Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

peta28
3. jún 2009

mimi tak sup sup sem recept na paprikas

tiez som bola vcera vytocena.. hlavna vec ze fakturu na 12 000 do skrinky vzdy daju nacas, ale decku plienku nevymenia

mimi.k
3. jún 2009

Na oleji som opražila cibuľu, do toho potom dala nakrájané šampiňóny (čerstvých bolo asi pol kila), osolila, okorenila čiernym korením, opaprikovala, chvíľu som to miešala, kým to pustilo šťavu. Potom som to podliala vodou a pridala tam nakrájanú jednu červenú papriku (na také slížiky). Dusila som to, kým paprika nebola mäkká. Nakoniec som tam dala jednu sladkú smotanu s dvoma lyžicami hladkej múky (na zahustenie) a nakoniec ešte podľa chuti dosolila.
Urobila som k tomu cestoviny.
Boli to cca 4 porcie. 😉

peta28
3. jún 2009

supeeer.. navarim . mnamka to vyzera byt

zuzana76
autor
3. jún 2009

ja ten sampinonovy paprikas robievam , mne to chuti, muz sampinony ako hlavne jedlo neje, len ak su zakombinovane v omacke s masom 😠

a deti by do 3 rokov jest nemali, lekarka mi vravela,ze ked by potom z toho vracali, tak automaticky robia vyplach zaludka, tak to mi vravela, nech mu do tych 3 rokov nedavam

mimi.k
3. jún 2009

Zuzka, ja Adamkovi huby tiež nedávam 😉

zuzana76
autor
3. jún 2009

a ze po kom to moje dieta je, ten moj muz je strasne narocny, a pritom jeho mama je taka klasicka gazdinka, ma asi 20 jedal v repertoari a to stale dookola, v nedelu klasika rezne najvacsia pochutka, alebo nejake maso na stave, pripadne este maso s knedlou, a ja mu furt nieco vymyslam a stale sa mu máli.

zuzana76
autor
3. jún 2009

mimi, ved ja viem 😉

zuzana76
autor
3. jún 2009

polievku dnes urobim vajcovu a hotovo

zuzana76
autor
3. jún 2009

ked su sampinony velke, tak sa daju aj plnene urobit, mnam

zuzana76
autor
3. jún 2009

zajtra idem k zubarke, ja sa tak strasne bojimmmmmmm ☹

lenkamt
3. jún 2009

tak sme pichnuté, plačkala iba pri vpichu 🙂

už len jedna hexa a mmr - to bude v júli 😖 pýtala som sa jej či mi napíše lieky na dovolenku, tak že v pohode, ale ak by niečo bolo tak mám ísť aj k tureckému dr.

paprikáš som ja robila z hlivy, postup rovnaký , akurát som pridala aj na rezance nakrájanú šunku 🙂

a huby , orechy, mak nedávam stále. jasné že si liznú z orechovníka/makovníka, ale väčšie množstvá nie. inak už asi jedli všetko 🙂

lejla77
3. jún 2009

peta:
😠 😠 😠
to y aj mna nasralo. dobre ze si isla, aj ja by som isla a spravila by som tam bordel. A isla by som aj za tou Gazkovou - veducou na tvojom mieste. Ved je pripecena ta ucka, alebo co????? 🙄 🙄 🙄

lejla77
3. jún 2009

kocky, a davate aj vnutornosti (pecienku) ????
My este nie.

bilushka
3. jún 2009

Ahojte,
my sme boli do obeda na tom gastre, tak nas uz nechala tak, uzavrela to neurcito-ze ak este bude grckat tak mame prist, ale ze teraz, ked uz nevracia, tak ze sa mu aj kyselina v zaludku upravi, cele prostredie ukludni a snad uz sa to nevrati, lebo vysledky nic nehovoria: nie je na nic alergicky a neviem co mu tam este skumali, ale vsetko vyslo dobre.

Bailuske prajem krasnu dovolenku a super, ze cestu zvladli v pohode...

Mimi, osuska je krasna, vy ste uz uplne zavaleni krtkami doma.

