Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
4. aug 2009

No super, este stihneme aj drink pred programom 😵 😀 😀 😀

lenkamt
4. aug 2009

aký drink, ja že idem ku vám na večeru 😀

lenkamt
4. aug 2009

Bailey - už mi to dnes prišlo 😕 včera som to objednala 😕 takže mickeymousa nemám ☹

a vždy sa ťa zabudnem opýtať že ako Grétka kecia, lebo my stále len to svoje - moje, ja, kaka, pod, homno, mnam, hajam, a to čo vedeli predtým. takže vlastne nič 😅 asi to fakt vypukne až na vianoce 😀

mima07
4. aug 2009

bilu idem kuk pocasie zatial sa chystam
leni to pride zo dna na den my uz kecame o 106 aj to co nemame 😀

peta28
4. aug 2009

Leni ako so stolickou? Poslala si uz objednavku?

bilushka
4. aug 2009

Leni, musime sa nejako zosuladit, lebo ty by si len jedla a ja len pila 😀 😀 😀

peta28
4. aug 2009

Bilu Matejko chudacik sa asi zlakol 🙄

mima07
4. aug 2009

bilu pozeram ze ma prsat 😠 tak tusim pojdem s vami vo stvrtok na tie dielne ak mozem sak budeme mat cas aj pokecat aj na cukraren

bilushka
4. aug 2009

Peti, asi hej, najskor ked iba poprchalo sa mu to pacilo a este sa jasil, ale ked uz bol taky lejak, tak sa urcite bal.

bilushka
4. aug 2009

Aj zajtra ma prsat? 😨
Mimus, ale dielne su az o 10:15 hod., to mozes prist aj skor.

mmem_
4. aug 2009

ahojte,
uuups ja som vcera zabudla blahozelat k 2 rocikom vsetkym oslavencom.

prave sme prisli z obeda z takej restiky kde maju miestnost pre deti hned pri stoloch takze perfektneeee, sme sa aj s kamoskou tiez tehotnou tak napraskali ze nevladzem.

no a maly nespi samozrejme este 😠

inak rano sme boli na pieskovisku a take dievcisko ho hryzlo do prstekov ale dost hnusne,normalne tam mal stopy po zuboch,ale aspon mama bola ok a dala jej po zadku, bo uz som sa ja chystala 😔 aj sa ospravedlnila ze nevie co s nou,ze si myslela ze ju to uz preslo, ze si furt vyhliadne niekoho kto sa nebrani a ide po nom 😕 no super

mmem_
4. aug 2009

a chipendale by som si kukla aj ja,ale ci ma s takym bruchom tam pustia 😀 😀 😀 , nieze este budem musiet ucinkovat 😀

lejla77
4. aug 2009

peta:
nemam nic nove. ☹ Ozvali sa mi len tie dve - jedna z Karlovky a druha z Devinskej.

mima07
4. aug 2009

bilu ano ze 70% pravdepodobnost a hlavne rano ☹ sak ja by som tak okolo 8,20 vyrazila z domu a o 9 najneskor som u vas 😉 ci radsej neskor?

mmem_
4. aug 2009

retaux a co oslava? nic nehovoris, ci este len bude? ja musim nejake detske menu vymysliet, hadzte nejake tipy 😝

lenkamt
4. aug 2009

Peti - včera som to odniesla do firmy, tak snáď poslali 😅

Bilu - Lucia keď prší tak kričí bojo /bojím/ a pomoc 😀

Mimuš - ja viem, ja len že či nás Grétka nepredbehla 🤐

bilushka
4. aug 2009

Ja to nechcem zakriknut, ale my mame na ihrisku asi extra mierumilovne deti, lebo hracky si sice beru, aj do seba strkaju, ale zatial sme nemali takehoto hryzavca ako popisujete vy, este ked sme chodili na to cvicenie, tak tam chodila jedna baba so synom co takto strasne hryzol kazdeho, ze aj do tvare a tak a ona uz na to nemala nervy, tak sa odtial radsej odhlasila.

mima07
4. aug 2009

leni ale dvojky maju pravo byt posledne sak oni sa nepotrebuju dorozumievat ked su prepojene 😉 maju aj nejaku svoju rec?

