Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
18. feb 2010

Juj Leni, ked ja som bola taka hotova z tych handier, ze som ti musela zavolat 😉
Aspon som zase pocula tvoje psychadelicke zvonenie 😀 😀 😀

zuzana76
autor
18. feb 2010

leni, ja som si az teraz precitala majkinu poslednu vetu 😀

lenkamt
18. feb 2010

tak mi volaj častejšie 😀DD

lenkamt
18. feb 2010
lenkamt
18. feb 2010

no a Bailey pridala prenádherné fotky, budeme ju musieť nalomiť na stretko 😵

mima07
18. feb 2010

leni mnam pridem na ranajky

lenkamt
18. feb 2010

to bude asi večera 😀 ráno mne moc nechutí, nalejem sa kávou a potom nie som hladná 😅

suzanne
18. feb 2010

ahojte,

maji tu je link na tu nasu postel
http://www.bambinsdeco.com/boutique/fiche_produ...
hadam to nerozhadze stranku

a boli sme teraz vecer dat vybrat stehy a nema to moc pekne. na kusku sa mu to nespojilo pekne, nastastie je to uplne hore pri vlaskoch a vraj aj to sa casom moze stratit. tak budeme dufat, uz som sa s tym nejako zmierila

maji4
18. feb 2010

Leni aj ja som si musela zasa prečítať čo som napísala 😀 😀

Suz dík som ju ukázala mužovi a sa mu strašne páči až na tu cenu tá cena je strašná 😔 😔 ale aj tak ďakujem 😵

maji4
18. feb 2010

baby ja zajtra budem robiť asi toto : http://ekucharka.net/zapecene-brambory-s-brokol...

ale už som robila aj toto a bolo to výýýýýýýýýýýýýýýýýýýborné http://ekucharka.net/kureci-nudlicky-v-testicku

maji4
18. feb 2010

strašne dobrá stránka lebo teta mi to aj ukazuje ako to robí 😅 😅

letuskah
18. feb 2010

Leni tak som rada, ze aspon teba to zaujalo 😀 😀 😀

Majkina posledna veta vyhrava, aj ked na prve precitanie je uplne OK ale na podrobne je skvela 😵 vsak ale moje pisanie nie je o nic lepsie 😀

dnes som cely den pospavala co som z toho odberu bola uplne vystavena takze dietatko malo rozpravkovy den 😝

Zuzi a pijes dost?
mna cele tehu s Kubkom nebolela ani raz hlava, to boli casy, a teraz ma bolela asi v 5 tyzdni cely tyzden ale od vtedy nic tak snad to bude ako pri Kubkovi 😖

maji4
18. feb 2010

let aj to je perfektné ako inšpirácia nejakému stolárovi je dobrá no nie??

peta28
19. feb 2010

Bilu a ake su tie handryyyyyyyyyy???????? Aj ja som zvedava. Kedy robite dalsiu objednavku????

Leni ako dopadol karneval??

Ja osm uplne hotova v Dubravke maju vypredane listky na karneval, Timka ma zozerie.. no skusime tam zajtra sit a uvidime, mozno niekto ochorie tak nas tam pustia..

lenkamt
19. feb 2010

ahojte.

tie postele sú super 😵

Peti - super, tancovať síce nechceli ale vybehali sa 😀 ja som sedela na stoličke a ony behali odo mňa k stolu s občerstvením a tak 😀 fotky sú na fb

potom sme boli u Palička a jeho mamina povedala že akurát predvčerom u nich v sekáči vykladali kadejaké masky po 1eur 😕 tak že im nakúpi do zásoby princezné , šaškov a kadečo 😀
na to som úplne zabudla že v sekáčoch mávajú kadečo zaujímave na karnevaly 🤐

lenkamt
19. feb 2010

oznam pre Bilu a Slávku:
hokej s rusmi sme vyhrali po samostatných nájazdoch 😀

lenkamt
19. feb 2010

Peti - asi nebudeme už objednávať, lebo že to až tak nezodpovedá tej cene 😅

nika07
19. feb 2010

Ahojte

tak hokej super 😀 😀 😀

Peti to sa musia na karneval kupovať lístky ☹ to by ma ani nenapadlo, 😕

dnes je otras počasie, dufam, že dieťa bude cez obed spať 😵

večer ideme na ABBA SHOW, som zvedava čo to bude, a aké to bude 😀 😀 😀

meg pošli aj mne ten popis operácie, lebo mm povedali, že mu tu kostičku musia zlomiť a potom vyrovnať, je to tak ☹

