze ide na vlacik a odtial nas odvezie J. autom.

mimi.k
8. feb 2010

Kde je vláčik?

bilushka
8. feb 2010

ved v Hrone

akvabela
8. feb 2010

Ahojte,

Mimi.k, gratulujem k prestahovaniu sa do domceku 🙂 a Veronikam prajem dodatocne vsetko najlepsie!

Mmem, ako Simonko - rozpapal sa? Ja som sa uz tiez poucila, ze ak je Yvett chora, moc jej nechuti.

Podarilo sa mi postrehnut stvrtkovu debatu - myslela som si, ze len nasi boli taki, ze mi nehovorili lubim Ta, vobec som si neuvedomila, ze to mohlo byt dobou... Tiez bambulkam hovorime, ze ich lubime a aj oni nam 😵 S mm trosku pomenej a nasim alebo mojej sestre, resp. bratom to tiez neviem povedat.

Meg, aj Yvett ma take chvilky, ze mliecko chce iba odo mna, na zachod mozem ist sama - vlozku tiez okomentovala ako Lili tusim, ze tam mam kakinu, no ked sme v centre medzi detmi, tak chce, aby som bola najlepsie hned vedla nej a zakazuje mi rozpravat sa s druhymi maminami 😒 Na tomto budeme pracovat a aj byt samostatnejsia v kolektive, snaad to pride na nu same, ked bude zrelsia. Ked sme teraz skusali v januari skolku a na minutku som od nej odisla, s tym, ze ona ma poslala, ze mozem ist - nezvladla to a plackala, tak som sa vratila a odvtedy si dava na mna viac pozor...

Dnes si po dlhsej dobe vypytala na noc byt bez plienky a bola bez nehody 😵 Teda v noci sa pekne vypytala na zachod. Cez den nespavame, iba obcas ak zaspi v aute, ked vezieme Majku na kruzok... A vecer si obvykle lahnem v izbicke na zem vedla postielky. Obcas vymysla a chce lezat vedla mna na zemi, niekedy tam aj zaspi a do vcera, kym sme jej detsky stan, co dostala na Vianoce neprestahovali do basementu, zaspavala niekedy aj v stane.

No este by som popisala, ale musiim koncit, lebo treba ist vychystat Mariu do skoly. Pekny zvysok dna!

maji4
8. feb 2010

Ahojte jáj ale bola dnes Lilianka upištaná normálne som rada ,že už spinka ☹ ☹ ale teraz mám zasa výčitky že som na nu kričala ☹ ☹
DUfam ,že zajtrajšok už bude lepší ...asi jej už ide na mozog to že nemôže isť von 😝 a teda aj mne 😝 😝

Meg no nie do 6 rokov aspoň rok ostanem možno a potom sa uvidí...neviem či by som to psychicky vydržala do 6 rokov ale vieš keď ti lekárka čiže kompetentná osoba povie že neodporuča....tak ja potom neviem. 😔

Mimi gratulujem ku presťahovaniu 😵 😵 Mimi a máte na polici nahlasený prechodný pobyt??

lenkamt
8. feb 2010

tak v rýchlosti.

Bailey sa asi večer prihlási, ak nie tak sú už doma a všetko je prenádherné Zinuška je miláčik a Gretulka je milučké zlatíčko však ako vždy 😵

idem písať do mýta 🙂

bilushka
8. feb 2010

Maji, kedy mate kontrolu, mozno potom vam uz dovoli ist von, aj ked este nemate douzivane ATB.

