Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

meganik
18. feb 2009

Ddadka ja som našla recept na MMB a je super, za 30 minút hotové 🙂 :
350 g mrazeného hrášku
1/2 l vody
2 ČL vegety
1 strúčik cesnaku
korenie Maggi
hl. múka a olej (zásmažka)

Hrášok dáme variť s vegetou, keď je hrášok mäkký pridáme pretlačený cesnak a korenie Maggi a varíme ďalej až skoro do rozvarenia hrášku. Potom zahustíme zásmažkou a v prípade potreby dosolíme. Nakoniec polievku rozmixujeme ponor. mixérom.
Krupic. halušky : vajíčko, dets. krupica, trocha oleja a mini soli (všetko pomiešať, nechať trocha odstáť a potom zavariť do polievky) 😉

meganik
18. feb 2009

a moje dieťa chce akurát odniesť televízor, tu s ním lomcuje..ona je taká siláčka..odrážadlo si vláči z izby do izby v jednej ruke 😅

baileysa
18. feb 2009

ddadi, tak drzim palce, nech uz v piatok to ide rychlo a bez problemov 😉

meg, ta hraskova vyzera super, skusim aj ja niekedy,
a uz sa tesim na fotky 😵

ja som dnes robila kapra s orechami a bolo to tiez vynikajuce 🙂

zuzana76
autor
18. feb 2009

tak hraskovu urobim urcite aj ja, meg a ked si ju rozmixovala, neboli v nej take supky? lebo strukoviny sa nedaju len rozmixovat, treba ich aj prepasirovat, lebo tie supky v nej kazia celkovy dojem , tak nebolo to treba prepasirovat cez sitko?

baily , poprosim recept na kapra s orechami, dakujem

baileysa
18. feb 2009

zuzi,
kapra som mala vypitvaneho, ocisteneho, nakrajala som na podkovicky, tie som osolila, okorenila, poukladala na plech (vystlany papierom na pecenie), poliala rozpustenym maslom, bohato posypala struhanymi orechmi (dala som vlasske), a este som to osolila, lebo som sa bala, ze upecene orechy budu mierne nasladle... bolo to vyborne, povodny recept je este zaliat smotanou na slahanie, ale to som uz nerobila, a aj tak to bolo superne 🙂
pecie sa na 180 stupnov 20 minut (ja som piekla na 190 stupnov 30 minut)
k tomu som spravila varene zemiaky

zuzana76
autor
18. feb 2009

baily , budem musiet vyskusat, uz sa mi zbiehaju slinky, ale asi az buduce vianoce 🙂

mishelin
18. feb 2009

nejde mi pridat prispevok 😠

zuzka teba cchem davno pochvalit aka si ty kucharka 😉
bai vyzera to mnam ale moj muz len maso,cize u nas by to chutilo len mne 🙄

leni super ze vysledky su OK 😉

zuzana76
autor
18. feb 2009

mish, akurat ze ja som sem nehodila teraz ani jeden recept 🙂 , ale potesi, ked uz muz doma niekedy nepochvali, ale dnes pochvalil a este aj svokra, ten rezen, tak som rada

bilushka
18. feb 2009

Waw ze kapor s orechami, Bailey ty si iny sefkuchar 😉
Odkial mas take speci recepty?
A Gretuske je ako, teplotuje iba ci uz ani to nie?

My na velke HÁ sa mame, po 10 minutach obedneho spanku v nasej posteli zacal kaslat az sa dovracal, takze nervy az na Mars, ale prave ma to uz ani nejako nevytaca, lebo ja uz nemam ziadne emocie, len som to automaticky zacala vyzliekat, uplna apatia 😖 a dieta prebrate, ze uz nejde spat a ani veru uz nezaspal, takze cely den taha a este teraz tu lieta a ja uz mam panicku hrozu mu dat nieco do ust ☹

Meg, na fotky som zvedava aj ja 😵
A ta hraskova vyzera super, mnam hned by som si dala, uplne "zabudam" jest, ked je maly takyto,
nemam na nic chut a naladu 😔

Mmem, ja mam zufalky od muzovho kolegu a ten neviem odkial to taha, ale ked chces zistim.
Grety ty sledujes tu serku co ja teraz, po ktoru cast to mas? Ja po 15.
No a ked pises ako ti mala je, to akoby som citala o mojom cipiskovi ☹
Kakao jej ake robis, obyc. mlieko s Grankom?

