Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

retaux
2. nov 2009

Aj mňa potom zoberte 😀 Ani ja som tam ešte nebola, ale veeeeeeeeeľmi by som chcela.

lenkamt
2. nov 2009

ok 😀

lenkamt
2. nov 2009

Nika - alebo ona jeho 😀
to je hrozné s týmito dnešnými deckami, Verča je ešte v pohode oproti rovnako starým dievčatám v okolí a aj tak sa mi to zdá niekedy príliš - včera si pomaľovala pri učení nechty čiernou fixkou, akože cool 😀 už teraz sa teším na pubertu dvojičiek 😝

letuskah
2. nov 2009

caute
tak my sme bez teploty, vcera, v noci aj dnes, vcera uz bol ako z divych vajec co znamena ze uplne zdravi, uplne bolo vidno ten rozdiel...

my sme sami na cely tyzdnen, ale pravdu povediac mne to aj celkom vyhovuje, mam sice kubka na krku od rana do vecera ale dako mi to dobre padne ze ked ho vecer ulozim tak mi tu nikto nezavadzia, nie v pravom zmysle ale tak nejako 😀 ak rozumiete reci mojho kmena 😀 😀 😀

takze cvakneme mikulassku party a nadiktujeme im co chceme do balickov? lebo tie balicky nebudu lacnejsie ci ich urobime my alebo oni, je to v podstate jedno

tema cibula, ja som nad tym nikdy nerozmyslala, ja dam dole tu co je inak sfarbena takze niekedy len tu suchu a inokedy aj tu druhu,,,

tema maso, mne smrdi vsetko maso a je mi nechutne ho pripravovat ale co narobim, ale to bez ohladu na to ci som bola tehu alebo nebola 😝

lenkamt
2. nov 2009

Letu - ja presne viem o čom hovoríš, u nás je 1000x väčší kľud /správanie detí, poriadok.../ keď sme samé 😅

peta28
2. nov 2009

uz som z toho pekne toto pomotana.. takze balicky ano? Aj ja si myslim ze ked sa poskladame na balicky tak to bude cca 5 eur, takze 10 eur je v poho.
Napiste mi teda niektora co tam chceme, ja to s nimi vybevim.. pamatam si len brumika a lentilky

Nika vybavim

Leni jasne balicek aj pre Vercu

Dnes si s nimi odsuhlasim ceny a dam Vam vediet , ale malo by to byt takto:

dvojlozkova izba: 2 x 39,06
+ strava podla cennika, tam nie je zlava
t.j. kto si daval iba polpenziu tak 4 x 11 eur a kto si daval 1 x pol a 1 x plnu tak 2 x 11 + 2 x 17

Leni ked pocitam spravne pre teba by maal byt cena 157,60 eur, este si s nimi odsuhlasim ci sa plati aj extra pristelka

fakt sa baby snazim, ale ide to z nich ako z chlpatej deky ... fakt baby by ste neverili teraz som robila pre klientov jednu obrovsku akciu po Cine co tam bol veltrh a uplne ina komunikacia ako s hotelom ktory je tu za rohom a rozpravame jednym jazykom

nika07
2. nov 2009

tak nad pubertou krpatej radšej nerozmýšľam 😀

nika07
2. nov 2009

Peta dik,máš u mna ďaľší drink, len neviem či ich stihneme popiť
😀

letuskah
2. nov 2009

peti ono to zavisi aj ci su zvyknuti na taketo akcie, ak maju len hosti co idu okolo a ubytuju sa je to ine ako ked sa organizuje nieco vacsie. a zas z mojej skusenosti so slovenskymi firmami vseobecne, je komunikacia strasna, zo zahranicia ti zavolaju hned ako posles mail a od nasich musis dolovat informacie dva tyzdne...

balicky, ak sa dobre pametam

brumik, lentilky, kinder coko alebo vajicko (ja som skor za vajicko), banan, jablcko, mandarinka, nejaka mikulasska postavicka cokoladova, a neviem ci tie baloniky ano alebo nie lebo ktosi pisal ze dieta sa toho boji...

leni tak dakujem uz som myslela ze som odlud ked sa tesim na ten klud 😀

lenkamt
2. nov 2009

a nejaké lízatko 😉

idem variť šošovicu - už mi 2x vykypela 😀

mmem_
2. nov 2009

ahojte

tak konecne som dala do albumu to fotku torty 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mohlo to dopadnut aj horsie, ale som celkom spokojna, ta kupovana hmota ma dost sklamala,ale to bolo asi tym ze k tomu nebol ziadny navod a v polovici pracovneho procesu som zhanala na nete navod ako zmakcit hmotu tvrdu ako skala a ako ju zafarbit 😠 ,ale nakoniec sa podarilo. No ale stresy som si neusetrila, no nic nauduce budem uz vediet.