No my divadielko nic moc, zaujem ziadny, oproti minulemu razu som sklamana, zober dieta za kulturou a on stale len sa chcel hrat s autickami a pod. a ze nejaka afektovana zena tam predvadza divadlo ho nezaujimalo 😒
Tak sa aspon potom povozil na vlaciku, a najviac sa mu pacilo, ako po obchodaku behali s Adamkom a ujo Misko (Mimikin manzel) ich nahanal-to mi rozprava cely vecer, ze mami to bolo super 😀

Leni, super spravy, aj o Bailey aj o Myte, tak daj vediet, co ti napisali, ci maju vobec volne...

letuskah
8. feb 2010

my sme mali kucharske popoludnie, som uvarila super porovu polievku, ale je ozaj dokonala, mnam, keby som uz nebola prejedena tak ju zjem 😀 vyrobila som bryndzovu natierku a kuraci vyvar, ten este musim precedit a dat do flias do mrazaku. este som chcela robit tortu na slano ale uz som unavena, strasne co tehotna zenska malo vydrzi...
ale odkedy som permanentne hladna tak vselico vymyslam a skusam podla kuch knih co som minimalne 10 rokov nemala otvorene 😀

letuskah
8. feb 2010

my ideme v nedelu doobeda na babkove divadielko a poobede karneval v MC, to este neviem ci pojdeme, uvidim

bilushka
8. feb 2010

Letu, tak hod recept na tu porovku aj torta na slano ma zaujala.
Ja som si v cukrarni nedala veternik, lebo ved dieta, tak som teraz dojedla klobasu, lebo ved slaba vola 😠

zuzana76
autor
8. feb 2010

jeeej letu, ja som chcela robit porovu polievku zajtra, kremovu, ale asi az na veceru, lebo MM zabudol kupit smotanu
aj my ju lubime a aj patko co sa cudujem

baby a ja som sa zacitala do starych tem ze Pohyby babatka a Priberanie v tehotetsntve a tam som nasla, co som este pisala pocas tehu s Patkom a normalne mi az slzy vyhrkli,ze uz je tu s nami a je taky velky a rozumny a zlatunky

letuskah
8. feb 2010

takze porova polievka
maslo
1 nadrobno pokrajana cibula
biela cast z 3 porov, pokrajana na kolieska
1 stonka nadrobno pokrajanej zelerovej vnate
1 nadrobno pokrajany strucik cesnaku
toto sa na masle dusi cca 15 minut, nesmie zhnednut, obcas pomiesat.
pridat cca 3 zemiaky (pisu 200g mne to vyslo na tri take stredne), 750ml kuracieho vyvaru. prikryte povarit 20 minut.
nechat trochu vychladnut, rozmixovat do hladka.
dat znovu zovriet, pridat sladku smotanu (1 kelimok), dochutit solou, bielym korenim a zohriat tak aby uz nevrela.

mnam, este by som do toho nahadzala opecene kusky chlebika

baileysa
8. feb 2010

ahojte baby,

len som vás prišla pozdravit, sme domkaaaaaaa, jeden deň nás dlhšie nechali kvôli mne, sa mi zapalil jeden steh, tak beriem atb, dosť to aj boli, ale hlavne že sme doma...

zinka je super nadherna, baby, čo ste tehu už teraz Vám zavidim, keď Vám dajú vaše pokladiky malinke...ale pôrod nezavidim, môj popisem na budúce...

gretka malú zatiaľ super zvláda, zlatunka je ku nej, som zvedava, ako nám to pôjde ďalej...

a letush, veľká gratulucia k tehu, teším sa s tebou...

zuzana76
autor
8. feb 2010

letu mnaaaaaaaaaaaam

a kde si vzala stonku zelerovej vnate? to ja nedavam, ani cibulu a ani cesnak, ale davam bujon a inak potom dalej to site ako ty, mnaaaaam

zuzana76
autor
8. feb 2010

baily, jeeeeeeeej, este raz gratulujem a nech sa vam dari, nech mate vela mliecka, Zinka pekne pribera a nema koliky a Gretka nech si lahko zvykne

a ja zase zavidim v dobrom tebe,ze uz mas malu pri sebe, viem,ze tehu je krasne, chcem si ho uzivat, ale len vtedy ked mi nic nie je, som pisala,ze toto zvladam zatial lepsie ako s patkom a uz ma boli mechurisko 😠

letuskah
8. feb 2010

bilu mi nerob chutky 😠

zuzi som zvedava ci to bude Kubko jest, lebo dnes ochutnal ale len lyzicku a pokracoval v zabave tak uvidim

a ta torta - lotrinsky kolac
1 davka treneho cesta ( dam listkove cesto z mrazaku)