Leni, preco nedavas malym orachy, ved po roku sa uz orechy pomlete mozu, od 3. rokoch-ci od kedy-aj cele, tam ide o tom, ze su to male ciastocky, aby to dieta nevdychlo a nezadusilo sa, ale ked som to vravela mojmu ocinovi, tak povedal, ze to sa moze stat aj dospelemu, ze sa zadusi orechom, ked ho vdychne, ze jeden taky pripad ako medici aj pitvali 😔

Mima, chybaju mi tvoje live vstupy z Turecka, v pocasi hlasili, ze tam padaju 30 C teploty, ako to znasate?

A to lietadlo padnute je uplna hroza ☹

letuskah
3. jún 2009

ahpjte
zuzi to s tou kamoskinou malou si ma sokovala lebo Kubkov jedalnicek nie je o nic lepsi aj ked je zdravi toboz nie teraz tak dufam ze neskoncime aj my v nemocke...
inak mame sa na h.... maly je ako tak, len mu furt tie hlieny stekaju a dusia ho ked ho ulozim, odsavam ale moc to nepomaha, aspon zacal lieky jest ked uz nechce jest ani pit...
a ja som uplne mimo, nespala som celu noc co sa mi dychat nedalo, teraz to neni o nic lepsie, rano sme sa boli prejst s kocikom v lekarni a nanakup lebo sme museli a aj nam to obom dobre padlo ale nas to unavilo oboch.

inak knedla s vajcom je oblubene jedlo mojho otca, vzdy ked bola mama prec tak nam robil chlieb vo vajci a knedlu s vajcom a niekedy na sladko, ze na nu vylial daky kompot a prehol na polku a maly sme sladke jedlo, a este ryzu v mlieku, to ani jeden z nas nechcel jest a parky a to je bely jeho repertoar 😵

letuskah
3. jún 2009

mish inak ty by si asi mala Patka pomaly navykat na samostatnejsi a pravidelnejsi rezim lebo ked bude babo na svete nebudes mat cas lezat pri nom kym nezaspi, nechcem sa ti do toho montovat, viem ze on nikdy nechcel spavat ale myslim si ze jednak je dost velky a jednak budes potrebovat ten cas pre babetko a aj pre seba kym si este tehu. 😉

peta28
3. jún 2009

Lejla ani ja nie, ale ked si vsimnej jedalnicek, tak pecianku maju skoror kazdy druhy tyzden.. tiez som kukala ako puk

aha:
http://www.ta3.com/sk/reportaze/122617_pridavok...

tesime sa nie?

letuskah
3. jún 2009

peta ako si ma potesila, precitala som si len nadpis lebo clanok asi citat nema velky vyznam, mali by sme asi tete T napisat nejaky vrucny dakovny list 😔

retaux
3. jún 2009

Ahojte!
Tak som dnes kúpila pečienku. Ste ma na ňu navnadili. Ja ju mám strašne rada a dávno sme už nemali. Zuzi, napíš, ako ty robíš pečienku, či tam náhodou nedávaš niečo iné ako ja. Možno sa niečím inšpirujem a bude nová chuť. 😉

Aj my už papáme aj orechy (pomleté) v koláči a aj makový včera jedla. Prečo sa nemôže mak? A jedla už raz šampióny, keď chutnala pizzu, ale to bolo úplne minimum, len si lizla. A my s MM tiež moc hríby nemusíme. Zjeme ich tiež len ako doplnok k mäsu alebo v omáčke.

retaux
3. jún 2009

Peťa: dnes od radosti ani nezaspím 😀 🤐

letuskah
3. jún 2009

ja tiez davam kubkovi ked mame orechovy kolac, mak malo pouzivam a hriby mu nedavam
a pecienku tiez este nejedol lebo ja to nelubim a teda to ani nerobim a ani neviem robit a ani sa nechystam 😀
inak ak davate detom kupovane cokolady a napolitanky tak tam orechy su, skoro do vsetkych coko veci davaju minimalne lieskovce a su tam stopy inych orechov

peta28
3. jún 2009

aj my uz papame vsetko. vcera som urobila ryzovy nakup.. seriem sa s tym vecer a mala ochutna a TOTO NENI DOBRE.. nervyyyyy.. ako bolo dobre niekedy ked nerozpravala, teraz povoe vsetko. A da babiku do kocika ze pssst haja a ticho tu bude (asi zo skolky) lebo pojdes do kuta (tiez zo skolky) 🙄

letuskah
3. jún 2009

tiez si niekedy hovorim ako bolo dobre ked nehovoril 🙂 ryzovy nakyp ani moje dieta neje ale on sladke jedla vseobecne, jedine parene buchty v auparku a ked mu spravim palacinky, natrham ich a do stredu taniera mu dam lekvar tak to papa, namaca si ich a pekne spapa aj dve 🙂

slavenas
3. jún 2009

ahojte

Peta vav tak to už fakt budeme v plnke 😀

letu tak teba to riadne chytilo 😀 , prajem skoré uzdravenie .

