Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

lejla77
21. máj 2009

slavenas:
😢 tak to ti nezavidim, nech vam rychlo prejde.

slavenas
21. máj 2009

Dakujem baby

lejla , mimi aj Vám nech to rýchlo prejde .

ret no ona chce piť aj jesť len má zakázané, lebo všetko vyvráti , tak ked chce piť ponúknem jej tú vodu a čo jej iné zostáva , chudiatenko moje maličké. Ret a kde si kúpila tie gumáky.

letu, lenka pozerala som foto a detičky sú zlaté .

vidím že sa už chystáte na dovolenky , my máme isť za mužovou sestrou do Švajčiarska na budúci týžden od stredy tak som zvedavá či nám to vyjde.

retaux
21. máj 2009

Na tržnici, majú ich tam viacerí.

lenkamt
21. máj 2009

Slavka - tyčinky a vybublinkovaná kola - to ordinujú aj v nemocke a fakt to zaberá 😉 nech ste čoskoro v poriadku 😉

super ako relatívne za krátky čas prechádzame z nákupov obrázkových plienok na kroksy 😀 hiiiiiiiiiit leta 😀

slavenas
21. máj 2009

leni to som spravila ako prvé , výsledok- kola večer po celej postielke a tyčinky dnes po celom gauči, to ma najviac vyplašilo že fakt nič vôbec nič neudržala v sebe .

lenkamt
21. máj 2009

chúďatko, tak dúfam že jej to po tej medicínke od dr. prejde 😔

lejla77
21. máj 2009

Kocky, musim sa pochvalit 🙂
Nabehli mi peniaze za tu buracku, co do mna nabural ten opilec. Ani som s tym neratala, lebo nenahlasil nehodu a v Allianzi mi povedali, ze sa to moze tahat aj 2 roky. Tak som bohatsia o 184 EUR. 😎

lejla77
21. máj 2009

pardon - 284 EUR 🙂

peta28
21. máj 2009

Slavka tak to ma strasne mrzi, dufam ze nebudete musiat ist do menocnice , drzim palce.

Lejla super ze tak rychlo 😉 Kazda necakana koruna navyse potesi 😉

mimi.k
21. máj 2009

Slavi, to ma mrzí, že ste takíto chorí....ja tieto stavy poznám...bohužiaľ, my sme vtedy skončili v nemocnici s rotavírusom 😔
Ale on mi vtedy začal už úplne odmietať aj pitie, resp. pil veľmi málo....tak musel ísť na infúzie. Ak Ti pije, tak sa tomu dúfam vyhnete.

peta28
21. máj 2009

tak uz mame aj my tie zazracne gumene boty.. podam zajtra info aky mali uspech. mama mi ich kupila nakoniec v Pezinku za 4 😀 asi cim dalej od BA, tym lacnejsie.. a ze mali vsetky farby biele, ruzove , tak mi vzala nejake strakate.. tak som zvedava

slavenas
21. máj 2009

dakujem Vám za podporu dievčatá,
mimi a Adamko aj vracal ?
lebo malá aj pije tú vodu ale sem tam aj vyvráti tak neviem či to má nejaký účinok , bože baby mám dosť strach o ňu. Ona mi aj pýta jesť a pripadám si ako macocha že jej nedám ☹ , inak väčšinu dňa prespala .

mimi.k
21. máj 2009

Slavi, áno, vracal...všetko...niečo som si myslela, že v ňom aj zostalo, ale to bolo veľmi málo...do nemocnice sme išli, lebo začal byť už úplne apatický, zrazu ledva držal hlavičku...ono to bolo celkovo dosť rýchle...u nás vracal hlavne prvý deň, ten druhý sa mi zdalo, že už sa to lepší a ako sa poobede zobudil, tak už nič nevládal. Tak sme išli na pohotovosť a rovno nás tam nechali.
Je normálne, že je taká spavejšia...ale ja ak Ti mám povedať pravdu, som si vydýchla, keď mi ho napojili na tie infúzie, lebo som verila, že mi ho dajú dokopy 😔
Držkajte sa.

mimi.k
21. máj 2009

Nedala Ti Dr. náhodou roztok Kulíšek? Alebo ako sa to volá, čo Ti dala?

slavenas
21. máj 2009

mimi dala mi také dva sáčky s práškom a doma som si to zarábala do 2 l vody na jednom sáčku je napísané ORS 60 to vôbec netuším čo to je a druhý je glukoza.