25g masla
300g na kocky pokrajanej prerastenej slaniny
250ml smotany na slahanie
3 vajcia
muskatovy oriesok

cesto dajte do formy s priemerom 25cm so zvlnenym okrajom. prikryte papierom na pecenie a zatazte fazulou a ryzou (listkove netreba predpekat) Piect na 200st cca 10 min, potom este odokryte asi 3-5 min.
v hrnci roztopit maslo a do zlatista opiect slaninku, vybrat a tuk z nej odsat papierovym obruskom.
vajcia zmiesat so smotanou, osolit, okorenit, pridat muskatovy oriesok. cesto posypat slaninkou a poliat vajcovou zmesou. piect cca 30 min na 180st, kym zmes nestuhne.

letuskah
8. feb 2010

bai tak vitaj doma, dufam ze vam to pojde spolu ako po masle 😵 😵 😵 a rychlo sa daj do poriadku 😵

letuskah
8. feb 2010

zuzi to mam z takej knizky co vydala ta televizia paprika tv, neviem ci poznas a su tam francuzske recepty, vselico zaujimave a toto je prve tak ze budem skusat rad za radom, inak ja som ani netusila ze zeler sa predava aj v tych stonkach a mali to v tej nasej dokonalej bille 🙂

zuzana76
autor
8. feb 2010

letu, poznam tu Tv

hej, tu u nas v obchode som to nevidela, ale v kauflande aj Bille to maju, a v Spanielsku som segre varila kuraci vyvar a len taky stonkovy zeler som tam dala, tam zase vobec nepoznaju koren zeleru a mnoho inych veci nemali do polievky, tusim ani kel nie

zuzana76
autor
8. feb 2010

ani kalerab

tak som dala do poleivky ten koren zeleru, rajcinu, zemiaky, papriku, petrzlen , cibulu, a to bolo tusim vsetko

zuzana76
autor
8. feb 2010

a ja sa teraz veru nehnem nikde, do obchodov chodi zasadne muz a ja kupim len to najpotrebnejsie v nasom obchode

zuzana76
autor
8. feb 2010

a to je iny vyber, resp nevyber, takze som dost obmedzena niekedy aj vo vareni

letuskah
8. feb 2010

oni davaju aj por dost do polievok, aj do vyvarov, co by ma nikdy nenapadlo, ale skusila som a uvidim co z toho bude este som to neochutnala...

letuskah
8. feb 2010

ja to nemozem nechat na muzovi uplne lebo to by nedopadlo dobre, takze chodi on a raz za cas idem s nim alebo tak ako dnes vybehnem s kubkom do billy, zas sediet doma cele tehu sa mi nechce, vsak choroby sa daju vyliecit aj mne aj Kubkovi

mimi.k
8. feb 2010

Maji, nemám oficiálne vybavený prechodný pobyt a ani neviem, či by to bolo možné, lebo neviem, či vlastníci tohto bytu ofic. priznávajú prenájom.

Baily, vitajte doma 😉.

zuzana76
autor
8. feb 2010

letu, ved jasne,ze netreba sediet na zadku, ale mna ten mechur pobolieva a je mi zima vonku strasnaaaa, nemam hrube nohavice, tak radsej nikam nechodim, len autom, alebo len na kratko

zuzana76
autor
8. feb 2010

ale do MC nehrozi, tam som bola raz a nepacilo sa mi tam, uz sa tesim na jar, ked bude pekne a pojdeme na dlhsiu prechadzku

mimi.k
8. feb 2010

A my stretko nie, lebo že chlapi pôjdu šibať, že sa na to tešia...tak nabudúce 😉 .

Ja som našla jeden recept na dolky a chcem sa spýtať, ako ich pečiete...lebo ja nemám na to tú špeci panvicu, len takú klasickú bez tých malých otvorov...je to cesto také, že to pekne drží a dajú sa upiecť aj také malé?

zuzana76
autor
8. feb 2010

mimi, ja dolky nerobievam, ale moja mamina na tej speci panvici a ja nerobim prave preto,ze ju nemam