ale malemu sa strasne pacila, tesil sa velmi a ani som ju nemohla dat naspat do chladnicky tolko okolo nej chodil🙂

a ja zacinam mat pocit ze budem zase prenasat 😠 a nejaka depka na mna ide z toho celeho porodu,ze ako to dopadne a tak 😝

leni: ked budete v prahe na jar tak sa urcite ozvi, u nas by ste sa sice nepomestili 😅 ale do meste velmi rada pridem 😉

mmem_
2. nov 2009

zuzi 76: ahoj prosim ta nevies ako urobit take dobre masko na stavicke? my to skoro vobec nerobime ale maly to strasne lubi a mne sa to nikdy nevydari 😔

a nemate nejake tipy ake jedlo zamrazit,aby som nemusela hned lietat okolo hrncov ked sa vratime z porodnice? a mohla som to jest aj pocas kojenia? ja uz si to vobec nepamatam

diky 🙂

zuzana76
autor
2. nov 2009

ahojteee

dakujem za anketu o cibuli 😀 , tak muz ma odpustene 😀 , aj zvycajne davam dolu aj tu vrchnu cast, resp. podla toho aka velka je ta cibula a ako sa to supe

ok, tak balicky nech urobia oni, ale nech tam daju veci co sme sa dohodli

myslim,ze je to ako letu pisala, plus nejaky keks

kinderko, brumik, keks- mila, alebo iny , lentilky, banan, jablko, mandarinka, cokoladova postavicka / len bacha na to, aby to nebolo z tej kakaovej hmoty, lebo to je samy margarin, je to ovela lacnejsie a hnusne, my este teraz mame take mikulasske postavicky z minuleho roka, co to nikto neje, to dostal patko tusim v balicku od babiny /, lizatko, hracka - bublifuk/ balonik

mmem, krasna torta a neboj sa, malinke sa narodi

zuzana76
autor
2. nov 2009

ma rachne, som napisala dlhy prispevok a neodoslalo mi

este raz

Mmem

na oleji oprazis cibulu, nakrajanu, pridas cervenu mletu papriku - s paprikou to uz dlho nepraz, lebo ta rychlo zhori, potom pridas nakrajane maso / kuracie, morcacie, bravcove/ a posolene , okorenis rascou, trochu a mletym ciernym korenim, podlejes vodou a dusis, mozes pridat este mrazeny hrasok, hrasok s kukuricou, mrkvu s petrzlenom nakrajane na kolieska, hriby / tu pozor, nase deti by este nemali jest , lebo ak by im bolo zle, robia hned vyplach zaludka po konzumacii hribov / a spolu dusis, ked je to makke, zahustis vodou v ktorej si rozmiesala lyzicu-dve hladkej muky, vlejes do masa a nechas prevriet, nech to zhustne

pre zmenu chuti mozes pridat obcas ine korenia, napr kari korenie, alebo rozne ine korenia - mexicke atd... len pozor kvoli simkovi, aby enbolo palive velmi

k tomu uvaris ryzu, alebo opekane zemiaky

peta28
2. nov 2009

Zuzi tak podla toho zoznamu aj 10 eur je malo ked im to napisem tak nam mikulasa zdvihnu na 15 eur 🙄

peta28
2. nov 2009

nie baby fakt , akoze to im mama fakt napisat aby nekupovali mikulsa z kakaovej hmoty ???

zuzana76
autor
2. nov 2009

peti, mne je jedno, napriklad my tam ani mikulasa nepotrebujeme mat, ja som napisala,ze sa prisposobim, len z tej kakaovej hmoty to je fakt grcka, teda aspon ja to neznasam, ale je mi jedno aky bude, ci tam vobec bude, nebude, len som upozornila

ale podla mna - mila rez 30 centov, brumik 35 cnetov, kinderko, netusim, ale hadam tak 1 euro, banan - max 30 centov, jablko 20 centov, mandarinka 30 centov, lentilky netusim - 50 centov, lizatko - netusim 50 centov, bublifuk - 1 euro, alebo balonik - 30 centov