Volala som s Mimi.k, ze teda zajtra neprideme a aj ona vracia z tej hnusnej migreny 😢
Vsetko sa nejako serie.

mishelin
18. feb 2009

zuz ja viem,ale ja som to chcela uz davno urobit 😉

bilu to mi je luto ze vam je takto naprd ☹

bilushka
18. feb 2009

Leni, super ze si zdrava, mlada a krasna 😉

Ked som volala s Mimi, tak mi vravela, ze aj nas idol Michal mal tiez taketo grcacky ako dieta a vtedy ze jej svokra vravela, ze s tym sa nedalo este nic robit a teraz uz su na to tabletky, takze som definitivne rozhodnuta, ze s nim pojdem na vysetrenie, aj keby mu mali pchat hadicku az do zaludka 🤐

lenkamt
18. feb 2009

baby to je strašné ako sa to tu schorobnieva 😢

Bilu - určite s ním choď, toto nie je normálne keď je chorý alebo kašle ešte beriem ale v kuse? 😔

a z iného súdka - dnes som si kúpila supiš supiš čiernu sukničku /v číňaku za 400 🤐 / úplne super k bodkovaným sandálkam a bodkovanej blúzke. no a ešte k nej vymýšľam toto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4970788
alebo
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4390632

lenkamt
18. feb 2009

Verča ide skypovať /ževraj s kamarátkou 🙄 / tak čavte

baileysa
18. feb 2009

leni, a kde ides byt taka paradna? 😕 🙂

bilush, my teplotujeme o dusu 😖 stale sme okolo 39, akurat cez obed nemala teplotu, sme dnes dvakrat spali, druhykrat aj mna odvalilo.. a recept na kapra som nasla na receptar.sk, sme mali kapra este od vianoc zmrznuteho a som chcela nieco ine ako vyprazit, tak som hladala, tam toho bolo kopec... 😎

bilush, to ma mrzi, ze vy to mate zas tak na hovno, tiez by som sla na nejake vysetrenia s nim, aspon budes kludnejsia.

chuda, mimi, dufam, ze jej migrena rychlo prejde

mish, sak kapor je maso 😉 len ma vela kosti 😅

mishelin
18. feb 2009

bai ved vlastne hej 😅 len som to myslela tak ze u nas fici bravcovina 😝

leni veci su super,a veru kde sa tak ides vyparadit 🙂

lenkamt
18. feb 2009

idem byť kočka:
1. v gay klube niekedy v priebehu dvoch týždňov 😀
2. na 50 mužovej tete 😉
3. na tie promócie, ak sa ich dočkáme 😅

a deti zas vymýšľajú pri zaspávaní, ja to nechápem 2týždne ľahnú a do 5min spia a potom týždeň toto: ľahnú, jeden cumeľ do ruky, jeden do úst, vyjdeme z izby , ony vstanú vypľujú na zem cumeľ , druhý tiež hodia o zem a revú že dudúúúúúú, prídeme zas uložíme a postup sa opakuje aj 10x 😝 😅 nechápem 🙄

mishelin
18. feb 2009

no leni ten prvy dovod je asi naj 😀 😅 😉 a vlastne vsetky tri su super,sla by som hocikde len nech netrcim doma furt 😝

ani moj dnes necche zaspat napodiv 😕vstal a odisiel z postele ze ide het 😕 tak pojde spat neskor 😝 co uz,jeho uz tazko dakto prevychova 😝 ale ak by sa to dakomu podarilo odmena je velka 😀 😅

meganik
18. feb 2009

tak som tu...mali sme návštevu 😎
zuzka nemala som tam šupky, ale je pravda, že som to mixovala na najvyššom možnom stupni..mixér miestami znel jak vŕtačka - ešte aj Natálka pre ten zvuk zdrhla z kuchyne 😅

bilu..kľudne príď hocikedy na polievku 😉

a snáď sa už všetkým chorúšikom polepší..tfuj tfuj, aby všetky choroty od nás odišli 😉

a tu sú fotky..snáď to pôjde 🙂
http://picasaweb.google.sk/mk.magdalenka/Foteni...

letuskah
19. feb 2009

prvaaaaaaaaaaa 😀 😅 😕 😕 😲

letuskah
19. feb 2009

a mozem pisat
caute
moje decko sa rozhodlo ma znicit a svieti uz od 6,40 co ja vobec ale vobec nezvladam a tym padom ho musim dat spat uz okolo 10,00 co znamena ze sa nikam nedostaneme lebo poobede je MC zavrete

meg ta polievka vyzera dobre, idem hned nazriet do mrazaku a link nefunguje lebo mas zrejme album vedeny ako sukromny, skus sa na to pozriet este 😉
a aj ten recept na kapra od bai vyzera super a ani to neni nic tazke zda sa...