nika07
19. feb 2010

lenka prečo pre Bilu a Slávu 😀 😀 😀

lenkamt
19. feb 2010

no lebo ony dve sú úplne mimo čo sa tohto týka 😀

zuzana76
autor
19. feb 2010

ahojte

Letu, pijem, tak nromalne asi 2 litre za den
dnes som bola na odbery na nefrologii a AFP, uz nemali kde cucat, zila mi praskla, tak budem zase jak fetacka, esteze sa nosia dlhe rukavy 😀 , s tym AFP este aj taka komplikacia, ze moj doktor to neodobera, lebo on ordinuje az poobede, ale krv sa odobera u sestricky na neurologii, ale ta akurat dnes neordinuje, no smola, tak soms kocila mojej obvodnej, ta mila,ze jasne,ze mi odoberie, len nevedela, ako do akej skumavky, kolko, tak obvolavala laboratoria, nieco zo mna dostala, lebo uz o 6.30 som bola na nefro, kde mi tiez vzali nejaku krv. Tak budu robit HCG a AFP- to sa vraj posiela na nuklearnu medicinu 😕 . Ale vysledky vraj poslu doktorovi gynekologovi.

A vraj sme vyhrali hokej, tak super

Este aj pediatricku som vybavila, potvrdenie do skolky. stalo to 2 eura.

A vozil am moj muz, on bol aj s patkom kym ja u Dr. inak neviem ako by som to svetko obehala, este socime do skolky zaniest ten papier.

nika07
19. feb 2010

ale som dnes dostala bohovský e-mail, dufam, že to nerozhádže stránku 😀 ☹ ☹ ☹

Kamoska zijuca v Kanada, a jej kratka reportaz priamo z Vancouvru.> -------------> > Ahojte,> > neda mi, aby som sa s Vami nepodelila o moju skusenost, ako funguje > Slovensky reprezentacny dom pocas olympiady vo Vancouveri. Hrdi tym, ze je > prvykrat v historii otvoreny sirokej verejnosti a uspesne propaguje nasu > krajinu www.repredom.sk. V skutocnosti mas slovensky dom robi nasej > krajine taku hanbu, ze by lepsie urobil, keby bol zavrety. Keby sme tam > nemali predplatene listky na jedno vystupenie, uz tam ani nikdy neprideme.> > Prvykrat sme sa v Slov.dome boli pozriet v nedelu, ked sme boli na > kulturnom predstaveni Ciganski diabli. Bolo to velmi pekne vystupenie. > Celi nadseni sme si po predstaveni chceli kupit v ramci repre domu v bare > vodu a kavu, nedalo sa vsak. Typicky slovensky pristup, na ktory som si uz > za tie roky odvykla. Organizatori nam povedali, ze bezne pitie a jedlo sa > tam kupit ne da, ale ak si zaplatime 60 dolarovy obedovy listok ma osobu, > potom sa mozeme najest aj napit z bufetoveho stola. My sme im ale > vysvetlili, ze si chceme kupit len nieco na pitie. Nedalo sa, tak sme si > sli kavu kupit na vedla ulicu za 2.5 dolara 🙂. Len pre informaciu, vo > Vancouveri sa za 60 dolarov najedia dvaja ludia ludia a nie jeden v > kvalitnej restauracii.> > Do po tomto zaziku som prisla do repre domu aj s kamaratkou vypomoct ako > dobrovolnicka hosteska (este pred casom sme slubili, ze prideme pomoct) na > vecernu smenu od 18 hod do 23 hod. V tom case nam dali organizatori > instrukcie, ze nasou ulohou bude kontrolovat, ci navstevnici slovneskeho > domu maju zakupeny vecerny listok za 115 dolarov vratane dane za osobu, > ktory zahrna veceru (jedlo a pitie) a navstevnici mozu ostat do polnoci. > Pre informaciu, za tuto sumu si mozete vo Vancouveri zarezervovat noc + > dostanete v cene ranajky v dobrom hoteli alebo a minimalne 2 ludia sa mozu > najest v extra luxusnej restauracii.> > Tak sme sa organizatorov opytali, ze ci si budu moct ludia prist len > posediet pri pivku, vinku a zaplatit len za to resp. prezriet si zadarmo > pavilon. A oni ,ze nie, musia si kupit listkok za 115 dolarov. Tak sme sa > opytali, ci si myslia, ze ludia zaplatia take peniaze, ale evidentne im to > bolo jedno. Tak sme to isli vyskusat v praxi. Vsetci navstevnici vratane > Slovakov, Kanadanov a turistov z inych krajin sa po vypocuti ceny listkov > zvrtli na pate a znechutene odisli. Niektori boli sklamani, niektori > nahnevani, jeden chalan krical cez ulicu, ze na Slovensko v zivote > nedojde. Za cely vecer pocas piatich hodin, co sme tam stali si listok > nekupil ANI JEDEN JEDINY clovek, dobre pocujete, ani jeden. "Zabavalo" sa > tam len kopec slovenskych VIP osob, organizacneho stabu, manazerov v ramci > repre domu. Najpotupnejsie bolo sledovat tvare tych turistov, co si o > nasej krajine myslia. My sme sa tam s kamaratkou hanbili ako pes a len sme > sa im ospravedlnili. S orga nizatormi dohodli, ze uz viac neprideme > pomoct, lebo sa nevieme stotoznit s ich politikou a nechceme byt sucastou > tejto blamaze.> > To, ze o ulicu dalej bol otvoreny Irsky olympijsky dom a bolo tam dobrych > 2000 ludi, ktori sa tam zabavali, pili pivo, lebo sa tam predavalo za 8 > dolarov, to nikoho netankovalo. A mne este dojde manazerka a povie mi, ze > aki su tu vo Vancouveri ludia sprosti, ze idu pit do irskeho domu za 8 > dolarov, ked u nas mozu pit a jest do nemoty cely vecer za 115 dolarov 🙂 > Ja som nevedela, ci sa mam smiat alebo plakat.> > K tomu vsetkemu treba spomenut prisernu jazykovu vybavenost jedneho > slovenskeho manazera, ktory to tam mal akoze vsetko pod palcom a ktory > pozadoval, aby vsetky rozhodnutia isli cez neho. Jeho arogantnost, > neschopnost boli ocarujuce..Ked som sa ho opytala, ze za kolko predavame > vlajky, odpovedal "ze to nech necham na neho" 🙂 Ked sa objavili reporteri > zo znamej lokalnej stanice, ktory chceli natocil o slovenskom dome sot, > bolo im povedane, ze event manazerka je sice pritomna, ale je > zaneprazdnena a musia pockat 🙂 ale aspon sa dockali 🙂 Potom nafilmovali > v pavilone "vynikajucu" atmosferu s prazdnymi bufetovymi stolmi, > zivajucimi papalasmi, ziadnymi turistami a zivou ludovou hudbou, co hrala > pre nikoho. Ked dvaja navstevnici boli zvedavi ako chuti nas tradicny > alkohol slivovica, manazer flexibilne nam oznamil, ze slivovicu maju, ale > iba pre prezidensky salonik 🙂> > Jedine, comu som rada je to, ze turisti neboli taki sprosti, ze by platili > za vecerny listok take prachy. Hanba slovenskym organizatorom slovenskeho > repre domu. Keby sme sa my, ktori tu zijeme, tak spravali k ludom tu v > Kanade , o tyzden nemam robotu. Ak budu nasu krajinu reprezentovat takito > ludia, navzdy budeme v zahranici vsetkym na posmech. Aj kopec mojich > kanadskych kamaratov sa chcelo ist pozriet na nas repre dom, ale uz > nepridu.> > Rozmyslali sme, ci dat nase zazitky do slovenskych novin, nevieme, ci to > ma vobec nejaky vyznam a ci by to nieco vobec zmenilo.> > > > ---------------> Hotmail: Dôveryhodný e-mail