tak ten balicek mi vysiel na 5 eur, takze plus ten zakusok a cela party dalsich 5 eur je primerane, enmaju preco dvihat ceny

ale hovorim, mne je jedno, ja som len napisala zoznam,ze co tam chceme mat

zuzana76
autor
2. nov 2009

napriklad ja nejdem tento rok kupovat ani ziadne salonky a kolekcie na vianocny stromcek, tie plnene kolekcie sa este zjedli, plnene takym kremom, ale salonky sme mali az doteraz, to som si davala tak nasilu ku kave, vzdy jednu, nech to nevyhodim, nikto to nejedol

ja som len chcela upozornit, aby nam neurobili balicek a v nom bude nieco, co sme ani vobec nechceli, takze by mali podla mna mat zoznam,ze co tam chceme mat

peta28
2. nov 2009

tak este si pripocitajte sacok nejaky ozdobny, potom nieco stoji aj ten ponik + ten chlapik co bude ako mikulas, kostym atd.. takze ked daju 5 eur za balik tak ani neviem ci sa zmestime
ja im to v kazdom pripade napisem a dam vam vediet

zuzana76
autor
2. nov 2009

peti, jasne, ved aj chlapik, sacok atd... vsetko nieco stoji

hovorim ja sa prisposobim, len som napisala co sme sa dohodli,ze tam chceme

a toho ponika sa ta pani tvarila,ze akoze z dobrej vole tam prinesie nie? ale ved tych 10 eur je ok, ja som len vymenovala zoznam, co sme sa pred X stranami dohodli

mmem_
2. nov 2009

dakujeme za blahozelanie 🙂

zuzi: diky za recept, ale ja som myslela take to hnusne maso co nam davali vzdy v skolskej jedalni, to maso so stavickou, mas recept aj na toto, ako nieco na ten styl 😀 😀

mmem_
2. nov 2009

nejak sa mi ta stranka nezobrazuje ci co

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

idem do mesta na chvilku

slavenas
2. nov 2009

ahojte,

uf konečne som dočítala 😝 😝

dikujem aj tu 😉

baby ked tam počítajú aj balíček , tak nám sa 10 € zdá tak primerane . Samozrejme keby som mala 3 deti tak neviem neviem 30 € 🤐 to by už bolo moc.

k obsahu balíčkov , ja súhlasím čo chcete vy, čo nespapá malá spapá veľký 😉

polpenziu dávam aj ja lebo aj tak ide len o 1 obed a oni tam majú vedľa reštauráciu ( aspon na stránke to je ) tak sa najeme tam ak nebude reštika v penzione

k téme cibuľa, ja netuším o čom ste sa to tu bavili 😅 😅 😅, ja ošupem a potom s nej niečo robím inak nie 😅

mmem super torta , dodatočne Simonkovi všetko naj naj 🙂

zuzana76
autor
2. nov 2009

mmem, tak take maso so stavickou netusim, ale nam robievali take platky masa, skor bravcoveho,alebo hovadzieho naklepane, udusene na cibuli, bola tam aj mleta rasca osolene a potom to bolo asi celen zahustene mukou a vodou, nam davali taku dost riedku tu stavu a s ryzou sa to jedavalo

slavenas
2. nov 2009

a ozaj máme doma chlapčeka lebo dievčatko sme ostrihali a neviem si stále zvyknúť 😔 😔

zuzana76
autor
2. nov 2009

slavka a kedy pridete k nam?

katika1
2. nov 2009

ahojte 🙂 bilu ty tu na mna lákaš maloletých 😲 trubka 😀 Malý je ok, len v piatok v noci mal teplotu a až doteraz je katastrofáááááááálne zlý
už mi bolo z neho do plaču, ked ma napadlo, že presne taký bol v turecku, ked mu šli horné stoličky a samoška, dolná stolička je vonku 🙄 takže ešte jedna svina musí výjsť 🙄

katika1
2. nov 2009

a dnes máme premieru - spinká vo svojej postielke- ale v spálni.. teda už v normálnej posteli detskej bez mriežok
no dlho zaspáva, som zvedavá, čo z toho bude 😕 😅 😔

lenkamt
2. nov 2009

😠 😠 😠 už ma 2x vyhodilo 😝

Kati - možno by si mu mala kúpiť tiež tú zábaranu na posteľ - pre väčší pocit bezpečia, snáď by zaspával lepšie 😉

Slavka - neboj vlásky dorastú 😉

lenkamt
2. nov 2009

konečne 😀