mimi.k
21. máj 2009

V nemocnici bol postup taký, že najskôr zavodniť, a potom diéta, ktorá začínala mrkvovým a ryžovým odvarom (po lyžičkách), úplne sa vynechalo všetko mliečne...na raňajky sme mali vždy jeden deň starý rožok (čerstvý sa nesmie), banán (ten sa nemá dávať hrýzť, ale škrabkať na lyžičku a tak dať, aby rýchlo neprebehol tráviacim traktom, rovnako je to aj s jabĺčkom)...chrumky a tyčinky boli dovolené, lebo po nich veľa pil...denne musel aspoň liter (rátal sa do toho aj ten vývar)...inak tam dávali na pitie pigi čaj...niekedy ho prisládzali glukózou, aby podporili aj chuť do jedla...

mimi.k
21. máj 2009

Koľko si toho zatiaľ do nej dostala?

mimi.k
21. máj 2009

A ešte...musí Ti aj cikať..aby nemala suchú plienku...tam sme museli každú plienku aj vážiť - sledovali tým príjem a výdaj.

slavenas
21. máj 2009

no ja mám dosť strach z tejto detskej nemocnice tu lebo je to vraj tam otrasné a sú tam samé občianky tmavšej pleti.

slavenas
21. máj 2009

no zatiaľ vypila asi tak viac ako trištvrte litra a dávam jej to od cca 13.00 hod. To s tou stravou mi vravela aj dr. že ked dopijeme toto tak môžme začať postupne zavádzať potraviny, tak ako sme začínali pri prvých príkrmoch s tým že vynechať uplne mlieko a mliečne výrobky , a mixovať alebo pretláčať skrátka kašičky.
Mimi si veľmi zlatá a dakujem ti za rady.

mimi.k
21. máj 2009

Neboj sa, každá nemocnica je zlá...ja to už beriem tak...ale ak by bola veľmi spavá, odmietala Ti to piť, tak radšej s ňou choď. Teda aspoň ja by som išla. 😔 Ale hádam to bude dobré aj bez nemocnice....

mimi.k
21. máj 2009

Nemáš za čo...tak to Ti podľa mňa pekne vypila... 😉

letuskah
21. máj 2009

ahojte
slavi moje chudatko, nech sa Vanske rychlo polepsi a nemocnice sa urcite neboj, aj ked je to tam otras ale pomozu ti ked bude treba, hlavne hlavu hore a budeme drzat palce 😉

baby to akoze aj ja musim decku kupit krosky???? to budem za macochu ked vsetky deti budu v lete pobehovat v kroskach a len to moje bude mat trapne sandale na nohach 🙄 NEKUPIM!!!!!

lejla to si celkom slusne zarobila na tej buracke aj ked tie nervy vtedy za to asi nestali, ale aspon mas kompenzaciu 🙂

letuskah
21. máj 2009

inak, Jakubko sa dnes zobdil o 9,30 a spat som ho dala az o 15,00, a o 16,15 som ho zobudila, totalne rozbity rezim, som zvedava ako zajtra lebo potrebujem rano dake veci vybavit... no a na moje prekvapenie, a dufam ze to nezakriknem, dnes vkuse vypytoval jest, aj pekne papal a stale bol hladny, normalne nie som zvyknuta a ani som nemala pre neho tolko jedla nachystaneho 🙂

maji4
21. máj 2009

Ahojte dieťa mi už spinká tak ja oddychujem 😉 😉

Bai už to je lepšie chvala bohu bez teplôt 😉 ale ešte stále u trápia soplíky síce je ich pomenej ale stále a ten hrozný kašel ....

mimi.k aj my to máme a stále jej dávam na sople sinupret a na kašeľ mucosolvan 😉

Slavenas chúda hlavne sa držte ...mám čerstvo v pamäti presne toto sme mali aj my ☹ ☹ ale po týždni to prešlo a presne ako píšeš v noci ju stále stále každých 20 minút nadrapovalo na vracanie a vracala len sliny + vodu čo som do nej dostala 😖 😖 strašné držte sa!!!

maji4
21. máj 2009

Slavens aj my sme vracali aj tie tyčinky a aj tú kolu + aj ten dehydratačný roztok....Lilianka to mala vraj zo salmonely ☹ ☹

maji4
21. máj 2009

lejla super 😉 kúp si niečo pre seba 😉 😉

maji4
21. máj 2009

Letuš super ,že sa ti takto rozpapkal 😉 😉 😉

lenkamt
22. máj 2009

dobré ránko 🙂

Slavi - dúfam, že je vám už lepšie 😉

Maji - a vy sa už tiež doliečte 😉

Letu - jasné že nekúp, naše to majú len na balkón a na dovolenku na pláž, neplánujem že budú v gumených čudách pobehovať po vonku 😀

akože kde je Bilu s tými fotkami zo stretka? 😕 😠 😀

retaux
22. máj 2009

Ahojte!
Letu: Kubko teraz určite dobieha to, že vtedy nejedol.

Leni: zato my sme včera aj predvčerom pobehovali v čudách aj vonku a stále. A doma samozrejme, že tiež.

Peťa: podaj správu, ako sa páčili topky Timke.