ja som robila na veceru palacinky a cely den som bola mimo takze palacinky som popriharala len dve boli pouzitlne pre Kubka a dalsie dve pre nas 😒

chorusi nech sa liecia a idem este pocitat lebo este som cosi chcela

letuskah
19. feb 2009

meg statnic sa neboj a nestresuj 😒

mimi aj biluskinmu Matejkovi prajeme rychly odchod vracaciek, bilu urcite si vydup nejake vysetrenie 😉

ddadka tak snad uz ten piatok nieco urobia, zas tiez nie je dobre ked babo ostava dlho v brusku, budeme vam drzat vsetky prsty 😉

letuskah
19. feb 2009

baby a este volaco, tehulky necitajte, vcera som sa dozvedela strasnu spravu a vobec som nebola schopna komunikacie...
jednu znamu odviezli v utorok do nemocky lebo jej prislo zle, museli jej urobit cisarsky a babo to neprezilo, mala termin v polke marca, chlapceka, este teraz placem ked to pisem, je mi z toho na nic... mamicku uviedli do umeleho spanku aby sa sa jej telo dalo do poriadku a zazivalo len jeden sok... uz sa len modlim aby bola v poriadku lebo ma doma dve 5 rocne babiky

lenkamt
19. feb 2009

ahojte...

Letu - to mi je ľúto 😢

chorobáčikovia sa majú dúfam lepšie 😉

my sme mali lepšiu noc a tiež sme spali do 6.40, zato teraz sú umrnčané že až, baby čo vám deti kecajú - mrnčia menej??? lebo mne sa zdá že sú nervózne z toho že ja nieviem hneď čo chcú 😅

adulik23
19. feb 2009

dobre rano.
let - to je strasne. 😢

a nemachrujte tu vy dve. misiak vstaval 5:40. som z neho na prasky. 😠 rozhodla som sa, ze chce-nechce zase bude spavat 2x denne, lebo sa s nim neda vydrzat. akurat netusim, kedy budeme chodit von a podobne aktivity. 😅

lenkamt
19. feb 2009

Adi - neviem či ťa poteším ale naše ráno vstávajú rovnaku či idú spa 19.30 alebo 21.00 😝

retaux
19. feb 2009

Ahojte!
Letu: normálne mám zimomriavky ☹

Lucka aj keď kecá, tak sa mi zdá, že mrnčí viac, lebo mi povie, čo chce a chce si to vydupať za každú cenu a keď jej nedovolím, hneď mrnčí. 😠 A najnovšie máme celé dni otázok: Čo je to??? 🙄 🙄 Tak ja iné nerobím, len odpovedám. Najviac sa mi páči, keď vidí niečo v TV, napr. reklamu a pýta sa: čo je to? Ja jej poviem oliva 😀 a ona je super spokojná. akoby vedela, čo to je 😀

adulik23
19. feb 2009

to viem, ze bude aj nadalej vstavat tak skoro, lenze on je potom o 11 uz strasne unaveny, ale vtedy sme vacsinou von, tak nemoze spat, domov prideme o 12 a niekedy sa nevladze ani naobedovat, co sa mu uz priserne drieme, cez obed potiahne len 1,5h a potom vecer uz od 18 mrcni a chce ist spat. 😠 😠
v podstate je posledne dni pernamentne umrncany, lebo sa mu drieme, ale ked ho dam do postielky mimo zvycajneho casu, tak reve o dusu.

ale na inu temu: vsade zhanam ten bio bujon, ci ako sa vola ten sajrajt od vitany, co teraz vsade reklamuje a nikde to neviem najst. nevidel to niekto niekde??????????? skusala som uz tesco, billu a kaufland. dnes idem do hypernovy a ak ani tam nie, tak uz neviem.

adulik23
19. feb 2009

a pisali mi baby z anglicka, ze nemozu zohnat tu modru bundu z nextu, co si mi nasla. som smutna.

lenkamt
19. feb 2009

Adi - keď si ju na tej stránke hodíš do košíka a potom si dáš zobraziť košík tak ti ukáže či je na sklade, myslím že pre ne by nemal byť problém objednať si to cez net a dať poslať domov 😉

letuskah
19. feb 2009

adi sak prave preto ma tie dva spanky nervovali lebo sme kysli doma lebo spal a ked bol hore tak vsetko spalo vonku a MC zavrete

moje dieta cim viac keca tym viac mrnci a vcera zlomil ceruzku tak som ho naucila ze je to tuha a teraz nasiel zas nejaku zlomenu a ze tuha tuha a rano nasiel krabicu od palaciniek co tu vcera povlacal tak mu hovorim ze palacinky a on palala 😵 😵

baby v sobotu je karneval v nasom MC a hladm daku masku a rozhodla som sa ze mu poziciam, moje kreeativne schopnosti su aj tak zdecimovane naladou tak nic nevymyslim a kupovat spidermana a podobne nebudem