bilu aspoň si kludnejšia že malému nič nezistili nie ? tak to je super.

zuzi no boli sme na takom predlženom víkende vo Švajčiarsku za švagrinou, ale ja to neberiem ako za dovolenku 😅 😅 to by som ešte dakde chcela isť ale ak ešte pôjdeme tak to určite kôli mužovej robote bude určite na super poslednú chvíľu. Ano išli sme autom 12 hod. a malá to zvládla podľa mna super , ja som už bola cestou tam dosť nervozna lebo sme ešte aj čakali v 2 hod zápche a mala som toho dosť . 😝 😝

Inak Vaneska ked sa jej spýtam že ako sa volá tak povie že JAJA a ja že Vanes a takto sa hádame dookola a stále si trvá na tom že je Jaja, tak neviem asi sme jej nedali meno podľa jej predstáv 😅

mimi.k
3. jún 2009

Peti, prídavky perfiš, neviem, čo s toľkými prachmi budeme robiť...
Adamkovi svokrovci kúpili zasa nejakú flisovú bundičku, ukazovali mu ju na MDD cez skype a on im na to s úsmevom že "nepaci sa"...hanba ako svet, ale tak čo urobím.. 😅

slavenas
3. jún 2009

mimi tá osuška je super

letuskah
3. jún 2009

slavi moje dieta ani to jaja nepovie 🙂
mimi zlaty 🙂
ale si myslim ze tie nase deti castokrat povedia co ich prave napadne bez akejkolvek suvislosti s pravdou, mozno mal prave chut povedat nepaci sa... aspon u Kubka casto badam ze povie jedno ale v skutocnosti viem ze mysli nieco uplne ine, ze ho jednoducho napadne volaco povedat...

bilus aj som zabudla reagovat na vase vysetrenia, ja len dufam ze ozaj to bolo nieco z coho vyrastie a nevrati sa mu to, ked mu nic nenasli, nakoniec je to dobre lebo ti zrejme odlahlo pri pomysleni ze to mohla byt alergia alebo nejaky iny problem, dufam ze tuto kapitolu mate uzavretu 😉

letuskah
3. jún 2009

mimi vy ste riadny krtkozavislaci 🙂

slavenas
3. jún 2009

maji drž sa , a prajem otcovi skoré uzdravenie.

mima07
3. jún 2009

cauko
pre bilu tu pri vode sa to nezda iba ked idem na nejaky drink tak dobre pali 😉 ale zajtra ma byt zamracene aj ked hlasia 30 stupnov asi ide nejaka fronta lebo uz teraz je pod mrakom a fuka
som vcera objavila v tom materskom centre normalne strava pre deti na obed prestrete no skoro ma vykotilo 😀 2 druhy polievok ryza kasa 2 druhy masa spagety normalne pomixovana mrkva potom varena zelenina a uhorky osupane rajciny 😀 no proste bomba a samozrejme pudinceky kolaciky tak ze teraz tam chodim s malym na obedy aj vecere a asi mu viac chuti ked vidi aj ostatne deti jest ale vsetko sam 😠 tak ze chodime odtial ako prasata 😠 😀
inak tie ruske deti tak od 7 vyssie by som asi prizabila strasne drze vcera som sa nezdrzala a na jedneho som nakricala mi tam sacal dieta lebo on velky chuj musel na detsku smykacku pribehla babicka a ze vana nemozes a este na mna zazerala tak som jej to vytmavila co ma za zrda ho skmasla za ruku a uz ich nebolo si myslia ze nas este stale okupuju 😠 sakja im to vysvetlim
oni normalne si rozpravaju nedam nepoziciam na vecne veky skoro mi tam usi a bulvy vypadli

mak jedava aj alex jasne ze zo sladkeho mu najviac chuti babkin makovnik ale to mozu
ret ja do pecienky davam olivy lebo ja ich milujem