zuzana76
autor
19. feb 2010

nika, je to uz aj v teme - To je sila- tam som sa k tomu aj vyjadrila, je to strasna hanba, toto by si mali ti povolani ludia odskakat, nieze este zhrabnut odmeny za reprezentaciu Slovenska, co mimochodom urobila Ruska 😀 , sa strasne hanbim za toto

slavenas
19. feb 2010

ahojte 😀

nika ABBA SHOW super a kde v Ba?
my dnes máme bál na Červenom kameni ,ale vôbec nemám chuť tam isť 😝 😝

leni ja osobne som mimo aj ohľadom mnohých iných vecí 😀 😀 😀 takže dakujem za info 😔 🙂 😀

peti chodte na ten karneval a tvárte sa že neviete že bolo treba lístky 🙂 🙂 snáď dieťa oblečené do masky nepošlú domov nie ?

a fakt super postele

nika07
19. feb 2010

slavi ano v BA

prečo nemáš chuť tam ísť ☹

zuzi ja iné témy nepozerám 😀

peta28
19. feb 2010

Leob ja som v pondelok volala do DK a ujko na vratnici mi povedala ze staci prist ze maju malolistkov predanych a vcera tam bola otvrena pokladna, tak ja ze zavolam pre istotu nech mi odlozia listky a ze uz maju tyzdne vypredane, tak tu uz aj ked som v pondelok volala tak nemali.. ja neviem co urobime kedsa tam nedostaneme.. Timka mi uz dnes rano hlasila ze uz len raz sa vyspi a ideme na karneval a este aj 13 eur som vyhodila v pondelok za masku.. ma porazi.
Napisala som do temy Dubravka, mozno sa niekto najde kto kupil a nejde..

Hokej som nevidela ale super ze to takto dopadlo, musel tobyt adrenalin..

Leni aha tak nic s tymi handrami.. ja som myslela zeBilu ti volala lebo bola z nich nedsena.. inac ani tie cinske handry za par korun co objednavaju nestoja za vela, viac zaplaite za postovne

peta28
19. feb 2010

Nika uz som to docitala a fakt verim tomu ze je to pravda co sa tu pise.. mali by to zverajnit

lenkamt
19. feb 2010

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

lenkamt
19. feb 2010

😀 😀 😀

dlhé príspevky dočítam cez obed, už fakt musím ísť variť 😀