mmem_
4. aug 2009

bilu: nam sa to este tiez nestalo a normalne sa tiez nenecha,vezme si hracku naspat,alebo strci a teraz len pozeral a reval 😝

lenkamt
4. aug 2009

nemajú svoju vlastnú reč tak žeby mali nejaké špeci dorozumievanie len pre seba, tým svojim jazykom sa rozprávajú so všetkými, ony sú také zvláste jednovaječné dvojičky, ony sa vôbec nemusia, keď niekde prídeme tak si každá nájde svoj okruh kamarátov a svoju zábavu 😕 doma sa síce spolu pekne hrajú,ale aby to trvalo aspoň hodinu na to potrebujú Verču 😅 no a bitky no comment, doškriabané, dohryzené, vythrané chumáče vlasov 😔
ale zas je zlaté keď niektorá plače tak druhá ju príde mojkať, a hľadajú sa po spaní a budia jedna druhú 😀

peta28
4. aug 2009

Lejla no zodpovednost sama, pokila tedan ie su niekde na dovolenke..

bilushka
4. aug 2009

Podla mna ked je ta mama normalna, tak jej to musi byt strasne blbe, teda ja by som sa hanbila ako pes, keby moj maly takto ublizoval detom 😖 My sme ten druhy extrem zase, Matejko stale iba deticky lubime, ale vcera ze mu Adamko chcel zobrat lopatku a si ju drzal a utekal pred nim a ubranil si ju, tak to je prvy pokrok v historii 😀
Ale to mi iba MM rozpraval, ja som tam nebola, tak nemozem potvrdit, ako velmi bojoval.

retaux
4. aug 2009

Mmem: oslava ešte len bude (v nedeľu), len mám nervy, že či sa torta vydarí. Lebo nechcem robiť normálnu tortu, ale "bombu na letné horúčavy" a mám veeeeeeeľké obavy, že na tom nebude držať poťah marcipánový. A keď nie, v sobotu ma porazí, že čo narýchlo vymyslieť namiesto toho. 😅 🤐

lenkamt
4. aug 2009

čo je bomba na letné horúčavy 😕

my asi budeme mať oslavu v pondelok 😅 lebo iba vtedy sme všetci doma 😀 potom až víkend 22 a to je dosť neskoro 😅

poťah už je doma, tak mi je to vlastne jedno 🙂

a fest ide čierňava už aj hrmí 😝

peta28
4. aug 2009

ret uz vies ten termin na statnice?

Bilu neboj, on sa v skolke nauci ked nebude maminka v dohlade. 😉
Ozi Bulu co ten tvoj pracovny pohovor?

lejla77
4. aug 2009

peta:
ved to... asi tam budem musiet zavolat. Lebo v tej Luznej co bolo, je tam aj telefon.

retaux
4. aug 2009

Bomba na letné horúčavy.

500g tvarohu
1/2 l bieleho jogurtu
2 hrste kryštálovej želatíny (alebo 2 sáčky práškovej)
200 ml šťavy z kompótu (alebo vody, ak robíme z čerstvého ovocia)
2-3 lyžičky medu (alebo cukru)
ovocie (vyskúšané je: 1 banán, 2 mandarinky, hrsť hrozienok, 1 konzerva krájaného ananásu) alebo hocijaké ovocie
POSTUP:
Do väčšej misy dáme tvaroh, jogurt, med alebo cukor a vymiešame do jednoliatej hmoty. Pridáme na malé kúsky pokrájané ovocie. Na slabom ohni zohrejeme šťavu (vodu) a vsypeme želatínu. Pomaly ju rozpustíme, miešame. NESMIE sa variť! Teplú rozpustenú želatínu vlejeme do misy s ostatnými prísadami a dobre zamiešame. Dáme do chladničky a po cca 3-4 hodinách je bomba stuhnutá. Dá sa buď vyklopiť a včelku krájať alebo sa lyžicou môže vyberať do pohárov a doplniť zmrzlinou. Dobre vychladená je osviežujúca aj bez zmrzliny.

retaux
4. aug 2009

Peťa: ešte nie.

lenkamt
4. aug 2009

aha, tak to bude mať povrch ako želatína asi, to asi nebude držať, ale však to môžeš potreť zmesou tvarohu a jogurtu, nechať ešte stuhnúť a šupky hupky potiahnuť 😀

lenkamt
4. aug 2009

ja som zase rozmýšľala že spravím obdobu torty z kyslej smotany, že miesto piškót bude normálne korpus. na leto sa mi to zdá vhodnejšie ako ťažké maslové krémy 😕